2733
2739
عنوان

///دستم بدجور سوخته . کمک کنید ///

30866 بازدید | 26 پست
سلام به همه .
من دچار سوختگی درجه 2 شدم . اومدم قابلمه برنج رو برای آبکش کردن با دستگیره هایی که بهم وصله بردارم که بندش گیر کرد به گاز و قابلمه ریخت رو دستم و پاشید تو سینه و سر و صورت . خدا رو شکر صورت و سرم چیزی نشد و خیلی خفیف بود و سینه ام هم کم ولی دستم افتضاح. همون موقع شوهرم زنگ زد دکتر و اونم پماد ترمیم کننده آون رو گفت تا 45 دقیقه اثر داره و منم زدم و بعد از شدت درد رفتم بیمارستان و اونها گفتند بهترین چیز رو زدی . حالا هر روز باید آب تاولها کشیده میشد و ازبعد 3 روز رفتم بیمارستان واسه کندن پوست و پانسمان تا 3و از فردا صبح میتونم بازش کنم و کرمهای ترمیم کننده بزنم . شکل دستم خیلی بد شده . طوری که امروز دیدمش تو بیمارستان ضعف کردم . پوست دستم کاملا رفته و یه لایه صورتی زیرش معلومه . از آرنج تا مچ دستم و سوزش و خارش داره . ئکتر گفته پماد آون رو مرتب بزنم که شاید جاش نمونه ولی اینجایی ها یه دارو محلی دارند که از ترنج و موم عسل و روغن کنجد درست میشه و میگند عالیه ولی شوهرم نمیذاره . میگه شاید میکروب داشته باشه و به حرف دکتر گوش کن .

میشه لطفا بگید کسی بوده اینطوری سوخته باشه و جاش مونده؟اگه نه چی استفاده کرده ؟؟؟
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

عزیزم وقتی زخمت نسبتا خوب شد می تونی سیب زمینی رو ابپز کنی وپوستشو بکنی وبچینی رو زخمت هرروز اینکارو بکن فوق العاده است منظورم پوستشه

در ضمن می تونی پودر سنجد هم استفاده کنی یه کم پودر سنجد رو با روغن کنجد تفت بده بزار روزخمت خوب خوب میشه
وقتی چترت خداست بگذار ابر سرنوشت هر چه می خواهد ببارد.
2742
لیلا جون سلام . من هم چند سال قبل دست چپم بسیار بد با روغن سوخت طوری که لکه لکه قهوه ای مونده بود . مامانم رفته بود از عطاری پرسیده بود( الهی قربونش برم مثلا چون دست چپم بود می گفت بعدا می خوان حلقه دستت کنن زشته) بهش گفته بود سیب زمینی خام رو رنده کن و بذار روی دستش و روش رو ببند شب تا صبح بمونه. دست من که کاملا خوب شد.
بزرگترین مصیبت برای یک انسان آن است که نه سواد کافی برای حرف زدن داشته باشد نه شعور لازم برای خاموش ماندن
یه دفعه که محتویات زود پز تو صورتم ریخت و حسابی سوختم فقط از پماد سیلور سولفادیازین زدم ( امیدوارم اسمشو درست نوشته باشم). خیلی خوب بود و ردش هم نموند. انشاا... که دستت زودی خوب شه و ردش نمونه.
شنیدم که عسل برای زخمها خیلی خوبه ولی سوختگی رو نمیدونم.
elahi nazi omidvaram zoode zood khoob shi ,dava darmoon mohali bad nist vali harfe doktora movasagh tare bishtar mishe beheshoon etemad kard vali male yeki az ashnahamoon ba hamin darmoonaye mahali kamelan khoob shod,vaghean nemishe tosiyei kard ,faghat mitoonam doa konam ke enshaalah khoob shi golam
از همتون ممنونم بچه ها . الان دارم بیودرما و آون میزنم که همشون نوعی سیک اکتیو و ترمیم کننده است . خیلی شک دارم تو این دارو محلیها . هر کی استفاده کرده میگه جاش اصلا نمونده . حالا خوب شد این سیب زمینی رو حتما امتحان می کنم . قربون همتون دوست جونای مهربون .
2738
عزیزم حتما کارهای که دکتر گفته انجام بده ....

من هم یادمه میخواستم درب زود پز رو باز کنم که آب جوش ریخت رو دستم ....خدا نصیب نکنه ..تا صبح دستمو زدم تو آب یخ و میگرفتم زیر کولر ..تا که خشک میشد باز همین کارم بود ...نرفتم دکتر و جدی نگرفتم تا اینکه صبح رفتم و اونموقع پماد سوختگی یادم نیست چی بهم دادن ...به اندازه کف دست تاول زد و پر آب شده بود که دستمو که تکون میدادم جابجایی آب تاولو احساس میکردم ..رفتم بیش همون دکتر گفت نمیخاد ببندیش و باید خودش خشک شه ...تاول ترکید ..پوستش هم رفت و الان مچ دست من سیاه هست کاملا مشخصه ....

پس حتما به حرف دکترت گوش کن ..
هیچ وقت به خدا نگویید من یک مشکل بزرگ دارم ،به مشکلتان بگویید من یک خدای بزرگ دارم**
2706