تجربه امپول فشار در زايمان - صفحه 1 - من تو هفته سي با آمپول فشار زايمان كردم چون مسمومي

موضوع: تجربه امپول فشار در زايمان + اظهار نظر

کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
mahnaz1 پست ها : 315عضویت:1387/2/2
1390/2/19 - 7:28 عصر
سلام به همه دوستان ني ني سايتي

من در هفته 34 بارداري هستم . * بارداري دوم *
دكترم به خاطر ديابتم بهم پيشنهاد زايمان در اوائل هفته 38 رو با امپول فشار داده . بارداري اولم هم ديابت داشتم ولي انسولين نميزدم تا دوماه اخر و دوز انسولينم كم بود و وزن بچه كاملا نرمال بود و با اينكه بازهم دكترم پيشنهاد القاي زايمان رو داد قبول نكردم و دخترم بدون مشكل طبيعي در اول هفته 39 دنيا اومد ولي اينبار چون از اول بارداري قندم بالا بود و دوز انسولينم هم زيادتر از بارداري اول دكتر اصرار داره كه القاي زايمان داشته باشم . كسي بين شما هست كه اين نوع زايمان رو پشت سر گذاشته باشه و تجربه اي داشته باشه ؟
اگر در اطرافيانتون هم چنين موردي داشتين ممنون ميشم بهم بگين .
snoopy(مامان ارشان) پست ها : 2302عضویت:1389/1/15
1390/2/19 - 8:35 عصر
منم با القا زايمان كردم
زندگي را تو بساز ، نه بدان ساز که سازند و پذيري بي حرف، زندگي يعني جنگ تو بجنگ، زندگي يعني عشق، تو بدان عشق بورز
ستاره دور پست ها : 852عضویت:1389/8/2
1390/2/19 - 8:59 عصر
ببين دكترت احساس ميكنه كه وزن بچه خيلي بابلا بره و كار به سزارين بكشه و همچنين قند بالا كلي اثر منفي روي سيستماي بدنش ميزاره.
پريسا پست ها : 7139عضویت:1386/11/20
1390/2/20 - 1:56 صبح
من تو هفته سي با آمپول فشار زايمان كردم چون مسموميت حاملگي داشتم
1390/2/21 - 4:49 عصر
snoopy جان و پريسا جان كاش بيشتر توضيح ميدادين

يكي اينكه تو هفته چندم القاي زايمان شدين ؟ چند ساعت طول كشيد زايمانتون . به سزارين ختم نشد ؟
جنين بعد از دنيا اومدن مشكلي مثل تنفس نداشت يا مجبور به استفاده از فورسپس نشدين ؟

اگه دوستان ديگه هم هستن كه تجريه دارن خيلي ممنون ميشم برام بنويسن . ميخوام تصميم در ست بگيرم .

ستاره دور عزيز دكتر ديابت من نظرش اينه كه ديابت من خوب كنترل شده و وزن جنين رو كه بهش گفتم گفت ممكنه اصلا ربطي به ديابت نداشته باشه و 200 گرم بيشتر از نرمال نكران كننده نيست ... و بهم گفت ميتونم به دكتر زنانم بگم من ميخوام صبر كنم ولي واقعا نميدونم شايد ريسك باشه اينكار .

zainab پست ها : 2940عضویت:1387/11/7
1390/2/30 - 9:53 عصر
سلام مهناز جون من زايمانم با القاي درد بود و همراه با اپيدورال. هفته 40 ام تموم شده بود و دكترم اجازه نمي داد بيشتر از 40 هفته بمونه. من از صبح ساعت 10 رفتم بيمارستان ولي امپول فشار تقريبا تاثير نداشت و دردهام خيلي خفيف بود تا اينكه 7 و 8 بعد از ظهر دكتر خودش كيسه ابمو پاره كرد. و تازه دردهام شروع شد و اونموقع اپيدورال زدم. حدود ساعت 2 نصف شب پرستار اومد گفت كه ضربان قلب دخترم كم شده و اگه دهانه رحم باز نشده بايد سزارين بشي كه چك كردن و باز شده بود و همون موقع زايمان كردم.
اگه بازم سوالي داشتي بهم بگو. منم مثل شما ايران نيستم
فاطمه پست ها : 390عضویت:1389/11/7
1390/2/31 - 9:28 عصر
زينب جون بعد از زدن آمپول دردت آروم شد؟
سبحان الله
       فقط 24 هفته و 4 روز به تولد باقی مونده !
1390/3/1 - 3:04 صبح
فاطمه جون اره من بعد از زدن اپيدورال اصلا درد نداشتم حتي كمي خوابيدم!
مهنوش پست ها : 14474عضویت:1388/2/9
1390/3/1 - 8:34 صبح
سلام مهناز جون

من 38 هفته و 4 روزم بود كه نصفه شب از درد از خواب بيدار شدم . پسرم خيلي تكون ميخورد و منم دلم و كمرم درد ميكرد .
يه درد غير عادي بود . تا صبح صبر كردم . دردم كم كم بيشتر ميشد . همش ميرفتم دستشويي ببينم كيسه آبم پاره نشده !!!!!!!!!
البته من زايمان اولم بود و هيچ تجربه اي نداشتم .

ساعت 9 صبح رفتم يه دوش بگيرم كه بعدش با شوهرم برم بيمارستان . توي حموم ببخشيد ادرار كردم ديدم 2 تا لخته خون كوچيك ازم دفع شد .
دردام كمي بيشتر شده بود .

وقتي رفتم اتاق معاينه گفتن دهانه رحم 2 سانت باز شده بايد امروز زايمان كني

ديگه هيچي . رفتم توي اتاق درد و ماما اومد كيسه آبمو پاره كرد و بعد از اون درداي كم كم زياد شد

ببين من ساعت 10:30 صبح بستري شدم و از حدود ساعت 11:30 دردام زياد شد.

بعد اومدن برام سرم زدن و آمپول فشار

كه بعد از زدن آمپول ديگه دردام شديد شده بود .

ولي روند باز شدن دهانه رحمم خوب پيش ميرفت .

وقتي اومدن صداي قلب جنينو گوش كردن گفتن افت ضربان قلب پيدا كرده و بايد سزارين شه

من از شدت درد بيهوش شدم

وقتي به خودم اومدم ديدم دارن لباسامو عوض ميكنن و سوند بهم وصل كردن كه ببرنم اتاق عمل

وقتي دوباره ضربان قلبو گرفتن گفتن كه خوب شده و نيازي به سزارين نيست و دهانه رحم هم فول شده بود .

و بردنم براي زايمان كه ساعت 4:45 دقيقه زايمان كردم . بدون اپيدورال .

ولي بعد از زايمان از تمام دردها راحت شدم و 5 تا بخيه هم خوردم

ببخشيد طولاني شد . خواستم بيشتر برات توضيح بدم چون خودم اون موقع ها دوست داشتم اگه از كسي سوال كردم همه چي رو كامل برام توضيح بده

موفق باشي عزيزم و اميدوارم زايمان خوب و راحتي داشته باشي.
دلتنگــــــــم .... دلتنگ آنچه كه ميتــــوانست باشد و حالا نيـســـــــــت....
مستانه پست ها : 1146عضویت:1388/1/8
1390/3/1 - 4:48 عصر
عزيزاني كه با امپول فشار زايمان كردند لطفا جواب بدن:

درداش چحوريه؟

براي زايمان طبيعي درد تو كدوم ناحيه ها حس ميشه؟

يه كم در مورد درد زايمان توضيح بديد

مرسي
من هفته 38هستم وميخوام طبيعي زايمان كنم.
و خدايي كه در اين نزديكيست....
برای بار دوم به مقام مادری مفتخر میشوم.....انشالله هرکی ارزوشو داره نصیبش شه       مبارک باشه :)
1390/3/1 - 8:48 عصر
زينب جون مرسيييييييييي خانومي كه جواب دادي . چقدر زايمانت طول كشيده . حتما خيلي سخت بوده برات . من زايمان اولم همه دردا رو تو خونه كشيدم مدت كمي بيمارستان بودم . براي همين امپول فشار رو دوست ندارم چون ميدونم با توجه به اينكه هفته 38 برنامه زايمانم هست و احتمالا دهانه رحم سفته . شايد دوروز و نيم طول بكشه اينجور كه شنيدم . چون اول با زل شروع ميكنن يه شب تا صبح بعد شياف رحمي و درنهايت امپول فشار ...
البته اينم بگم سه روز درد داشتم ها منتها ادم تو خونه ازادي عمل بيشتري داره تا بيمارستان كه انقدر بهت دستگاه وصل ميكنن و مدام مونيتورينگ هست . بازم يه دنيا ممنون كه توضيح دادي .

مهنوش جان خيلي هم لطف كردي عزيزم كه كامل توضيح دادي . دقيقا ادم نياز داره تجربه ديگران و درمورد چيزي كه منتظرشه و هيچ وقت تجربه نكرده بدونه . خدا كنه من هم مثل تو هفته 38 خود به خود كيسه ابم پاره بشه و نيازي به امپول فشار نباشه ...
1390/3/2 - 5:46 صبح
مهناز جون خوشحال مي شم بتونم كمكي بكنم. زايمانم طول كشيد ولي چون درد نداشتم خيلي اذيت نشدم فقط انتظارش سخت بود.

مستانه جون من يكبار طبيعي زايمان كردم ولي چون اپيدورال داشتم دردي حس نكردم. الانم مثل شما 38 هفته ام تموم شده و دوباره مي خام طبيعي زايمان كنم. مي گن دردهاي زايمان مثل دردهاي پريود هست مثل كمردرد و دلدرد و كم كم شديدتر مي شه و فاصله بين دردها كمتر مي شه.
1390/3/2 - 9:56 عصر
زينب جون لطف داري ممنونم . ولي هزار ماشاالله خيلي خوش زايماني عزيزم . چون حتي ادم اپيدورال كه بگيره دست كم تا 5 سانت دهانه رحم باز بشه كلي درد ميكشه . بايد چند تا ني ني ديگه بياري پس :)
من كه از يك شنبه شب دردم شروع شد تا سه شنبه ساعت 2 شب چهارشنبه زايمان كردم . البته درد هاي روز يكشنبه و دوشنبه قابل تحمل بود ولي سه شنبه ديگه از صبح من درد شديد كشيدم . شايد علتش فيبرمم بود نميدونم ولي مامانم هم همينطور بودن .

مستانه جان درد زايمان شكم و لگن و درگير ميكنه بعضي ها كمر . هركسي هم زايمانش يه جوريه . يكي 2 روز درد ميكشه يكي 12 ساعت يكي 6 ساعت . معمولا زايمان اول كمي طولاني تره . بين درد ها فاصله هست كه يه تجديد قوا ميكني .

فاطمه جان بايد حداقل دهانه رحم 5 سانت باز شده باشه كه اپيدورال بزنن چون روند زايمان و كند ميكنه اگه قبل اون باشه . وقتي اپيدورال و ميزنن ديگه هيچ دردي نخواهي داشت .
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: