نی نی سایت > تبادل نظر > متفرقه > عمومي > طرز تهيه كيك خوشمزه

موضوع: طرز تهيه كيك خوشمزه + اظهار نظر

کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
مامان روژين پست ها : 4484عضویت:1389/5/4
1389/8/29 - 9:06 عصر
لطفا دوستان گلم طرز تهيه كيك خوشمزه بهم بدين صبح مهمان دارم
در دست قلم دارم از قلب بيان دارم از نزديك نمي بينم از دور سلام دارم. چه كسي مي داند كه تو در پيله تنهايي خود تنهايي ! چه كسي مي داند كه تو در حسرت يك روزنه در فردايي ! پيله ات را بگشا ، تو به اندازه يك دنيايي
دنا پست ها : 571عضویت:1389/7/2
1389/8/29 - 9:11 عصر
تو گوگل سرچ كن ، در ضمن تو كلوپا هم تاپيك آشپزي داريم
نگاري پست ها : 2903عضویت:1387/6/23
1389/8/29 - 9:31 عصر
maman rojin jon in linko bebin
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=33179
زندگي تكرار شدني نيست .
نگين پست ها : 2646عضویت:1389/1/24
1389/8/30 - 3:06 عصر
از همين پودر كيكاي آماده بگير خيليم خوشمزه ميشه- من خودم هميشه ازين آماده ها ميگيرم- مخصوصا پودر كيك شكلاتي رشد
فرنوش پست ها : 1376عضویت:1389/7/11
1389/8/30 - 3:09 عصر
نه پودر كيك خوب نيست البته به نظر من 'كسي تا حالا تو كيكش از زنجبيل استفاده كرده ؟
گلناز پست ها : 1916عضویت:1389/4/9
1389/8/30 - 4:13 عصر
تخم مرغ3عدد

آرد 4ق.سوپخوري

شكر 1ليوان

پودر فندق 2قاشق سوپخوري

روغن مايع 1فنجان

شير 1فنجان

وانيل 1پاكت

بكينگ پودر 1پاكت

كاكائو 2قاشق سوپخوري

مواد لازم براي وسط كيك:

گلابي 2عدد

شكر 2قاشق سوپخوري

مواد لازم براي سس كيك:

شير 1.5ليوان

روغن نصف فنجان

شكر 2قاشق سوپخوري

كاكائو 1قاشق سوپخوري

طرز تهيه:

در ظرفي 3عدد تخم مرغ را ميشكنيم و همراه با شكر با همزن ميزنيم و 1فنجان شير و 1 فنجان روغن مايع را ريخته و2ق.سوپخوري كاكائو و 2ق.سوپخوري پودر فندق را اضافه كرده و با همزن بزنيد.وسپس4ق.سوپخوري آرد و1پاكت وانيل و 1پاكت بكينگ پودر را ريخته و مخلوط كنيد و مواد را داخل قالب چرب شده بريزيد و در فري كه قبلا روشن كرده ايد بگذاريد با دماي 170درجه بپزد.

در اين فاصله كه كيك ميپزد مواد مياني كيك را آماده كنيد.ابتدا پوست گلابي ها را بگيريد و ريز خرد كنيد و 2ق.سوپخوري شكر را اضافه كرده و در ماهي تابه اي تفت دهيد تا گلابي ها نرم شود.

طرز تهيه سس كيك:

در ظرفي 1.5ليوان شير و روغن مايع و2 ق.سوپخوري شكر و1ق سوپخوري كاكائو را مخلوط كنيد.

كيك كه پخته شد بگذاريد كمي خنك شود سپس يك برش افقي از وسط كيك بزنيد و لاي كيك با گلابي ها بپوشانيد و رويش نصف سسي كه آماده كرده ايم بريزيد و نصف ديگر كيك را رويش بگذاريد و مابقي سس را روي كيك بريزيدو سپس كيك را از قالب برگردانيد و رويش را با شكلات آب شده و مرواريد هاي رنگي خوراكي تزئين كنيد.
گلناز پست ها : 1916عضویت:1389/4/9
1389/8/30 - 4:21 عصر
يك كيك ساده و خوشمزه هم يادت بدم خيلي هم سريع حاضر ميشه
مواد لازم
آرد 2 ليوان
شكر 1 ليوان
روغن مايع 1 ليوان
شير 1 ليوان
تخم مرغ 3 عدد
بكينگ پودر 1 قاشق غذا خوري
وانيل نصف قاشق چاي خوري
نمك يك پنس (يك پنس آن مقدار از ادويه است كه بين دو انگشت قرار بگيرد)
اول سه تا تخم مرغ را باوانيل خوب مي زنيم تا كف كند و رنگ آن كمي روشن شود بعد شكر را با آن اضافه مي كنيم و خوب مي زنيم تا حجم آن دو برابر شود بعد روغن را اضافه مي كنيم و يك دقيقه مي زنيم شير را كمي گرم مي كنيم (فقط گرم شود)بعد مقداري از آرد و بكينگ پودر و نمك كه مخلوط كرده ايم را ميريزيم و مي زنيم و بعد مقداري از شير و اين كار را تا جايي ادامه مي دهيم كه شير و آرد تمام شود و در آخر هم كمي مي زنيم تا يكدست شود و اصلا گلوله نداشته باشد كف قالب را چرب مي كنيم و مواد را در آن مي ريزيم و به مدت 45 دقيقه در فر با دماي 180 درجه سانتي گراد مي گذاريم
اگر دوست داشتيد مي توانيد مقداري گردوي خرد كرده هم داخل آن بريزيد
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: