موضوع: تجربه هايي كه بعد به دنيا آمدن ني ني كسب كرديد ....... + اظهار نظر

صفحه 1 از 84  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  بعدی آخر صفحه
کاربران حاضر: 0 کاربر و 4 مهمان
memol* پست ها : 2365عضویت:1389/12/7
1391/5/8 - 9:40 عصر
سلام دوستان گلم
اطلاعات هر كس با بعد به دنيا اومدن ني ني خيلي كامل تر مي شه اميد وارم هر كي دوست داشت بياد و تجربياتشو بگه شايد به درد كسي خورد
من قبلا تجربياتم رو توي كلوپ ديگه مي گذاشتم دوستان پيشنهاد دادن كه يه تاپيك جديد بزنم
مطالب قبلي رو هم دوباره اينجا مي گذارم

فهرست.....................................................................صفحه
شير دادن.......................................................................1
ناف..............................................................................1
پوشك كردن....................................................................1
خوابوندن........................................................................1
زردي............................................................................1
كوليك...........................................................................2
واكسن 2 ماهگي..............................................................2
افزاينده هاي شير...............................................................2
سوختگي گردن.................................................................3
مشكلات پوستي...............................................................4
تغذيه در چهار ماهگي..........................................................4
تغذيه در 5 ماهگي..............................................................4
تغذيه در 6 ماهگي.............................................................4
تغذيه در 7 ماهگي.............................................................4
تغذيه در 8 ماهگي.............................................................4
تغذيه در 9 ماهگي.............................................................4
توصيه براي لاغري بعد از بارداري.............................................5
تغذيه نوزادان مادران شاغل...................................................5
افسردگي بعد از زايمان.......................................................5
ترك شكم دوران بارداري......................................................6
1391/5/8 - 9:41 عصر
اين نكته رو از ياد نبريد كه چون نوزادان تفاوت خاص فردي خودش رو دارند حتما نبايد مثه هم باشند
مهمترين تجربه اي كه با به دنيا آمدن ني ني نازتون بدست مياريد شير دادنه

سعي كنيد از همون اول خوب شير دادن رو ياد بگيريد چون در اون وضعيت حتي بغل كردن ني ني خودش كلي كاره اگه من بر مي گشتم به زمان قبل زايمان يه يه ماهي وقت مي ذاشتم و نحوه بغل كردن و شير دادن رو تمرين مي كردم البته اگه هم با عروسك داريد تمرين مي كنيد بايد عروسك هم اندازه و وزن تقريبي ني ني شما باشه .
گذاشتن كل هاله سينه در دهان ني ني از همون روز اول مهمه چون هم خودش ياد مي گيره اين كار رو انجام بده و هم در اين صورت هست كه غدد شير دهي مادر فعال مي شه و زاويه دهن ني ني با سينه مادر بايد موازي باشه و كج و كوله ني ني رو بغل نگيريد
روز هاي اول نگران كم بودن شيرتون رو نداشته باشيد در هر وعده 15 سي سي شير آغوز مادر سيرش مي كنه و غريزه ي ني ني بهش ياد مي ده گشنه باشه دنبال سينه بگرده و اگه پيدا نكرد گريه كنه
مورد بعدي اينكه از اول سعي كنيد از هر دو تا سينه بهش شير بديد و الا بعدا براتون دردسر مي شه بعضي ها مثه خود من يه سينه اشون سر نداره دخترم من كلي تقلا مي كرد كه سينه ام رو بگيره بعدش چون سر نداشت از دهنش درميومد ولي من كلي سعي و تلاش كردم تا در 20 روزگي سر سينه ام در اومد و خدا رو شكر از هر دو تونستم شير بدم
البته وقتي مي گم تلاش بايد خيلي بيشتر ش رو فكر كنيد (با كلي اعصاب خردكني و خستگي و گريه و ....)
دختر من چون كم وزن بود از سه روزگي دكتر پيشنهاد كرد شير كمكي هم بهش بدم با اينكه مادر شوهرم اينا خيلي مخالف بودند ولي چون مي ديدم دخترم گرسنه مي مونه يواشكي هر شب دو بار 30 سي سي بهش كمكي دادم و هر موقع كمكي مي خورد شب رو خوب مي خوابيد البته من با شيشه شير ناك بهش شير كمكي دادم كه شبيه سر سينه هست شير دادم و باعث شد هم شير خودم رو خورد و هم كمكي از يك ماهگي هم در طول روز دوبار 60 سي سي كمكي مي دادم كه بتونم براي چند ساعت برم بيرون و به كارام برسم و الان هم كه تقريبا 4 ماهشه روزي سه بار 60 سي سي مي خوره
يه نكته مهم كه يادتون نره اينه كه شير مادر بچه رو زودتر سر وزن مياره تا شير خشك
ولي روي شير مادر خيلي تعصب نداشته باشيد اگه شيرتون كم بود به ني ني كمكي بديد گناه داره گشنه بمونه

براي زياد كردن شير هم مهمترين عامل مك زدن ني ني و بعد غذاهاي مقوي كه نفاخ نباشند هر چقدر ني ني مك بزنه شيرتون زياد تر مي شه مايعات يادتون نره مهم و موثره
اگه بازم در مورد شير خوردن ني ني چيزي يادم اومد براتون مي نويسم
1391/5/8 - 9:41 عصر
يه نكته براي مادراني كه ني ني اشون رو با سزارين بدنيا ميارن و تقريبا سه روز طول مي كشه كه شيرشون زياد بشه قطره شير افزا خيلي موثره - حوله گرم روي سينه يا ماساژ با روغن زيتون به شرطي كه روغن به سر سينه نزنيد كه واسه ني ني خوب نيست
كلا هم بايد مواظب بهداشت سر سينه اتون باشيد كه خداي نكرده زخم نشه كه واقعا مصيبتيه اگه نيني كل هاله سينه تو دهنش باشه و فقط باسر سينه مك نزنه هرگز زخم نمي شه اگه هم بنا به دلايلي زخم شد يه قطره از شيرتون رو بماليد سرش و بزاريد خشك بشه خود شيرتون مرهمه
1391/5/8 - 9:42 عصر
ما چون سر برادرم چشمون ترسيده بود ( اخه موقع شب شير برمي گرده تو دهنش و مي پره تو گلوش و داشته خفه مي شه كه با كلي استرس درست مي شه)
مامانم تقريبا تا يك ماهگي اش هر شب پيشمون خوابيد و خيلي حواسش جمع بود كه طوري نشه
بنابراين ما اكثرا به پهلو مي كرديم يه پتوي نوزادي رو لوله مي كرديم تكيه مي داديم به پشتش و اين باعث مي شد كه نه خيلي پهلو بشه و نه كاملا صاف ( اين روش رو از بيمارستانش ياد گرفتيم)
البته بعد شير خوردن حتما حتما آروغش رو بگير خيلي مهمه خيلييييييييييييييي
بعد 40 روزگي احساس كردم دائما شير مياد تو دهنش نگران شدم كه ريفلاكس نداشته باشه با دكترش مشورت كردم و اون گفت هر بار كه شير مي دي 20 دقيقهسرپا نگه دار بعدشم زير سرش بايدحدود 30 درجه بلند تر باشه تا سه ماهگي هميشه تو حالت شيب 30 درجه مي خوابيد
خلاصه همين باعث شدخدا رو شكر شير برنمي گردوند

1391/5/8 - 9:45 عصر
قطره رازيانه رو اگه طبيعي باشي اشكال نداره از روز قبل بخوريولي اگه سزارين ريسكش بالاست امكان داره باعث درد سزارين بشه بهتره بعد از عمل بخوري
من هم قطره شير افزا مي خوردم هم عرق رازيانه به نظرم عرق رازيانه بهتر بود
***البته حواستون باشه در مورد استفاده از هر دو نوعش زياده روي نكنيد كه باعث مي شه خونريزيتون حالا حالا قطع نشه و بيشتر از مقدار طبيعي باشه كه خودش باعث كمخوني مادر و در نتيجه كم شدن شير مي شه
1391/5/8 - 9:45 عصر
روزهاي اول هر وعده شير دهي از نيم ساعت بگير تا دوساعت!!!!!!!!!!!!!

من خودم از 10 روزگي تا حدودا 40 روزگي اش صبح كه مي شد و بيدارمي شدم ديگه شروع مي كردم به شير دادن تا 9 شب از 9 شب تا صبح هم دوبار 60 سي سي بهش شير خشك مي دادم و يه بار هم خودم

بعد دوماهگي چون فكش قوي شد و خوب مك ميزد از هر 2 ساعت 20 دقيقه

نگران نباش اگه كل هاله سينه رو بزاري تو دهنش اصلا احساس نمي كني و كلي هم بهت حال ميده و خودت آرامش مي گيري ولي اگه فقط نوك سينه ات رو مك بزنه بعد دو سه بار دردناك مي شه و بعد زخم كه ديگه وحشتناكه.........

1391/5/8 - 9:46 عصر
تجربياتم در مورد ناف ني ني
ناف ني ني ها از 7 روز تا 10 يا شايد هم تا 20 روز طول مي كشه بيوفته

روزهاي اول چون هنوز خشك نشده خوبه و ني ني رو اذيت نمي كنه و بعد كه شروع مي شه به خشك شدن با هر بار تكون خوردن ني ني اذيت مي شه
البته بايد حواستون باشه كه ناف و گيره اش به هيچ عنوان داخل پوشك نباشه كه عفونت بكنه قديم تر ها بهش الكل و بتادين مي زدن ولي الان دكترها تاكيد مي كنن چيزي نزنيم
نبايد ترشح داشته باشه اگه داشت با دكترش مشورت كنيد
بعد اينكه ناف خشك شد و افتاد احتمال كمي ترشح وجود داره كه بايد در چند روز خوب بشه اگه نشد باز با دكتر مشورت كنيد چون اگه سوراخ ناف بسته نشه بهش مي گن فتق ناف كه احتمالا اگه تا سه سالگي بسته نشد بايد جراحي بشه
ما خودمون بعد اينكه ناف افتاد يه گاز استريل رو چهار لا مي كرديم و مي گذاشتيم رو ناف و با ناف بند بهداشتي يه بار مصرف مي بستيم البته ناف بند بهداشتي مثله كمربند پوشونده مي شه تا وقتي بستيم كه ديگه ترشح نداشت
بايد حواستون باشه كه جيش يا پي پي ني ني به نافش نخوره
1391/5/8 - 9:46 عصر
تجربياتم در مورد پوشك و پوشك كردن
دخترم وقتي به دنيا آمد 2760 گرم بود شنيده بودم تو پوشك ها پمپرز آلمان عاليه ولي به خاطر تحريم پيدا نكرديم و الان با خودم مي گم چقدر اشتباه كردم كه پمپرز تركيه نخريدم با كلي پرس وجو گفتن جان ب ب تركيه خوبه البته انصافا خوب بود تا وقتي پمپرز تركيه (پريما) گرفتم و فهميدم چقدر سرمون كلاه رفته هههههههههه

چون دخترم وزنش كم بود نيو برن جان ب ب گرفتم كه بعدا فهميدم اگه 2-5 كيلوي جان ب ب مي گرفتم بهتر بوده البته شايد نه نمي دونم آخه نيو برن اصلا پودر جاذب نداره مثه پوشكي مي مونه كه مي شه بست بنابراين هر موقع كمي زياد پيفو مي كرد مي زد بيرون و ديگه بايد مي برديمش حموم
يه نكته مهم هم اينه كه جان ب ب نسبت به اون چيزي كه روش نوشته كوچيكه مثلا من سايز 2-5 كيلو رو تا وقتي آرنيكا 4 بود به زور پوشوندم كوچيك بود بايد سايز بزرگ مي پوشيد سايز بعدي اش رو هم كه 3-6 بود تا 4/5 كيلو پوشيد كشش پاشو مي بريد خلاصه من تصميم گرفتم پوشكشو عوض كنم رفتم سراغ مولفيكس چشتون روز بد نبينه اندازه اش خوب بود ولي بعد دو روز همچين حساسيت داد و پاهاش سوخت كه نگو از لحاظ جاذب بودنش هم قدرتش نصف جان ب ب بود يعني با يه بار جيش خيس مي موندو بعدش كلي خودمو سرزنش كردم و پريما خريدم وقتي بسته رو باز كردم در برابر مولفيكس انگار ژيان به مرسدس بنز بود ههههههههه در ضمن اگه ني ني 12 ساعت هم توش بمونه هنوز انگار خشكه من بعضي روزها تو 24 ساعت فقط از دوتاش استفاده مي كنم و بعضي روزها هم سه تا در حالي كه مولفيكس بايد از هر 4-5 ساعت عوض مي شد و جان ب ب هم روزها از هر 6 ساعت و شبها از هر 8 ساعت من حساب كتاب كردم ديدم پريما از همه اش به صرفه تر بوده
تو ماه و روز هاي اول مجبوريد از هر 3-4 ساعت عوض كنيد و همچنين ني ني پيفوش شبيه قير مي مونه در واقع باقي مونده آب آمينيوتيك هستش
من خودم هر موقع پيفو مي كنه مي برم و با آب خالي مي شورمش ولي جيش كنه با دستمال مرطوب تميزش مي كنم
حواستون باشه واسه شستن از صابون استفاده نكنيد پوستش خشك ميشه
هر بار هم كه عوضش مي كنم پماد برير ماستلا استفاده مي كنم كه نمي زاره ني ني بسوزه ولي اگه سوخت چاره اش فقط كالاندولاست تازگي ها هم دكتر پماد ايگوزايت داده اونم خوبه ولي به ماستلا نمي رسه
اگه ديديد در 4-5 ساعت ني ني خوب پوشكش رو خيس نكرده و چند بار هم تكرار شدبدونيد خوب شير نمي خوره و سير نمي شه
هر ني ني هم كه شير مادر مي خوره از روزي يكبار پيفو كنه طبيعيه تا 8 بار و حتي اگه باز تا 3 روز هم پيفو نكرد طبيعيه ولي من هر موقع تو روز پيفو نمي كرد سه قاشق مربا خوري بهش آب جوشيده شده سرد شده مي دادم تا دو ساعته كارش رو مي كرد و خلاص ونمي گذاشتم بمونه بعدا دردسر بشه
واسه خشك كردنش من از پارچه خشك كن استفاده مي كنم كه انصافا آبگيريش خوبه دوتا داشته باشيد كه روزهاي اول كه زياد پيفو مي كنه و هي بايد بشورينش يكس خيس شد خشك داشته باشيد
زير انداز هم من از اين يهبار مصرفاي جان ب ب استفاده مي كنم اگه ني ني توش جيش نكنه تا دو ماه هم مي شه ازش استفاده كرد
تو زير انداز پلاستيكي اگه ني ني جيش كنه چون جذب نمي شه راه ميفته پشتش و باعث مي شه لباساشم خيس بشه
1391/5/8 - 9:47 عصر
اگه ني ني پيفو كنه كه حتما بشور مگه اينكه بيرون باشي و امكانات نداشته باشي اونوقت با دستمال پاك كن بعد رفتي خونه سريع بشورش

واسه جيش هم سليقه ايه من خودم با دستمال پاك مي كنم و يا اگه ببينم كمي تحريك شده مي شورمش

در كل دستمال مرطوب به درد مي خوره
دستمال پمپرز عاليه ولي كمي از لحاظ قيمت بالاست من evy baby تركيه و نينو ايراني استفاده كردم هر دوشون خوبن فقط نينو از لحاظ تعداد به صرفه نيست
جان ب ب هم گرفتم اصلا راضي نبودم
1391/5/8 - 9:47 عصر
تا بچه تا بخواد رو نظم بياد تقريبا سه ماه طول مي كشه بنابراين مثه من خيلي حرص نخوريد

با اين حال سعي كنيد يه سري كارها رو نظم بديد ولي اگه ديديد نمي شه اونروز بيخيال بشيد و انعطاف پذير باشيد و فردا دوباره از نو شروع كنيد
ما هميشه فكر مي كنيم كه ني ني بايد با برنامه ما تنظيم بشه ولي ني ني مي خواد ما بابرنامه اون تنظيم بشيم

تا قبل دوماه چون اكثر كارهاي ني ني غير اراديه بنابراين شما نمي تونيد عادات غير اردي ني ني نازتون رو كنترل كنيد وشايد كمي عصبي بشيد ولي صبر و تحمل همه چي رو درست مي كنه ني ني وقتي سه ماه شد مي تونيد كم كم نظم رو بهش ياد بديد
در مورد تربيت بچه ها هر چقدر صبور و انعطاف پذير باشيد زودتر به بهترين نتيجه مي رسيد
1391/5/8 - 9:48 عصر
خوابوندن ني ني
نوزاد تا تقريبا 40 روزگي مخصوصا دو هفته اول دوست داره تو جاي گرم و نرم همش بخوابه (از بغل گرفتن ني ني نترسيد تا دو ماهگي ني ني بغلي نمي شه) در اين مورد زياد به حرف قديمي تر ها توجه نكنيد!
ني ني فقط تو بغل مادرش اونم با صداي قلب مادر احساس امنيت مي كنه اين احساس قشنگ رو از خودتون و ني نيتون دريغ نكنيد كه بعدا پشيمون مي شيد!
من خودم تا دوماهگي دخترم رو با يه پتوي دورپيچ قنداق مي كردم البته فكر نكنيد مثه قديما ها فقط طوري مي بستم كه حركات نا ارادي دست و پاهاش از خواب نپرونه و خودش هم اينطوري احساس رضايت مي كرد و بغل كردنش هم خيلي راحت تر بود
اگه ني ني تون در فصل گرم به دنيا مياد مي تونيد به جاي پتوي دور پيچ از ملافه پنبه اي يا نخي استفاده كنيد ضرر نمي كنيد!
اينطوري ني ني عميق تر مي خوابه
خلاصه در مورد خوابوندن بچه ها با هم فرق مي كنن بچه اي پيدا مي شه كه بدون اينكه باهاش كار داشته باشي خودش مي خوابه
يه بچه اي رو بايد رو پا تكونش داد
يكي ديگه موقع شير خوردن مي خوابه (اين بچه ها اوايل اگه بزاري زمين بيدار مي شن هههههههههه ولي بعدا از 3 ماه بعد اگه بخوابه ديگه خوابيده)
گروهي هم بايد سرپا تابش بدي كه بچه هاي كوليكي اكثرا زمان دلدردشون بايد سر پا تابشون داد
از اين چند گزينه سخت ترينش سرپاييه
ولي نگران نباشيد درد كوليكي كه نموم شد اگه به روي پا خوابوندن عادت بديد همونطور مي خوابه

توجه كنيد كه بعد سه ماهگي به يكي از اين روش ها عادتش بديد به اون روش عادت مي كنه فقط بايد خيلي خيلي صبور باشيد
شايد چند روز سختي تحمل كنيد ولي بعدش راحتيد
تا 10 روز اول خيلي سخته چون ني ني اصلا معني شب و روز رو نمي دونه
ولي بعدش حتما معني شب رو بهش بفهمونيد (يعني از ساعت8 يا9 شب بساط خوابيدنش رو آماده كنيد از حموم كردن گرفته تا نهايت خوابوندن اويل خيلي كم موفق مي شيد دلسرد نباشيد شما به كار خودتون ادامه بديد )
يه اتاقي رو انتخاب كنيد كه در نهايت اونجا مي خواد بخوابه نه جلوي تي وي نور اتاق رو كم كنيد ترجيحا فقط چراغ خواب روشن باشه
سر و صدا نباشه
اگه مي دونيد ني ني ساعت 11 مي خوابه از ساعت 9 نبايد خيلي هيجان زده اش كنيد چون هورمون كورتيزولش رو مي بريد بالا و اون باعث مي شه بي خواب بشه
زياد تو چشاش نگاه نكنيد
به هيچ عنوان بعد 11 شب باهاش بازي نكنيد
حموم كردن خيلي تو خوابوندن كمكتون مي كنه

تو روز لازم نيست همه اين كارها رو بكنيد ترجيحا عادتش بديد تو سر وصدا بتونه بخوابه تا اذيت نشيد مثه صداي موسيقي يا راديو
1391/5/8 - 9:49 عصر
هرگز براي خوابوندن ني ني از داروهاي خواب آور استفاده نكنيد

هرگز هرگز
لبته بياد داشته باشيد ني ني شبها چند بار براي شير بيدار مي شه ولي يادتون باشه فقط شير بخوره وآروغ بگيريد ديگه باهاش بازي نكنيد

اويل هم مجبوريد جاشو عوض كنيدولي بعد 2 ماه زياد شب جيش نمي كنه كه لازم باشه بزاريد راحت بخوابه

ساحل دريا پست ها : 5793عضویت:1389/8/24
1391/5/8 - 9:53 عصر
چه جالب بود
منم تا 1 سال بعد از زايمانم زياد حالم خوب نبود
عاشقتم دخترم
1391/5/8 - 9:53 عصر
سمنو شير زياد ميكنه حليم همينطور كلا هر چيزي كه گندم داره مثلا ماكاروني خيلي خوبه
عاشقتم دخترم
1391/5/8 - 9:54 عصر
شير سبزي ماهيچه كله پاچه بعضي غذاهاي مقوي شير زياد نميكه اما خيلي مقويه براي مادر هم براي ني ني خوبه
عاشقتم دخترم
حديث بانو پست ها : 4404عضویت:1389/3/21
1391/5/8 - 10:04 عصر
اگه كسي در مورد ختنه هم تجربه داره بگه ممنون ميشم
اين مساله دغدغه فكري پسر دارا هست
1391/5/8 - 10:07 عصر
حديث جون همه دارو خونه ها دارند عزيزم
1391/5/8 - 10:08 عصر
زردي نوزاد

ماماناي گل آينده

من خودم خيلي رو مورد زردي ني ني حساس بودم اصلا دلم نمي خواست كه ني ني تحت هيچ شرايطي اولين روز هاي زندگي شو تو بيمارستان بگذرونه

خيلي در مورد زردي با دكترهاي مختلف مشورت كردم همه به اتفاق نظر گفتند زردي چيزي نيست كه از قبل بشه جلوشو گرفت يعني به هيچ عنوان به مادر ربطي نداره و اين فكر عوامه كه مي گن چون ني ني آغوز مادرش رو خورده زردي گرفته ...........اگه ني ني از اول خوب شير بخوره و خوب پي پي كنه يعني شكمش خوب كار كنه دچار اين مشكل نمي شه
(دكتر زايمان من يكي از بهترين هاي ايرانه و جالب اينكه دخترش هم با تفاوت يك ماه جلوتر از من باردار بود و از انگليس اومده بود ايران كه زايمان كنه وقتي دو هفته قبل زايمان از دكتر پرسيدم كه چيكار كنم كه ني ني زردي نگيره دكتر گفت اين يه مورد طبيعي بين نوزاداست يكي مي گيره يكي نه يكي خفيف يكي شديد و در نهايت گفت نوه من با اونهمه مراقبت زردي داشت و دو روز تو بيمارستان موند )...........با اين اوصاف موندم كه چيكار كنم كلي تو انترنت گشتم كلي كتاب خوندم
در نهايت تصميم گرفتم كمي از تجربيات بزرگان استفاده كنم
خيلي ها گفتند روز هاي آخر چيزهاي گرم نخور و سردي زياد بخور (خود اين مورد براي بنيان مادر كه قراره زايمان كنه خوب نيست)انار هم هر روز مي خوردم
بقيه دسترالعمل ها واسه بعد از بدنيا آومدن ني ني بود
مامانم رفت عطاري و شير خشت و ترنجبين و فلوس خريد كه اگه خداي نكرده لازم شد اون موقع ندوييم دنبال اينا
.....
مهمترين نكته : ني ني روز اول چون چيزي نخورده بنابراين زردي نداره!
پس به رنگ صورت و سينه اش خوب دقت كنيد از روز دوم مخصوصا سوم ودر بعضي از بچه روز هفتم زردي خودش رو نشون ميده ولي هر چي زودتر بدونيد بهتره!
من روز دوم بعد از ظهر احساس كردم رنگ دخترم كمي به زردي مي زنه البته بعدا فهميدم كه تو بيمارستان آزمايش كردند و ديدند خفيفه چيزي به ما نگفتند من بعدا تو پرونده اش ديدم ....!!!!!!!!
به مامانم گفتم اونم تائيد كرد با كلي ترس و لرز بهش دو قاشق چاي خوري شير خشت داديم و يك قطره آب انار طبيعي و عصر برديم دكتر و بهش هم گفتيم كه اين كارا رو هم كرديم اونم كمي خنديد و گفت از دست اين مامان بزرگها! ولي شير خشت خوبه و آزمايش نوشت.
آزمايش يه زردي خفيف رو مشخص كرده بود خود دكتر هم قطره ((بيلي ناستر)) رو تجويز كرد كه من روشو خوندم ديدم در واقع عصاره شير خشته كه باعث مي شه شكم ني ني خوب كار كنه و هر چي ني ني بيشتر پي پي كنه زودتر خوب مي شه
دكتر سپرد كه اگه زردي اش بيشتر شد سريع مراجعه كنيم.
راه تشخيص زردي بيشتر از كنار پره هاي بيني و همچنين اگه انگشتت رو بكشي رو پيشوني اش بايد به خاطر پس زدن لحظه اي خون سفيد باشه اگه زرد بود يعني زردي داره و همه اش هم بايد دقت كنيد زردي اش بيشتر نشه!

خلاصه با همه اين كارها خدا رو شكر هر روز زردي اش كمتر شد تا اينكه روز هفتم كامل ازبين رفت ولي دكترش براي اينكه مطمئن بشه روز 10 دوباره آزمايش داد كه خدا رو شكر از بين رفته بود....

به نظر من اگه در بعضي موارد كمي كمتر تعصب نشون بديم و از تجربيات درست قديمي ها استفاده كنيم بهتر از هزارتا دوا درمونه شيميايي هستش
البته تاكيد مي كنم تجربيات درستي كه عقل تائيدش بكنه
شير خشت باعث شد هم دخترم رووونه ي بيمارستان نشه كه اولين روزهاش به بدترين تجربه ها تبديل نشد و هم باعث شد شكمش خوب كار كنه كه خيلي از نوزادان روزهاي اول دچار خشكي و يبوست مي شن !

ترنجبين هم به خوب كار كردن سيستم گوارش نوزادتون كمك مي كنه
به اميد اينكه هيچ نوزادي دچار زردي كه منجر به بستري بشه نباشه !
آمين!
http://www.darokhane.net/fa-stuff-274.html
مونا(مامان آرن) پست ها : 956عضویت:1391/1/31
1391/5/8 - 10:11 عصر
من پسرم روتو 12 روزگي ختنه كردم اولين روز يه مقداري تب كرد وبعد ختنه شير نخورد اما همه چي يه روز بود بعدش خوب شد اون قدر هم كه فكر ميكردم سخت نبود
زنی را می شناسم من که در یک گوشه ی خانه میان شستن و پختن درون آشپزخانه سرود عشق می خواند
1391/5/8 - 10:12 عصر
هر كس از كوليك مي تونه يه تجربه خاصي داشته باشه من تجربيات ودانسته هاي خودم رو مي گم

علت اصلي كوليك دقيقا مشخص نيست ولي خيلي از متخصصين علتش رو بادها و گازهايي مي دونند كه در روده ومعده ني ني هست و ني ني به خاطر اينكه هنوز سيستم گوارشش تا 4 ماهگي كامل نشده نمي تونه اين گازها و باد ها رو دفع كنه بنابراين اينا گير ميوفتند و ني ني رو اذيت مي كنن و ني ني هم جز گريه وجيغ چاره اي نداره
يكي ديگه از راه هايي كه در كوليك معروفه دل درد در يه ساعت مشخص شروع و در يك ساعت مشخص تموم مي شه و ني ني همش پاهاشو تو دلش جمع مي كنه

اميدوارم ني ني هاتون كوليكي نباشند و اگه هم شدند نگران نباشيد 60-70 درصد نوزادان به كوليك دچارند و اگه كوليكي شدند باز اميدوارم ساعت درگيري از 12 شب به بعد نباشه كه بايد حداقل يه دوماه بي خوابي بكشيد
درد كوليك دختر من دقيقا 10 شب شروع مي شد و 11:55 تموم مي شد!!!!! ههههههههههه
كارهايي كه براي بهتر شدنش كردم و باعث شد ياد بگيرم چطوري باهاش كنار بيام تا هم خودم زجر نكشم وهم دخترم
مهمترين كار در اولين قدم اينه كه بعد از هروعده شيري كه ني ني مي خوره حداقل به مدت 20 دقيقه آروغ بگيريد البته در بعضي موارد مي بينيد كه امكان پذير نيست چون ني ني از صبح تا شب همش آويزونه وداره شير مي خوره يعني تا آروغش رو مي گيري بعد از 10 دقيقه شير مي خواد !!!

گرفتن آروغ خيلي مهمه يادتون نره ! اگه ديديد بعد از 5 دقيقه آروم به پشت زدن يا ماساژ آروم پشت باز آروغ نزد 3-4 دقيه بزاريد زمين بمونه بعد دو باره برداريد تا حتما آروغ بزنه بعضي از دكترها مي گن موقه آروغ گرفتن راه هم بريد !!!!!
ولي ديگه چاره اي نيست بهتر از اينكه يهو شب ساعت 1 - 3 بيدار بشه و فقط جيغ بزنه

خودتون شديدا از غذاهاي نفاخ پرهيز كنيد حتي اگه مجبور بشيد لبنيات رو كامل حذف كنيد!

كلا گريپ ميكسچر خوب نيست چون جوش شيرين داره تا جايي كه مي تونيد استفاده نكنيد مخصوصا يك ماه اول يا تا 40 روزگي
داروهاي ضد كوليكي هم هست كه بعضي ها مي گن جواب داده و بعضي مي گن نه و خيلي از دكترها اعتقاد دارند به جاي استفاده از اين داروها بهتره ني ني رو بغل كني و راه ببري تا آروم بشه!

من خودم كوليكيز استفاده مي كردم كه استفاده اش هم يه روش داشت و اونم اينكه وقتي بايد مصرف بشه كه حداقل يك ساعت بعد از خوردن شير گذشته باشه و حتما 15 دقيقه قبل از وعده بعدي باشه يعني تقريبا معده خالي باشه و بعد اينكه قطره روداديد بعد از 15 دقيقه شير بعدي رو بديد در اين صورت بهترين تاثير رو داره!

راه بعدي بغل كردن به صورتي كه ني ني حالت دمر باشه مواظب باشيد كه دستتون به شكم ني ني نبايد فشار بياره سرش رو يه بازوتون و پاها روي يه بازوي ديگه به صورت دمر همزمان كه بغل كرديد راه بريد تا ني ني به چيزهاي ديگه توجه بكنه و دل دردش يادش بره
من خودم جلو آينه مي گرفتم هم خودم مي ديدمش هم انگار خوشش ميومد

خوندن لالايي خيلي موثر بود من لالايي خاصي بلد نبودم آهنگ هاي آرومي كه بلد بودم رو لالايي مي خوندم ههههه
تا جايي هم كه ممكنه تويه جاي ساكت وآروم و كم نور باشيد
شلوغي و سر و صدا و نور زياد باعث مي شه بيشتر جيغ مي كشه در واقع ترس هم بهش اضافه مي شه
هرچقدر مي تونيد سعي كنيد احساس امنيت بكنه دايم باهاش صحبت كنيد و نوازشش كنيد
!
!
در بعضي موارد هم وقتي هيچ كدوم از اينا جواب نمي داد من سريع سشوار يا جارو برقي رو روشن مي كردم باورتون نمي شه به 5 دقيقه نمي كشيد كه مي خوابيد ههههههههههه
و اگه سشوار هم جواب نداد آخرين راه چاره اتون سوار كردن به ماشين و چرخيدن هستش كه اون حتما جواب مي ده

يادتون باشه موقع دل درد ني ني دور شكمش رو گرم نگه داريد و حتي مي تونيد برخلاف عقربه هاي ساعت دور نافش رو خيلي آروم و بدون فشار ماساژ بديد بعد از چند دقيقه كلي باد از شكمش خارج مي شه ههههههههههه

از همه مهمتر اينه كه خودتون رو نبازيد و دستپاچه نشيد تو اين مورد شوهرتون مي تونه كمك موثري باشه تاب دادن ني ني رو به شوهرتون بسپاريد!
صفحه 1 از 84  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  بعدی آخر صفحه
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: