نی نی سایت > تبادل نظر > پيش از بارداري > سلامت و تغذيه قبل از بارداري > طب قرآني و تغذيه آقاي جمشيد خدادادي

موضوع: طب قرآني و تغذيه آقاي جمشيد خدادادي + اظهار نظر

1   2   3   4  
کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
paria پست ها : 1072عضویت:1388/8/13
1388/11/8 - 10:56 عصر
سلام دوستان گلم،خوبين؟
زيبا جون خيلي خوشحالم كه خوب شدي.
سلام حسني جون مرسيييييييييي.خيلي لطف كردي كه اينهمه اطلاعات برامون گذاشتي.حسني جون تيروئيدم يه مدت كم كار بود و درمان شيميايي كردم و 2سالم هست خداروشكر برنگشته و چند ماه پيشم تنظيم بود هنوز.
حسني جون من اين داروها رو بايد تا كي ادامه بدم؟بعد از اينكه مثلا 3ماه ادامه دادم و ايشالا خوب بشم ديگه برنميگرده مريضيم؟ميتونم قطع كنم؟
يه چيز ديگه حسني جان من پارسال خودم از اين و اون شنيدم رازيانه خيلي خوبه برداشتم رازيانه روزي يك ليوان عرقشو با آب قاطي كردم خوردم و اون بار اولين باري بود كه مجبور شدم بعد از 40 روز قطع پريود آمپول بزنم.به نظرت چرا اينطوري شده بود؟
من از ترسم ديگه عرق رازيانه نخوردم.حسني جون من 4 روز زعفرون و عسل سياه دونه كه مغازه خدادادي در تهران ميفروشه اين عسلو خوردم صبح ناشتا و پريود نشدم.
چند روز بابونه،آويشن،شويد،زيره،دارچين،رازيانه و زنجبيل دم كردم و با عسل سياه دونه خوردم.بازم پريود نشدم تا به امروز كه ميشه 3ماه.
راستي الان 2شبه عسل وازينال ميكنم ولي 20 سي سي نميشه،آخه با اپليكاتور اينكارو انجام ميدم و تو اپليكاتور تقريبا 7سي سي ميشه.همين مقدار كافيه؟
حسني جون من دقيقا سه ماهه فهميدم زخم دهانه رحم دارم و بعد از مصرف 40 تا مترونيدازول و 2 بسته داكسي ساكلين و كرم هاي تريپل سولفا و كلوتريمازول پريودم قطع شده و تا به امروزم هنوز زخم و سوزشم خوب نشده.البته دكتر ميگه بهتر شده و دوباره بهم دارو داده ولي من بجاي دارو و كرم هايي كه داده هر شب يك اپليكاتور عسل آويشن واژينال ميكنم+صبح زود و آخر شب شستشو با نصف ليوان آب جوشيده سرد شده+يك قاشق مرباخوري عسل آويشن و براي رفع عفونت احتمالي(چون من خارش و ترشحات ندارم) روزي 3 ليوان آب ميوه و سبزيجات مخصوص رفع عفونت هاي بدن كتاب ارمغان تندرستي آقاي خدادادي رو درست ميكنم و ميخورم.
طرز تهيه برا هر ليوانم اينجوريه:2 عدد هويج متوسط+1 سيب متوسط+10 عدد ساقه جعفري+4/1 ق چ زنجبيل.
الان 3 هفته ميشه كه براي زخم و عفونت و pcod فرآورده هاي حيواني اصلا نخوردم و فقط گياهي خوردم.
براي تامين ويتامين E كه نياز فعال شدن غدد حنسي هست هر شب 7 ق غ جوانه گندم تازه با سالاد و روغن زيتون خوردم يا بجاش ارده يا كنجد با عسل خوردم.
فعلا روش هاي طب قرآني رو انجام دادم+رفتن به دكتر هوميوپات.
نميدونم چقدر طول ميكشه تا جواب بگيرم.2 جلسه ديگه مونده تا دكتر هوميوپات بفهمه جواب داده بدنم يا نه.
خيلي خيلي ممنونم كه به فكر من بودي.خدا بهت اجر كاراي نيكتو بده.
خدايا...خدايا دوست دارم
روزيتا پست ها : 270عضویت:1387/8/4
1388/11/9 - 4:45 عصر
حسني جون كمك من هم ميكني؟خيلي اضطراب و استرس دارم و كوليت روده .وقتي عصبي ميشم معدم ورم ميكنه و نفسم تنگ ميشه و به سختي نفس ميكشم.
بيتا پست ها : 6233عضویت:1388/10/12
1388/11/9 - 5:24 عصر
ممنونم زيباجون از راهنماييت...خيلي وقت بود دنبال اون كتاب بودم....
اگر صبر داشته باشی قضای الهی بر تو می گذرد در حالی که تو ستایش می شوی و اگر بی تابی کنی باز هم قضای الهی برتو می گذرد در حالی که تو نکوهش می شوی امام علی علیه السلام
دوست قديمي شما پست ها : 19445عضویت:1387/6/18
1388/11/9 - 10:00 عصر
سلام حسني جون . من چند بار جاهايي كه پست ازت ديدم پست گذاشتم و احوالتو پرسيدم نمي دونم ديدي يا نه؟ خيلي خيلي دلم برات تنگ شده نازنينم.يه سوال داشتم من طبعم سرده و معمولا به محض اينكه خواب مي رم ببخشيد آب دهانم سرازير مي شه من چه بايد بكنم. البته خودم امتحان كردم گرمي كه مي خورم بهتر مي شم. ضمنا يه سوال پزشكاي دانشگاهي به طبع و گرمي و سردي غذاها اعتقادي ندارند آيا اين درسته؟ دستوري داري كه صورت كمي چاق بشه بدون ايكه بدن چاق بشه. من صورتم خيلي خيلي لاغر شده. غصه كه مي خورم فوري صورتم اب مي شه. و اينكه من براي گردن دردم پودر سنجد با هسته اش گرفتم به كار مياد؟ چه جوري بايد مصرف كنم. ببخشيد يه سوال ديگه: من به دليل طبع سردم تمايلي به خوردن آب زياد ندارم ولي از طرفي مي ترسم با كم آب خوردن به ويژه اينكه قرص كلسيم هم مي خورم يه وقت كليه هام آسيب ببينه. خيلي پرسيدم ببخشيد
~حسنا~ پست ها : 8061عضویت:1386/12/29
1388/11/10 - 12:55 صبح
روزيتاي عزيزم جواب شمارو تو تاپيك خودم دادم ...
1388/11/10 - 12:59 صبح
پريا جان ... وقتي داروي گياهي رو شروع ميكني كه مطمئنا جواب خودشو داده روش پافشاري كن تا جواب بده ... اين رازيانه و بومادران و مريم گلي و پل هميشه بهار وچند تا داروي ديگه بهتره با هم مصرف شه ... و حداقل يك ماه و حداكثر سه ماه جواب ميگيري حتما ... اينكه بعد از خوردنش پريود نشدي نه اينكه پريود نميشدي ... بلكه تخمدانها دارن فعاليت ميكنن و دوباره تاريخ پريوديت عوض ميشه ...

حالا شما كه تحت درماني ... بهتره قاطي نكني با هم ... بزار ببيني اون چي ميشه كه البته هميوپاتي هم گياهيه ... بعد انشاالله كه خوب ميشي اما اگر يك هزارم درصد نشدي ميريم به جنگ دشمنان ... :دي

طاقت بيار و نتيجه رو بگو بهم ...

موفق باشي عزيزم
1388/11/10 - 1:12 صبح
سلام حسني جان
ممنونم كه سر زدي و بهم جواب دادي.خدا كنه ديگه براي هميشه با كمك شما دوستان خوبم و مخصوصا تو كه اينهمه راهنمايي ميكني خوب بشم.دست گلت درد نكنه.خدا خودش پاداش بده بهت كه تشكراي ما كمه.دعا كن خوب بشم و تا آخر عمرم سلامتيم بمونه.
خدايا...خدايا دوست دارم
1388/11/10 - 1:14 صبح
سلام داوودي عزيز ...

حقيقتش من تو خيلي تاپيكا پست ميزارم و ديگه بهشون سر نميزنم ...

اگر جواب سلامتو ندادم عمدي نبوده ... هميشه هم دوست خوبم هستي و ميموني و واقعا به يادتم ... خيلي دلم ميخواد ببينم نتيجه اين همه صبرتو كي ميبيني ... آخه معتقدم خدا از اين همه مظلوميت نميگذره و درست ميكنه همه چيزو ...

در مورد آب ريزش دهن ... صددرصد از سرديه ... نبايد سردي بخوري ... ماست و دوغ و مرغ و غذاهاي سرد كمتر بخور و اگر ميخوري با فلفل سياه يا يك چيز گرم گرمشون كن ... من كه به كل با ماست مخالفم و اكثرا كه ديدم ماست ميخورن اينجوري ميشن ... چاي رو كنار بزار و به جاي جو با پوست + چوب دارچين دم كن بخور ... هم براي اعصاب هم براي رفع سردي عاليه ...صبحها آب عسل زنجبيل بخور ...

دروس دانشگاه ناقصه هميشه و هميشه اينطور بوده .... منم خودم دانشگاه درس خوندم همه ما درس خونديم و ميدونيم كه هميشه دروس دانشگاهي ميتونه يه استارت باشه اما نميتونه ارضا كننده باشه و تمام كننده باشه ... سردي و گرمي رو خدا در طبيعت خارج و داخل بدن انسان قرار داده ... عزيزم اگر مردم رو مطلع كنن از سردي و گرمي ها هيچ مريضي نميمونه روي زمين ... :دي خودت تا تهشو بخون ...

در مورد لاغري صورت ... چربي طبيعي و گوشت گوسفندي بخور ... لاغري صورت مستقيم بر ميگرده به اعصاب ... تو كتاب چهره شناسي كه من دارم هم اين نكته اومده كه كسانيكه صورتي لاغر دارن از ناراحتي اعصاب و نداشتن آسايش رنج ميبرن و حتي قديمي هايمان هم ميگفتن كه پر بودن نشانه سلامتيه واين حقيقتيه ...
خوردن سنجد كمك ميكنه ولي روده هاتو سفت ميكنه مراقب باش يبوست نياد سراغت ...
براي صورتت اين كارارو بكن : روزي دو تا قرص مخمر آبجو ... شادي آوره ... و جوشونده : چاي كوهي + بابونه + گل گاوزبون + سنبل اليب + اسطخدوس بخور ...

ما تو غذاهامون و ميوه هامو انقدر آب هست كه گاهي شايد نيازي به آب حساس نشه .... بدنت هر وقت طلب آب كرد آب بخور و نگران اين مورد نباش تا وقتيكه ببيني تو اونروز هيچ آبي از غذاهات و ميوه ها به بدنت نرسيده و تو تشنه نشدي !!!

قرص كلسيم جايگزين داره : انجير ... خرما ... كنجد با پوست ... سياه دونه كوبيده شده با عسل ... روغن هاي گياهي و حيواني ... چهارمغز به خصوص بادام و پسته ... كله جوش با كشك خوب محلي ... كشك محلي ...

انشاالله كه هميشه سلامت باشي ...

شما بايد فكر تو درست كني ... احساس آرامش به تو كمك ميكنه ...

1388/11/10 - 1:16 صبح
دوستاي گلم اين اطلاعاتم خيلي مفيده در مورد عسل درماني و استناد به خيلي از گفته هاي دكتر خدادادي

عسل يكي از قندهاي طبيعي است كه از معجزه هاي الهي به شمار مي آيد و مايه حيات و زندگي است كه خداوند به بندگان خود ارزاني داشته و دارويي است كه هيچ وقت فاسد نمي شود و داروي تمام بيماري ها است و بر اساس تحقيقاتي كه انجام شده حتي خطرناك ترين ميكروب ها بيش از چهار روز نمي توانند در عسل زندگي نمايند و بعد از گذشت چهار روز مي ميرند.

? طبع عسل معتدل و با هر نوع مزاجي سازگار است وبا ارزش غذايي و دارويي اثر عجيبي روي بيماري ها- خصوصا بيماري هاي عفوني دارد و براي هيچ نوع بيماري مضر نيست-بلكه براي درمان همه بيماري ها حتي بيماري ديابت مفيد است.(عسل درماني)

? يكي از شگفتي هاي عسل اين است كه اگر به طور صحيح مصرف شود براي جذب قند موجود در آن سلول هاي مغز نياز به انسولين ندارند و براي تمام فصل سال و اكثر بيماري ها كاربرد دارد. (پانزده روز تا سلامتي).

? رنگ هاي مختلف عسل بيانگر نوع آن گلي است كه زنبور از آن تغذيه نموده است. هر گلي خاصيت مخصوص خود را دارد و شفاي درد خاصي است و يكي از راههاي تشخيص عسل سالم اين است كه :1- قطره ي عسل را روي يك قطعه شيشه ريخته ـ چنانچه قطره ي عسل سريعاً وا رفت و پخش شد دليل به فاسد شدن عسل و دخل و تصرف انسان است.قطره ي عسل طبيعي لحظاتي سفت و كمي مدور ـ باقي مي ماند. (عسل و سياه دانه)

? عسل را درون ظرف ريخته و بعد آن را درون ظرف ديگر ريخته و اگر درون ظرف پر از حباب شد نشانه ي طبيعي بودن عسل است و جالب اينكه شكرك زدن عسل دليل بر خوب بودن آن است. (CDخدادادي).

? اگر مردم ما ماهيت عسل را خوب بشناسند-بدون ترديد به عنوان يك مكمل غذايي بسيار پر ارزش موجب رفع بسياري از كمبودهاي غذايي آنها مي شود-لذا با مصرف روزانه و مناسب عسل مي توان از بروز بسياري از بيماري هاي ناشي از سوء تغذيه جلو گيري كرد.(عسل درماني)

? چه زيباست كه اين دو عصاره ممتاز آفرينش(قرآن و عسل)((شفا بخش))تمام آلام و رنج ها و كاستي ها و درد هاي روحي و جسمي و درمانگر و جبران ساز همه ي كمبود ها و نواقص و امراض بشري مي گردد و اين دو اعجوبه ي هستي ما را از منجلاب ها و گرداب ها و گردبادها و فاضلاب ها و سياهچال ها مي رهاند و روح عطشناك ما را سيراب مي سازد.(عسل و سياه دانه)

مهمترين تركيبات اساسي تشكيل دهنده عسل

? مواد قندي :مواد قندي هيچ محصول و فراورده ي ديگري از اين لحاظ با عسل برابري نمي كند و حدود 57تا 79درصد وزن عسل را تشكيل مي دهد.

? مواد پروتئيني:اين مواد سريعا هضم شده و قابل جذب مي باشد و داراي اسيدهاي آمينه فراوان و مختلفي است.

? آنزيمها:در هضم و ساماندهي مواد مختلف غذايي در بدن كمك ميكند و به همين دليل عسل پر ارزش ترين ماده ي غذايي براي انسان به شمار مي رود و به خاطر داشتن آنزيمهاي متنوع عالي ترين ماده ي غذايي و دارويي در فيزيولوژي بدن آدمي رقم زده است.

? املاح معدني:اين عناصر عبارت اند از:سديم -فسفر-پتاسيم-كلسيم-منگنز-آهن و مس كه اين عناصر مهم در تكوين و تشكيل استخوان ها و تقويت آنها بسيار لازم و ضروري مي با شد مواد معدني هاي ديگري مانند:روي-سلينيوم-نيكل و برخي شبه فلزات ديگر به مقدار كم كه در فعاليت حياتي سلول ها نقش مهمي را ايفا مي كنند.

? ويتامين هاي حياتي:مهمترين اين ويتامين ها عبارت اند از: ويتامين هاي B1-B2-B3-B5-B6-B12و ويتامين H-D-G

? هورمون ها و آنتي بيو تيك ها : علاوه بر هورمون هاي حياتي داراي آنتي كوريا آنتي كورهايي ست كه وظايف آنها مقابله با ميكروب هاي مضر براي انسان به شمار ميرود.(عسل و سياه دانه)

(معالجه انواع بيماريها با عسل )

1 - عسل و شادابي

? در يك ليوان آب سيب آب يك عدد ليمو ترش تازه ويك قاشق مربا خوري عسل اضافه كنيد و به تدريج و جرعه جرعه ميل كنيد تا هميشه سالم و با نشاط باشيد.(عسل و سياه دانه)

? اين نوشيدني نيروي كار كردن به شخص مي دهد- تشويش و نگراني را بر طرف مي كند- شخص را در مقابل ابتلا به امراض مقاوم مي كند و در نتيجه آثار واضع تغذيه اي و طبي آن- سبب طولاني شدن عمر مي شود.(عسل درماني)

2- عسل و بيماري قلبي

? مقداري عسل طبيعي را با قدري زعفران مخلوط كرده و شب ها ميل نماييد- براي تمام بيماري هاي قلبي بسيار مفيد و اثر بخش است.(عسل درماني)

? عسل طبيعي به علت داشتن گلوكز زياد راحت تجزيه مي شود و انرژي زاست- از طرفي باعث تحريك وتقويت قلب و همچنين گشاد شدن رگ ها ميشود- فشار خون را تنظيم و از سكته هاي قلبي جلوگيري مي نمايد.(عسل و سياه دانه)

* خوردن شربت عسل ناشتا جهت بيماران قلبي بسيار مفيد است

3- عسل و بيماري كليه

? عسل ضد عفوني كننده خوبي براي مجاري ادرار است و در صورت مصرف پيوسته آن به صورت محلول در آب به خصوص اگر با آب باران باشد- باعث زياد شدن ادرار- رفع تشنگي- خرد شدن سنگ هاي كليه و مثانه مي شود و به دليل آنكه فاقد نمك بوده و مقدار ناچيزي پروتئين دارد در درمان دردهاي كليوي بسيار موثر است.(سياه دانه و عسل )

4- عسل و بيماري كبد

? بيمار مبتلا به ناراحتي هاي كبدي- صبح ناشتا يك قاشق و پيش از خواب شامگاهي نيز يك قاشق عسل طبيعي ميل نمايد واين روش را تا درمان كامل ادامه دهد0

? عسل بر ذخاير گليكوزن كبد مي افزايد(گليكوژن عامل اصلي مبارزه با باكتري هاست) و عمل سوخت وساز بافت ها را تسريع مي كند- عسل كبد را در ترشح مواد و سم زدايي و خنثي سازي كمك نموده و بيمار را از ناراحتي هاي كبدي نجات مي بخشد.(سياه دانه و عسل)

5-عسل و بيماري گوارشي – زخم معده

? مصرف عسل در حالت ناشتا و به خصوص به صورت محلول در آب براي بهبود زخم هاي معده و روده توصيه مي شود.(عسل درماني)

? عسل با داشتن آهن و منگنز بالا به هضم غذا كمك مي كند واز ترشح اسيد اضافي ممانعت مي كند(زيرا خود اسيدي ست) و به طور غيرمستقيم باعث تنظيم ترشح شيره معده مي شود و در واقع اثر التيامي عسل روي زخم هاي معده به علت ايجاد آرامش عصبي در فرد مصرف كننده عسل است- زيرا بيشتر زخم هاي معده و اثني عشر منشاء عصبي دارند.(عسل وسياه دانه و عسل درماني)

6- عسل و ديابت

? يكي از شگفتي هاي عسل همان طور كه ذكر شد اين است كه اگر به طور صحيح مصرف شود براي جذب قند موجود در آن سلول هاي مغز نياز به انسولين ندارند ـ بنابراين يكي از راه هاي مهم و عملي درمان ديابت استفاده صحيح و معقول از عسل سالم و طبيعي ست كه فوق العاده مفيد است.(پانزده روز تا سلامتي)

7- عسل و سرما خوردگي

? مخلوط عسل و آبليمو ترش تازه به علت در برداشتن مقداري آنتي بيوتيك و مقادير زيادي ويتامين ث و ساير ويتامين ها و مواد معدني براي تسريع التيام انواع سرما خوردگي ها- گلو درد- عفونت هاي گلو و شش ها و سرفه بسيار مفيد و اثربخش است.(عسل درماني)

? درمان گرفتگي صدا: يك قاشق عسل طبيعي را در يك ليوان آب گرم حل كرده ـ صبح ناشتا جرعه جرعه ميل شود.(سياه دانه وعسل) يا اينكه مقداري نمك به آن اضافه كرده و با آن غرغره كنيد(عالج نفسك بالعسل ..)

? درمان سرما خوردگي هاي شديد:خوردن سيب و عسل به مدت 2تا3روز(CDخدادادي)

8- عسل و درمان زخم ها

? براي ضدعفوني و جلوگيري از توسعه زخم هاي چركين با عسل:

1- نصف ليوان عسل طبيعي 2-يك ليوان شير داغ 3-يك قاشق پودر پوست موزرا خوب با هم مخلوط كنيد و به مدت يك ماه صبح و شب آن را

ميل نماييد.(عسل و سياه دانه)

? ماليدن عسل خالص يا پمادي مركب از دو قسمت عسل ويك قسمت روغن ماهي در التيام انواع زخم هاـ سوختگي ها و تبخال موثراست(عسل وسياهدانه وعسل درماني

*عسل از خونريزي زخم ها جلوگيري كرده و باعث انعقاد سريع خون مي شود و از تغيير شكل و چروكيدگي بافت ها جلوگيري كرده و به طور كلي از وجود ميكروب ها پاك مي سازد.(عسل درماني)

9- عسل و درمان سوختگيها

*مقداري وازلين را باعسل مخلوط كرده و صبح و شب به سوختگيها بما ليد اثر سوختگي هم محو ميشود. يايك قاشق عسل را باتخم مرغ مخلوط كرده به محل بماليد.

10- عسل و آسم(تنگي نفس)

? مخلوط عسل با سكنجبين و كمي سركه(يك فنجان عسل طبيعي و خالص با يك ليوان سكنجبين و به اندازه يك قاشق مرباخوري سركه)هر روز صبح ناشتا يك قاشق غذاخوري از آن به مدت ده روز ميل نماييد.

? تركيب عسل طبيعي وآبليموي تازه به نسبت مساوي و نوشيدن آن در مواقع حملات و قبل از حملات آسم بسيار مفيد و موثر مي باشد. آسم به علت واكنش هاي آلرژيك ـ تغييردر آب وهوا- ابتلا به عفونت هاي ويروسي- سرماخوردگي- هيجانات واسترس ها- تمرينات ورزشي يا سايرعوامل ناشناخته پيش مي آيد.(سياه دانه و عسل)

11- عسل و رفع فراموشي و تقويت حافظه

? نوشيدن روزانه 2تا3 ليوان عسل با آبليموترش تازه باعث مي شود كه اطلاعات وآموزه ها بهتر در حافظه مي ماند و كمتر به دست فراموشي سپرده مي شود(خصوصا كنكوري ها)(CDخدادادي)

? رسول اكرم(ص): عسل مايعي ست كه به تقويت قوه ي حافظه كمك مي كند- هركس كه مي خواهد حافظه اي قوي داشته باشد بايد عسل بخورد. (عسل وسياه دانه)

12- عسل و روماتيسم

? بيمار مبتلا به روماتيسم مي تواند هر روز ناشتا يك قاشق عسل طبيعي گرم را كه چند قطره روغن سياه دانه به آن اضافه شود ميل نمايد.

? به منظور تسكين دردهاي ناشي ازروماتيسم مي توان موم عسل را با روغن سياه دانه و روغن زيتون و روغن كافور به نسبت مساوي مخلوط نموده و روي موضع درد قبل از خواب ماليده وآن را با پارچه بست.(سياه دانه وعسل)

* همچنين ثابت شده كه گزيدن زنبور عسل موجب علاج رماتيسم مي شود.

13- عسل و يبوست

? بهترين روش درمان پيوست:مخلوط شير و عسل يك مسهل خوب و ملايم است. عامل پيوست كندي حركات دودي روده هاست و مصرف غذاهاي پر الياف مثل: شيرـ غذاهاي آبكي مثل سوپ و آش ـ انواع ميوه ها و سبزيجات توام با يك قاشق مرباخوري عسل با هر نوبت غذا بهترين روش درمان است.

14- عسل و بيماري هاي دهان

? ماليدن پمادي مركب از يك قسمت عسل و يك قسمت سركه ي انگور به لثه ها و دندان ها موجب جرم گيري و استحكام لثه ها و دندان ها مي شود.(عسل و سياه دانه و عسل درماني)همچنين از عسل به عنوان خمير دندان استفاده كند وبا آن مسواك بزند.

? درمان و رفع بدبويي دهان: مقداري موم زنبورعسل را مانند آدامس در دهان جويده و كم كم آن را ميل نموده- علاوه بر آن مي توان مقداري عسل را در آب گرم حل كرده و هر روز صبح و شب آن را در دهان ريخته و استنشاق و غرغره نمود.(سياه دانه و عسل)

? درمان آفت دهان:بعد از برش دادن سيب درختي- مقداري عسل را روي آن بماليد و بجويد و يا مخلوط آب سيب و عسل بسيار مفيد است و با ماليدن عسل روي آفت هاـ اين در حالي ست كه در علم پزشكي هنوز براي آفت درماني وجود ندارد.(CDخدادادي)

15- عسل و كم خوني

? به مدت يك هفته از چاي گزنه همراه عسل طبيعي بنوشيد- روزانه تا 2فنجان جرعه جرعه ميل كنيد و همچنين از برگ و گل راعي افسنطين با عسل نيز مي توان براي درمان كم خوني استفاده كرد.(سياه دانه و عسل)

16- عسل و سلامت و رفتار كودكان

? مصرف روزانه 30تا40 گرم عسل توسط كودكان آن ها را شاداب نگه مي دارد و به حفظ سلامت يا رفع بيماري هاي آن ها كمك موثري مي كند- همچنين به علت داشتن ويتامين B و بالطبع قدرت افزايش هموگلوبين در خون در رفع كم خوني بچه ها مفيد است و به علت خواص ضد عفوني كنندگي براي درمان اسهال خوني ضعيف كودكان مفيد است.(سياه دانه و عسل درماني)

17- عسل و درمان بيماري زنان و زايمان

? امروزه در عرصه ي علم و پژوهش هاي تحقيقاتي تغذيه به اثبات رسيده كه نوشيدن عسل طبيعي با چند عدد خرما زايمان را سهل و آسان مي كند و بعلاوه ادامه ي استفاده فراوان از عسل طبيعي همراه با نان سبوس دار پس از زايمان موجب تقويت جسم و سهولت در امر قاعدگي و عاد ت ماهانه مي باشد. خانم هاي ضعيف و لاغر نيز در اين دوره از قاعدگي مي توانند يك ليوان جوشانده شنبليله را با عسل طبيعي شيرين كرده و صبح و شب از اين نوشيدني مفيد و مقوي ميل نمايند و بعلاوه خوردن عسل در درمان نازايي بسيار مفيد است.(عسل درماني)

18- عسل و زن هاي باردار

? خوردن روزانه مخلوطي از 2عدد گردو يا 10عدد بادام و 30گرم كره را در سه قسمت مساوي پس از صبحانه- ناهار- شام زنان باردار را تقويت مي كند. مصرف مرتب وكافي عسل توسط مادران باردار و شيرده- علاوه بر رساندن مقاد ير فراواني از انرژي و ساير مواد غذايي به بدن مادر- باعث افزايش اشتهاي وي مي شود كه در اثر داشتن اشتها و خوردن غذاي كافي- رشد و سلامت جنين و سلامت مادر در دوران بارداري (به خصوص سه ماه آخربارداري) و توليد شير فراوان و تغذيه ي مناسب نوزاد و سلامت مادر پس از زايمان تامين خواهد شد.(عسل درماني)

19- عسل و درمان برص ـ لك و پيسي

? يكي از راه هاي درمان لك و پيسي استفاده از مخلوط عسل با نشادر است.

مخلوط حاصل را مي توان شب ها در مواضعي كه لك و پيسي در آن مشاهده مي شود ماليد.(سياه دانه و عسل)

20- عسل و درمان آنفلونزا

? يكي از راه مقابله با آن مخلوط عسل طبيعي با آب ليمو ترش تازه را در آب ولرم حل كنيد و صبح و شام ميل نماييد- استراحت- نوشيدن مايعات ولرم- تقويت عمومي بدن و بخور دادن بدن با برگ هاي اكاليپتوس- تخم گشنيز و گل بابونه- نقش موثري در بهبود سريع اين بيماري دارد.بخور دادن به وسيله عسل وپياز نيز قبل از خواب بسيار مفيد است

21- عسل ونرم كردن پوست و...

? عسل خاصيت خورندگي زبري پوست بدن را دارد:چنان چه عسل را در چندين نوبت به نقاط زبر يا ترك خورده ي پوست بدن- دست ها- پا ها و به خصوص پاشنه هاي ترك خورده بماليد- بهبودي حاصل مي شود.(سياه دانه و عسل)

? ماسك عسل براي پوست صورت: بعد از شستن صورت با صابون بادام چند قطره ليمو ترش را در عسل حل كنيد وبه صورت بماليد وبه مدت نيم ساعت بماند- با اين كار تمام ويتامينهاي عسل جذب پوست مي شود. (CDخدادادي)مي توان بامخلوط كردن عسل باهر يك از روغن زيتون- روغن بادام- آب هويج وآب پرتقال به طور جداگانه ماسكهايي تهيه كردكه براي شادابي وازبين بردن چين و چروك وسلولهاي مرده صورت بسيار مفيد است ( عالج نفسك بالعسل )

22- عسل و درمان زگيل هاي پوستي

? زگيل نوعي بيماري پوستي است كه به طريقه ي پيشنهادي مي توان در از بين بردن آن اقدام نمود: عسل طبيعي با موم را گرم كنيد و بر روي يك پارچه ي تميز قرار داده و محكم بر روي زگيل يا دمل ببنديد وتا سه روز آن را باز نكنيد تا دمل يا زگيل از ريشه ساقط شود- در صورت نياز مي توان اين عمل را تكرار كرد.

23- عسل و درمان چاقي يا لاغري (سياه دانه و عسل)

? براي درمان لاغري: هر روز يك يا دو ليوان شير و عسل همراه با غذاهاي روزانه ميل كنيد. به علاوه مي توانيد با هر وعده غذا در طول روز يك سوم قاشق چاي خوري پودر زنيان همراه با عسل ميل نماييد.

? درمان چاقي: كوبيده مغز بادام را با عسل مخلوط كرده و ميل نماييد.(سياه دانه و عسل)

24- عسل و درمان شوره سر و پوسته سر

? آب غليظ برگ گردو را همراه با عسل در روز چند مرتبه كمپرس كنيد.

25- عسل و درمان ريزش مو

? آب برگ گردو و پوست گردو را با دو قاشق عسل به آن اضافه كرده و به هم زده و چندين نوبت در هفته روي پوست سر بماليد. تدريجا از ريزش موي سر كاسته مي شود.(عسل و سياه دانه)

26- عسل و درمان گوش درد

? سه رشته زعفران را در مقداري شير جوشانده و بعد از سرد شدن- عسل اضافه كرده و به هم زده و با قطره چكان در گوش بريزيد. (سياه دانه و عسل)

*مقداركمي نمك در آب عسل حل كرده قبل خواب در گوش بچكانيد (عالج نفسك ..)

27- عسل و خستگي مغزي و رفع بي خوابي

? براي ضعف جذب فكري در يك ليوان آب سيب تازه تهيه شده به ازاي هر ليوان يك يا دو قاشق چاي خوري عسل طبيعي اضافه كرده و جرعه جرعه بنوشيد.(سياه دانه و

? نكته ي جالب توجه اينكه اگر شربت عسل(يك قاشق غذاخوري عسل را در يك ليوان آب خنك ريخته و به هم زده و آب يك ليمو ترش تازه را به شربت اضافه كنيد) ميل شود- خواب آور است و برعكس اگر آرام آرام ميل شود موجب كم خوابي مي شود.(CDخدادادي)

*يك قاشق عسل را دريك ليوان شيرگرم محلي حل كرده قبل از خواب ميل شود

* قبل از خواب مخلوط عسل ومغز گردو مغز بادام ميل شود

28- عسل و درمان تب

? به نيم ليتر آب ولرم 100گرم سركه طبيعي انگور و 100گرم عسل طبيعي اضافه كرده و به هم زده تنقيه كنيد- از همين تركيب در حوله اي آغشته روي د ست ها و پاها قرار دهيد ـ تب برطرف مي شود. (سياه دانه و عسل)

29- عسل و درمان صرع ساده(سياه دانه و عسل)

? مخلوطي از چاي گل بابونه با كمي زعفران به هم زده و عسل اضافه كرده و ميل نماييد.يا اينكه : صبح و شام يك ليوان آب عسل ميل شودودر هنگام خواب بر روي يك ليوان آب گرم كه با عسل شيرين شده باشد0 سوره جن بخواند و ميل نمايد

30- عسل و بيماري مثانه

? از چاي هسته ي ميوه ي نسترن يا رزوحشي كه كاملا پودر شده با كمي عسل مخلوط كرده و روزانه تا 5 فنجان بنوشيد ـ توت فرنگي را له كرده به آن عسل اضافه نماييد و ميل كنيد. (سياه دانه و عسل)

31- عسل و درمان نقرس

? حدود 20گرم موم عسل و صمغ كاج را گرم كنيد. مقداري عسل به آن اضافه كنيد ـ مي توان به هم زده و از اين ضماد روي تكه پارچه كتاني ماليده و روي شست پا قرار دهيد و بد ين وسيله از درد و ورم مفصل كاسته مي گردد. (سياه دانه و

32- عسل و درمان بيماري بيضه

? شامل: ورم ـ درد و سخت شدن بيضه مي باشد. عسل را گرم كرده روي بيضه ها بماليد و يك قطعه پلاستيك روي آن گذاشته و مدتي به اين حالت بماند. اين عمل را چند مرتبه در روز انجام دهيد.(سياه دانه و عسل)

33- عسل و عفونت چشم و ضعف بينايي(سياه دانه و عسل)

? كمي عسل را با آب جوشيده ولرم مخلوط كرده ـ چهار تا پنج مرتبه در روز در چشم بچكانيد. چشم خسته را با چاي زازيانه و عسل چندين نوبت كمپرس كنيد.

? تقويت بينايي: چاي اكليل كوهي(رزماري) يا افسنطين و زوفا را مشروط بر اين كه تميز باشد با كمي عسل اضافه كرده روي چشم ها كمپرس كنيد واين عمل را در روز چندين نوبت انجام دهيد.

34- عسل و درمان سرطان

*موم عسل را بر روي غده سرطاني گذاشته با پارچه اي آن را ببندد و هر روز آن را عوض كند ضمن اينكه صبح و شام نيز قبل ازغذا يك قاشق عسل ميل نمايد

*اگر غده (تومور) عميق باشد_ مثلاَ در مغز _ توسط متخصص جراح شكافته شود تا به غده برسد سپس هر روز مقداري عسل طبيعي + غذاي ملكه بر روي آن گذشته شود 0 به اذن الهي كم كم غده به تحليل ميرود .(اين روش به تازگي توسط يك دكتر مصري به نام خالد الاودن كشف شده و مجرب است)

? يكي از شيوه هاي مقابله با سرطان يا پيشرفت آن اين است كه: صد گرم غذاي ملكه ي زنبورعسل(ژله رويال) در هفته يكبار و به اندازه يك فنجان عسل طبيعي را صبح ناشتا ـ فرد مبتلا به سرطان به تدريج ميل نمايد.

? مخلوطي از عسل طبيعي و روغن سياه دانه در ابتداي روز به بدن بمالد و يك ساعت قبل از خواب با آب گرم شستشو دهد.

? هويج را له كنيد و با عسل طبيعي مخلوط نماييد وبا هر وعده غذا ميل كنيد.(سياه دانه وعسل)

35- عسل و درمان استفراغ

* گل ميخك را جوشانده سپس با عسل شيرين كرده و قبل از غذا جرعه جرعه ميل نمايد

*مقداري عسل را درآب خنك حل نموده+ليمو ترش تازه 0آرام آرام ميل كند(خدادادي

تمام موارد ذيل از cdاستاد خدادادي گرفته شده است

36- ميكرب معده (هليكو باكتر )

3 روز (72ساعت )فقط شربت عسل + ليموترش تازه ميل نمايد

37- درد پريود(قاعدگي )

* دم كرده پونه +اويشن +عسل * دم كرده دارچين +عسل

38- عسل و معالجه عصبي شدن و اضطراب

شير مغز بادام +عسل (روزي 3 ليوان )

39- اوريون

استراحت كند وبه مدت 3روز(72ساعت )شربت عسل +ليمو ترش تازه ميل كند

40- تسكين درد كليه

دم كرده پونه و اويشن +عسل

41- سينوزيت و گرفتگي بيني

كمي عسل به چند قطره تنتور يا عرق نعناع اضافه كرده وهر ساعت چند قطره به هر بيني بچكاند0 ضمن اينكه بخور گل بابونه نيز استنشاق نمايد

42- سكسكه

تمركز افكارش را متمركز كند و شربت خنك عسل آرام آرام ميل كند

43- نقرس

دم كرده دارچين و زنجبيل + عسل

44- عفونتهاي مجاري ادراري

دو هفته غذاهاي گياهي بخورد و دم كرده ليمو عماني + عسل ميل نمايد يا شربت عسل و ليمو ترش و مجاري را با آب و عسل شستشو دهد

45- ويار شديد خانمها همراه با تهوع

شربت خنك عسل + يك قاشق چايخوري زنجبيل ساييده (خصوصا صبحگاه)

46- رفع گلودرد و اختلالات حنجره

* غرغره آب وعسل * شب نخود را خيس نموده صبح مقداري آب آن را بايك قاشق عسل شيرين كرده ميل نماييد

47- معالجه عفونتهاي شديد در بدن

48 الي 72 ساعت فقط آب و عسل + ليمو ترش تازه ميل نمايدمي تواند به فاصله 2 ساعت سيب هم ميل نمايد

48- جهت سياه شدن موي سر

25گرم سياه دانه را در يك كيلو عسل ريخته و روزي دو قاشق مرباخوري ميل شود

49- تب و اسهال كودكان

شربت عسل +خاكشير + يخ

50 – خون ريزي دوران يائسگي

آب هويچ + عسل (روزي 3 ليوان ) ديگر نياز به عمل جراحي نخواهد بود

اخطار : به كودكان زير يك سال عسل داده نشود چرا كه امكان دارد موجب مسموميت آنان شود.
منبع:http://www.tabesh.net

خدايا...خدايا دوست دارم
1388/11/10 - 1:26 صبح
پريا جان مرسي بابت مقاله مفيدت ... البته با خطر يكي مونده به آخرش موافق نيستم كه خودمم موقع تولد عسل + زوغن حيواني خوردم ... رسمه تو فاميلمون اولين چيزي كه به بچه ميدن كمي نوك انگشت رو به عسل و روغن حيواني آغشته ميكنن و ميمالن به كام بچه ...

چطور در شيرخشك بچه شكر با اين همه مضرات به كار برده ميشه اما عسل مسموم كننده ست ... نه اينطور نيست ... نه من بلكه خيلياي ديگه اين مورد رو امتحان كردن ...

موفق باشي گلم و دستت درد نكنه ...
بوسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس
1388/11/10 - 9:02 صبح
سلام واااي گلم چه با حوصله جوابمو دادي ممنون. اون جوشونده كه گفتي از هر كدوم چه قدر هر روز دم كنم؟به مقدار مساوي باشه همه شون؟ اسطوخودوس يه جايي خودم حافظه رو كم مي كنه درسته؟ تازگيها بي حواس شدم اسطوخودوس بخورم بدتر نشم؟بسيار ممنونم. خدا سلامتي و طول عمر بده به شما
1388/11/11 - 11:58 صبح
داوودي عزيزم ....
اگر بخواي يك ليوان براي خودت دم كني از تركيبشون يك قاشق غذاخوري سرپر كافيه ...

اسطخدوس براي ذهن عاليه ... فوق العادست و به هيچ وجه كند ذهني نمياره اصلا نگران نباش ... اسطخدوس باعث آرامش ذهن ميشه ... اگر بي حواس شدي مشخصه سرد شدي .. گرمي ها و اين جوشونده ها كمكت ميكنه ...

فداي تو ... اميدوارم هميشه سلامت باشي ....
سحر پست ها : 1481عضویت:1388/10/14
1388/11/11 - 2:41 عصر
سلام به همه دوستاي عزيز ، مخصوصا حسنا جون
من چند وقت پيش حضورا رفتم پيش آقاي خدادادي. زبونم رو نگاه كرد و گفت كبدت مشكل داره. گفت هر روز به جاي چايي يك ليوان آب و عسل بخور و هر روز يك عدد سيب رو كامل باهسته بخور. خودش هم بهم عسل مورد تاييدش رو داد. من يه مدت اين كار رو كردم. ولي بعد از يه مدت تمام صورتم جوش زد و يه جاي سالم تو صورتم نموند. بعد كه آب عسل رو قطع كردم جوشهاي صورتم برطرف شد و صاف صاف شد. بعد از يه مدت خوردن سيب هم ، از سيب بدم اومد و با خوردنش حالت تهوع بهم دست مي داد. مجبور شدم اونم كنار بذارم.
ديگه به آقاي خدادادي هم دسترسي نداشتم كه بپرسم چرا اينطوري شدم و حالا بايد براي مشكل كبدم چي كار كنم. شما ميتوني كمكم كني؟
هاله پست ها : 198عضویت:1388/7/1
1388/11/11 - 3:25 عصر
سلام خوبي پريا جون؟
عزيزم منم جراحي تيروئيد و شيمي درماني كردم شمام الان 5/1 ليووتيروكسين مي خوري؟
من تنبلي تخمدان هم دارم ولي دكتر غددم ميگه دكتر نرو و چند وقت دارو كمتر مصرف كن شايد همين ليوو تيروكسين تنبليتو درمان كنه.
عزيزم شمام يد درماني كردي؟
1388/11/12 - 2:46 عصر
سلام دوستاي گلم
سلام حسني جون خوبي؟ نميدونم ولي بدن همه يكسان نيست،اينو كلي نوشته.
البته شما ميگي نوك انگشت بهت دادن،خوب اينو نوشته كه مثلا زياد به بچه هاي زير يكسال عسل ندن،من آدم بزرگايي رو ميشناسم كه عسل بهشون نميساخت و آقاي خدادادي گفت با آب و ليموترش آروم آروم بخورن.
ممنووون كه خوندي و نظرتو گفتي.من تجربه زير يكسال ندارم كه بتونم بگم.
سحر جون نميدونم كجا ميتوني،منم خيلي اتفاقي خدا خواست آقاي خدادادي رو كه خيلي وقت بود ميخواستم كاملا تصادفي ببينم.سحر جان شما بقيه دستوراتم اجرا كردي؟مثل نخوردن غذاهاي ممنوعه،رعايت حال مزاجي و....؟عسل رو چقدر و چجوري خوردي؟
سلام هاله جان
من خودم لووتيروكسينم ميخوردم ولي خدارو شكر چند ساله خوب شدم.آره اصلا امكان داره تنبلي تخمدان شما بخاطر همين تيروئيدت بوجود اومده باشه.يعني يكي علتاي تنبلي تخمدان همينه.اگه تيروئيدت خوب بشه همه بدنت خوب ميشه.تيروئيد خيلي مهمه.آقاي خدادادي در مورد تيروئيد ازش پرسيدم گفت حرص نخورن.تو هم سعي كن آرامش داشته باشي.ايشالا خوب ميشي.
خدايا...خدايا دوست دارم
1388/11/12 - 2:55 عصر
هاله جان سعي كن تا لووتيروكسين ميخوري شلغم،كلم،سويا نخوري،بعد از اينم كه خوب شدي خيلي كم بخوري.من خودم به شخصه زياد نميخورم خيلي كم ميخورم.
خدايا...خدايا دوست دارم
1388/11/13 - 12:49 صبح
سحرگلم ...

بعضي درمانها برون ريزي دارن ... مثلا اينكه كبد تو با عسل شايد تعديل بشه اما به صورت جوش يا... به صورتهاي ديگه خودشو ميريزه بيرون ... اين علائم گاهي نشانه خوبي ميتونه باشه ...

عسل طبيعي تعادل داره و گرميش انقدر نيست كه آزار دهنده باشه واسه بدن ...

ميتوني عرقيات خنك مثل كاسني و شاه تره و بيد همراهش بخوري .... جوش هم نميزني ...

در مورد سيب ... سيب هم طبعش گرم و تره ... و براي كبد عاليه ... شما خودشو نخور آبشو بخور ...

اين طبيعيه كه امكان داره يه مدت خيلي خوردي و زده شدي ... اصلا در اين مورد به خودت فشار نيار... يا آبشو بخور كه خوشمزه تره يا نخور بزار يه مدت بگذره بعد بخور ...

براي كبد اينا خوبه : اسپرزه ... عناب ... آلوبخارا ... روغنهاي گياهي ... عرق كاسني شاه تره بيد ... سيب ... تمشك ... شاه توت يا شيره ش ... بزرهاي ملين ... مثل خاكشير با آب ولرم البته ... ترنجبين .. شيرخشت ... ميتونيد از همه اينا استفاده كنيد ....

سحر گلم در ادامه اينم اضافه كنم كه ...اگر آب و عسل رو با ليموترش بخوري باز هم اينطوري ميشي ؟؟ پس شما عرق كاسني + عسل بخور ببين باز هم اينطوري ميشي ... جاي عرق كاسني ميتوني شاه تره و يا بيد هم بخوري ...

موفق باشي عزيزم
1388/11/13 - 12:50 صبح
هاله جان درماني كه براي تيروئيد در تاپيك خودم گذاشتم مريضارو كمتر از يك هفته درمان كرده ...
1388/11/13 - 12:03 عصر
سلام حسني جونم ممنون از جوابت.ببخشيد من ناواردم. جوشونده كه مي گي اينا رو بايد روي حرارت مستقيم بذارم تا آبش به جوش بياد يا اينكه مثل چاي دم كنم؟ باز هم ممنون از سعه صدرت
سحر پست ها : 1481عضویت:1388/10/14
1388/11/13 - 12:18 عصر
سلام.
ممنونم حسني جون.
خيلي كامل راهنماييم كردي. دستت درد نكنه.سعي مي كنم اين موادي رو كه نام بردي حتما استفاده كنم.
يه سوال ديگه هم داشتم. مشكل كبد چه علائمي مي تونه داشته باشه؟ و برطرف شدنش رو چطوري مي تونم تشخيص بدم؟ كلا كار كبد تو بدن چيه و مشكل دار شدنش چه عوارضي مي تونه داشته باشه؟
يه دنيا ممنون
1   2   3   4  
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: