موضوع: امان از كمبود وزن بچه ها، نگراني مامانا ( شعبه ي 2) + اظهار نظر

صفحه 6 از 96 قبلی  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11  بعدی آخر صفحه
کاربران حاضر: 0 کاربر و 1 مهمان
(مامان مهرسا) پست ها : 304عضویت:1389/2/11
1391/3/22 - 9:33 عصر
سلام دوستان
به راهنماييتون احتياج دارم
دختر من الان 21 ماهشه
وزن تولد2900 قد50
الان وزنش 10.600 با قد88
تا 6ماهگي وزن گيريش بدنبود اما تا15 ماهگي كند شد .الان 3 ماهه كه 300 گرم اضافه كرده
شيرخودمو ميخوره
خيلي كم غذاست
ميشه بگيد ميتونم شيرخشك بهش بدم؟
درضمن چه شيرخشكي خوبه؟
دوستان متخصص بفرماييدچقدر كمبود وزن داره؟
ممنون
خيلي نگرانم
راهكار چيه؟
عاطفه پست ها : 2012عضویت:1388/8/7
1391/3/22 - 11:32 عصر
سلام خانوما
من نت نداشتم واي دلم همش اينجا بود

معصومه خانوم به ما لطف دارين عزيزم. كه ما رو هم در ليست متخصصينتون اوردين. شرمنده!

شهره جان!
ببلاك شير خوبيه ببلاك و نان در يك سطح هستن با اين تفاوت كه نان براي نينيهايي خوبه كه شكمشون زياد و شله و ببلاك بر عكس شكم نيني رو شل ميكنه.
ولي ميشه بگي چرا شير مخصوص ندادي بهش؟ فكر ميكنم ببلاك شير مخصوص براي نيني شما داشته باشه. البته الان كه ديگه بزرگ شده. اگه بهش ساخته همينو ادامه بده تا يكسالگي بيشتر روي شير تاكيد كن.

مامان مهرسا!
اگه تا حالا بهش شيرخشك ندادي...بعيد ميدونم قبول كنه. در هر صورت شير خشك به از شير خودت گرفتن كمك ميكنه. شير خودتو كم كن و بذار براي غذا گرسنه بشه. ضمنا وزن دخترت كم نيست . الان كارت دم دستم نيست دوستان بهت ميگن.اگه خواستي شيرخشك امتحان كني نان به همه بچه ها ميسازه و اس ام اي پروگرس هم خيلي مقويه. (الانه كه بيان منو به عنوان تبليغات منع كاربري كنن!)

ريحان جون!
منم خودم تازگي اين سيميلاكو پيدا نكردم.
ببين! خيلي خوبه كه ميخواي با ليوان بدي حتما تلاش كن. اصلا كوتاه نيا . فعلا با حواس پرت كردن با بازي و شعر و اينا بهش بده حتي فعلا بهش با قاشق بده تا به طعمش عادت كنه
شير خودتم كم كن. در عرض 2هفته برسونش به روزي 3بار يه بار ظهر قبل خواب شب قبل خواب و در طول شب. اگه بتوني شيرخشك رو قبل خواب شبش بهش بدي و در ضمن يه شام مقوي و سنگينم بهش بدي تا خوده صبح ميخوابه.

مژگان جون منم از باريج راضي نبودم شكم پسرمو راه انداخت ولي 2نوع داره اوني كه مهديه گفت براي جذب خوبه و دفعو كم ميكنه.

1391/3/22 - 11:40 عصر
در مورد پديا هم به بچه بالاي 18ماه بدين
احتمالا اولش خوب جواب بده ولي بعد هم قطعش نكنين
چون خيلي چيز مقوي و كاملي هست
سيستم ايمني رو هم تقويت ميكنه

مرضيه خوش اومدي
آرام پست ها : 798عضویت:1390/11/13
1391/3/22 - 11:51 عصر
مرسي فرناز جون از راهنماييت.منم بابت اين قضيه كه هميشه ميخوام به پسر 22 ماهم با گول زدنش غذا بدم خيلي عصبيم چون اصلا حاضر نيست دهنشو به اختيار خودش باز كنه مگه اينكه گول بخوره.هيچ چيزي هم دوست نداره نه شير نه نون نه ماكاروني هيچ چي..................
هر بار كه ميبينم اينقدر حرصم ميده ميگم ديگه از فردا ولش ميكنم ولي باز دلم نمياد ميگم حالا تا ميشه يه جوري بهش غذا خوروند به زور بهش بدم تا بعد.ميترسم ولش كنم دچار كمبود كلسيم و آهن و ... بشه.
حالا شما لطف كن بگو آنديا جون از صبح تا شب چه چيزايي ميخوره مثلا از منبع كلسيم توي يه روز چقدر و چي ميخوره و آيا قبلا هم كه مجبور به غذا خوردنش ميكردي چيزي بود كه دوست داشته باشه بخوره؟خلاصه برام مقايسه كن قبلا و حالا رو. ممنووووووووووون.ضمنا من شيرازيارو خيلي دوست دارم و توي دانشگاه دوستاي شيرازيه خيلي خوبي داشتم.
من به آمار زمين مشکوکم !!! اگر اين شهر پر از ادمهاست پس چرا اين همه دلها تنهاست ؟؟
آرام پست ها : 798عضویت:1390/11/13
1391/3/22 - 11:53 عصر
عاطفه جان سلام خوبي؟ يه سوال داشتم. ميشه به جاي شير, پدياشور داد يا نه؟كلسيمش چقدره؟طعمش شيرينه؟پسر من اصلا شير طعمدار نميخوره.
من به آمار زمين مشکوکم !!! اگر اين شهر پر از ادمهاست پس چرا اين همه دلها تنهاست ؟؟
1391/3/23 - 12:01 صبح
سلام ازيتاي عزيز
پديا شور يه مكمله يعني به هيچ وجه نبايد جاي مواد اصلي رو بگيره
كلسيمش بالاس ولي نبايد جاي شيرو بگيره
ميتوني مقدار شيري كه ميدي رو كمتر كني ولي حذفش نكن
طعمش كه خيلي خوشمزه ست
خوب اگه شير طعمدار نميخوره خودت براش شيرعسل ولرم رو به خنك درست كن
شايد خوشش بياد
نگران شير نخوردنش نباش كم كم درست ميشه پسر منم از شير متنفر بود ولي حالا داره ميخوره
مريم بانو پست ها : 698عضویت:1390/10/1
1391/3/23 - 12:07 صبح
سلام ماماناي گل

من قبلا به تاپيكتون سر ميزدم و چند بتر هم سوال پچرسيدم كه دوستان جوابمو دادند

پسر من وزن تولدش 3500 بود و يك سالگي 7800.خيلي نگرانم....خيلي نمي دونم چه كنم كه كمبود وزنش جبران بشه خيلييييييييي كم غذا مي خوره....

چند روز پيش يه دكتر بهم گفت شربت مولتي وتامين nutrini drink بهش بده كه عاليه .....مي خواستم بدونم شما اطلاعي درباره اين شربته داريد؟؟؟؟

ممنونم از همگي
مامان كيانا پست ها : 314عضویت:1390/9/16
1391/3/23 - 12:12 صبح
سلام ماماناي عزيز تابيك جديد مبارك انشاالله كه بشه تابيك ني ني هاي تبل ما تازه از مشهد امديم اونجا به ياد تك تك تون بودم براي خودتون و ني ني هاي جيكر دعا كرديم ىوستون دارم يه عالمه هر جي بكم بازم كمه بووووووووووووسسسسسسسسسسسسسس
فرناز پست ها : 6640عضویت:1389/8/13
1391/3/23 - 12:34 صبح
سلام

عاطفه جون خوبي؟دلم برات تنگ شده بود كم مياي اينجا دختر

آزيتا جون بس دانشجو شيراز بودي نكنه همكلاسي بوديم و خبر نداريم ههههه آنديا صبحونه يه قالب بنير گاو خندان با بودر گردو مخلوط مي كنم با مقداري نون و 100 سي سي يا 150 سي سي شير باستوريزه به خاطر اين بهش بنير گاو خندان ميدم كه كلسيمش نسبت به بنيرها ديگه بيشتره البته هروز كه بنير نمي خوره گاهي كره عسل و گاهي تخم مرغ بعدش حدود 2 ساعت بعد يه برتغال يا يه هلو يا چند تا حبه انگور مي خوره ناهار 3 يا 4 ق مربا خوري غذا مي خوره هر چي كه باشه ولي ماهيچه و برنج سفيد رو خيلي دوست داره شايد 5 تا ق هم بخوره عصرونه بستني ليواني يا ميرم قناد ي براش كيك تازه مي خرم شام هم 3 يا 4 قاشق مرباخوري برنج اون موقع ها كه حرص مي خوردم كه فقط بخوره چون كوكو سيب زميني دوست داشت مدام براش كوكو درست مي كردم ولي الان به همت مولتي ويتامين ول كيد و شربت زينك بلاس و بي خيالي من غذاهاي ديگه هم مي خوره البته د رحد همون 3 يا 4 ق مربا خوري كه من به همونم راضيم اين برنامه اي رو كه نوشتم روزاي يكه اينجوري بخوره من از خوشحالي بال در اوردم چيزاي كه دوست داره كماكان همون كوكو سيب زميني هست و نودوليت ماهيچه و سيب زميني سرخ كرده جديدا براش يه كتا ب خريدم به اسم آب و شكر با ليمو شربت مي سازه شيمو تو كتابه شخصيتي به اسم شيمو شربت ابليمو درست مي كنه كه آنديا از وقتي اين كتاب رو ديده به شربت آبليمو علاقه مند شده كه توي اين هواي گرم خيلي هم خوبه ليمو هم كه سرشار از ويتامين سي هست اينه برنامه غذايي انديا كه البته بعضي روزام شده كه فقط شام يا ناهار رو خورده ني ني شما چند وقتشه و چند كيلوئه؟؟؟اگه فكر مي كين كلسيم بدنش كم مي گيره بهش شربت كلسيم بده البته ديد يكه آنديا هم خيلي كم شير مي خوره ولي دكتر گفت مشكل نيست ماست كلسيمش يك و نيم برابر شير هست اگه ماست دوست داره توش 4 مغز اسياب كن بريز بهش بده
*ليلي* پست ها : 690عضویت:1389/9/19
1391/3/23 - 12:37 صبح
سلام تايپيك جديد و رياست جديد مبارك باشه..چه استقبال پرشوري هم شده از شعبه 2..(.البته متاسفانه)

مامان كيانا زيارت قبول

پامچال اسم و رسم جديد هم مبارك..من جديدا تو فكر اسم و...جديدم

بچه ها من فكر كنم..اين ماه آوين هيچي هيچي وزن نگرفته..و اين اولين باره..هر ماه حداقل هيچي نميگرفت 100 گرم وزن ميگرفت ولي چشم و دستم شده ترازو و ميبينم اين ماه استپ بوده...امشب رو ترازو ديجيتالي وزنش كردم 7100 بود و فردا 11 ماهش تموم ميشه...نگرانم دلم خوش بود اگرچه كم ولي داره يه ريزه وزني ميگيره ولي حالا...

من يه اعترافي كنم من جند روزه دارم به آوين به زور غذا ميدم و امشب ديدم باباش داره بزور غذا ميده واقعا عذاب وجدان گرفتم..دلم برا بچه سوخت..احساس كردم دارم بهش ظلم ميكنم..بچه ها چكار كنم؟اگه نخورد ولش كنم به امان خدا؟بگيد چكاركنم؟

تو كارت رشد نوشته بجه اين سني 5 وعده غذاي اصلي بايد بخوره من امشب عصرونه هم ندادم شام خوب بخوره كه بازم اصلا ميل نداشت.

اين عصاره گوشت رو هروز بايد بدم.؟.گوشتي كه من ميدم فريزريه..كه ميذارم يخش باز شه بعد ميندازم تو شيشه..گوشت اينطوري خاصيت نداره؟حتما بايد ه روز گوشت تازه باشه؟
مليكا پست ها : 525عضویت:1388/2/25
1391/3/23 - 12:53 صبح
سلامي دوباره
فناز جان 1 سوال داشتم دختر منم دهنش قفل به هيچ عنوانم شير وشير خشك نخورد ونميخوره
از 1سالگي شربت كلسيم ميخوره
ولكيد فقط باعث ميشه 1 وعده بخوره از فردا زينك پلاس ميخوام بدم قبلا دادم فقط تاثير تو رشد موهاش داشت نميدونم سوالم اينه شما ولكيد وهمراه زينك پلاس ميدي يا تك تك؟
جوجه من       فقط 16 هفته و 6 روز به تولد باقی مونده !
فرناز پست ها : 6640عضویت:1389/8/13
1391/3/23 - 1:25 صبح
ليلي خانم به به عكس جديد مبارك نه گوشت فريزي اشكال نداره كدوم قسمت گوشت رو ميدي ماهيچه يا فيله؟

بچه ها كيا از عصاره نتيجه گرفتن بيان به من بگن ؟؟؟؟؟؟؟؟

مليكا جون من صبح ها بهش زينك بلاس ميدم و حدود نيم ساعت قبل ا زغذا ولكيد ميدم
مامان نريمان پست ها : 166عضویت:1390/10/15
1391/3/23 - 3:14 صبح
سلام منم خواننده خاموش تاپيك قبليتون بودم
پسرمن وزن تولد 3.250
قد 50
الان كه 27ماهش هست وزنش1105 با قد 2 سالگيش 90 بودش
تقريبا از آذر ماه سال گذشته تا الان اصلا وزن نگرفته همه اشتها آورها امتحان كردم
الان دارم پاستيل مولتي ويتامين مستر تامي بهش ميدم به نظرم يه خورده بهتر شده
راستي فرناز جان شما چند سي سي ول كيد و زينك پلاس به اندياي خوشكل ميدين مرسي
چه زيباست هنگامي كه در اوج نشاط و بي نيازي هستي دست به دعا برداري.
صوفيا پست ها : 337عضویت:1389/5/14
1391/3/23 - 8:17 صبح
سلام
فرناز جون من از عصاره جواب گرفتم. البته يه روز در ميون ميدم. عصاره بلدرچين هم يه وقتايي ميدم. اين هفته هر كس ديدش گفت يه كم بهتر شد. حدود 2 ماهه دارم به طور پيوسته يه روز در ميون ميدم. نصف بلدرچين ميريزم يا اندازه دو سه تا تكه گوشت خوشتي ماهيچه. وزنش شايد 300 تااضافه شده باشه ها ولي براي پسر من كه از 6 ماهگي تا 1 سالگي 850 گرم اضافه كرده بود عاليه. از 1 سالگيش تا حالا حدود 800 تا با آووكادو و عصاره اضافه كرده. الان 17 ماهشه. حدود 9 كيلو. با وزنش مشكلي ندارم چون روي نمودار وزن تولدشه... مشكل اصلي بدغذاييييييييييييييه!!!

ليلي جون خواهرانه بهت ميگم اصلا به زور به بچه غذا نده... اصلا!!! چون واقعا نتيجه عكس ميده و بچه مقاومتش بيشتر ميشه. بچه ها گاهي با نخوردنشون ميخوان استقلالشون رو نشون بدن، مخصوصا دخترا كه زودتر مستقل ميشن. بعضي غذاها رو كه ميشه با دست بخوره بده امتحان كنه، يا يه كاسه كوچيك غذا براش بذار با قاشق به هم بريزه و بخوره... شايد جواب بده. اونايي كه در اين سن ماماناشون به زور به بچه غذا ميدن در آينده استقلال فكري ندارن و بايد دائم ديگران (مخصوصا مامانه) براشون تصميم بگيره. مطمئن باش يه كم خودت به آرامش برسي و نگراني غذا خوردنش رو نداشته باشي اونم بهتر ميشه. آوين جيگر خاله ميخواد مستقل باشه براي همين داره بدغذاتر ميشه... اين مشكل رو اكثر مامانا از يك سالگي با بچه ها دارن پس تازه اول راهي!!
(مامان مهرسا) پست ها : 304عضویت:1389/2/11
1391/3/23 - 9:10 صبح
ممنون عاطفه جان
اگه ميشه بگيد چقدر كمبود وزن داره؟
مليكا پست ها : 525عضویت:1388/2/25
1391/3/23 - 10:05 صبح
مرسي فرناز جون جواب دادي
نميدونم اصلا ميترسم بيدارش كنم از 11 ديشب خوابيده 10 شام خورده تا الان
فرناز جون به انديا تو خونه غذا ميدي؟
پانياي من الان 1سال بيشتر اصلا تو خونه لب به هيچي نميزنه حتما بايد پارك واب بازي وحموم و.....باشه
جوجه من       فقط 16 هفته و 6 روز به تولد باقی مونده !
مژگان پست ها : 8499عضویت:1388/6/16
1391/3/23 - 10:34 صبح
مامان ساميار جون پسرت مثل دختر منه تازه دختر من وزنش تو 1 سالگي 7 كيلو بود وزن تولدشم 2600 بود الان15 ماهشه وزنش 7500 هست خيلي كم ميخوره خيليييييييييييييييييييي من ول كيد بهش ميدم اين شربتي كه ميگي چي هست؟
الما پست ها : 7727عضویت:1387/5/23
1391/3/23 - 10:35 صبح
به من هم كمك كنيدددددد
مژگان پست ها : 8499عضویت:1388/6/16
1391/3/23 - 11:02 صبح
الما جون به نظر من بچه هات خوبن نگران نباش مال ما چي پس ما بايد بريم خودمونو بكشيم
مامي کيارش89 پست ها : 1106عضویت:1389/7/7
1391/3/23 - 11:12 صبح
من چي بگم پسرم 3950بود الان 18 ماهشه نه كيلو و نيمه چند روزه مريضه ويروس اسهال استفراغ دارم رواني ميشم دايم باسرگر م كردن غذا بهش ميدم گاهي نميخوره
صفحه 6 از 96 قبلی  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11  بعدی آخر صفحه
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: