موضوع: ليست سيسموني (تعداد،مارك،نظرات) + اظهار نظر

1   2   3   4   5   6   7   8   9  
کاربران حاضر: 0 کاربر و 4 مهمان
مامان مهديار پست ها : 1678عضویت:1389/12/25
1390/9/5 - 7:37 عصر
سلام به همه ماماناي مهربون،
من بعد از تحقيقات تو سايتها و كلوپ ها ، بالاخره يه ليست از سيسموني تهيه كردم و به همراه ماركهاي خوب هركدوم و نظرات ديگران در موردشون توي اين تاپيك گذاشتم فقط اينكه
اولا سعي كردم ليست كامل باشه ولي اميدوارم با راهنمايي هاي شما خصوصا در مورد جنسا و قيمتا و مغازه هاي خوب بهتر بشه
دوما همه چيزو نوشتم حتي اونايي كه فكر نميكنم لازم باشه و اميدوارم كمكم كنيد تا در مورد اينكه كدوم كاربرديه و كدوم بي استفاده هست اطلاعات خوبي اضافه كنم
سوم قبلا از كمك همه شما مهربونا ممنونم كه با نظراتون كمك خيلي زيادي به بقيه مامانا ميكنين
ممنونم
مهدیارم، تو ماه تولدش، اردیبهشت، داداش میشه انشالله... فقط 7 ماه تا تولد قندعسلم مونده!       فقط 28 هفته و 4 روز به تولد عزیز دلم باقی مونده !
*باران* پست ها : 1477عضویت:1390/7/1
1390/9/5 - 7:42 عصر
عزيزم ليستتو به ما هم ميدي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
1390/9/5 - 7:42 عصر

وسايل حمل و نگهداري نوزاد
تعداد- مارك- ويژگي
گهواره
تا 6 ماهگي كه گهواره خيلي خوبه من خيلي استفاده كردم نصفه شب كه پارميس تا صداش در ميومد تكونش ميدادم دوباره خوابش مي برد. زياد هم بغلي نشد يعني اصلا بغلي نشد تا بغلش مي كردم كلافه مي شد.
از خريد گهواره پشيمونم كاش تخت پارك گرفته بودم بجاش
تخت پارك روبا، ايون فلو، گراكو، چيكو سبك و قابل حمل باشد.
ارتفاعش قابل تغيير باشد. تخت كوچك (گهواره) با تشك و ملافه آن. از پارك بچه هم مي‌توانيد هم براي خواباندن و هم براي بازي بچه استفاده كنيد، به خصوص انواعي كه صداهاي آرامش‌بخش از قبيل صداي دريا يا قلب پخش مي‌كنند براي بچه‌هايي كه خواب سبكي دارند مفيد هستند. فقط دقت كنيد كه در استفاده از پارك بچه زياده‌روي نكنيد تا براي كودك حكم قفس پيدا نكند و بتواند به اندازه كافي در تعامل با محيط اطراف خويش قرار گيرد.
ساك حمل
سبد حمل بايد داراي كمربند ايمني باشد. دسته يا بند بلند كردن‌ آن ثابت و محكم باشد. انواع پارچه‌اي توصيه نمي‌شود چون احتمال پاره شدن و افتادن كودك وجود دارد. انواع محكم‌تر را نيز بايد هر بار قبل از گذاشتن نوزاد درون آن بررسي كنيد تا لق يا شل نباشد. پارچه درون سبد نيز بهتر است با كيفيت بوده و قابل شستشو در ماشين لباس‌شويي باشد
ساك حمل دو سه ماه اول خيلي به دردم خورد.
طلا جان ساك حمل سبك تر از كريره و براي جابه جايي و بيرون بردن ني ني راحتتره البته من نگرفتم كرير گرفتم كه الان اصلا خودم نميتونم استفاده كنم اگه شوهرم باهام باشه كه اون بلند كنه ني ني رو باهاش ميبرم وگرنه سنگينه خودم تنها نميتونم ولي ساك حمل رو خودت هم ميتوني بلند كني، ساك حمل درسته كه سبكه اما ايمن نيست. بچه توش محكم نيست و لق مي خوره. . من حتما كرير مي گرفتم جات بودم طلا جون
كرير گراكو 180 بدون بيس هستش به كمربند ماشين وصل ميشه
سبك، راحت، قابل تبديل به صندلي ماشين يك توصيه از كسي كه دو بچه پشت سر هم داشته . كرير يك وسيله بسيار عالي است كه تا 4 – 5 ماهگي مي‌توانيد بچه را در آن بگذاريد و جابجا كنيد و در مهمانيها مجبور نيستيد بچه را بغل كنيد چون براي خود يك صندلي امن دارد و بعد از آن سن مي‌توانيد آن را در ماشين نصب كنيد و به عنوان صندلي بچه استفاده كنيد . تا جايي كه شنيده‌ام كريرهاي ايراني نسبتاً سنگين هستند و انواع مارك‌دار بسيار گران . نوع تايواني آن خيلي از نظر قيمت و وزن مناسب است و براي نصب در ماشين هم طراحي شده است. كرير و كالسكه‌هاي ايراني به جز مشكل وزن مشكلي ندارند. حتما صندلي علامت استاندارد داشته باشد. در نمونه‌هاي خارجي علامت E نشانه تست شدن صندلي است.
نظر من كرير خيلي خوبه من تو اين دو ماه خيلي ازش استفاده كردم. روزي كه از بيمارستان مرخص شدم با كرير آوردم ني ني را خونه. خيلي راحته.
سحرجان من كرير گراكو خريدم امروز توشو با يه پتوي نازك پر كردمو پسرمو توش گذاشتم ، بنظرم تا بچه يه كم جون نگيره كرير كمرشو اذيت ميكنه مگر اينكه گوديشو تنظيم كني
ساك خوبه من نخريدم اما ميگم براي ٣-٤ ماه اول عاليههههه بچه توش راحته ولي براي توي ماشين امنيت نداره پس كريرو بخر عزيزم
درضمن اينم بگم كرير براي حمل بچه نيست حتي يه كرير ٢ كيلويي با بچه سنگينو غير قابل جابجايي هستش ، براي حمل كرير بايد از كالسكه استفاده كني ، من كريرم را پر نكردم. نيازي نيست عزيزم. ني ني توشون راحته. اين كرير ها استاندارده.
كالسكه گراكو ، كالسكه كرير ماكسي كوزي700هزار به بالا
حتماً كالسكه اي بخريد كه كرير روش نصب بشه. دسته كالسكه بهتره كه قابل تنظيم با قد شما باشه. حتماً كالسكه اي بخريد كه چرخاش 360 درجه چرخش داشته باشه تا درجا بچرخه.
سبك و قابل جمع شدن، ايمن، كالسكه كه هر چه سبك‌تر و كم‌دنگ‌وفنگ‌تر باشد پراستفاده‌تر خواهد بود . كالسكه‌هاي عصايي در مسافرت‌ها بسيار كارراه‌انداز هستند و كالسكه‌هاي ايراني از نظر وزن چندان سبك و مناسب نيستند
اونجور باكيفيت خوب همون مكسي كوزيه كه خيلي گرونه بعد از مكسي كوزي چيزي كه كيفيت خوب داشته باشه گراكو كه قيمت كالسكه كرير بيس در مياد 500 ......اگه ارزوتنر ميحواي كه ميشه ماما لاو و گود بيبي ايندوتا مارك اخر چيني هستن اما دوتاي اولي برند هستن
capella كالسكه و كرير كه صندلي ماشين هم ميشه با روروئك گفت 400
good baby هم كه من اصلا نفهميدم كجايي بود ولي مدلش قشنگ بود ، كالسكه و كرير و روروئك و صندلي غذا و تخت پارك و ساك حمل و كيف لوازم روي هم دو مدل داشت 690 تومن و 790 تومن . من گفتم تخت پارك نمي خوام گفت بسته به مدل 150 تا 200 تومن كم مي كنيم بابت قيمت اون
راستي منم گراگو خريدم كالسكه و كرير رو و راضي هستم . اگه خريديد مارك خوبيه. مكسي كوزي كه خيلي خوب بايد باشه ولي گرون هم درمياد. به نظر من براي كالسكه ميارزه ولي براي كرير كه مصرفش كوتاه مدته نه
سرويس 6 تكه كالسكه سانيكو اصل
تاب برقي
ني لاي لاي .دو كارش 270 هزار تومن
ساك وسايل
1 عدد داراي جيب و زيپ هاي زياد، سبك(هميشه داخل اين ساك يكي دو كيسه پلاستيكي تميز براي گذاشتن لباس‌هاي كثيف‌شده بچه داشته باشيد).
روروك چيكو ايراني
روروئك كه براي بچه 6 تا 12 ماهه واجب است اما حداقل انواع ايراني آن در حدود 12 ماهگي بسيار خطرناك هستند و بچه ممكن است خود را از آن پرت كند.
آغوش
اگر 3 تا 5 ماهگي بچه به زمستان نمي‌خورد و اهل پياده‌روي با بچه هستيد آغوشي بسيار به‌دردخور است
صندلي غذا روبا، بلوم، گراكو
با قابليت تغيير ارتفاع صندلي غذا يك وسيله بسيار بدردبخور است كه بچه در خانه كنار پدر و مادر باشد و هم زمان صرف غذا و هم براي بازي از آن استفاده كند. مدل ايراني صندلي غذاي بچه خوب و مطمئن است
صندلي غذا خيلييييييييييييي لازمه به نظر من، البته اون اوايل از كرير هم ميتوني بعنوان صندلي غذا استفاده كني، اما از حدوداي يكسالگي ديگه خيلي لازم ميشه.

وسايل غذاي كودك :
تعداد- مارك- ويژگي
شيشه كوچك و بزرگ 2 عدد مارك‌هاي خيلي خوب مثل چيكو ،ناك، نابي، اونت 2 سي سي و 5 سي سي در دو سايز
براي دادن دارو، شربت يا آب، با سر بزرگ، شكل سينه مادر، ضد نفخ. شيشه , طلق
هرچند همه نوزادان نياز و يا علاقه‌اي به پستانك و شيشه شير پيدا نمي‌كنند، مي‌توانيد محض احتياط وسايل زير را هم تهيه كنيد. از سرشيشه براي دادن داروها هم مي‌توانيد استفاده كنيد و يا مي‌توانيد شيشه‌ كوچك مخصوص دادن قطره و شربت را جداگانه بخريد. شيشه شيربهترين نوع آنها نوعي است كه بدنه آن ساده باشد تا تميز كردن آن راحت تر باشد ، آنهايي كه سر بزرگي دارند و شبيه سينه مادر هستند معمولاً براي بچه‌ها مقبولترند . اگر جنس آن طلقي باشد خيلي مطمئن‌تر است.
در مورد پستانك و شيشه شير مارك‌هاي خيلي خوب مثل چيكو توصيه مي‌شود
شيشه شير طلق انواع مارك ها شيشه شير پيركس انواع مارك ها شيشه‌اي از جنس شيشه تهيه كنيد تا حاوي بيسفنول A نباشد. اين ماده سمي در شيشه‌ شيرهاي پلاستيكي موجود است و مي‌تواند سلامت كودكان را به خطر بيندازد.
من از شيشه و پستونك ناك خيلي راضيم سر شيشه هاش خيلي شبيه سينه مادره و خيليم نرمه تازه با يه مك زدن خالي نميشه و بچه بايد زحمت بكشه تا شيرو بخوره كلا خيلي خوب بوده تا الان
من شيشه شير و پستونك مارك Avent گرفتم خيلي راضيم. شبها كه مي خوابيدم يه دفعه 3 تاشيشه با هم پر آب مي كردم مي زاشتم بالا سرم هر دفعه كه نصفه شب شير مي خواست فقط شير خشك مي ريختم توش راحت . تا نخوام هي بلند شم شيشه بشورم خوابم بپره.
ماركهاي شيشه هات متفاوت بود البته اشكالي نداره اما اگه شكل سرشيشه هاش فرق داشته باشه بعدا بچت نميگيره. چون بچه به يه سرشيشه عادت ميكنه و اونوقت ديگه بدردت نميخوره پس اگه فرق دارن باهم ببر همرو يه مارك بگير.
در مورد شيشه شير هم ناك و اونت خوبند كه توي آبجوش هم كه ميخوام ضد عفوني كنم هيچ مشكلي براش پيش نمياد. ناك رو ميگند نوك شيشه اش به سينه مادر خيلي شبيهه. نه خراب نميشند عزيزم. الان خود اونت كه رادين داره رو من 10 دقيقه ميجوشنم هيچيش نميشه
شيشه شير رو اگه ميخواي استفاده كني بايد حداقل هر چند روز يكبار توي آب داغ بجشوني تا ضدعفوني بشند . اين رو توي كتابها هم نوشته و دكتر رادين و پسر خالش آراد هم گفتند
مارك nuk مارك خوبيه سعي كن لوازمت را يا چيكو بخري يا نايك
سر شيشه اضافه سايز 2 و 3 : سرشيشه 15هزار
پستانك ازنوع ارتودنسي و زنجير نگه دارنده 1 عدد چيكو، نابي، ناك، اونت كوچك، مخصوص نوزاد پستانك سايز كوچك
سوما پستونكها رو خيلي گرفتي البته منظورم يه اندازه اس
ماركاش مختلفه همون چيزي كه راجع به سرشيشه گفتم رو رعايت كن .ضمن اينكه همه رو تا 3 ماه گرفتي يعني 6 تا تا 3 ماه مگه بچه چقدر مصرف داره به نظر من ببر يه بسته اش رو سايز 6و9 ماه بگير.
البته اگه من جاي تو باشم ميبرم دوبسته اش رو پس ميدم و جاش مثلا سرشيشه اضافه ميگيرم چون اگه پسرت مثل دختر من باشه و لب به پستونك نزنه همش بدردنخور ميمونه
شيشه شور 1 عدد ابري باشد (پلاستيكي ها شيشه را خش مي اندازند)
قاشق و چنگال حرارتي و معمولي قاشق سركج چيكو با سر نرم براي دادن غذا ،The first year قاشق يا سرويس غذاخوري 1 عدد قاشق براي دادن غذا . با توجه به اين كه بچه در اول دندان ندارد اگر قاشقي پيدا كرديد كه سر آن نرم باشد خيلي بهتراست
ليوان مخصوص نوزاد
1 عدد ليوان مخصوص بچه ها يا sippy cup كه براي آموزش نوشيدن به كودك وسيله بسيار خوبي است.
قطره چكان يا سرنگ دارو 1 عدد
منم از سرنگ دارو دهي خيلي استفاده مي كنم. خيلي خوبه.
سرويس غذا خوري
(بعد از 6ماه استفاده ميشه)سرويس قابلمه 1 سري قابلمه كوچك لعابي (تفلون به خاطر داشتن سرب، مضر است) سرويس ظروف غذا خوري مخصوص ( نرم يا چيني )
ظرف غذاي بيرون 1 سري سبك با در محكم، با قابليت گرم كردن و در فريزر گذاشتن
غذا گرم كن ( شيشه شير گرمكن) 1 عدد اگرشيرخشك به نيني ميدين

لوازم بهداشتي :
تعداد- مارك- ويژگي
پوشك كامل ( 2 تا 5 كيلو) 3 بسته پمپرز الماني پمپرز ترك يا نوع عربي ، پمپرز از همه مناسب تر است. بعد از يك ماه اول، مارك هاي ديگر. موليفكس ، اوي بي بي، بي بي فاين، پنبه ريز، من از اول ماي بيبي
من فقط پمپرز را قبول دارم چون هم نازكه هم پارچه اي است و هم دوامش زياده تا 12 ساعت بدون هيچ سوختگي، من موليفكس ميخرم راضيم، 4900 تومن سايزي كه من ميگيرم، ايراني: براي نوزاد همه چيز خوبه بي بي فاين، پنبه ريز، من از اول ماي بيبي خريدم مشكلي هم نبود، اما موليفكس هم خوبه هم قيمتش مناسبه، پارچه اي هم هست،
براي ماه اول 3 تا بسته پوشك پمپرز 50 تايي سايز 1 فكر ميكنم بعد از اون سايز 2 بخرم
در كل 3-4 تا بسته پوشك 2-5 كيلو بخرين ، پسر من 3100 وزنش بود اين سايز خوب اندازشه
تاالان 6 بسته پمپرز 3تا6 كيلو استفاده كردم ديروز هم 3 بسته 4تا 9كيلويي گرفتم
درباره پوشك حتما به اينكه كمر يا چسبش كش داشته باشه دقت كنين
اين نكته اي كه من ميگم به دو دليله
اول اينكه بچه رحت تره
دوم اينكه ميتونين چسب پوشكو خوب بكشين بعد ببندين..... خيالتونم راحته كه به شكم بچه فشار نمياد
در مورد پوشك به نظر من كتون بودن هم خيلي خوبه تا بچه پاش عرق نكنه. من براي سيسموني پمپرز خريدم و خيلي خوب بود ولي دوستاييم كه ني ني داشتند گفتند ماي بي بي خوبه استفاده كن دو روز بستم و پاي ني ني زخم شد. مجبور شدم ديگه نبندم. ني ني ها خيلي زود عادت مي كنند. اگه قصد داريد پوشك ايراني بگيريد از روز اول اين كار را بكنيد تا ني ني عادت نكنه.
شامپو، شامپو بدن ، پودر، كرم ،لوسيون يا روغن 1 عدد جانسون(ارزان)، مادركر(گران)، چيكو اصل( گران)، موستلا(خيلي گران) ، نيوا يا ايراني فيروز
به تاريخ انقضا توجه كنيد كه حداقل تا يك سالگي بچه دوام داشته باشد، بدون عطر، جنس خوب و اصل باشد، چيزي باشد كه بعدا هم بتوانيد گير بياوريد،
به جاي روغن بدن بهتر است از روغن زيتون بدون بو استفاده شود،
كرم ضد التهاب براي ماه هاي اول، موستلا توصيه شده، شامپوي موستلا چشم را مي سوزاند، از كرم و پودر يكي را بگيريد. (جانسون، حتما توليد ايتاليا باشد. نيوآ و چيكو ديگر توليد اصل ندارند)
پودر بچه نخريد باعث حساسيت ميشة
شامپوي مادركر واقعا چشمو نميسوزونه من رسما تو حموم ميزنم به صورت پسرمو باهاش ميشورم
) شامپوهاي خنثي كه اسيديته آنها نزديك 7 است براي كودكان مناسب‌ترند. استفاده از شامپوي بزرگسالان مي‌تواند سبب خشكي پوست و موي كودك شود.2) توجه كنيد شامپويي كه خريداري مي‌كنيد، بدون زاويه و بي‌خطر باشد.3) قطعات ريز و جداشونده شامپوهاي عروسكي مي‌تواند خطرآفرين باشد.4) داخل برخي شامپوها تيله‌هاي رنگي است كه بچه‌ها را جذب مي‌كند. آنها را از دسترس كودكان دور نگه داريد تا موجب خفگي آنها نشوند.5) صابون، كِرِم، دستمال مرطوب و... بايد غير عطري و مخصوص كودكان باشد.
براي ماساژ بعد از حمام پودر بچه و شامپو و صابون مارك جانسون خوب است .
كرم سوختگي desitin خيلي خيلي براي سوختگي پا خوبه ، كرم سوختگي مادر كر عاليه
ك عدد كرم سوختگي . شخصاً كرم كالاندولا و ويتامين آ.د را براي چرب كردن در حالت عادي و براي سوختگي كرم سوختگي كه تركيبي از اكسيد دو زنگ و روغن كبد ماهي است را توصيه مي‌كنم .
كرم سوختگي مادر كر عاليه مقعد پسر من خيلي متورم بود اخه خيلي دفع داشت و پوستش نازك شده بود الان هر بار ميخوام پوشك عوض كنم چربش ميكنم خيلي موثر بوده
كرم Desitin خيلي خيلي براي سوختگي پاي ني ني خوبه. وقتي كه بيرون ميريد وزمان زيادي پوشك به پاي ني ني ميمونه يا وقتي از حمام اومده و پاش حساسه خيلي بدرد ميخوره.
پودر يا صابون بچه براي شستن لباسها چيكو - جانسون – فيروز
دستمال مرطوب 2 بسته پمپرز، پنبه ريز يا نيوآ مخصوص نوزاد، فارماسي
رولي براي خانه، قطعه اي براي داخل ساك، معطر نباشد دستمال مرطوب ، ترجيحاً با جعبه كوچك يا بسته‌هاي كاغذي كه سبك و قابل حمل باشد چون عمده استفاده آن در بيرون از خانه است دستمال مرطوب و گوش پاك كن پنبه ريز هم جنس خوبي دارند
دستمال مرطوبم بخرين خيلي بدرد ميخوره البته الان هوا سرده و من خودم روزي يه بار نهايتا دوبار پسرمو ميشورم ، دستمال پمپرز عاليه هم بوش ملايمه هم خودش خيلي لطيفه ولي گرونه (من خريدم 7200.....72 تا توش بود) الان يه مارك ايراني خريدم به نام لوسين اينم خيلي خوبه بوشم ملايمه قيمتشم 2700 يه بسته هم جانسون و كن ب ب دارم كه هنوز مصرف نكردم اما خب كن ب ب خيلي بوي صابون ميده بصورت فجيعععع
من فقط شبها كه دخترم خوابه با دستمال مرطوب تميزش ميكنم دستمال مرطوب هم مارك فارماسي ميگيرم 74تايي 4800
پنبه گلوله استريل 1 بسته رنگي نباشد.
نافبند طبي
الكل يا دستمال الكلي آماده، براي ضد عفوني كردن ناف بچه
شورت پنپرزي پوشك
شورت گره اي
1 بسته براي بستن پوشك اگر مي‌خواهيد پوشك معمولي يا كهنه را به كار بريد به يكي از انواع شورت‌هاي چسبي، گره‌اي يا دكمه‌اي احتياج داريد اما پوشك‌هاي كامل نياز به اين شورت‌ها ندارند.

كهنه نخي
10 تا - مارك اهميت ندارد. براي باز گذاشتن بچه، خشك كردن تن بچه يا انداختن روي شانه در موقع آروغ گرفتن از بچه/ بهتر است از بازار پارچه، متري بخريد و بدوزيد. 3 بسته اگر مي‌خواهيد براي بچه از پوشك استفاده كنيد 5 – 6 عدد كهنه نخي تهيه كنيد كه براي خشك كردنش بعد از شستشو به درد مي‌خورد . اگر خيال داريد به جاي پوشك از كهنه استفاده كنيد، بعد از اين كه مطمئن شديد جنس كهنه خوب است حدود 24 عدد احتياج داريد تا يك روز تمام را جواب دهد و روز بعد هم براي شستن و خشك شدن و احياناَ اطو كردن آن وقت داشته باشيد. بهتر است در اين حالت از محافظ كهنه كه يك لايه نازك است هم استفاده كنيد.
راضيم كهنه ها كه گفتين منم گرفتم خيلي خوبه
من 2 تا بسته كهنه خريدم از داروخونه عاليه براي شستن پسرم خيلي بدرد ميخوره با اينا خشكش ميكنم يه دونشم گذاشتم وقتي ميخوام ببرمش حموم ميندازم رو پام كه بتونم كنترلش كنم ليز نخوره منم از خريد 2 بسته كهنه خيلي راضيم. وقتي مامانم مي خريد ميگفتم ما كه ديگه از اينا استفاده نمي كنيم. نمي خوام ولي حالا خيلي استفاده داره. وقتي پوشك ني ني را عوض مي كنيد يا ني ني را باز گذاشتيد حتما روي تشك تعويض يكيش را پهن كنيد. اگه جيش كنه فوراض جذبش ميشه و راه نمي افته.
منظور از كهنه هم همين پارچه هاي سفيدي هست كه خيلي هم ابگيرن داروخونه ها دارن نه لوازم سيسموني فروشي
من ست فرست ير گرفتم بهداشتيشو هموني كه توش تب سنج و پوار و داروخوري داره شنيده بودم خيلي خوبه از اونايي كه خريده بودن و راضي بودن خيلي
دستمال هاي خشك كن را از بهار 40 هزار تومن خريدم (مغاه هاي جنب پاساژ چهلستون) مارك
luvable friends
تشكچه تعويض
2 تا - يكي نازك (براي بيرون بردن، كه معمولا داخل ساك ها هست) و يكي ضخيم (براي توي خانه) تشكچه تعويض كه حتماً قابل شستشو باشد و بهتر است دو عدد باشد . يكي با ضخامت بيشتر كه نرم‌تر باشد (بعضي از آنها يك قسمت ضخيم تر هم براي زير سر بچه دارند) و يكي نازك و سبك براي بيرون كه هميشه داخل كيف وسايل باقي مي‌ماند. من از زير انداز تعوض خيلي خيلي دارم استفاده ميكنم
يه دونه مارك سامر خريدم توش جاي پوشك داره
راستي براي توي اين زير اندازاي نايلوني زير انداز يه بار مصرفم بخرين كه اگه نيني خرابكاري كرد راه نگيره هههه من يه بار مصرف مارك پاني و كن ب ب خريدم خيلي راضيم ، كن ب ب فوق العاده هستش بسته هاشم 12 تاييه
سرويس كامل حوله سرويس 4 تكه حوله چيكو ( رنگي - سفيد )، لايكو، ببتو
1 دست لايكو شامل حوله كلاه دار، حوله بزرگ زير، حوله دست و گاهي پيش بند و كلاه (حوله لباسي براي نوزاد مناسب نيست. به جايش حوله بزرگ كلاه دار بگيريد) سرويس حوله شامل حوله كلاه‌دار براي حمام و حوله دست و رو. معمولاً در اين سرويس دو عدد پيش‌بند هم موجود است.حوله تك كلاه سه گوش

وان بچه
1 عدد از زير آب رو داشته باشد و كف اسفنج يا نگه دارنده راستش من به حرف مامانم و ماماناي نيني سايت گوش نكردم و رفتم يه وان 50000 تومني خريدم مارك فرست يرز
اما واقعيت اينه كه بايد نوزاد رو روي پاهات بذاري و بشوري براي ليز نخوردن هم يه كهنه لازمته همين!!!
يه كم دور از باور به نظر مياد اما واقعا همينجوري بايد بچرو شست و خيليم كار راحتيه من سر دو هفته خودم پسرمو بردم حموم بعدشم ميديش به باباش يا هركسي كه پيشته لباساشو تنش كنه
اسفنج شستشوي حمام
1 عدد - نرم و ضد حساسيت (يا به جايش ليف حوله اي بگيريد) براي ليف حموم نوزاد بهترين چيز يه تيكه پارچه از جنس زير پوشتي نخيه خودشونه هههههه من كه تن بچمو با زير پوش خودش ميشورم وقتي اب و كف بهش ميخوره خيلي نرم و لطيف ميشه
من اسفنج براي حمام نوزاد خريدم البته الان دخترم يكسال و نيمه ولي از وقتي بدنيا اومد از اين اسفنج موقع حمام كردن استفاده مي كردم خيلي راحت بود هم ميتوني بغلت بزاري زير نوزاد هم كف حمام بخوابوني هم بزگتر كه شد داخل وان بزاري كه بچه ليز نخوره قيمتش اون موقع 5000 تومان بود من تا يكسالگي دخترم ازش استفاده كردم.
گوش پاك كن
1 بسته البته اصلا پيشنهاد نميشه (دقت كنيد كه داخل گوش بچه را نبايد با گوش‌پاك‌كن تميز كرد)
ابر مخصوص لگن حمام نوزاد
ناخن گير مخصوص يا قيچي 1 عدد فارلين، چيكو ، نابي، ناك، the first year
فين گير 1 عدد مكش بيني براي تميز كردن آن
دندان گير كمرا
1 عدد رنگي نباشد، جاي سفت نداشته باشدكه بچه اشتباهي به دندان بگيرد، قابليت گذاشتن توي فريزر يا يخچال را داشته باشد. دندان گير ژلاتيني مخصوص
شانه و برس مخصوص 1 عدد
تب سنج چيكو
1 عدد مقعدي يا زيربغلي، ديجيتال (اگر مقعدي مي گيريد، حتما انعطاف پذير باشد)
منم از تب سنج استفاده ميكنم
من از خريد تب گير ديجيتالي خيلي راضيم. ني ني ها الكي بعضي وقتها صورت يا بدنشون داغ به نظر ميرسه. من زودي تبش را ميگيرم و خيالم راحت ميشه. براي زمان زدن واكسن هم خيلي لازمه.
مارك تب سنجم چيكو عزيزم. خيلي راحته. دگمه اش را ميزنم و زيز بغل ني ني ميذارم تا داره شير ميخوره. وقتي به تعادل رسيد خودش صدا مي ده و برش ميدارم. هميشه تب قبلي توي حافظش ميمونه.
عروسك هاي بازي وان حمام
مسواك انگشتي 1 عدد براي 5 يا 6 ماهگي
مكش بيني، ليوان مخصوص بچه، شيردوش، برس، شانه و دندان‌گير مارك‌هاي متوسط مثل كمرا هم مناسب هستند
كيسه آبگرم كوچك
منم يه دختر 3 ماهه دارم چيزي كه تو سييسموني دخملم خيلي بدرد خورد كيسه آبگرم كوچيكي بود كه خالم واسم گرفته يود تا دخترم نفخ ميكرد و دلش درد ميگرفت ميزاشتم واسش زودي آروم ميشد
پد خنك كننده
يكي ديگه از چيزهايي كه خيلي مورد استفاده برام داشت پد خنك كنندس. كه من وقتي باردار بودم از تايلند خريده بودم و هر وقت هركس مي خواست بره مي گفتم برام بياره ولي الان خوشبختانه توي داروخانه ها هست. وقتي شبي نصفه شبي يدفعه بچه تب مي كنه مخصوصا بعد از واكسن اين پدها يه راه حل فوريه مثل پاشويه ميمونه.

اسباب بازي :
عروسك و ماشين
آويز رنگي بالاي سر بچه 1 عدد پلي گرو، تولو
جق جقه يا عروسك صدادار 1 عدد تولو، پلي گرو
تشك بازي
از خيابون بهار خريدم مارك playgro منم تشك بازي نگرفتم،
فوم 4تكه طرحدار
باران جون اين فوماي بازي طرحدارو از خيابان بهار خريدم . خيلي از فروشگاهها دارند. بگو فوم بازي ميخوام بزرگش رو . اين چهار تايي هست كه 13 تومان خريدم . هم اين و هم تشك بازيش خيلي خوب شدند برامون. شده براش محل بازي. تصاويرش و رنگاشون براش خيلي جالبه
عروسك و اسباب بازي بيخود گرفتم! زيادي بود الان كه بزرگ تر شده ديگه خوشم نمياد اسباب بازي جديد بخرم

وسايل خواب :
تعداد- مارك- ويژگي
تشك خوشخواب تخت 1 عدد لايكو طبي
سرويس 3 تكه خواب نوزاد (‌ پتو - متكا - تشك ) تترون يا مخمل
رختخواب وملافه رختخواب بچه-من از لايكو مقال پارك ساعي گرفتم
قنداق فرنگي
قنداق فرنگي نوزاد تترون - مخمل هم ست سرويس خواب
من يه قنداق فرست يرز خريدم واقعا عالي بود هم پسرم راحته هم خودم دائم تو خواب نميپره و شير دادن وقتي با قنداق ميپيچمش خيلي راحته پهلوهاشم حسابي گرمه
منم يه قنداق فرنگي دارم خيلي خوب بود. حتي الانم كه دخترم 7 ماهشه توش جا ميشه
من قنداق فرنگي نخريدم نميدونم
اين قنداق فرست يرز رو از مغازه پارميد خيابون بهار خريدم 24 تومن
سرويس تخت خواب 1 سري لايكو
شامل تشك، بالش نازك، پتو و دور سري، قابل شستشو، از رنگ هاي ملايم چون رنگ تند مانع خواب بچه مي شود، خيلي پفي نباشد كه بچه تويش فرو برود. دورسري كه يك تكه ابر به ابعاد حدود 30 سانتي‌متر در يك متر و نيم و به ضخامت 2 تا 3 سانت است كه با يك آستر پارچه اي ثابت پوشيده شده و بعد يك رويه پارچه اي قابل تعويض براي روي آن تهيه مي‌شود . اين رويه بايد قابل شستشو باشد . اين وسيله كه آماده آن هم موجود است داراي بندهايي است كه توسط آن به ميله هاي تخت بچه متصل مي‌شود تا وقتي بچه در خواب غلت مي‌زند و به ميله‌هاي تخت برخورد مي‌كند آسيب نبيند.
فقط تشك توي تخت و پاركم كه تو عكس معلوم نيست لايكو هستش اونم از هايپر خريدم نه خود لايكو ولي روش نوشته بود لايكو. لحاف روشو از جمهوري گرفتم مال ست دم دستيشه. مال تختشم از بهار
ست پتو هم 108 هزار تومن يه خرس هم داشت
سرويس رو تختي از مغازه انتهايي چهلستون تو بهار 125 تومن خريدم
پتو دور پيچ گلبافت، مادركر، پتو فوتر پرز بلند
از جمهوري 20 تومن خريدم و بالش شيردهي هم اون كوچولوئه 6 تومن از جمهوري و بزرگه 17 تومن از نمايشگاه كودك
پتو هم اسپانيايي بخر و اصلا چيني نگير چون پرزاش كنده ميشه و وارد دستگاه تنفسي ني ني ميشه
سبك و قابل حمل، از جنس پوآر
من پتو اسپانيايي گرفتم كه دكمه داره كه با بستن اونا دور سر و بدن ني ني رو ميگيره
تشك و بالش دم دستي 1 سري لايكو
براي خواباندن كودك روي پا و زمين، قابل شستشو يك تشك ابري حدود سايز 100 در 70 براي جابجا كردن نوزاد، شير دادن و خواباندن روي پا
غلت گير
من استفاده نكردم. بچه كوچولو كه غلت نميخوره. بزرگ هم كه شد خرس پشمالو ميذاشتم كنارش و ميذارم. خرس گنده
تشك پلاستيكي زير تخت 1 عدد - تشك نازك دو طرفه (يك طرف پارچه، يك طرف پلاستيك) براي انداختن زير تشك بچه كه نم به تخت ندهد.
پشه بند كمپي و چتري

پوشاك :
تعداد- مارك -ويژگي
لباس و زيرپوش زيردكمه دار سايز صفر، 1 و 3 2 تا دولّو، آشور، بيبي بو، آدمك، رولان، bcc گرون مارك مادر كر و جونيور
6 تا 8 عدد بلوز زيردكمه دار ( سايز 1 تا 3) : از هر سايز دو تا بسه به نظرم...بسته به فصل آستين دار و نيم آستين.
6 تا 8 سرهمي (سايز 1تا 3)
1 تا 2 كلاه نرم(سايز 34 و كوچكتر)
4 تا 6 جفت جوراب
1 تا 2 ژاكت
دستكش و كفش پشمي براي زمستان
6 عدد پيشبند نرم
من از اين ستهاي كامل نخريدم. سايز صفرش رو هم مثلا دو تا شلوار يه ركابي يه بلوز آستين كوتاه و يه مانتو خريدم. با كلاه و دستكش و پيش بند و جوراب جدا . نميدونم اينايي كه بسته بندي بزرگند چه تيكهاي دارند ولي چون من ميخواستم حتما آشور بخرم اينطوري تك خريدم
بسته به فصل، آستين بلند يا كوتاه، دكمه قابلمه اي، با يقه ي كشي يا دكمه دار، زيرپوش ها يقه برگردان نداشته باشند، دكمه لباس ها پشت شان نباشد، حتما جلو باشد، جوراب دارها خيلي زودتر كوچك مي شوند، اگر بچه درشت باشد، سايز صفر تن اش نمي رود. زيرپوش زيردكمه‌دار سايز صفر 3 عدد، سايز يك 3 عدد (بسته به فصل آستين كوتاه يا بلند). زيرپوش‌ها چه ركابي باشند چه آستين بلند يا كوتاه حتماً زيردكمه‌دار باشند. در غير اين صورت دائماَ از پهلوهاي بچه كنار مي‌رود و پوشك بچه هم كج و معوج مي‌شود
براي دوستاني كه ايران هستند قوياً زيرپوش‌هاي مارك دوِّلو را توصيه مي‌كنم كه گران‌تر از بقيه انواع است اما جنس بسيار خوبي دارد ولي متاسفانه انواع تقلبي آن بسيار زياد است و شناختن اصل آن خيلي سخت. مغازه شهر فرنگ در خيابان بهار تهران معمولا اصل آن را دارد
من اون لباس ها را از بهار خريدم نمايندگي آشور (مغازه هاي جنب پاساژ چهلستون) البته جمهوري هم داره
من تا الان 5 دست لباس برام كافي بوده منظورم براي نوزاديه
وقتيم ميگم 1 دست لباس منظورم سرهمي يا بلوز شلوار با زيرپوش زير دكمه هستش
من ازين سرويساي 19 تيكه و اين حرفا نخريدم
مامانيها سرهمي سايز صفر نخريد. سايز صفر را بلوز و شلوار و چند تيكه بخريد. اگه ني ني ها قدشون بلند باشه نمي تونيد استفاده كنيد. من سه تا سرهمي صفر جونيورز و سه تا مادركر خريدم كه ني ني بدنيا مياد وميان ديدنش خيلي خوشمل باشه. پسرم 54 سانت بود و همشون براش كوتاه بودن و استفاده نشد.
سايز صفر اصلا زياد نخرين من كه اصلا نگرفتم
ولي ميدوني ني نياي بالاي 3500 اصلا سايز صفر استفادشون نميشه!!!
بچم 3200 به دنيا اومد كه حتي سايز صفر هم يه كوچولو براش گشاد بود ولي تا يك ماهگي خيلي بدرد خورد. اگه يك ميپوشندم خيلي گشادش ميشدند. من دو دست خريدم كه اگه يه دست كثيف شد و خواستم بشورم يه دست ديگه داشته باشه كه هر دو دست به دردم خورد. البته من تك تك خريدم
اين سايزي هست كه فروشنده ها هم ميگند ولي اين رو هم بگم كه مارك با مارك يه حدود سايزاشون فرق ميكنند. من لباسهاي بچم رو به جز يه دست همگي آشور خريدم كه سايز بنديشون در مورد بچم واقعا درست بود مثلا الان كه شش ماه و خورده اي هست سايز سه تنش ميشه و سايز دو براش كوتاه شدند .مثلا بلوز از شلوار مياد بالا ولي سايز سه خيلي خوبه. يكدست ديگه رو بهاوران خريده بودم كه سايز يكش يه حدود اندازه سايز دو اشور بود. به خاطر همين من فكر ميكنم همه رو از يه مارك بگيريد بهتره يا حداقل اگه از ماركهاي مختلف ميخوايد استفاده كنيد حتما با هم قياس كنيد
اين لباساي 5تيكه هم كه چند تا تيكه اش بيشتر استفاده نميشه بقيه ميمونه
موافقم. اين چند تكه ها پول دور ريختنه. اصلا سايزهاشونم با هم هماهنگ نيست. وقتي آدم ميخره خيلي خوشملند ولي استفاده زياد نمي شند. من از هر سري فقط 2 يا 3 تيكشو استفاده كردم.
لباس سايز صفر كم گرفتم اشتباه بود. تا مدتها سايرش صفر بود و هي بايد ميرفتيم لباس ميخريديم
. سرهميم بخر تا نيني نافش بيفته عاليه چون كش شلوار اذيتش ميكنه
پري جون من براي هر سايزي ٥-٦ دست لباس خريدم اما نه ١٩ تيكه!!!!
هر دست شامل زيرپوش و بلوز و شلوار يا زيرپرش با يه سرهميه همشم داره مصرف ميشه عزيزم
منم اصلا از اين چند تيكه ها نگرفتم فقط يه دست دوستهاي خواهرم واسم كادو آوردن كه همون چند روز اول استفاده شد همين
اصلاًبه نوشته روي لباسا اعتماد نكنيد. من ني نيم دو ماهشه ولي داره سرهمي 6 تا 9 ماه ميپوشه.
عزيزم يه مارك bcc هم هست اونم كاراش قشنگه
اگرم يه چيزي ميخواي كه خيلي خاص باشه و البته گرون مارك مادر كر و جونيور هستش
برو تايپيك هر كي سيسموني و لباس بچه ميخواد و ببين تايس كاراي خوبي داره
خودتم اگه بخواي ميتوني بري فروشگاه پارميد و ني ني سالن اونام اين ماركارو دارن
ولي بازم ميگم به نسبت ايرانيا گرون ترن
شلوار سايز صفر و 1 و 3 2 تا از جنس زيرپوش، بي جوراب (جوراب دارها هي از پاي بچه پايين مي آيند) لوار(از جنس زيرپوش) بسته به فصل جوراب‌دار يا بدون جوراب 3 عدد شلوار نخي رنگي يا سفيد 12 عددي در سايز هاي 1 الي 3 ، بلوز شلوار نخي و تو كرك
- مانتو (كت) سايز صفر و 1و 2 2 تا دكمه قابلمه اي مانتو 2 عدد ( مانتو از جنس زيرپوش و به شكل كت است و آن را روي زيرپوش‌هاي زيردكمه‌دار مي‌پوشانند).
راستي وقتي لباس ميخرين به يقه بلوز دقت كنين كه خيلي باز نباشه وگرنه سينه بچه همش بيرونه

سرهمي بيرون از خانه
چون ماه هاي اول بچه بيرون برده نمي شود. ،2 ، سرهمي بيرون از خانه 2 تا رولان در دو سايز بزرگ ( 2 و 3)، جوراب دار و آستين بلند زياد نگيريد، چون زود كوچك مي شود و گران هم هست. حتما دگمه دار باشد. خريد تعداد زياد لباس در سايز كوچك منطقي نيست و بهتر است يا خريد را به ماه‌هاي بعد بيندازيد يا اين كه سايز بزرگتر بخريد
جوراب
4 جفت جوراب هاي عروسكي و ساده نوزادي
ژاكت، دستكش و جوراب گرم
1 دست (اگر براي فصل سرد لازم است) براي بالاي 3 ماه، از جنس پلاستيك نباشد.
كفش
1 جفت براي بالاي 6 ماه پاپوش - كفش - رو فرشي مخصوص نوزاد
يقه 3 سانت
سفيد و رنگي از سايز 0 الي 6 ، يقه اسكي سفيد و رنگي از سايز 0 الي 6
يه سري پارچه هاي مستطيلي لطيف
تهيه كنين ببندين تو پهلوي نيني اينجوري خيالتون راحته سرما نميخوره ، من اين پارچه هارو تو سرويس پيشبندي كه خريدم داشتم ولي جايي نديدم داشته باشن
سرويس كامل 19و 5 تكه نخي نوزاد سفيد نوار رنگي
شورت عينكي
سايز 1 و 2 2 تا - شورت عينكي سايز صفر نخريد و سايز يك دو عدد تهيه كنيد.
زانو بند جهت تازه حركت كردن نوزاد
پيش بند پارچه اي
2 تا به ترتيب اولويت: دكمه اي، چسبي، بندي/ دور يقه اش بچه را اذيت نكند. پيش بند حداقل دو عدد حتما پيشبند حوله اي پست نبلوني بخرين نينيا وقتي سينه تو دهنشون رگ كنه ميريزن شير و بيرون اينجوري سينه لباساشون خيس نميشه
پيشبند بشت نايلوني خيلي بدرد ميخوره چندتا بخر كلاهم كه حتما بخر
پيش بند يك بار مصرف 1 بسته
كلاه نازك
2 تا 3كلاه نازك از جنس زير پوش كه حتي در تابستان براي بعد از حمام كاربرد دارد.
كلاه نخي و مخمل كلاه حتما از اينايي بخرين كه جنسش كشيه
من يه دونه از كلاهايي كه گرفتم كوچيكه يكيش كوتاهه ولي يه مدلش هم دور سرش كشيه هم خود جنس كلاهش كش مياد خيلي اندازش عاليه پسرم يه هفته اش بود رفتم 2 تا ديگم براش خريدم الانم دائم سرشه

دستكش
منم دو جفت دستكش خريدم كه اصلاً استفاده نشد. پسر من يك روز دستكش دستش بود اونم ماله بيمارستان بود سر لباسش. من چند جا خوندم كه اين دستكش هاي نوزادي نبايد استفاده بشند چون در مراحل اوليه خودشناسي نوزاد با نگاه كردن به دستاش و خوردن اونها خودشناسي را شروع مي كنه. و اين دستكش ها اصلا خوب نيست

خريد براي مادر :
پد سينه فارلين، پمپرز ، چيكو، وي، ناك ، اونت
يك بار مصرف يا قابل شستشو، ضد حساسيت، بدون مواد جاذب رطوبت
پد سينه بخرين البته از نوع يكبار مصرف من رفتم 14000 تومن پول پد سينه قابل شستشوي اونت دادم اما به دليل اينكه همش از جنش پارچه هستش وقتي زياد خيس شه به لباس نشت ميكنه
درحاليكه يه بسته يه بار مصرف مارك چيكو خريدم چون پشتش يه لايه نايلوني نازك داره همچين مشكلي باهاش ندارم
اره پد سينه خيلي خوبه من اولش مامانم از مكه واسم مارك فارلين آورده بود وقتي تموم شد چيكو گرفتم بعد وي بعد هم ناك ولي هيچكدوم مثل فارلين نبود
بالش شيردهي
1 عدد Die ruhe
براي من خيلي خوب بود كمرم درد نميگيره چون گاهي 40 دقيقه دارم به پسرم شير ميدم هي دولا نيستم وزن بچه هم رو دستم نيست تازه خود پسرمم خيلي راحته
شورت بزرگ و محكم
6 عدد براي بيمارستان و پس از زايمان
نوار بهداشتي
2 بسته - بالدار، بزرگ، با جذب خيلي بالا (براي بيمارستان و پس از زايمان)
شيردوش چيكو، ناك، مدلار، اونت
قابليت اتصال به سر شيشه را داشته باشد، مكانيكي: پمپ دستي اش سفت نباشد/ برقي: كم مصرف، با باتري كار كند.
منم شيردوش دستي خريدم و هيچ فايده اي جز اينكه سينه هام درد ميگيره نداشت. فقط دو بار ازش استفاده كردم و با دست خيلي راحت تر و بيشتر شير مياد.
من شير دوشم خريدم از نوع دستي براي من اصلا بدرد نخورده با دست خيلي راحت تر ميتيونم شير بدوشم
سوتين شيردهي
2 عدد - با دكمه از بالا يا از وسط (ماه هاي آخر براي خريد برويد كه سينه ها بزرگ شده اند)
شنل شيردهي The first year
1 عدد پوشش كه مثل شنل دور خودتان مي اندازيد تا بتوانيد در جاهاي عمومي بچه را بدون اين كه ديده شويد، شير بدهيد.

متفرقه :
ميني واشر بوش، چيكو، تويوتا، پاكشوما
حتما ميني واشر با خشك كن بخر
1 دستگاه پاكشوما تمام اتوماتيك فقط پاكشوما دارد. حتما خشك كن هم داشته باشد
من ميني واشرم خريدم ....خوبه اما ضروري نيست
اينكه تو 15 دقيقه لباسارو واقعا تميز ميكنه عاليه ولي اينكه بايد با دست اب بكشي و بندازي تو خشك كن يه كم زحمت داره
من فقط لباسارو باهاش ميشورم اب ميكشم و پهن ميكنم
دوبارم تو لباسشويي انداختم راستش راحتيش خيلي خوبه اما واقعا زورم مياد 4 تا تيكه لباس 40 دقيقه اب و برق شستشوي 15 تا لباس خودمونو مصرف ميكنه ............... ولي خب راحته
منم فكر ميكردم ميني واشر بيخوده ولي خيلي استفاده كردم چون دارم لباساي بچه رو هفته ايي يكبار ميشورم ولي ماشين لباسشويي خودمون رو هر دو سه هفته يكبار روشن ميكنم
بچه تند تند لباس كثيف ميكنه البته اينم بگم ميني واشر اينقدر لباسارو ميشوره و ميچلونه كه لباس زود كهنه ميشه و پدر لباس در مياد
ولي گاهي خودمون وقتي لباس تك براي شستن داريم كه مثلا سفيده و نميشه با بقيه انداخت مياندازم تو ماشين بچه و حسابي ميشوره
لباس پاره نبايد توش انداخت چون تيكه تيكش ميكنه
نظر من برعكسه به نظر من ميني واشر لباس ها رو نو نگه مي داره مثل با دست شستن مي مونه ولي لباس شويي خودمون لباس بچه رو كهنه مي كنه چون لباس بچه خيلي جنسش لطيفه. ميني واشر رو مي شه با دوتا تيكه لباس هم روشن كرد. اندازش دست خودته.
آره ميني واشر با خشك كن حتمات بخر خشك كنش خيلي بدردت مي خوره
درسته ميني واشر خيلي خوبه چون لباساي بچه كمه و بايد كلي جمع بشه كه بشه لباسشويي خودمونو روشن كنيم خيليم تميز ميشوره
مال من بوشه ازين دوقلوها 3 كيلوييه خيلي راحته هم ميشوره هم آب ميكشه هم خشك ميكنه البته اينا همشون چينين
بهنظر من حتما ميني واش بخر حتما تمام اتوماتيك بخره. دوقلوهم زياد خوب نيست.
من ميني واشر دوقلوخشك كن دار دارم واقعا راضيم و تا الان جتي يك تكه هم از لبارسهاي دخترم رو با دست نشستم واقعا كه خدا پدر مخترعش رو بيامرزه
مال من تمام اتوماتيكه پاكشوما است خيلي عاليه حتي دستات رو هم براي آبكشي خيس نمي كني.
واقعاخدا پدر مخترعشون رو بيامرزه منم موافق ميني واش هستم.
اول كه همونطوري كه مامان جون گفت لباس بچه ها انقدر لطيف هست كه حتي تو ميني واش هم شل و وارفته ميشه. چه برسه به ماشين...
دوم كه من حس خوبي ندارم كه همونجايي كه لباساي خودمون و ميشورم، لباساي ني ني رو بشورم...
سوم هم مال من خشك كن نداره، چون جا نداشتم، بازم راضي هستم، اما اگه جا داري خشك كن دار هم خوبه...
آيفون‌هاي مخصوص
كه صداي بچه را به گيرنده منتقل مي‌كند وسيله به‌دردخوري است.
آبا‍ژور عروسكي
لوستر عروسكي
آلبوم عكس موزيكال – ساده
يه مغازه سيسموني توي وليعصر هست به نام " آوا " يه آلبوم هاي بانمكي داره كه عاشقش مي شي . در مورد ني ني ، تاريخ تولد، اتفاقاتي كه زمان تولد ني ني افتاده، عكس سونو گرافي ني ني ، تكه اي از روزنامه روز تولد، اسم هايي كه براي ني ني انتخاب شده و .... بايد تكميلش كني
من تا حالا سه بار خريدم . اولين بار به خواهرم دادم، يار دوم به جاريم دادم و الان هم براي خودم خريدم. ببينم قسمت مي شه پرش كنم
آويز لباس 10 تا
غلت گير
من ازين بالشتا نخريدم بنظرمم بي استفاده هستش نيني تا كوچيكه غلت نميخوهر بعدشم زورش به اين بالشتا ميرسه عزيزم
كتاب همه كودكان سالمند اگر....خيلي كتاب خوب و قابل استفاده اييه.
فيلم زبان كودك دانستن
سي دي هاي دكتر هولاكويي
يك سطل براي دور انداختن پوشك ( از ايها كه با پا فشار مدين درش باز ميشه)
بخور سرد
در مورد بخور سرد از حالا نخر. شايد لازمت نشه. چون بعضي ها معتقدند كه بچه رو نبايد به بخور عادت بدي. ولي اگه خواستي بخري حتما سرد بگير.
دستگاه بخور سرد ... واقعا عاليه و حتما نيازه . هر وقت هم ني ني سرما بخوره و ببري دكتر اولين چيزي كه دكتر بهت ميگه اينه كه حتما دستگاه بخور سرد بالاي سرش بذاري
بخور هم سرد يه مزايايي داره، گرم يه مزايايي؛
سرد رو داعم بايد مخزن آبش رو كاملا بشوري
گرم رو هم نميشه داعم روشن گذاشت چون عين حموم گرم ميكنه و روشن بودن داعمش خوب نيست...
من خودم گرم دارم و الان كه هوا سرده، خوبه ...
در ضمن اگه رطوبت كافيه، لازم نيست روشن كني. روش تشخيص ميزان رطوبت هم اينه كه يك ليوان آب رو كه حداقل يك ساعت تو يخچال بوده رو تو محيط بذاري، اگه ليوان عرق كرد يعني روش قطرات آب تشكيل شد، يعني ميزان رطوبت خوبه... بيشتر از اين برا رشذ باكتريها و قارچها نحيط رو مساعدتر ميكنه...
بخور سرد خيلي خوبه , گرم رو دكتر گفت نگير
دستگاه استريل
هم حتما بگير فيليپس يا فرست يرز يا بعضي ماركاي ديگه دارن راحت شيشه يا وسايل ريز بچه رو تميز ميكنه
استيكر
اينو عزيزم از سهروردي شمالي خريدم . قيمتش فكر كنم حدود 120 هزار تومان شد براي استيكر : از تو سايتش پيدا كردم ،آرتا سرا
آدرس: تهران، بلوار آفريقا، خيابان گلفام، پلاك 50، طبقه سوم، واحد 6 تلفن: 22018638 22057078
آدرس ايميل: Artesara@3plus4.co.uk http://www.kidsdecor.irزمان پاسخ گويي به سفارش هاي شما: هر روز از ساعت 9 صبح الي 5 بعد از ظهر( به غير از روزهاي تعطيل)
مهدیارم، تو ماه تولدش، اردیبهشت، داداش میشه انشالله... فقط 7 ماه تا تولد قندعسلم مونده!       فقط 28 هفته و 4 روز به تولد عزیز دلم باقی مونده !
*باران* پست ها : 1477عضویت:1390/7/1
1390/9/5 - 7:44 عصر
مرسييييييييييييييييييييييييييييييييييي .بوسسسسسسسسسسسسسسس
1390/9/5 - 7:45 عصر
مراكز خريد
راسته ها
- خيابان بهار (بهار جنوبي، بين طالقاني و انقلاب)
- جمهوري (چهارراه امير اكرم، پاساژ سيسموني)
- بازار بزرگ، راسته سيسموني ( 1. پاساژ سيسموني، طبقه بالاي لوازم التحريري ها/ 2. بين الحرمين، بعد از روسري فروش ها پاساژ مهتاش- طبقه دوم.)
- بازار بزرگ، راسته لباس بچه (خيابان 15 خرداد، بعد از ورودي مسجد امام، پاساژ رضايي و پاساژ تهرانچي) براي لباس هم خيابان پانزده خرداد- جنب مسجد امام- پاساژ كويتي هاي رضايي- طبقه دوم فروشگاه 120 قاصدك و فروشگاه 118 هپي كيدز لباس هاي مارك دار با قيمت مناسب دارن.
- بازار بزرگ، راسته اسباب بازي (اينجا رو بهم گفتن كه بعد از مسجد شاه و بازار كويتي ها يكم بري جلو كنار يه مغازه كيف فروشي كه وسايلش هم يكم تو خيابون چيده يه كوچه خيلي خيلي تنگه كه اگر اونو بري داخل به يه ميدون بزرگ مي رسي كه همه نوع اسباب بازي اونجا پيدا ميكني از پوليشي و برقي و ..)بازار مروي، راسته اسباب بازي
- خيابان بني هاشم (بورس دستمال و پوشك و...)

فروشگاه هاي معروف
فروشگاه سه ني‌ني: شريعتي، سر ملك
فروشگاه ايران چيكو: بهار، پاساژ چهل ستون، طبقه اول، پلاك 42
آواي كودك و ارمغان كودك: خيابان وليعصر، روبروي پارك ملت
فروشگاه پرشينه: بازار وليعصر چهار راه امير اكرم پلاك 19 شرقي همكف
فروشگاه ني ني سالن(ساعي): 88775699- 88784789- 88773277 مارك مادر كر و جونيور
فروشگاه كودك سرا (جمهوري): 66953820 و 21
فروشگاه بهارك (بهار): 77506977 (مدل هاي متنوعي از لباس هاي زير مارك آشور و به آوران رو داره .)
فروشگاه ني ني بهار (بهار): 88848199- 88828364
فروشگاه ياران (بهار): 77524701- 77503107
فروشگاه اشكان(بهار): 77524217
فروشگاه ني‌ني‌ما (بهار) 88347400 (نمايندگي ماكسي كوزي و كوئيني هست .)
فروشگاه بي‌بي كيش (شريعتي): 88454739 (نمايندگي فارلين)
كالاي كودك پوريا: نارمك. بين هفت حوض و هلال احمر. خيابان گلبرگ غربي. تقاطع سامان. مركز تجاري گلستان. واحد 5: 77278141 و 2
فروشگاه مادركر: بازار بزرگ، پاساژ رضايي. تلفن: 55620627
فروشگاه چشمك نمايندگي لباس هاي زير مارك دولو رو داره .
فروشگاه هياهو لباس زيرهاي مارك Babyboo ايران رو داره .
فروشگاه ني ني پارك محصولات Summer و اسباب بازي هاي Sussy رو داره
فروشگاه خونه بچه اسباب بازي هاي TOLO و Playgro و Lamaz و Tomy و لباس هاي ماركدار خوبي داره و كيف سامسونت و پشه بند سامسونت رو ميتوني از اونجا بخري .
فروشگاه پاني هم مارك مادركير و The First و اسباب بازي هاي Playgro رو داره .
فروشگاه پارميد هم جنس هاي خيلي خوب و قشنگي داره و اسباب بازي هاش هم خيلي متنوع هست و پاپوش هاي خوشگلي هم داره يه جورايي نمايندگي چند تا مارك هست و خيلي از محصولاتشونو داره مثل...مادر كر....فرست يرز.......تولو......مك لارن و جونيور
فروشگاه شهر فرنگ لباس اصل دولو دارد
-خيابون وليعصر روبروي پارك ملت هم چند تا مغازه هست چيزاي شيكي داره.
قيمت مناسب تر هم توي خيابون جمهوري از تقاطع وليعصر كه به طرف غرب بري يه پاساژ هست پر از لوازم بچه (بيشتر ايراني ولي خب خارجي هم خيلي هست) و يه كم جلوتر فروشگاه كودك سرا كه اونم جنساي خارجي داره و قيمتاش از بهار خيلي مناسب تره
كي گفته خيابون بهار قيمتا نجوميه؟؟؟؟متاسفانه مارك ها تو ايران چند برابر فروخته ميشن تو خيابون بهارم همينطوره مثله همه جاهاي ديگه
اتفاقا من ميگم از همون خيابون بهار خريد كن همه چي رو با هم ميتوني ببيني و انتخاب كني از ايراني گرفتهههه تا خارجي و مارك البته حواستون باشه فروشنده هاش خيلي اصرار دارن يه سري چيزاي الكي رو هم بخرين وسوسه نشين بچه ها من حمهوري رفتم تو بازار بزرگم پاساژ مهتاش هست كه قيمت هردو از بهار پايينتره اما كيفيت هم همينطور از الان بگم جنساي بهار بهتره. اما خب بقول معروف اونجاها اكونومي تره. مولوي هم مي گن داره اما من نرفتم و نمي دونم
براي وسايل بهداشتي خ بني هاشم توي مجيديه ( خ پرتوي) جنساي عالي و خارجي و قيمت بسيار مناسب داره
1390/9/5 - 7:48 عصر
خواهش ميكنم باران جون حتما به سايرين هم اطلاع بده تا بيان اصلاح و تكميلش كنيم
memol(مامان پوريا) پست ها : 860عضویت:1390/3/8
1390/9/5 - 7:50 عصر
مرسي خيلي زياد نوشتي
فقط ميگم خدايا شکرت...توکل می کنم به خودت...هر چی تو بخوای برام، بهترینه
عسل جون پست ها : 9060عضویت:1390/7/26
1390/9/5 - 8:15 عصر
مرسي
ضحي پست ها : 20686عضویت:1389/11/6
1390/9/5 - 10:24 عصر
ممنون بخوام ني ني بيارم ميام استفاده ميكنم
فَاللّهُ خَيْرٌ حَافِظًا وَهُوَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِينَ
       مبارک باشه :)
1390/9/5 - 10:27 عصر
راستي لباس بچه ي موبانگ چطوره ؟ من كه تجربه ندارم اما تعريفشو از يكي خيلي شنيدم
هميشه آبي(مامان مهرسا) پست ها : 4158عضویت:1387/10/25
1390/9/5 - 10:49 عصر
ممنون....مفيده خيلي...خوب مرتبشون كردي
آنچه هستي هديه خدا به توست و آنچه خواهي شد هديه تو به خداوند است...پس بي نظير باش
سارا(مامان جانان) پست ها : 10979عضویت:1389/10/15
1390/9/6 - 1:51 صبح
واي مامان مهديار ......... خدا ني نيتو برات نگه داره .... ممنننننننون
ادعـــای عشـق می کنیـــم ولی فــــرامــوش کــرده ایــم رنـــگ چشمــــان مادرمان را ...
*مامان هستي* پست ها : 16052عضویت:1389/9/16
1390/9/6 - 7:42 صبح
تاپيك مفيدي تهيه كردي دستت درد نكنه
بوسسسسسسسسسسس
هستي من پارسا 91/2/2 و دخمل تو دلي
آجی پارسا       مبارک باشه :)
1390/9/6 - 10:39 صبح
راستي لباس بچه ي موبانگ چطوره ؟ من كه تجربه ندارم اما تعريفشو از يكي خيلي شنيدم
Azi پست ها : 1864عضویت:1390/6/22
1390/9/6 - 11:39 صبح
آفرين مامي ستايش . همه تاپيك ها رو خوندي !! منم يه ليست جمع كرده بودم و ميخواستم بزارم اما چك كردم ديدم همش رو گذاشتي . مرسي
1390/9/6 - 2:29 عصر
خواهش ميكنم مامانا
من از لباس بچه موبانگ چيزي نشنيدم اما ب ب تو شنيدم كه تو ليست نيست و تركه ميگن خيلي خوبه
1390/9/6 - 3:31 عصر
ضررهاي پستانك
• پستانك هم مثل مكيدن انگشت دست، شكل فك و دندان نوزاد را تغيير مي‌دهد. در واقع پستانك باعث مي‌شود دندان‌هاي بالايي، جلوتر از دندان‌هاي پاييني قرار گيرند و روي آن‌ها بيفتند. در نتيجه يك حفره بين فك بالايي و پاييني به وجود مي‌آيد. اين تغيير شكل ممكن است در دراز مدت باعث به تعويق افتادن آموختن قدرت بلعيدن، دير به حرف افتادن يا نوك زباني صحبت كردن كودك شود.
• هرگز پستانك را به لباس نوزاد وصل نكنيد. بهتر است آن را به يك روبان كوتاه (حدود شش تا 10 سانتي‌متر) آويزان كرده و با يك سنجاق به لباسش وصل كنيد.
• پستانك، شير خوردن كودك را دچار اشكال مي‌كند. اگر از همان روزهاي ابتدايي تولد نوزاد، به جاي شير مادر به او پستانك بدهيد، فرآيند توليد شير در بدن مادر به درستي انجام نمي‌شود. بهتر است يك ماه صبر كنيد تا پيشرفت فرآيند توليد شير تثبيت شود و سپس، به نوزاد پستانك بدهيد.
فايده‌هاي پستانك
• پستانك آرامش مي‌دهد: قبل از تولد و در شكم مادر، مكيدن، يكي از اولين وظيفه‌هاي حركتي جنين بوده است. مكيدن باعث مي‌شود او شب آرام‌تر و راحت‌تر بخوابد و خيلي بي‌سر و صدا و آرام‌تر، منتظر وعده بعدي غذايش باشد. هم‌چنين پستانك، خود به خود، خوابيدن را آسان‌تر مي‌كند.
• براي نوزادهاي نارس، بسيار مفيد است: پستانك به سريع‌تر رشد كردن و توسعه يافتن عضله‌هاي دهان كمك مي‌كند و به كودك اجازه مي‌دهد عمل مكيدن را زودتر بياموزد. طبق تحقيقات انجام شده در آمريكا، مكيدن پستانك، زمان نگه داشتن نوزادان نارس را در بيمارستان، يك هفته كاهش مي‌دهد.
• خطر مرگ ناگهاني نوزاد را كاهش مي‌دهد: طبق آخرين تحقيقات انجام شده، پستانك خطر مرگ ناگهاني كودك را هنگام خواب، 25 تا 30 درصد كاهش مي‌دهد. حركت‌هاي ناشي از مكيدن، ماهيچه‌هاي حلق را تقويت مي‌كند. هم‌چنين نفوذپذيري راه‌هاي تنفسي توسط همين حركت‌ها تضمين مي‌شود. در صورت عفونت هم، نوزاد بهتر واكنش نشان مي‌دهد.
• چند پيشنهاد
• همين كه نوزادتان گريه كرد، به او پستانك ندهيد: هرگز براي آرام كردن نوزادتان هنگام گريه و فرياد، پستانك را درون دهانش نكنيد! اين كار به او كمك نمي‌كند، چون در اين صورت او ياد مي‌گيرد وقتي پستانك را نيافت، با گريه و فرياد در هر زمان شب و روز، آن را بخواهد.
• پستانك ممكن است مانع بيان كردن افكار كودك شود: سعي كنيد نوزاد، خيلي به پستانك وابسته نشود. برايش محدوديت بگذاريد؛ مثلا فقط در تخت يا در اتاق يا موقع‌هايي كه ناراحت است يا استرس دارد. همين كه ياد گرفت راه برود، حرف بزند و ارتباط برقرار كند، به تدريج پستانك را از او بگيريد.
• مرتب پستانك را بشوييد: بهتر است هر از گاهي آن را ضدعفوني كنيد. بهتر است آن را با آب و صابون بشوييد و زماني‌كه سوراخ شد يا شكست، آن را عوض كنيد. بعضي از مادرها عادت دارند براي تميز كردن پستانك، آن را درون دهانشان كنند. اين كار باعث به وجود آمدن عفونت در نوزاد مي‌شود. پس بهتر است هرگز اين كار را نكنيد!
فاطي پست ها : 2088عضویت:1390/3/11
1390/9/6 - 4:08 عصر
چه تاپيك خوبي
نفس مامان       فقط 5 هفته و 3 روز به تولد باقی مونده !
فاطي پست ها : 2088عضویت:1390/3/11
1390/9/6 - 4:08 عصر
چه تاپيك خوبي
نفس مامان       فقط 5 هفته و 3 روز به تولد باقی مونده !
فاطمه(مامان ستاره) پست ها : 208عضویت:1390/2/18
1390/9/6 - 6:41 عصر
دست گلت درد نكنه :*
1   2   3   4   5   6   7   8   9  
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: