نی نی سایت > تبادل نظر > والدين و كودكان (بدو تولد تا 8 سالگي) > بازيها و سرگرميها > چگونه كودكاني خلاق داشته باشيم(معرفي اسباب بازي هاي مفيد)

موضوع: چگونه كودكاني خلاق داشته باشيم(معرفي اسباب بازي هاي مفيد) + اظهار نظر

صفحه 6 از 32 قبلی  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11  بعدی آخر صفحه
کاربران حاضر: 0 کاربر و 2 مهمان
fahimeh پست ها : 1479عضویت:1387/12/12
1390/9/8 - 6:21 عصر
كتاب نقاشي هاي سرانگشتي را تازه خريدم .خيلي پسرم را سرگرم كرده .
ا ز ا د ي
saba پست ها : 304عضویت:1390/6/2
1390/9/9 - 2:37 عصر
سلام نيكتا جون دخترم 4 ماهش تمومه چند روزه رفته 5 ماه چه cdواسباب بازي و كتاب وچه بازي هايي مناسب سنش هست ممنون
1390/9/9 - 2:50 عصر
نيكتا جون از لطفتون خيلي ممنون يه پيشنهاد دارم البته براتون زحمت ميشه اما اگه بازيها و وسايل بازي وكلا هر سرگرمي مناسب هر سن رو دسته بندي كنيد و هر روز يا هر چند وقت يه بار يك رده سني و براي همه بزاريد استفاده كنند تا اينجوري ما ما نهايي مثل من كه هنوز ني ني مون كوچيكه براي بعد اين اطلاعات رو به صورت جامع داشته باشيم ممنون
نازنين پست ها : 948عضویت:1390/3/5
1390/9/9 - 4:07 عصر
سلام

منم با نظر صبا موافقم

دخترم 15 ماهشه و نمي رسم تمام صفحات رو بخونم تا بازي مناسب سنش رو پيدا كنم
نيكتا پست ها : 281عضویت:1390/8/9
1390/9/9 - 4:32 عصر
سلام صباجون
عزيزم ممنون از پيشنهادتون حتما در اسرع وقت اين كار را انجام مي دهم.
براي دختر گلمون مكعب هاي فومي يا پلاستيكي كه رنگ هاي بسيار شاد داره براي تقويت ماهيچه چشم و عضلات كف دست مناسبه , اسباب بازي هست به نام مورچه راهبر براي اينكه كودك بتواند زودتر راه برود, يك وسيله اسباب بازي هست به نام داركوب متحرك (يك ميله كه سر ميله داركوب قرار داره بارنگ موهاي بسيار تند , كه اين داركوب از سر ميله به سمت پايين حركت مي كند )براي تقويت عضلات چشم دختر گلمون مناسبه .برج هوش براي يك ماه ديگر مناسبه.در اين سن كودك در اين مرحله از رشد ذهني ، كودك ، بازي كردن از جمله آب بازي در حمام را دوست دارد .هنگام نگاه كردن در آينه لبخند مي زند و سر را بطرف صدا مي گرداند و اشياء را نوازش مي كند ، دست و پاهايش را براي جلب توجه تكان مي دهد.راههاي كمك به تقويت رشد ذهني كودك :
براي اينكه كودك بياموزد كه به خواستهايش پاسخ داده مي شود ، هنگاميكه سعي مي كند، توجهتان را جلب كند ، با ايجاد صدا و ارتباط چشمي و حركت كردن بطرف او پاسخ دهيد .
افراد غريبه را به كودك معرفي كنيد.
او را هميشه به اسم صدا كنيد .
با او بازي كنيد .
همرا با كودك بخنديد .
كودك از بازيهايي مانند دالي كردن لذت مي برد .

سي دي مناسب بي بي انيشتن ؛ برين بي بي مناسب ترين سي دي در اين سن cd هاي باني ني براي كودك مناسبه.

1390/9/9 - 4:45 عصر
مامان نيكا سلام
عزيزم براي دختر گلمون پازل با قطعات درشت مناسبه, استوانه هوش ,دراين مرحله از رشد ذهني كودك قادر است كه اجزاي بدن خود و اشيا داخل كتاب را بشناسد و صداي حيوانات را در بياورد . قادر به حمل اشيا ساده است و مي تواند لباسهايش را درآورد.راههاي تقويت حافظه كودك :
او را تشويق كنيد تا در انجام دادن كارهاي ساده و كوچك روزانه مثل مرتب كردن و گذاشتن وسايل در جايشان به شما كمك كند .
براي ساختن جمله هاي ساده به كودك كمك كنيد.
آشنا كردن كودك بامفهوم مالكيت مثل اين ماشين مال منه ، اون توپ تويه
احساس موفقيت را در كودك تقويت كنيد .
احساس غرور را در كودك تقويت كنيد .
جاي گذاري پازل هاي بزرگ حيوانات وقرار دادن در سر جاي خود , كمي براي او سخته ولي بزاريد خودش اين كار را انجام دهد.لفا شما كمكش نكنيد.
1390/9/9 - 4:46 عصر
بازي كودك
بازي وسيله رشد همه جانبه كودك را فراهم مي سازد يكي از مواردي كه در حين بازي كودكان و والدين و مربيان بايد بدان توجه داشته باشند، اين است كه بازي وسيله ايست براي آشنايي با صفات خصوصي كودك وبدين معني كه كودك خود را آن طور كه هست در بازي نشان مي دهد يكي ممكن است خود را اجتماعي ، خوب، دوست دلسوز، با انضباط، با گذشت مبتكر، وتسليم در مقابل اكثريت آرا نشان دهد ودومي برعكس خود را خودخواه، لجباز، بي گذشت ومدعي جلوه دهد؛ به نقل از " يا نوش كرچاك لهستاني متخصص علوم تربستي كه مي گويد:با نطاره كردن حركات وسلوك كودك در چنين يازي، مي توان كه كودك از چه نوع زندگي برخوردار است در ميان ،چه افرادي رشد مي كند، خود را چگونه تصور مي كند، واز عهده انجام چه كارهاي بر مي آيد ...
به بازي هاي بچه هايمان آنگونه كه بايد توجه كنيم
فاطمه مامان اميررضا پست ها : 5535عضویت:1388/1/4
1390/9/9 - 4:47 عصر
http://ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=143057&postID=6511862#6511862 تقويم و تم هاي مختلف
1390/9/10 - 3:20 عصر
سلام نيكتا جون مرسي از جوابت من اين اسباب بازيها رو از كجا ميتونم تهيه كنم داركوب متحرك و مورچه راهبر و cdهاي بانيني و برين بيبي
Shabnam پست ها : 1278عضویت:1386/11/1
1390/9/10 - 3:46 عصر
سلام نيكتا جون دختر م 10 ماه و يك هفته اشه و يه سي دي هاي بي بي انيشتن علاقه زيادي نشون مي ده . مي خواستم بدونم الان ديگه چه بازي هايي را براش پيشنهاد مي ديد با توجه به اينكه اصلا جروف را ادا نمي كنه مي خوام بازي باهاش انجام بدم كه به تكلم و هوشش كمك كنه . ممون مي شم راهنمايي ام كني ..
       مبارک باشه :)
1390/9/10 - 3:47 عصر
بازي هاي مناسب براي كودكان از تولد تا پنج ماهگي

بازي بدني كه حتي در نخستين ماه ها آغاز مي شود، عمدتا به رشد و تكامل اعمال حركتي درشتHarsh motor functions)) مانند كنترل اعضا، تنه و سر كمك مي كند. ماه اول و دوم پس از تولد، كودك علاقه به فعاليت هاي عضلاني، لگدزدن، برگشتن، غلتيدن، تكان دادن دست ها و ساير حركات شناخته بدني دارد. در يك ماهگي جغجغه را لمس نموده و زود مي اندازد. در 5/2 ماهگي مي تواند جغجغه را تكان دهد و يكي از سرگرمي هاي او بيرون آوردن صداهاي مختلف از حنجره است. از حدود 2 يا 3 ماهگي بازي اكتشافي كه به صورت بازي با انگشتان است آغاز مي شود. از 1 تا 4 ماهگي صدا و رنگ را كشف مي كند.

كودك هنگامي به اسباب بازي نگاه خواهد كرد كه اسباب بازي در معرض ديد او قرار گيرد. از سه ماهگي به بعد علاقه اش به اسباب بازي شديدتر خواهد شد. از اين رو، مي كوشد با حركت هر دو دست، اسباب بازي را به سوي خود بكشد و با آن تماس حاصل نمايد. در چنين سني مي توان يك جسم حركت كننده را روي تختخواب بچه آويخت و تصاوير رنگي در اتاقش قرار داد.

يك جغجغه يا اسباب بازي به آرامي در كنار چشمان كودك حركت دهيد به طوري كه چشمان وي مسير حركت اسباب بازي را دنبال كند. به كودك اجازه دهيد يك شي ء (جغجغه، پيمانه پلاستيكي و...) را كه در دستانش مي باشد چنگ بزند، به صدا درآورد و آن را تكان دهد. اين كار موجب سرگرمي كودك مي شود.

كودك در 5/4 ماهگي هر شي ء را كه مي بيند و در دسترسش قرار دارد برمي دارد، به طرف دهان مي برد، مي مكد، تكان مي دهد و پرت مي كند. اشياي مختلفي (مانند قطعات و پيمانه ها...) در اختيارش قرار دهيد تا آن ها را بگيرد. از آن جا كه كودك احتمالاً دوست دارد اين اشيا را در دهان قرار دهد، پيشاپيش از اندازه و تميز بودن آن ها، كه قابل بلعيدن نباشند، اطمينان پيدا كنيد. با تكان دادن يك جغجغه در پشت سر كودك، به او اجازه برگشتن و گرفتن آن را بدهيد.

در پنج ماهگي بررسي اسباب بازي ها با چشم، خيره شدن به دست ها و زياد شدن حركات صدايي موجب تفريح و لذت كودك است. وقتي كه مكعبي در دسترس كودك قرار مي گيرد، با خوشحالي آن را مي گيرد.
afsoon62 پست ها : 635عضویت:1389/2/18
1390/9/11 - 5:11 عصر
سلام نيكتاي عزيزم..پسر من 11 ماه و 12 روزش هست ميشه لطف كني من رو هم راهنمايي كني.. سپاس گذارم گلم...در مورد اسباب بازي و كتاب شعر و داستان...البته من برج هوس و مكعب ها و پازل با اشكال هندسي رو گرفتم كتاب هم مجموعه تاتي و دو تا از كتاباي حسني رو گرفتم ولي دوست دارم شما راهماييم كني..براي آموزش اعداد و كلمه زوده الان شروع كنم؟
afsoon62 پست ها : 635عضویت:1389/2/18
1390/9/11 - 5:15 عصر
سي دي هاي بي بي انيشتن و موسيقي موزات رو هم گرفتم...بازم ممنون
mahi پست ها : 96عضویت:1390/6/29
1390/9/11 - 11:06 عصر
سلام نيكتاجون.مرسي عزيزم.سي دي ها به دستم رسيد.لطف كردي.
1390/9/12 - 4:40 عصر
سلام افسون جان
عزيزم واقعا به شما و تمام ماماناي گل آفرين ميگم .شما تمام چيزهايي كه پسر گلمون بايد داشته باشه براي او تهيه كرديد.
عزيزم در اين سن كودك را با اسباب بازي هايي كه به تقليد از زندگي واقعي ساخته شده اند علايق او را به دنياي بزرگترها بيشتر كنيد(مثلا تلفن اسباب بازي...). كتاب هاي مختلف در رده سني پسر گلمون هرچي بيشتر باشه بهتره چون كتاب هاي مختلف نگاه جديدي از جهان براي او باز مي كنند. بيشتر از كتابهاي مقوايي با تصاوير روشن و واضح استفاده كنيد خيلي بهتره
عزيزم براي ياد دان كلمات كاملاوقت مناسب است فقط كلمات را به صورت آهسته وخيلي شمرده براي او تكرار كنيد. در اين سن درك او از مسائل پيرامون اطرافش سريعا در حال پيشرفت است در نتيجه مفهوم متضادها را درك مي كند . سرد و گرم ،‌خشك و تر و...
كارت هاي ديد آموز متضاد هابراي او مناسب است.
1390/9/12 - 4:42 عصر
سلام ماهي جون
اگه چيز ديگه هم نياز داشتيد به من بگوييد تا براي شما بفرستم.
1390/9/12 - 4:44 عصر
سلام صبا جون
عزيزم من سايت كودكان خلاق رو معرفي مي كنم مربوط به خانه كارآفريني و پرورش خلاقيت كودك به نشاني http://www.kids.ir سايت كاملي هست. من خودم به عنوان مشاور اسباب بازي و محصولات كودك با اين سايت همكاري مي كنم تقريبا 2 ماه
1390/9/12 - 4:47 عصر
اهميت وقت گذراندن با كودك
وقتي براي كودك خود وقت مي گذاريد، احساس مي كند كه مورد توجه وعلاقه شما است. اين يك حقيقت ساده است، و جز اين راه ديگري ندارد. اما اگر براي گفتگو، خنديدن ، بازي كردن ، يا حتي گوش كردن به حرف هاي او و لذت بردن از كنار هم وقت نگذاريد، چگونه مي تواند از عشق وعلاقه شما مطمئن باشد؟
هرگز نمي توانيد تصور كنيد كه كودكتان چقدر به شما و عشق و علاقه شما نياز دارد.
براي انجام چه كاري وقت بگذاريم؟
گفتگو
در مورد روز خود، روز كودك، كاري كه مي خواهيد انجام دهيد، چيزي كه در خيابان ديده ايد، دوران كودك خود، و... با يكديگر گفتگو كنيد.
گفتگو كردن با كودك در تقويت عوامل ذيل موثر است:
• تقويت مهارت كلامي _ توانايي ابراز وجود و ارتباط برقرار كردن.
• تقويت اين احساس كه با شما رابطه اي صميمي و بي نظير دارند.
• تقويت حس عزت نفس و حس ارزشمند بودن.
• تقويت كارداني و شايستگي اجتماعي.
بازي
وقتي كودك شما بازي مي كند، كنارش بنشينيد، و در مورد كاري كه انجام مي دهد با او گفتگو كنيد.
گوش كردن
وقتي با شما صحبت مي كند، به صورتش نگاه كنيد. اگر مسئله مهمي را بيان مي كند، دست از كار بكشيد وبراي گوش كردن به حرف هاي او، كنارش بنشينيد.
گوش كردن به حرف هاي كودك در تقويت عوامل ذيل موثر است:
• تقويت حس درك و فهم كودكان
• تقويت اين باور كه مورد توجه و احترام هستند.
• تقويت اين حس كه مورد اعتماد والدين هستند.
• تامين نياز كودكان به داشتن پناهگاهي امن و تقويت حس صداقت آنها.
• بر آورده كردن نياز آنها به همراهي و همجواري با فرد ديگر.
زماني براي سكوت كردن
وقتي تلويزيون تماشا مي كند، يا براي رفتن به تخت خواب آماده مي شود، در سكوت كنار او بنشينيد.
مشاركت
براي اينكه به كودك نشان دهيد كه از همراهي او لذت مي بريد، از او بخواهيد كه با هم ، كاري را انجام دهيد، يا به جايي برويد:" وقتي دارم چاي درست مي كنم، بيا با هم حرف بزنيم"
roze_246 پست ها : 411عضویت:1387/4/31
1390/9/12 - 5:39 عصر
سلام نيكتا جون من پسر2.5 دارم شبها موقع خواب دندانهايش رابهم مي ساييد طوري كه بيدارمي شم مي شه منو راهنمايي كنيد
roze_246 پست ها : 411عضویت:1387/4/31
1390/9/12 - 7:49 عصر
چراجواب نميدين
صفحه 6 از 32 قبلی  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11  بعدی آخر صفحه
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: