2410
2553
بالاخره من و شوشو جدی جدی تصمیم گرفتیم توی تابستون اقدام کنیم.میشه لطفا یه کتاب خوب برای قبل از بارداری بهم پیشنهاد بدین که هم اطلاعاتم درباره بارداری بیشتر بشه .هم اگه لازمه واسه سلامتی نی نی کاری انجام بدم یاد بگیرم
ممنون میشم اگه خودتون هم چیزی میدونین بگین
خدایا به خاطر خوشبختی بینظیری که بهم دادی خیییییلی ازت ممنونم...
CafeMom Tickers

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

در مورد قبل بارداری چه روزهایی خوبه واسه بارداری چی بخوریم چی نخوریم در مورد همه چی از اول تا اخر حاملگی
خدایا شکرت ب خاطر دو گلی که بهم دادی. مراقب همه نی نی ها باش ودامن همه منتظرا رو سبز کن
2456
ریحانه بهشتی کتاب بسیار مفید از قبل بارداری تا شیر دهی
تو اینترنت هم هر چی می خوای سرچ کنی پیدا می شه
خدایا ممنونم که دعاهای خیرم رو مستجاب میکنی ممنونم که منو به آرزوهای 
2714
ممنون الهام جون. چون یه دفعه ایی تصمیمون قطعی شد دیگه به این چیزای سایت فکر نکرده بودم. فقط از خوشحالی خواستم یه کتاب خوب بهم معرفی بشه.
ممنون یاد آوری کردی
CafeMom Tickers
منم تو ماه رمضان اقدام می کنم الان دارم فولیک اسید می خورم تمام آزمایشات را هم که دکترم نوشت رفتم کلی مطلب هم از اینترنت گرفتم
من آزمایشام رو دادم . همه چیم خوب بود بجز پرولاکتین که روی 60 بود . حالا با قرص اومده روی 2.8 که دکترم گفت تا پایینه و میتونی بچه دار شو. فولیک اسید هم میخورم
CafeMom Tickers
میشه اگه زحمتی برات نیست مطالبی که گرفتی رو کپی پیست کنی اینجا؟
آخه من اون هفته چشمم رو لیزیک کردم نمیتونم زیاد پای کامپیوتر بشینم دنبالش بگردم
CafeMom Tickers

ارسال: #1قبل از اینکه باردار شوید،به این نکات توجه کنید

کودک شما زندگی خوب و سلامتی را شروع خواهد کرد، در صورتی که شما قبل از بارداری از سلامت کامل برخوردار باشید. بهداشت ناحیه تناسلی و معاینات دوره‌ای بسیار مهم است.

بهتر است درباره روابط زناشویی و مشکلات خود با پزشک خود صحبت کنید. اگر این مشکلات درمان و برطرف نشوند منشاء بسیاری از ناسازگاری‌ها و اختلالات و حتی بیماری‌ها خواهند شد.

معاینه داخلی پزشک درصورتی که متوجه شود، احتمالا مشکلی وجود دارد، معاینه داخلی انجام می‌دهد.

دستگاه تناسلی و لگن شما از نظر عفونت احتمالی مورد بررسی قرار می‌گیرد. در صورتی که مبتلا به عفونت باشید یا بیماری‌ای مانند کیست یا فیبروز داشته باشید، حتما تحت درمان قرار خواهید گرفت.

اینکه پزشکان توصیه می‌کنند، چند ماه قبل از تصمیم‌گیری برای بارداری به پزشک مراجعه کنید، برای این است که در صورت وجود مشکلات پزشکی یا بیماری کاهش یا اضافه وزن حتما زمان کافی برای رسیدن به سلامت کامل داشته باشید و با اطمینان فرزندی سالم به‌دنیا آورید.

تست سرطان همان‌طور که ابتدای این بحث گفته شد، یکی از معاینات دوره‌ای شما انجام تست سرطان پاپ‌اسمیر است.

این تست برای زنان جوان، سالی یک‌بار انجام می‌شود تا مادران مطمئن شوند برای باردارشدن مشکلی ندارند. آزمایش ادرار درصورتی که مبتلا به عفونت دستگاه ادراری هستید یا علائمی از سوزش ادرار دارید، پزشک برای شما درخواست آزمایش ادرار می‌کند.

عفونت دستگاه ادراری در صورتی که درمان نشود، ممکن است منجر به سقط، تولد نوزاد کم‌وزن یا زایمان زودرس می‌شود. پس بهتر است قبل از تصمیم برای باردارشدن، عفونت ادراری خود را درمان کنید.

آزمایش خون درصورتی که قبل از بارداری برای کنترل وضعیت سلامت به پزشک مراجعه کنید، حتما پزشک آزمایش‌های خونی لازم را برایتان درخواست می‌کند.

‌کم‌خونی و چربی و قند خونتان کنترل می‌شود و درصورت وجود مشکل -که براساس تاریخچه پزشکی‌تان مشخص می‌شود- پزشک همان آزمایش خاص را درخواست می‌کند.

بررسی فشارخون در اولین ویزیت متخصص زنان، فشار خون شما اندازه‌ گرفته می‌شود تا مشخص شود در چه حدی است. در صورت بالابودن فشار خون، پزشک توصیه‌های لازم را برایتان انجام می‌دهد. زنان بارداری که مبتلا به فشار خون بالا هستند، ممکن است به بیماری پره‌اکسی یا فشار خون حاملگی مبتلا شوند.

بنابراین خوب است قبل از تصمیم‌ به باردارشدن، برای چکاپ نزد پزشک بروید و مشکل فشار خون خود را برطرف یا حداقل آن را کنترل کنید.

آزمون بیماری‌های منتقله از راه جنسی با انجام یک آزمون آزمایشگاهی، می‌توانید مطمئن شوید که مبتلا به بیماری‌هایی مانند ایدز یا کلامیدیا و هرپس نیستید.

انجام یک آزمایش خون ساده، می‌تواند بارداری موفق و سالمی برای شما به دنبال داشته باشد. واکسیناسیون بسیاری از عفونت‌های قابل پیشگیری در صورتی که درمان نشوند، می‌توانند سبب سقط یا نقایصی هنگام تولد نوزاد شوند.

با انجام آزمایش خون مشخص می‌شود که شما علیه بیماری‌هایی مانند سرخجه مصون هستید یا خیر. در صورتی که واکسیناسیون سرخجه برایتان انجام شد، باید حداقل 3 ماه از باردارشدن جلوگیری کنید؛ چرا که در صورت بارداری کودک شما ممکن است دچار کوری، کری، التهاب مغز و مشکلات قلبی شود.

2706