2703
2553
عنوان

دادن غذای کمکی به نی‌نی ی پنج ماهه..

2977 بازدید | 15 پست
سلام دوستای گلم.. پسره من داره پنج ماهش میشه و از اول چون شیره خودم کم بود شیره خشک هم بهش میدادیم تا حالا.. میخواستم بدونم می‌شه از پنج ماهگی به جای شیر خشک بهش غذای کمکی مثل حریره بادوم یا فرنی بدم؟؟ دکترش میگه از پنج ماه و نیم باید شروع کنی‌.. نظر شما‌ها چیه ؟؟ تا حالا این کارو کردین؟؟ ممنون..
بانو جان چون شیر خودت کمه، شیر خشکش رو قطع نکن.
ولی می تونی تغذیه تکمیلی رو هم شروع کنی. اولاش زیاد تاثیری توی سیر کردن بچه نداره و خیلی کم می دن فقط برای اینکه معدش به غذا عادت کنه.
بعد از اون هم تا یک سالگی بچه اول باید شیر بخوره و بعد از شیر خوردن برای اینکه کاملاً سیر بشه بهش غذا می دن. بعد از یکسالگی برعکس می شه. یعنی اول غذا بعد شیر.
از دکترت یه برنامه غذایی برای نوزاد بگیر و طبق اون عمل کن تا مشکلی پیش نیاد.
درین مقام مجازی بجز پیاله مگیر...درین سراچه بازیچه غیر عشق مباز
مرسی‌ دریا جان.. از دکترش برنامه غذایی گرفتم ولی‌ توش نوشته بود از پنج و نیم ماهگی شروع کنم.. پس به گفته ی شما می‌تونم کم کم آشناش کنم که معدش عادت کنه.. بازم مرسی‌ از راهنماییت..

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2456
وزن نینی بعد از تولد باید روزی 30 گرم زیاد بشه یعنی ماهی تقریباً یک کیلو.
کوچولوت رو با ترازوی دیجیتال وزن کن و ببین چطور داره پیش می ره. اگه نرمال بود می تونی عجله نکنی و تا 5 ماهگی صبر کنی. ولی اگه کم وزن می گیره شروع کنی بهتره.
مامانا جان وزن گیریش خوبه ولی‌ بیشتر به خاطره شیر خشکه.. مشکلم اینه که میخوام دیگه شیر خشک ندم به خاطره یه سری مسائل.. میخوام هر چه زودتر به جای شیر خشک کمکی رو شروع کنم.. یعنی‌ اول شیره خودم و بعد غذای کمکی.. به هر حال ممنون..
دریا جان وقتی‌ به دنیا اومد تقریبا سه کیلو بود و الان که چهار ماهشه تقریبا هفت کیلو هست.. رشدش خوبه .. ولی‌ دیگه از شیر خشک خسته شدم.. هر جعبه ائ هم ۱۷ دلار هست.. که می‌شه برای تقریبا یه هفته ش..
2714
والا من می گم حالا که بچه به شیرخشک عادت کرده و می خوره قطعش نکن. چون خیلی توی رشدش تاثیر داره. مخصوصاً حالا که شیر خودت هم زیاد نیست. فکر کن اگه اصلاً شیر نداشتی چقدر باید شیرخشک می خریدی و چاره ای هم نداشتی. پس می بینی که خدا کمکت کرده. بازم صبوری کن خانمی.
حتی اکثر غذاهای کمکی هم با استفاده از شیر درست می شن که چون قبل از یک سالگی نمی شه از شیر گاو استفاده کرد و دوشیدن شیر خودت هم کار پر زحمت و خسته کننده ایه، می تونی از شیر خشک استفاه کنی.
اگه الان از شیرخشک بگیریش وابستگی بچه به شیر خودت خیلی زیاد می شه و همش آویزونت می شه و خستت می کنه. بعداً هم که خواستی از شیر خودت بگیریش، هرکاری بکنی شیر دیگه ای رو به عنوان جانشین قبول نمی کنه...
من به دخترم شیرخشک ندادم، باور می کنی برای هر بار خوابیدنش و کلاً همیشه باید سینه توی دهنش باشه. خیلی اذیت شدم. وقتی یه نینی می بینم که شبا یا نصفه شب یا بیرون از خونه، خودش شیشه می خوره و می خوابه داغ دلم تازه می شه...
می تونی یکی از وعده های شیر خشکش رو با غذا عوض کنی تا مصرفش کمتر بشه ولی کلاً قطعش نکنی بهتره.
سلام خانما تو این کلوپ هر کی لباس مجلسی و لباس شب شیک داره و یا کفش و صندل قشنگ داره می تونه با عکس و قیمت بذاره ممنون

http://www.ninisite.com/clubs/chat.asp?clubID=10359&ChatDate=18-3-1390
هر آنچه مرا نکشد مسلماً قویترم خواهد ساخت
سلام دختر من 3 ماه و ده روزشه وزن تولدش 3 کیلو 200 گرم بوده وزن الانش 4.800 کیلو از نظر جثه لاغره خودم احساس میکنم یه مقدار شیرم کمه چون بعد از شیر دادن دستشو میخوره میخوام بدونم خوب وزن اضافه میکنه ایا این درسته که بخام برای تقویت بهش شیر خشک بدم چون گوش درد هم داره شیرش رو درست نمیتونه بخوره باید هزار جور کلک بزنیم تا سینمو بگیره موقع درد شیر خشک باعث نمی شه که از سینم گرفته بشه اگه بخام بدم چه جوری باید شروع کنم یا این که فکر میکنید تا 6 ماهگی صبر کنم
maman narges jaan man shenidam ke nini ha bayad maahy yek kiloo azaafe konan.. dar in soorat be nazar miyad vazne ninitoon kame.. manam shiram kam bood va hamishe bad az shire khodam ye kam shir khoshk midadam.. be nazaram shoma ham mitoony bedy.. man 2 peymoone shir khoshk ro baa 120 cc aab makhloot mikardam va midadam.. harire baadoom va ghazaahaaye komaky ro mamoolan az 6 maahegy shoroo mikonan na shir khoshk ro.. movafagh bashy..
2706