2703
2553
عنوان

یه بحث سنگین!!!

7889 بازدید | 51 پست
توی چند روز گذشته تاپیکهایی دیدم در مورد روروئک که ممنوعه و به جاش واکر اومده و از این جور چیزا. خوب من هم یک چیزایی شنیده بودم اما صحبتها ضد و نقیض بود دیشب گشتم و مطالب جالبی در موردش پیدا کردم اولا فکر میکنم این بحثهایی که توی نی نی سایت شده خیلی اش علمی نیست و بعضیاش هم تبلیغاتیه و بعضا خنده دار توی این پست سعی میکنم یافته هام رو براتون بنویسم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

اینکه روروئک ممنوع شده درسته اولین کشور هم کانادا بوده که 2004 ممنوع کرده واکر یا همون روروئک رو بعد هم کشورهایی مثل استرالیا و آمریکا و بعضی کشورای اروپایی ممنوعیتهایی رو ایجاد کردن که البته نوع ممنوعیتهاش هم متفاوته کانادا از همه سخت گیریش بیشتره تا جایی که خرید و فروش دست دومش رو هم ممنوع کرده!
2456
2714
دلیل سوم به دلیل ضعیف و وابسته کردن بچه در راه رفتنه یعنی روروئک باعث میشه بچه روی پای خودش نایسته و با پازدن بتونه خودش رو جلو ببره. این رو خیلی روش تأکید کردن یعنی گفتن در راه رفتن تأخیر ایجاد میکنهبعضی ها هم به خاطر نحوه نشستن توی روروئک گفتن در شکل استخوانها و عضلات تأثیر منفی داره
دلیل چهارم دلایل روانشناسی است یعنی اعتماد به نفس بچه رو میگیره و مستقل راه رفتن رو براش سخت میکنه. ضمن اینکه میگن بچه با زمین خوردن و بلند شدن خیلی چیزها رو یاد میگیره که در روروئک یاد نمیگیره
پس الان ما جمیع بچه های قدیم باید کج و کول شده باشیم
یا نُورُ یا بُرهَانُ یا مُبینُ یا مُنیرُ یا رَبِّ اِکفِنِی الشُّرُورَ وَ آفَاتِ الدُّهُورِ وَ اَسئَلُکَ النَّجاة یَومَ ینفخ فِی الصُّورِ
یک دلیل هم رشد ذهنی و مغزی است که برای خودم خیلی جالب بود بچه وقتی توی روروئکه جلوش رو نمیبینه و تخمین فاصله ها و ابعاد و اینها که در اون زمان داره در ذهنش شکل میگیره درست شکل نمیگیره و در حقیقت به تصور سه بعدی بچه آسیب میرسه که در راه رفتن و روی زمین بودن این چیزها رو بچه خیلی خوب یاد میگیره
مگه قراره بچه دائم تو روروئک باشه یا وقتی تو رورئک هستش به حال خودش رها بشه که این تاثیر ها رو روش بذراه
یاد بگیر ، قدر هر چیزی را که داری بدانی، قبل از آنکه روزگار به تو یادآوری کند که: می بایست قدر چیزی را که داشتی، میدانستی ... Lilypie First Birthday tickers
یه مشت دلیل دیگه هم هست که من جزء دلیلهای اصلی نمیدونم مثلا اینکه روروئک دسترسی بچه به چیزهای خطرناک رو مثل رادیاتور و چیزهای داغ و تیز ایجاد میکنه که میتونه خطرناک باشه به نظر من بچه روی زمین هم این دسترسی رو داره
2706