2410
2553
بچه ها من چطوری سوال بپرسم؟
یکـــ کـ ـُلبهـ ى جـــَنگـــلى... یکـــ مــیز ِ کــ ـوچـکـــ ِ چــوبـى بـــا دوتــ ـا صـندلـ ـى کـَ ــمى هــیزُم...کــَمى آتــَش...مـه ِ جــنگــلى ... کــَمى تــ ـاریکــى ِ مــحض...کـَـ ـمى مــَـستــى کــَمى مــَهـتـابـــــ...و بـــوى ِ یــ ـار...و بـــوى ِ یـــار و بـــوى ِ یــ ــار !... تـــو بـــاشى مــَن بـــاشم وهیــچ...

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

برو تبادل نظر گروه رو انتخاب کن سمت چپ بالا اضافه کردن نظر
من از سهم خود راضی نیستم، آن پاداش پا در هوای آسمانی به درد من نمیخورد. میخواهم زندگی ام همینجا و هم اکنون تحقق یابد.
2720

نگهداری از کوچولوتون در منزل خودم

سلام دوستان من کوچولوم ۳ ماهشه و خوشبختانه خیلی آرومه و همش خوابه ،۱۱ ساله ازدواج کردم، خودم فوق لیسانس بهداشت‌م و همسرم رزیدنت هستند. چون نمی‌تونمم زیاد برم بیرون حوصله‌م سر رفته و چون خیلی هم بازی کردن با بچه‌ها رو دوست دارم و باتوجه به اینکه تو این دور و زمونه آدم نمی‌تونه به هر جایی اعتماد کنه و محبورن بچه‌هاشون  رو به مادربزرگ‌ها بسپارن و بیچاره بچه‌هایی که مجبورن نصف روزشون رو با کسی بگذرونن که نه تنها هم‌بازیشون نیست که حرف همدیگه‌رم نمی‌فهمن. به فکرم افتاد همچین کاری کنم. خودم روی رفتار با بچه‌ها خیلی حساسم و این چند سال اخیر رو که قصد بارداری داشتم سعی کردم در زمینه روانشناسی کودک مطالعاتی داشته باشم و یکی دو تا از بهترین و کارامد ترین کتاب‌هایی که دیدم یکی "تربیت بدون فریاد"  و دیگری "به بچه‌ها گفتن از بچه‌ها شنیدن است" که به همه مادران توصیه می‌کنم حتما حتما مطالعه کنن. همیشه به طرز رفتار والدین با بچه‌‌ها  دقت می‌کنم و سعی می‌کنم رفتار‌هایی غلطی رو که ازشون می‌بینم من برای بچه خودم تکرار نکنم. آموزش خاصی به بچه‌ها نمی‌دم چون خودم اصلا به آموزش اعتقادی ندارم و خلاقیت‌ بچه‌ها رو از بین می‌بره و فقط با اونها  انواع بازی‌های فکری و خلاقانه متناسب با سن‌شون  رو بازی می‌کنم. تنها خلاقیت کودکانه که اونها رو از بقیه متمایز می‌کنه( مثل داستان‌‌سرایی، پانتومیم, بازی با کلمات، بازی با رنگ‌ها.. )و چون خودمون اهل موسیقی هستیم می‌تونیم جهت آشنایی کودک‌تون با موسیقی ساز‌ها رو در اختیار بچه‌ها بزاریم ( گیتار و سنتور). برای زبان انگلیسی نوزادم  من از زمان حاملگی از روش دکتر امینی برای دوزبانه شدن فرزندم استفاده می کنم. می‌تونم از سی‌دی‌ها برای فرزند شما هم استفاده کنم. من خودم منزل رو به مهد برای فرزندم ترجیح می‌دم چون تعداد کمتر هست و امکان انتقال انواع بیماری‌های عفونی و انگلی و ویروسی و  پوستی کمتر هست. ساعت کاری رو ۸ ساعت در نظر دارم حالا با توجه به درخواست عزیزان می‌تونیم به توافق برسیم. از نظر تغذیه برنامه غذایی مورد نظر رو خدمتون ارائه می‌دم که شامل صبحانه و‌ میان وعده( کیک خانگی، فرنی، میوه، انواع نوشیدنی ها و ابمیوه) و نهار می‌باشد و در صورت تمایل از نظر تغذیه فرزندتون می‌تونیم به هر صورتی که خودتون مایلید عمل کنیم. هر موقع در طول روز که خواستین تصویری ارتباط می‌گیریم و هر موقع که خواستین بدون اطلاع قبلی به کودک‌تان سر بزنید. می‌‌تونین یه شب‌نشینی بیاین و با من و همسرم و محیط خونه از نزدیک‌آشنا بشید. می‌تونین یک هفته فرزندتون و‌ بیارید و در صورت‌ رضایت تصمیم‌ نهایی رو بگیرید. هرچند کودک کم کم می‌تونه به محیط عادت کنه و ارتباط برقرار کنه. اگه کسی خواست می‌تونه همین جا یا به آیدی تلگرامی پیام بده. من نهایتا می‌تونم ۳ نفر رو قبول کنم.اگر کسی تمایل داشت شرایط‌‌ش رو اعلام کنه باهاشون تماس می‌گیرم. پس از توافق طرفین لطفا لیستی از عادات رفتاری کودک، عادات غذایی، الگوی خواب، علاقیات و ... را با دقت تهیه کنید تا بتونم سریع و راحت با کوچولومون ارتباط برقرار کنم. از نظرات و پیشنهادات عزیزان با کمال میل استقبال می‌کنم.

آیدی تلگرامی zhwan1987@

آدرس: ستارخان. خیابان شادمان.