2410
2553
دوستان گلم ،روزها و شب های زیادی در کنار هم بودیم ، در کنار هم خندیم و اشک ریختیم اما همه ی ما می دونیم در راهی که قدم گذاشتیم ،باید محکم و ثابت قدم باشیم. قرار شد به طور موقت تا زمانی که الی جون دوباره دل و دماغ پیدا کنه ما اینجا دور هم جمع شیم تا بتونم در مراحل درمان با هم باشیم و در زمینه ناباروری بهم کمک کنیم تجربیات و دانسته هامون رو با هم به اشتراک بگذاریم و در خوشی و خدای ناکرده نا خوشی کنار هم باشیم انشالله که لطف خداوند در این زمینه هم شامل حال ما بشه الللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللهی آمین الی بلا دوست خوب و مهربونمون شروع کننده ی این رسالت بودو هست ما رو کنار هم جمع کرد و باعث شد ما بتونیم از طریق دنیای مجازی غمی که در دل داریم رو خیلی راحت بیرون بریزیم ،چون ما همه هم دردیم .شاید واژه درد ،واژه ی درستی نباشه اما ما بخاطر نداشتن فرشته هامون واقعا درد کشیدیم حالا یکی بیشتر ،یکی کمتر اما کشیدیم.من شخصا از زمانی که با شما هستم احساس می کنم تحمل این درد برام آسون تر شده و توکلم بخدا بیشتر. در دنیای حقیقی بسیار هستند افرادی که عاشقانه ما رو همراهی می کنن و آرزوی بهترین ها رو برای ما دارند ولی کسی می تونه از صمیم قلب درکمون کنه که از جنس ما باشه ممنون الی جوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووون در این راه ناهموار و سخت ،نا امیدی وخستگی برای ما مفهومی نداره ،داد شاکریم و بیش از هر کس دیکه قدر این معجزه ی الهی رو میدونیم و اگر نداد باز هم شاکریم فقط می خوایم که صبرش رو هم بهمون بده و راه رو برامون روشن کنه پس بفرمایید ************************************************************************************** فهرست مطالب 1- تابلوی اعلانات 2- دوستان منتظر 3- مامان های خوشکلمون 4- پزشکان و مراکز درمانی مشهد 5-هزینه های درمان در مراکز مختلف در سال 93 6- سایت های مفید 7- مراکز ناباروری در ایران ************************************************************************************** توجه توجه توجه لطفا تابلوی اعلانات ************************************************************************************** دوستان گلم زمان قرار آنلاین صبح ها ساعت 11 بعد از ظهر ها ساعت 9 ************************************************************************************** مرصاد و حلما رَبِّ لاتَذَرنی فَرداً وَ اَنتَ خَیرُ الوارِثینَ وَاجعَل لِی مِن لَدُنکَ وَلیاً یَرِثُنی فِی حَیاتی وَ یَستَغفِرُ لِی بَعدَ مَوتی وَ اجعَلهُ خَلَفاً سَویّاً وَ لا تَجعَل لِلشَّیطانِ فیهِ نَصیباً . اللّهُمَّ اِنّی اَستَغفِرُکَ وَ اَتوبُ اِلَیکَ اِنَّکَ اَنتَ الغَفورُ الرَّحیم پرودگارا! مرا تنها مگذار و تو بهترین وارثانی. برای من از جانب خود فرزندی قرار ده که در زندگی وارث من باشد و بعد از مرگم ، برایم طلب آمرزش کند و او را از نظر خلقت ، سالم و هماهنگ گردان و برای شیطان ، در او بهره ای قرار مده. خدایا! از تو طلب آمرزش می کنم و به درگاهت توبه می نمایم که تو آمرزنده و رحیمی. این دعا را هفتاد بار بخوان. هر که این دعا را بسیار بخواند خداوند آنچه امید دارد از مال و فرزند همراه با خیر دنیا و آخرت به وی خواهد داد. ﺍِﺳْﺘَﻐْﻔِﺮُﻭﺍ ﺭَﺑَّﻜُﻢْ ﺍِﻧَّﻪُ ﻛﺎﻥَ ﻏَﻔّﺎﺭﺍ ﻳُﺮْﺳِﻞِ ﺍﻟﺴَّﻤﺎﺀَ ﻋَﻠَﻴْﻜُﻢْ ﻣِﺪْﺭﺍﺭﺍ ﻭَ ﻳُﻤْﺪِﺩْﻛُﻢْ ﺑِﺎَﻣْﻮﺍﻝٍ ﻭَ ﺑَﻨﻴﻦَ ﻭَ ﻳَﺠْﻌَﻞْ ﻟَﻜُﻢْ ﺟَﻨّﺎﺕٍ ﻭَ ﻳَﺠْﻌَﻞْ ﻟَﻜُﻢْ ﺍَﻧْﻬﺎﺭﺍ ﺍﺯ ﭘﺮﻭﺭﺩﮔﺎﺭﺗﺎﻥ ﺁﻣﺮﺯﺵ ﺑﺨﻮﺍﻫﻴﺪ ﻛﻪ ﺍﻭ ﺑﺴﻴﺎﺭ ﺁﻣﺮﺯﻧﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﺑﺎﺭﺍﻧﻬﺎﻯ ﭘﺮﺑﺮﻛﺖ ﺁﺳﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﭘﻰﺩﺭﭘﻰ ﺑﺮ ﺷﻤﺎ ﻓﺮﻭ ﻣﻰﻓﺮﺳﺘﺪ ﻭ ﺍﻣﻮﺍﻝ ﻭﻓﺮﺯﻧﺪﺍﻥ ﺷﻤﺎ ﺭﺍ ﺍﻓﺰﻭﻥ ﻣﻰﻛﻨﺪ ﻭ ﺑﺮﺍﻯ ﺷﻤﺎ ﺑﺎﻏﻬﺎﻯﺧﺮﻡ ﻭﺳﺮ ﺳﺒﺰ ﻭﻧﻬﺮﻫﺎﻯ ﺁﺏ ﺟﺎﺭﻯ ﻗﺮﺍﺭ ﻣﻰﺩﻫﺪ . رَبِّ أَصْلِحْ لِی فِی ذُرِّیَّتِی اِنِّی تُبْتُ إِلَیْکَ وَ اِنِّی مِنَ الْمُسْلِمِینَ و موقع گفتن فِی ذُرِّیَّتِی فرزندانتان را تصور میکنید و خواندن آیه را تکمیل میکنید. بعد خواندن بمدت یک دو هفته، تاثیرش را نشان میدهد. رَبِّ لا تَذَرْنِی فَرْداً وَ أَنْتَ خَیْرُ الْوارِثِینَ وَ اجْعَلْ لِی مِنْ لَدُنْکَ وَلِیّاً یَبَرُّ بِی فِی حَیَاتِی وَ یَسْتَغْفِرُ لِی بَعْدَ وَفَاتِی وَ اجْعَلْهُ خَلْقاً سَوِیّاً وَ لَا تَجْعَلْ لِلشَّیْطَانِ فِیهِ شِرْکاً وَ لَا نَصِیباً اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْتَغْفِرُکَ وَ أَتُوبُ إِلَیْکَ إِنَّکَ أَنْتَ الْغَفُورُ الرَّحِیمُ پرودگارا! مرا تنها مگذار و تو بهترین وارثانی. برای من از جانب خود فرزندی قرار ده که در زندگی وارث من باشد و بعد از مرگم ، برایم طلب آمرزش کند و او را از نظر خلقت ، سالم و هماهنگ گردان و برای شیطان ، در او بهره ای قرار مده. خدایا! از تو طلب آمرزش می کنم و به درگاهت توبه می نمایم که تو آمرزنده و رحیمی ************************************************************************************** مرصاد و حلما همه شاید با کف الخضیب آشنا باشید و اگر هم نباشید خدمت شما بیان کنم لحظاتی هست که از قدیم گفتن مادربزرگ ها و قدیمی ها که میگن لحظاتی هست تو اون لحظه مرغ آمین تو راهه واگر تو اون لحظه دعای و یا حاجتی داشته باشی براورده میشه برخی اطلاعی از این اوقات ندارن و نمیدونن چی به چیه و کف الخضیب تنها آیه ومستند بر این است که دعا ی هر شخصی حتی گبر هم باشه استجابت می رسه اگر به صلاحش باشه این نشان از عظمت اون لحظه داره حاجات و حوایج شما. ************************************************************************************** مرصاد و حلما این هشت اسم خدا را قبل از دعاهایتان بگویید تا اجابت شوید رسول خدا فرمود برای خدا هشت اسم است که در ساق عرش و قلب خورشید و در بهشت و درخت طوبی نوشته شده هرکس قبل از دعا بگوید مستجاب می شود و آن هشت اسم این است: یا دائِمُ,یا حَیُّ, یا وتْرُ, یا فردُ, یا اَحدُ, یا قَویُّ, یاقَدیمُ, یا قاد ************************************************************************************** عشق نی نی کوچولو این نماز هم مال 5شنبه است . حدود نیم ساعت طول می کشه . فقط باید مواظب شماره سوره های اخلاص باشید یک خوبیش اینه که می تونید هر چند خواسته داشتید بخواهید و همه رو در بخش ذکر حاجت بگین . عادت بدین خوتونو که هر 5شنبه بخونید . بهتون قول می دهم که خیلی کمکتون میکنه البته هر چیزی به اذن خدا صورت می گیره . حتما باید نمازهای یومیه مون رو هم به وقت بخونیم . مخصوصا نماز صبح که می گن روزی رو در اون وقت تقسیم می کنند از پیامبر گرامی اسلام(ص) روایت است که هر کس این نماز را در روز پنجشنبه بخواند و در آخر نماز در حالی که به سجده رفته است حاجت خود را از خداوند بخواهد، حاجتش حتی اگر جابجا شدن کوهها یا نزول باران هم باشد برآورده خواهد شد. در مقام و حکمت این نماز هر چقدر بگوییم کم گفته‌ایم و برای درک بهتر مقام این نماز در نزد خدواند متعال، به این روایت از پیامبر اکرم(ص) اکتفا می‌کنیم که فرموده‌اند: هر کس این نماز را بخواند و چیزی از خدا نخواهد، رواست که خداوند بر او غضب کند. و اما نکاتی که باید در خواندن این نماز جهت دستیابی به اجر واقعی به آن توجه کرد: 1- این نماز را با حضور قلب واقعی بخوانید. 2- نحوه‌ی خواندن این نماز را در طول هفته تمرین کنید تا بتوانید بدون هیچگونه اشکالی آن را بخوانید. 3- برنامه روز پنجشنبه خود را طوری تنظیم کنید که استراحت کافی داشته باشید و به هنگام خواندن این نماز هیچگونه احساس خستگی و کسالت در شما نباشد تا بتوانید نماز را کامل و بدون هیچ اشتباهی بخوانید. 4- در تعداد سوره‌ها دقت کنید و از خواندن بیشتر یا کمتر سوره ها جهت احتیاط خودداری کنید. نحوه خواندن نماز: این نماز، از دو نماز 2 رکعتی، و اعمال بعد از نماز تشکیل شده است. نیت نماز: نماز حاجت روز پنجشنبه قربةً الی الله. بهتر است بین دو نماز و همچنین بین نماز دوم و اعمال بعد از نماز فاصله نیفتد و از سخن و عمل اضافی خودداری کنید. نماز اول: در رکعت اول بعد از نیت، یکبار سوره‌ی حمد را بخوانید و 11 مرتبه سوره‌ی توحید(قل هو الله احد) و سپس همانند نمازهای معمولی به رکوع و سجود بروید. در رکعت دوم یکبار سوره‌ی حمد را بخوانید و 21 مرتبه سوره‌ی توحید و بعد از آن قنوت نمازهای معمولی را بخوانید و سپس به رکوع و سجود بروید و بعد از سجده دوم، تشهد و سلام بگویید و نماز اول را تمام کنید. نماز دوم: در رکعت اول بعد از نیت، یکبار سوره‌ی حمد را بخوانید و “31 مرتبه سوره‌ی توحید“ و سپس همانند نماز قبل به رکوع و سجود بروید. در رکعت دوم، یکبار سوره‌ی حمد را بخوانید و “41 مرتبه سوره‌ی توحید“ را تلاوت کنید و سپس قنوت بخوانید و بعد از آن به رکوع و سجود بروید و بعد از سجده دوم، تشهد و سلام بخوانید و نماز را تمام کنید. بعد از دو نماز: بعد از سلام نماز دوم، اعمال زیر را به جا آورید: در حالت نشسته“ 51 مرتبه”سوره توحید را تلاوت کنید و بعد از آن “ 51 صلوات” بفرستید و سپس به سجده رفته و در حالت سجده صد مرتبه“یا الله ”بگویید و بعد از آن در همان حالت سجده، حاجت خود را خداوند متعال بخواهید. سه چیز از خدا بخواهید: شما در سجده آخر هر چه دوست دارید می‌توانید از خدا بخواهید اما بهتر آنست که حاجات خود را به ترتیب زیر از خداوند طلب کنید و اطمینان قلبی داشته باشید که حاجات شما برآورده خواهد شد: اول: تعجیل در ظهور آقا امام زمان (عج) از از خداوند طلب کنید(چرا که این نماز در بعدازظهر پنجشنبه خوانده می‌شود). دوم: در حق دیگران و هر آنکه محتاج دعای شماست دعایی کنید(چرا که دعای افراد در حق یکدیگر زودتر مستجاب می‌شود). سوم: هرآنچه برای خود می‌خواهید از خداوند طلب کنید ضمن اینکه یادتان باشد بهترین دعا؛ عاقبت به خیر شدن است. تذکر دوستانه: یادمان باشد که این نماز، نمازی مستحبی است و همانطور که می‌دانید لازمه‌ی دستیابی به اجر واقعی مستحبّات، بجا آوردن واجبات است. همچنین لازمه‌ی دستیابی به اجر واقعی این نماز، خواندن نمازهای پنجگانه واجب است و باید حتماً بر خواندن نمازهای واجب خود پایبند باشیم. همچنین شرط استجابت دعا؛ تلاش خود انسان است تا إن‌شاءالله همه‌ی دعاها و حاجات ما مستجاب شود و حتی اگر حاجتی از ما مستجاب نشد، مطمئن باشیم که حکمتی در آن است که مصلحت ما را در پی دارد. **************************************************************************************
دوستان منتظر ----------------------------------------------------------------- نام: سال تولد: سال ازدواج: شروع درمان: مشکل خانم: مشکل آقا: مراحل درمان : آزمایشات: همکنون: ---------------------------------------------------------------- 1-الی بلا دومین مامان آزمایش اول بتا60 آزمایش دوم بتا 86 آزمایش سوم بتا 208 متاسفانه الی جون در آزمایشات بعدی رنج بتاش پایین اومد سال تولد:1365 سال ازدواج:1388 شروع درمان: 1391 مشکل خانم:........ مشکل آقا:کمی و کم تحرکی اسی شوشو مراحل درمان : دوبار آی وی اف ناموفق دو بسته جنین فریز آزمایشات: همکنون:اکنون در سیکل انتقال جنین فریز در مرکز منتصریه مشهد ----------------------------------------------------------------- 2- missingstar: متولد 1361 ازدواج 1384 شروع درمان 1390 مشکل خودم :ضعیف و پایین بودن ذخیره تخمدانیAMH:1 مشکل همسرم :ضعیف بودن اسپرم و DFI:31% یک حاملگی طبیعی ناموفق، مراحل درمان:یک بار آی یو آی ناموفق مرکز نوین تیمی،3 بار آی وی اف، آی وی اف اول دکتر اسکوییان مرکز نوین دوبار انتقال ناموفق،آی وی اف دوم دکتر اسکوییان مرکز نوین دو بار انتقال ناموفق،آی وی اف سوم دکتر اسکوییان بیمارستان رضوی یک انتقال ناموفق آزمایشات: کاریوتایپ و کلیه ی آزمایش های ژنتیک نرمال،پاپ اسمیر نرمال،هیستروسکوپی نرمال،آزمایهای انعقادی نرمال آنتی ترو مبین 3 پایین،ایمنولوژی نرمال،خون نرمال، هورمونی نرمال همکنون: تحت نظر مرکز رویان تهران ----------------------------------------------------------------- 3- رها سال تولد:من رهام,متولد65 ازقوچان,شوهرم متولد60 سال ازدواج:ازدواجمون16/1/86 شروع درمان:یک سال ونیم جلوگیرى طبیعى داشتیم,امابعد اقدام به باردارى کردیم مشکل خانم:خودم مشکلى ندارم مشکل آقا:شوهرم کمى تعدادوکم تحرکى اسپرم داره مراحل درمان : شوهرم واریکوسل گرید3 داره,دوبارعمل داشته ولى تعداداسپرم ١١میلیونه,زیزنظردکترارندى مشهدبودم,نزدیک سه سال پیش دکترارندى من روiui کردولى ناموفق بودبغدازاون دیگه درمان روبیخیال شدیم تابه امروزکه بامشورت باشوشو تصمیم گرفتیم 5شهریوربریم مرکزمیلاد,آخه دکترشوهرم ودکترخودمم همون موقع آخرین راه روواسه باردارى میکروانجکشن وivf اعلام کرد آزمایشات:به محض رفتن به مرکزواعلام نظرات وانجام آزمایشات حتما نتیجه روبهتون اعلام میکنم همکنون:واسم دعاکنیدچون ازنظرروحى فوق العاده داغونم واسترس شدیدى دارم... ----------------------------------------------------------------- 4-سارینا متولد1361 ازدواج1387 اقدام از سال 1389 مشکل خودم: ظاهرا سالم (علت ناشناخته) مشکل همسرم: ظاهرا سالم اقدامات درمانی: 3 دوره iui منفی (یکبار مطب دکتر نصیری و دو نوبت در مرکز میلاد)- یک نوبت آی وی اف با دو انتقال جنین منفی در مرکز میلاد آزمایشات: تمام آزمایشات از قبیل پاپ اسمیر، عکس رنگی، انعقادی (البته غیر از آنتی ترومبین 3 که کم بود ولی از نظر آنکولوژیست نرمال بود)، ایمنی و کاریوتیپ و اسپرموگرام همسر نیز نرمال بودند تجربیات درمانی: دو هفته قبل آخرین بسته فریزی جنینم رشد نکرد و سیکلم متوقف شد. چند ماه بعد انشالله شروع مجدد درمان احتمالا تحت نظر دکتر نصیری ----------------------------------------------------------------- 5-لیلا سال تولد:1359 ازدواج:1388 شروع درمان :1389 مشکل خانم:ظاهرا مشکلی ندارم مشکل آقا:فاقد مشکل مراحل درمان: جراحی برداشتن فیبروم در سال 92- لاپراسکوپی و هیستروسکوپی در سال 93- یک ای وی اف ناموفق در تیر ماه 93- یک بسته جنین فریز دارم که اگه خدا بخواد و مشکلی نباشه در مهر ماه انتقال میدم ( در ضمن دکترم موسوی فر هست) آزمایشات: کلیه آزمایشات لازم برای بررسی بارداری انجام گرفته و مشکلی نداشته و عکس رنگی دو مرتبه گرفته شده و باز هم مشکلی نبوده تجربیات مراحل درمان: توکل به خدا و نداشتن استرس مهمترین چیزها هست- بعد اینکه سعی کنید با تحقیق یک دکتر خوب انتخاب کنید و بهش اعتماد کنید. من در این 4 سال درمانم 4 دکتر عوض کردم و این بود که روند درمانم علیرغم اینکه هر دو سالم بودیم به تأخیر افتاد ---------------------------------------------------------------- 6- مامانی محمدصائم سال تولد:1363 سال ازدواج:1384 شروع درمان:به صورت جدی از سال 87 مشکل خانم:پی سی او مشکل آقا:کم تحرکی اسی مراحل درمان :دو بار میکرو ویکبار انتقال فریز در نوین ورویان آزمایشات:ازمایشان انعقادی دادم وکرموزوم منتظر جواب قبلا عکس رنگی وپاپ اسمیر واز هورمونی دادم و وارد شدن به سیکل با توکل برخدا کدوم مرکز هنوز اتخاب نکردم بسته به دکترم داره همکنون:شروع درمان در سال 93 با دکتر نصیری ---------------------------------------------------------------- 7- یک عاشق سال تولد:متولد 1370 سال ازدواج:ازدواج 1389 شروع درمان:شروع درمان 3 ماه بعد از خانه داری سال 1391 مشکل خانم:خودم مشکلی ندارم مشکل آقا: همسرم واریکوسل مشکل کم تحرکی اسپرم و شکل اسپرم مراحل درمان :سال 92 واریکوسل عمل کرد اما فایده نداشت الانم قراره بریم واسه میکرو اما دکتر اورولوژیست گفته تا 3 ماه همسری دارو بخوره اگه طبیعی نشد بعد بریم میکرو الان یه ماه دیگه از داروهاش مونده آزمایشات:چکاپ کامل و اسمیر و عکس رنگی . همکنون:همکنون هم منتظر معجزه ی خداییم ---------------------------------------------------------------- 8-منتظر سال تولد:1371 ازدواج:1389 شروع درمان :بعد از 6 ماه شروع به اقدام کردیم مشکل خانم:کمی تنبلی تخمدان مشکل آقا:کم تحرکی اسپرم مراحل درمان:دوبا آی یو آی ناموفق اولی منتصریه...دومی مطب دکتر خادم...لاپراسکوپی بخاطر وضعیت چسبندگی لگن که خداروشکر مشکلی نبود. آزمایشات:عکس رنگی سالم .... یکم کم کاری تیرئید داشتم که خداروشکر تخت کنترله تجربیات مراحل درمان: هیچ وقت امیدشون از دست ندن...و اینو باور کنن که انشالله به زودیه زود منم مادر میشم... ---------------------------------------------------------------- 9-عشق نی نی کوچلو مرضیه سال تولد: 1363 ازدواج: 1390 شروع درمان : 1391 مشکل خانم: تنبلی تخمدان و پوچ بودن فولیکول مشکل آقا: خدا رو شکر سالم مراحل درمان: لاپرا برای باز کردن هر دو لوله که خدا رو شکر باز شد .کورتاژ تشخیصی .و انجام مراحل درمانی برای تخمک گذاری که هیچ نوع و با هیچ امپولی تخمک گذاری نداشتم الانم در حال خوردن دارو گیاهی چون هورمون بالاست و باعث پوچ شدن فولیکول میشه آزمایشات: فقط از مربوط به عمل لاپرا بود که جهاد ازمایشگاهی رفتم ۳۰شد ولی بیرون ۲۰۰بود تجربیات مراحل درمان: بهترین چیزی که بود تو ماهی که فولیکولم خیلی خوب بود پیاز درمانی هم انجام دادم و اینو دکتر نایبی گفت خیلی خوب و انجام بده ----------------------------------------------------------------- 10-نی نی جیگر(پریسا) سال تولد:متولد 1358 سال ازدواج:مدت ازدواج 6 سال شروع درمان:اقدام برای بارداری 2 سال مشکل خانم:خودم ذخیره تخمدانم پائین بود مشکل آقا:تعداد و تحرک اسپرم خیلی کم مراحل درمان : تا بحال دوبار آی وی اف کردم بار اول یک بسته جنین انتقال دادم که منفی شد بار دوم دوبسته که یک بسته رو خرداد انتقال دادم و متاسفانه منفی شد و یک بسته دیگه جنین فریز دارم یکبار هیستروسکوپی کردم که دکترم گفت همه چی نرمال هست فقط اندازه رحم از اندازه طبیعی کوچکتره که گفت رو بارداری تاثیر بد نداره دفعه اول تو کلینیک نوین بودم اصلا راضی نبودم بار دوم بیمارستان رضوی و تحت نظر دکتر نصیری آزمایشات:ازمایش هم دادم همه چی نرمال بوده فقط کم کاری تیروئید دارم که با دارو تحت کنترل هست همکنون: الان هم دارم آماده میشم به قول خانم دکترم برای اخرین شانسم بعد از اون میرم دنبال فرزند خوندگی ---------------------------------------------------------------- 11-گلناز سال تولد:متولد 60 سال ازدواج:5 ساله ازدواج کردم شروع درمان:از سال 88 درمان رو شروع کردم مشکل خانم:خودم هم تنبلی تخمدان دارم مشکل آقا: شوهرم اسپرمش ضعیفه مراحل درمان :خودم عکس رنگی و سونو و آز هورمونی دادم و شوهرم هم داروهای مختلف امتحان کرده جواب نگرفتیم ...بالاخره اوایل خرداد آی وی اف شدم در مرکز نوین 5 تا تخمک ازم گرفتن و 4 تا جنین تشکیل شد که یک بسته برام فریز کردن آزمایشات: همکنون: الان دارم ال دی میخورم و اگه حدا بخواد شهریور 4 تا جنین انتقال میدم. --------------------------------------------------------------- 12-pari377 سال تولد: 1368 سال ازدواج:1389 مشکل آقا:واریکوسل و دو بار عمل کرده که نتیجه ای نداشته و تعداد اسپرم پایین مشکل خانم:خدا رو شکر سالم مراحل درمان:ابتدای سیکل آی وی اف،فعلا چون یک بار آمپول سوپر فکت استفاده کردم کیستدر رحمم ایجاد شده و باید قرص ال دی مصرف کنم تا بر طرف بشه و بخوام دوباره وارد سیکل بشم همکنون:زیر نظر پزشکان در مرکز منتصریه ---------------------------------------------------------------- 13-nafas اولین مامان آزمایش اول بتا73 آزمایش دوم 523.6 سال تولد:متولد64 سال ازدواج:چهار ساله ازدواج کردیم شروع درمان:جلوگیری نداشتیم ولی درمانو تازه شروع کردیم مشکل خانم:خودم مشکلی ندارم مشکل آقا:شوهرم از نظر تعداد و تحرک و شکل اسپرم مشکل داره مراحل درمان : بار اولمه میکرو شدم بیمارستان لاله تهران دکتر یوسف نژاد البته زیر نظر افلاطونیان چون تیمی کار میکنن از اول پیشنهاد میکرو دادن 10تا تخمک داشتم 6تا جنین تشکیل شد دوتاشو جمعه گذشته انتقال دادم منتظر رسیدن روز ازمایشم آزمایشات: همکنون: ----------------------------------------------------------------- 14- هامان سال تولد:27 ساله سال ازدواج:5ساله ازدواج کردم شروع درمان:5ساله منتظر نی نی ام مشکل خانم:....... مشکل آقا:مشکل آزو ااسپرمیا مراحل درمان : یه ای وی اف ناموفق بیمارستان رضوی دکتر مینو نایبی در تاریخ 3(1393) شوشو عمل واریکوسل وبیوپسی بیضه وجنین فریزی 10 تاداشتیم دوتا انتقال که منفی شد و8 تاداریم خداراشکر آزمایشات: همکنون:منتظر انتقال جنین فریز ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 15- شمیم جون سال تولد:تولد56 سال ازدواج:ازدواج 76 شروع درمان: مشکل خانم:مشکل آمینوره اولیه مشکل آقا: مراحل درمان : 4بارمیکروناموفق اینباربار5 هست و2بارمآی یو آی آزمایشات: همکنون: ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 16-یاس سال تولد:63 سال ازدواج:87 شروع درمان:90 مشکل خانم:تنبلی تخمدان و پرولاکتین بالا مشکل آقا:سالم مراحل درمان :سه بار ای یو ای و یک بار ای وی اف نا موفق آزمایشات:ازمایش amh نرمال-ازمایش پی سی تی منفی-ازمایش هورمونی همکنون: پیگیری برای میکرو ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 17-مامان آینده سال تولد: 1371 سال ازدواج: 1390 شروع درمان:1390 مشکل خانم: تنبلی تخمدان پلی کستیک مشکل آقا: خدارو شکر مشکلی نداره مراحل درمان : یه راست اومدم سراغ آی وی اف آزمایشات: همکنون: به امید خدا جنینامو دوشنبه انتقال میدن ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 18-نرگس سال تولد:تولد1358 سال ازدواج:ازدواج1389 شروع درمان:شروع درمان از1389تا کنون مشکل خانم:مشکل خودم تنبلی تخمدان مشکل آقا: مشکل اقا ضعف اسپرم مراحل درمان : مراحل درمان یکبارiuiدرنوین چهاربارivfدر رضوی آزمایشات: همکنون:منتظرم تا جواب ازمایش ژنتیکم بیادبرم برا هیستروسکپی برا ivf پنجم ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 19-باران متولد:1363 تاریخ ازدواج: 1388 تاریخ اقدام:1389 مشکل خانم: تنبلی تخمدان یا همونpcod مشکل آقا: بدون مشکل مراحل درمان : سال 89 یک زایمان داشتم که خبر دارید چی شداز سال 89تا 90انواع قرص وامپول زدم که فایده نداشت سال91رفتم کلینیک نوین یک iuiانجام دادم باردارشدم ولی توی اذر91 بدلیل رشد نکردن جنین کورتاژکردم تا فروردین 92 بیخیال شدم وعرق فراسیون ورازیانه خوردم که همون ماه طبیعی باردار شدم اونم دوهفته بعد سقط شد خرداد93 دوباره آذر 92 یک iuiدیگه اونم منفی شد تیر 93 دوباره iuiاونم بدلیل نداشتن فلوکول کنسل شد از مرداد رفتم داخل سیکل ivf پانجر شدم اخر مرداد دوبسته جنین فریزی دارم در کلینیک نوین
مامان های خوشکلمون عسل بانوووووووووووو، تبسم و..... زود بیاین اطلاعات بدین به همراه یک وبلاگ امید بخش توصیه می کنم حتما یک سر بزنید http://mamana90.blogfa.com/cat-89.aspx -------------------------------------------------------------------- دوستان گلم که لطف خدا شامل حالشون شده خوشحال می شیم اطلاعات و تجربیاتتون رو برامون بنویسید بووووووووووووووووس -------------------------------------------------------------------- نام کاربری: سال تولد: ازدواج: شروع درمان : مشکل خانم: مشکل آقا: مراحل درمان: آزمایشات: تجربیات مراحل درمان: ----------------------------------------------------------------- ساران جون: دکتر معالجم : رویا نصیری ، ازش خیلی راضیم تو مطب معطلی داره ولی نهایت دو نفر میرن داخل که یکی واسه سونو هست و یکی روبروش میشینه و ادم معذب نیست، اخلاقش خوبه ولی خب سرشم شلوغ هست ولی اگه سوال داشته باشی حتما جواب میده و عنق نیست مرکز درمانی : بیمارستان رضوی که خیلی راضی بودم و پرستارا مهربون بودن و دکتر هم قبل پانکچر و هم قبل انتقال شخصا باهام صحبت کرد و جنین شناس هم موقع انتقال بالا سرم بود و کلی امید داد...تعداد بیمارا زیاد نیست و رسیدگی خوبه...فقط روز انتقال موقع تغییر شیفت یکمی دیر رسیدگی کردن که خب فکر کنم طبیعیه تو اکثرا بیمارستانا گرچه درستش اینه که این طوری نباشه ولی اون یک ربع قابل اغماضه مشکل خودم : لوله ی بسته هیدرو سالپنکس (عفونت مکرری که باعث پوسیدگی لوله و جمع شدن اب عفونی در اون میشه و این لوله قابل باز شدن نیست) سمت چپ و نیمه باز بودن لوله سمت راست مشکل همسرم : همه چیز نرمال بود اقدامات قبل شروع سیکل : ازمایشهای هورمونی و عفونی و عکس رنگی که قیمت دقیق ندارم چون جاهای مختلف دادم ولی فکر کنم حدود 600 برای من و 200 برای همسرم شد...چندین سونو هم بود که هر دکتری می رفتم خودش سونو میکرد دیگه اقدامات سیکل ای واف من : یک ماه قرص ال دی از روز 5 پریودی و بعد قطع قرص 5 روز بعد پریود شدم و سیکل اصلی شروع شد و داروهام به شرح زیر امپول گونال اف : که خودکاری بود از روز سوم تا دهم (8 بار) روزی 150 واحد تزریق دور ناف و روز یازدهم صبح یک 75 واحدی که پن نبود و کلینیک زدم...این امپول رو نوع پن رو خودم زدم و درد نداشت و خیلی راحت بود...نوع غیر پن و معمولیش کمی درد داشت امپول ستروئید : 5 بار از روز 7 تا 11 عصرا به بازو و زیر جلدی...این یکمی بعد تزریق می سوخت و یکساعتی جاش سنگین بود ولی دردش بد نبود راحت بود و این رو هم من خودم تزریق می کردم امپول مریونال : سه تا روز 10 و یازده که روز یازده رو دوتا باهم زدم انتی بیوتیک سفکسیم : از روز سوم تا روز ششم یا هفتم روزی دوتا قرص فولیک اسید و اسپرین : هر شب یکی کلا از زمان الی دی به بعد، البته قبلا هم می خوردم فولیک اسید رو امپول دکاپتیل : 3 تا شب یازدهم سیکل رو بازو و زیر جلدی به دو بازو...کلینیک انجام دادم یکمی سوزش داشت و بعدش یکمی بی حس شده بود ولی در کل سخت نبود پانکچر : روز 13 سیکل تعداد تخمک : 18 عدد تعداد جنین : 15 یا 16 عدد الان دقیقش یادم رفته جنین انتقالی : 3 تا جنین سه روزه جنین فریز : 3 بسته انتقال : روز 16 سیکل داروهای بعد انتقال امپول اچ سی جی : روز پانکچر و انتقال هر دو رو بیمارستان زدن امپول سلگزان : 60 میلی از روز پانکچر هر یک شب در میان...خودم میزنم به پهلو...سوزنش باریکه ولی موقع تزریق سوزش بدی داره ولی بعد 5 دقیقه دیگه حس نمی کنم و راحتم...من مشکلی باهاش ندارم و کبود نمیشه امپول پروژسترون : از روز پانکچر هر روز ...روزی دو تا 50 میلش، که من تا روز 8 انتقال استفاده کردم چون به شدت بهشون حساسیت داشتم و درد شدید 5 ساعت بعد تزریقش باعث میشد نتونم پام رو تکون بدم و خیلی موقع نشست و برخاست اذیت بودم و حتی از درد دوبار گریه کردم که دکتر گفت با این همه اذیت لازم نیست بزنی شیاف سیکلوژیست : از روز پانکچر تا روز 8 انتقال شبی یکی ولی با قطع امپول پروژسترون شد روزی سه تا قرص دافاستون : از روز 8 انتقال با قطع امپول روزی دوتا رو شروع کردم قرص استرادیول : از روز پانکچر تا تقریبا روز 18 یا 19 انتقال روزی دو تا قرص ترینتال یا پنتوکسی فیلین : احتمالا انتی بیوتیک باشه از روز پانکچر تا روز 13 انتقال شبی یکی انتی بیوتیک سفکسیم : از روز پانکچر تا 7 روز بعد انتقال، هر 12 ساعت قرص اسپرین و اسید فولیک : شبی یکی بی بی چک : شب 13 انتقال دو خطی شد که خط بارداری خیلی کمرنگ بود ازمایش : روز 14 انتقال بتا 324 بعد مثبت شدن ازمایش استرادیول تمدید نشد...انتی بیوتیک ها که کلا تموم شده بودن و لازم نبود...شیاف روزی یکی کم شد...البته من لکه بینی هم نداشتم شکر خدا رژیم غذایی قبل انتقال : کلا رژیم خاصی نداشتم ولی مدت هاست رب و کنسروی نمی خورم...نوشابه و سس هارو نمی خورم و کلا فست فود فقط پیتزا خیلی هوس کرده بودم یکماه قبلش خوردم و گرنه دیگه هیچی فست فودی نخوردم روزای سیکلم سعی کردم گرمی بیشتر بخورم رژیم بعد انتقال : ملین و مایعات بیشتر خوردم...خیلی زیاد میوه می خورم حداقل روزی 5-6 واحد میوه...ابمیوه یک لیوان....نشاسته هم فقط روز 4 ام خوردم نمی دونستم در موردش... به هیچ وجه لب به فست فود و سس و هیچ ماده کارخونه ای نزدم غیر لبنیات پاستوریزه که تازه اونم خیلی کم اکثرا شیر محلی میگیریم میجوشونیم... عسل و زعفرون که طب سنتی شدیدا نهی میکنه لب نزدم... گرمیجات خیلی نمی خورم و سردیجات رو هم معتدل میکنم می خورم علایم بارداری قبل ازمایش : علامت خاصی وجود نداره غیر دل درد و کمر دردای شبیه پریودی خصوصا اگه سابقه ندارید که قبل پریود چند روز قبلش درد داشته باشین... البته روز اول و دوم و سوم بعد انتقال هم درد داشت زیر دلم ولی فرق میکرد انگاری از داخل درد میکرد ولی از روزای جایگزینی به بعد روز 6 اینا کم کم دردای کشنده به سمت کشاله ران و زیر دلم زیاد داشتم و کلا این تنها علامت زودرس بارداری هست و به دلیل انقباضات و تغییرات دیواره رحم برای امادگی بارداری هست...این دردا تو ادمای مختلف شدتش فرق میکنه و تا مدت متفاوتی طول میکشه و عموما ماه دوم تموم میشه ولی گاهی تا 5-6 ماه هم هست...اکثرا این دردارو دارن کم یا زیاد علامت دیگه این بود که شکمم سفت شده بود، اوایلش یعنی تقریبا از 6-7 روز به بعد احساس می کردم مثل وقتی که نفخ داری هستی ولی بعد دیدم نفخ نیست چون ادامه دار بود و عملا تو دلم باد نمی پیچید....یک جورایی مثل روز قبل پانکچر که قسمت تخمدان ها سفت میشه و کلا شکم بزرگتر میشه شبیه اون حالت تجربه پانکچرم : خیلی راحت بود و قبل بیهوشی دکترم باهام صحبت کرد و بعد بیهوشم کردن...یک ساعت بعد کاملا هوشیار بودم و درد هم نداشتم خیلی خفیف مثل وقتی که تازه علایم پریود شروع مشه و خفیفه...اونم از داخل دلم...ولی خب شبش یکمی نشست و برخاستم با احتیاط بود و خیلی هم حوصله نداشتم ولی درد نه مشکل خاصی نبود تجربه انتقالم : خیلی خیلی راحت بود فقط وقتی دستگاه رو دهانه رحم گذاشتن و یکمی فشار دادن حس کردم یک چیزی هل داده شد همین اصلا و ابدا درد نداشت و موقعی که جنین رو گذاشتن که اصلا نفهمیدم کی بود که گفتن تموم و پرده رو برداتشن! البته اگه کسی دهانه رحمش اذیتش بکنه اینجا هم بیهوش میکنن ولی بیهوشیش کمه 10 مین بعد به هوش میای نظر خاص در مورد دکترم : من خیلی خوشحالم که انتخابش کردم چون با وجود لوله هیدروسالپنکس شانس ای وی افم بدون عمل جراحی واسه بستن و یا برداشتن لوله عفونی خیلی بالا نبود ...گرچه هنوز اثبات نشده که این اب عفونی مانع جایگزینی میشه یا نه؟ ولی دکترم به دلیل شرایط خاص لوله و چسبندگیش به روده ریسک لاپرا رو واسم نخواست و من بعد مشورت با دو دکتر حضوری و 2 تا انلاین تصمیم گرفتم قبل ای وی اف جراحی باز نداشته باشم که واسم خطرناکه و دکترم موقع پانکچر اب عفونی لوله که واکنش نشون داده بود و زیاد شده بود رو هم کشید ----------------------------------------------------------------- تجربیات امید نفس مرکز درمانی : بیمارستان منتصریه که نسبتا راضی بودم. مزیت منتصریه اینه که همه پزشکها اساتید دانشگاه هستن و در این زمینه خبره هستن. اما ایرادشم اینه که دکترا هر روز یکی میشینه و دکتر مشخصی نداری اما من خیالم راحت بود که بازم همشون خبره ان. البته من بیشتر با دکتر امیریان بودم. مشکل خودم : لوله هام بسته بودن البته نه کامل اما در نهایت برام آی وی اف در نظر گرفته شد. مشکل همسرم : فعلا همه چیز نرمال بود اما قبلا واریکوسل عمل کرده بود و شکرخدا آزمایشاش خیلی خوب شده بود. اقدامات قبل شروع سیکل : آزمایشهای هورمونی و عفونی و عکس رنگی که فکر کنم جمعا حدود 400000 تومان شد. سونوها هم توی خود مرکز انجام می شد که هر بار 16000 تومان بود. اقدامات سیکل آی وی اف من: یک ماه قرص ال دی از روز 4 پریودی و بعد قطع قرص 4 روز بعد پریود شدم. همزمان با شروع ال دی، قرص آسپرین و فولیک اسید هم خوردم. بعد شروع پریود دوم، آزیترومایسین 250 خوردیم، هم من و هم همسرم، نفری 6 تا. داروهای تزریقی ام هم شامل سوپرفکت، گونال اف، منوپیور و اویترل بودن که به نوبت توضیحشون میدم. آمپول سوپرفکت: از روز 21 پریود اول هر روز 50 واحد زیرجلدی میزدم. با سرنگ انسولین و روی بازوهام که میشه گفت اصلا درد نداشت. هر ویال رو هم 80000 تومن خریدم که آلمانی بود. البته فقط یک ویال استفاده شد. پریود دومم که شروع شد روز سوم رفتم سونو و برام آزمایش استرادیول و ال اچ نوشتن. مقدار استرادیول باید زیر 50 باشه وگرنه ممکنه سیکل کنسل بشه چون اگر بالاتر از 50 باشه نشونه اینه که یک فولیکول نهفته وجود داره و ممکنه در سیکل اختلال ایجاد کنه. استرادیول من 74 بود و مرکز گفت 100 واحد سوپرفکت تزریق کنم و دو ساعت برم تکرار مجدد اگر اومده بود پایین که ادامه بدم اگرنه کنسل میشه. در آزمایش مجدد هم مقدارش به 58 رسید که دکتر آزمایشگاه گفت به نظر من ادامه بده اونقدر قابل تامل نیست مقدارش و من با توکل به خدا پیش رفتم... آمپول گونال اف و منوپیور: از روز 5 پریود شروع شدند. برای گونال اف هر روز دو تا پودر رو توی یکی از محلولهاش حل میکردم و زیر جلدی بازم روی بازو تزریق میکردم. هر ویال 51000 تومان بود. همزمان منوپیور یا همون اچ ام جی هم میزدم که گمونم هر ویال رو حدود 60000 تومان خریدم. منوپیور عضلانی بود و یه خورده درد داشت. البته من همه تزریقها رو توی خونه انجام دادم. پزشک دارم اطرافم. زیرجلدیها رو هم همسرم میزد برام. با شروع گونال و منوپیور سوپرفکت رو کم کردن و هر روز 25 واحد میزدم. قرار بود تزریقها از روز 5 تا روز 9 باشه یعنی 5 روز که روز 10 برم واسه سونو. سونو که رفتم فولیکولها انگاری خوب رشد نکرده بودن و مدل تزریقها تغییر کرد یعنی گفتن تا دو روز بعد هر روز 1 گونال بزنم و دو تا منوپیور. دوباره رفتم سونو و این روند تا دو روز بعد ادامه پیدا کرد. البته من اینطوری بودم. بعضی ها هم بودن که با همون 5 روز تزریق وارد سیکل تخمک کشی میشدن. سوپرفکت هم همون 25 واحد بود روزانه. بالاخره بعد از 9 روز تزریق قرار شد فردا شبش یعنی روز 14 پری ساعت 9 شب یک عدد آمپول اویترل یا همون اچ سی جی بازم زیرجلدی تزریق کنم که این یکی رو خودم زدم! چون کشیک حرم بودم و چاره ای نبود!!! آمپول اویترل رو 90000 تومان خریدم. شربت منیزیم هم تجویز شد که برای حل مشکلات معده است. قرص آسپرین هم تا روز انتقال جنین قطع شد. پانکچر : روز 16 پریود تعداد تخمک : 7 عدد تعداد جنین : 4 عدد جنین انتقالی : 2 تا جنین سه روزه با کیفیت 81 درصد که البته گرید a و b بودند. جنین فریز : 1 بسته انتقال : روز 19 پریود داروهای روز پانکچر سرم مترونیدازول و یک سوم، دو سوم و این چیزا که مال اتاق عمل بود. بعد از پانکچر تا روز انتقال هر روز دو تا شیاف پروژسترون به صورت رکتال (مقعدی) استفاده کردم. داروهای بعد انتقال شیاف پروژسترون : روزی دو تا 400 میلی گرم، بصورت واژینال. ترجیحا هر 12 ساعت. که من سیکلوژست استفاده کردم که اسم خارجیشه! هر بسته 15 تایی هم 42000 تومان بود. قرص اسپرین و اسید فولیک : روزانه از هرکدوم یکی که فولیک اسید رو نیمساعت قبل غذا می خوردم و آسپرین رو بعد غذا. بی بی چک : روز 13 انتقال دو خطی شد که خط بارداری کاملا شاخص بود آزمایش : روز 16 انتقال که بتام بالای 200بود و دقیق مشخص نشد مقدارش. اما روز 18 انتقال تیتراژ انجام دادم و بتام 8180 بود. بعد مثبت شدن آزمایش داروها به همین طریق ادامه پیدا کرد.. البته من لکه بینی هم نداشتم شکر خدا رژیم غذایی قبل انتقال: کلا رژیم خاصی نداشتم. سعی میکردم جوانه گندم بخورم و لبنیات. البته خیلی دقیق نبودم روش. شیر و عسل همراه با عسل ملکه هم میخوردم. همسرم هم قاووت کرمانی میخورد که شنیدم خیلی روی کیفیت اسپرم تاثیرگذاره. رژیم بعد انتقال : ملین و مایعات بیشتر خوردم...میوه تقریبا زیاد میخورم حداقل روزی 5-6 واحد میوه...محلول نشاسته و عسل رو از روز انتقال تا 4 روز خوردم. 4 قاشق غذاخوری نشاسته رو توی آب سرد حل میکردم و با عسل شیرین میکردم. فست فود و سس و هیچ ماده کارخونه ای نخوردم. زعفرون و گلاب هم نخوردم. شیر پاستوریزه هم زیاد خوردم که البته خیلی تاثیری در لانه گزینی نداره گمونم! علایم بارداری قبل آزمایش : علامت خاصی نداشت غیر از اینکه یه خورده گاهی اوقات زیر دلم تیر می کشید. روز 7 انتقال دردای شبیه پریودی داشتم که انگاری مربوط به لانه گزینی بودن چون دقیقا روز بعدش یک لکه خیلی کوچیک دیدم و بعدم دردهام برطرف شد. تجربه پانکچرم : خوب بود اما نمیدونم چرا وقتی به هوش اومدم گریه میکردم با اینکه دردش گریه آور نبود! کل عمل یک ربع طول کشید. بعد یک ساعت هم گفتن بلند شیم و بریم دستشویی که ببینن سرگیجه داریم یا نه. بعدم یه نوشیدنی خوردیم و اومدیم خونه. تا شب یه خورده دردهای خفیف داشتم که البته خیلی اذیت کننده نبود. تجربه انتقالم : خیلی راحت بود فقط چون مثانه پر بود یه خورده اذیت شدم. البته نمیدونم انگاری جنینها راهشونو راحت پیدا نمیکردن و یه خورده طول کشید تا کارم تموم بشه و موقعی که جنین ها رو گذاشتن که اصلا نفهمیدم کی بود بعدم آروم رفتم روی تخت بغل و نیمساعت دراز کشیدم و بعدم لباس پوشیدم و رفتم خونه. یک تجربه خوب که باعث شد بلافاصله نخوام برم دستشویی این بود که با خودم ایزی لایف برده بودم و بعد انتقال استفاده کردم. حس خوبی نبود اما بالاخره بلند نشدم دیگه. تا خونه هم دراز کشیدم عقب ماشین. استراحت بعد انتقال: تا روز سوم انتقال استراحت نسبی داشتم بعدشم خودم کارامو کردم فقط جاروبرقی رو همسرم می کشید اما آشپزی کلا با خودم بود. حتی از یک هفته بعد رانندگی هم کردم! جواب آزمایشمو که بردم مرکز، دکتر گفت حتما دوقلون که بتات بالاست و سونو کرد و شکر خدا دو تا کنجد کوچولو تو دلم بود که دقیقا پنج هفته سنشون بود. گردو و ماهی هم برای هوش بچه خوردم. شیافها تا هفته 15 ادامه پیدا می کنن که البته آخرا کمتر میشن و بعد هم قطع کامل انشاالله. به طور کلی هزینه داروهام حدود 2200000 تومان شد ( با احتساب شیافهای بعد مثبت شدن) + هزینه پانکچر که 1100000 تومان بود + هزینه انتقال که 600000 تومان بود و 6 بار هم سونو که جمعا شد 96000 تومان. آزمایشهای سیکل هم حدودا 80000 تومان.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

پزشکان و مراکز درمانی مشهد ------------------------------------------------------------------------------------- مراکز درمان ناباروری در مشهد مرکز نوین-8833888- مشهد ، بولوار وکیل آباد ، بولوار کوثر ، کوثر 8 مرکز منتصریه(میلاد) مرکز درمان ناباروری بیمارستان رضوی لیست پزشکان متخصص ناباروری در مشهد: دکتر مینو نایبی.مطب:بلوار سجاد-مقابل میلاد-بیمارستان رضوی،مهر و پاستور-تلفن:7648115-7670999 دکتر مهناز منصوری:مطب:کلاهدوز-مرکز نوین دکتر نیره خادم:مطب:احمدآباد-عارف2-پلاک 30-ساختمان مهر-تلفن:8401674 دکتر نزهت موسوی فر:مطب:کلاهدوز 11-پلاک 59-مرکز منتصریه-تلفن:8461948-8461949 دکتر سهیلا بخشی-مطب:چمران-ساختمان شفا-بیمارستان رضوی-تلفن:8512425 دکتر مهدی ترک زاده:مطب:سناباد-مقابل انتقال خون-بیمارستان مهر و رضوی-تلفن:8408397 دکتر مهدی یغمایی:مطب:احمد آباد-پاستور2-تلفن:8410041 دکتر رضا توکل زاده:مطب:بین بزرگمهر 3 و5-بیمارستان پاستور دکتر رویا نصیری:تلفن:8451404-عارف یک ساختمان111-طبقه اول-مرکز نوین دکتر زهرا زارع:بیمارستان رضوی دکتر فاطمه افتخار زاده:مطب: شهرک غرب میدان حجاب مجتمع پزشکان غرب مشهد طبقه اول -تلفن:6224284 دکتر هما اسکوییان:مطب:بلوار وکیل آباد نبش سامانیه 1-بیمارستان رضوی ،مرکز نوین
2720
هزینه های درمان در مراکز مختلف در سال 93 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- دوستان عزیزی که این اواخر تحت درمان بودن لطفا هزینه هاشون رو بنویسن ممنون ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- لیلا: هیستروسکوپی و لاپراسکوپی : یک میلیون و هشتصد ای وی اف در بیمارستان رضوی : هزینه پانکچر یک میلیون و هشتصد و پنجاه انتقال :هفتصدو پنجاه فریز :یک بسته صدو پنجاه هزینه داروها :حدودآ یک میلیون و دویست ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- nafas بیمارستان لاله تهران هزینه میکرو3400000 سه میلیون و چهارصد هزینه فریز4تاجنین670000 ششصد و هفتاد هزار هزینه داروها تقریبا800000 هشتصد هزار البته من بیمه تکمیلی دارم دارو هارو یه درصدی دادند اما هزینه بیمارستان ازادشد ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- منتظر آزمایش تیروئید و کم خونی و پرولاکتین دادم با دفترچه تامین اجتماعی شد 38500 سی و هشت هزارو پانصد ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- مامانی محمد صائم هزینشاز کرموزوم 283 دویست و هشتاد و سه هزاریکیش و305 سیصد و پنج هزاریکی دیگش واز خودم900 نهصد هزارتقریبا ازمایشگاه دکتر منصف ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- عشق نی نی کوچولو عمل کورتاژ تشخیصی برای تخمک کذاری ۸۲۰ هشتصد و بیست هزار عمل لاپراسکوپی بیمارستان پاستور۱۳۴۰ یک میلیون و سیصد و چهل هزار عمل هیستروسکوپی بیمارستان رضوی۱۳۰۰ یک میلیون و سیصد هزار ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- یک عاشق تخمک کشی 93 هزینه ی عمل تخمک کشی هم 1191000 تومن بود . داروهاروهم که خودت میری تهیه میکنی که تا الان حدودا شاید 1 میلیون تومن شده باشه . ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سایت های مفید ----------------------------------------------------------------- دوستان عزیزم اگه آدرس سایت مفیدی در نظرتون هست لطفا بفرمایید ----------------------------------------------------------------- این هم سایت دکتر معصومه یونسی جراح و متخصص زنان و زایمان- فلوشیپ فوق تخصصی نازایی و جراحی لاپاراسکوپی مرکز خاتم النبیاء تهران که به صورت آفلاین با صبر و حوصله زیاد به سوالات ما جواب می دن http://dryounesi.com/?q=fa/faq ------------------------------------------------------------------- آی وی اف خراسان رضوی http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=455245
مراکز درمان ناباروری در ایران ارومیه : مرکز باروری بیمارستان آذربایجان: ارومیه – خیابان شهید بهشتی –بیمارستان آذربایجان – بخش IVF ----------------------------------------------------------------- اصفهان : مرکز باروری – ناباروری اصفهان : اصفهان- میدان بزرگمهر- خیابان سلمان فارسی- مشتاق دوم- جنب خیابان بهشت- شماره ۲۳ مرکز پزشکی شهید بهشتی : اصفهان- پل فلزی- بیمارستان شهید بهشتی ---------------------------------------------------------------- اهواز : مرکز ناباروی اهواز : اهواز- خیابان آزادگان- بیمارستان امام خمینی ---------------------------------------------------------------- بابل : مرکز ناباروری امید بابل کلینیک : بابل- باغ فردوس- خیابان سیدجمال الدین اسدآبادی مرکز ناباروری حضرت فاطمه زهرا : بابل – بالاتراز پل محمدحسن خان- ترک محله مرکز بابل : رشت- خیابان بیستون- روبروی موزه ---------------------------------------------------------------- بندر عباس : مرکز ناباروری ام لیلا ----------------------------------------------------------------- تبریز : مرکز آموزشی درمانی االزهرا : تبریز- خیابان ارتش جنوبی- بیمارستان الزهرا ---------------------------------------------------------------- تهران : مرکز ناباروری بیمارستان آبان مرکز ناباروری بیمارستان آرش مرکز پژوهشکده ابن سینا تهران- خیابان شریعتی – نبش خیابان یخچال مرکز ناباروری اکبرآبادی مرکز ناباروری امید : تهران- میدان شهدا- خیابان مجاهدین- مرکز جراحی محدود امید مرکز ناباروری بیمارستان بهمن مرکز ناباروی بیمارستان تهران پارس مرکز ناباروی بیمارستان پارسیان : سعادت اباد- میدان فرهنگ – بیمارستان پارسیان مرکز ناباروری پیامبران : تهران – ایت اله کاشانی بعد از پل ابوذر مرکز ناباروری خاتم الانبیاء : خیابان ولیعصر بین میرداماد و ظفر خیابان یاسمی بیمارستان خاتم الانبیاء مرکز ناباروری بیمارستان دی : تهران- خیابان ولیعصر- نبش خیابان عباسپور(توانیر) پژوهشکده رویان : تهران- ۴۵ متری رسالت- خ بنی هاشم- میدان بنی هاشم-خ بنی هاشم شمالی- خ حافظ شرقی- مرکز درمان ناباروری دکتر دبیر اشرافی : تهران- خیابان سهروردی شمالی- خیابان هویزه شرقی- شماره ۵۰ مرکز ناباروری سارا : کارگر شمالی-بالاتر از میدان انقلاب-ابتدای نصرت غربی-پ۴۷-کیلینیک سارا مرکز ناباروری شایامهر : تهران- خیابان شهیدبهشتی- خیابان مفتح شمالی- نبش کوچه۱۲ مرکز ناباروری بیمارستان شریعتی : تهران – خیابان کارگر شمالی مرکز ناباروری صارم : تهران- اکباتان انتهای فاز ۳ مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری طالقانی : تهران بزرگراه شهید چمران- ولنجک- خ یمین- خ پروانه مرکز آموزشی درمانی طالقانی- ط۳ مرکز ناباروری بیمارستان عرفان : تهران –سعادت اباد بعد از میدان سرو انتهای خ بخشایش مرکز ناباروری بیمارستان لاله : شهرک غرب – خیابان فلامک جنوبی – بیمارستان لاله مرکز درمانی بیمارستان مدائن : تهران- خیابان انقلاب- خیابان صبای جنوبی- بخش نازائی مرکز آموزشی درمانی مهدیه : تهران- میدان شوش- خیابان فدائیان اسلام- بیمارستان مهدیه مرکز درمانی بیمارستان میرزا کوچک خان : تهران- خیابان کریم خان زند- خیابان استاد نجات الهی- بخش IVF مرکز درمانی ناباروری نوید : تهران- شهرک غرب- فاز۷- توحید ۱- شماره ۱۱۳ مرکز درمانی ولیعصر : تهران- خ باقرخان- بیمارستان امام خمینی- کدپستی۱۴۱۹۴ ---------------------------------------------------------------- رشت : مرکز ناباروری مهر : رشت – بلوارشهیدانصاری- خیابان ارشاد ---------------------------------------------------------------- ساری : مرکز درمان ناباروری حضرت مریم : ساری میدان امام بلوار پاسداران بیمارستان نیمه شعبان ---------------------------------------------------------------- سنندج : بیمارستان بعثت : سنندج- خیابان کشاورز- بیمارستان بعثت ---------------------------------------------------------------- شیراز : مرکز تحقیقات نازائی شیراز : شیراز- دانشکده پزشکی شیراز- صندوق پستی ۱۶۵۷-۷۱۳۴۵ مرکز مادر شیراز : شیراز-بالاتر از دروازه قرآن ابتدای گلشن مرکز دنا شیراز : شیراز-بلوار مطهری خیابان زرگری میدان ستارخان کوی دنا ----------------------------------------------------------------- کرج : مرکز ناباروری کرج ---------------------------------------------------------------- قم : مرکز ناباروری بیمارستان حضرت معصومه : قم – خیابان امام خمینی مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی : قم – خیابان بنیاد میدان عیسی خیابان شبنم مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی --------------------------------------------------------------- کاشان : مرکز ناباروری دانشگاه کاشان : بیمارستان شهید بهشتی کاشان ----------------------------------------------------------------- مشهد: مرکز ناباروری منتصریه : مشهد- انتهای خ رازی شرقی- جنب بیمارستان سینا مرکز درمان ناباروری نوین : مشهد بلوار وکیل آباد ۴کوثرشمالی ۸ جنب نانوایی مرکز درمان ناباروری رضوی : مشهد بزرگراه شهید کلانتری بعد از پل قائم ----------------------------------------------------------------- همدان : بیمارستان فاطمیه : همدان- بیمارستان فاطمیه- بخش نازائی ----------------------------------------------------------------- یزد : مرکز تحقیقات باروری و ناباروری یزد : یزد- صفائیه- خیابان بوعلی مرکز ناباروری مادر : یزد -چهاراه مهدیه- بیمارستان مادر مرکز ناباروری بیمارستان مجیبیان : یزد- خیابان کاشانی- بیمارستان دکترمجیبیان
با تشکر ز باران عزیز ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- خانمهایی که مراقب وزن خود هستند، رژیم سالم غذایی را رعایت می کنند مثل مصرف زیاد سبزی ها، استفاده از چربی های گیاهی به جای چربی های حیوانی، مصرف منظم ماهی و حبوبات ، شانس خود را برای باروری اافزایش می دهند. " ایجاد یک الگوی سالم برای غذا خوردن و کنترل وزن یک قدم اولیه ی خوب برای زنانی است که به دنبال داشتن فرزند هستند. . " نه تنها یک رژیم غذایی و سبک زندگی سالم به طور بالقوه با باروری کمک می کند بلکه در سلامت جنین و کاهش خطر ابتلا به عوارض دوران بارداری عاملی اصلی و اساسی است . " با توجه به آمار موجود 30 درصد از ناباروری ها به علت اضافه وزن یا کمبود وزن است. وزن نامناسب به علتایجاد تغییرات در هورمونها ، می تواند بر تخمک گذاری تاثیر بگذارد. . کاهش وزن حتی به 5میزان درصد می تواند شانس باروری را افزایش دهد . توصیه های غذایی زیر ، راهنمایی برای زنانی است که افزایش وزن دارند و می خواهند باردار شوند. کاهش مصرف غذاهای با چربی های ترانس و اشباع و افزایش مصرف چربی غیر اشباع مانند روغن زیتون کاهش مصرف پروتئین از منابع حیوانی و افزایش مصرف پروتئین های گیاهی مانند حبوبات در رژیم غذایی خود اضافه کردن فیبر بیشتر به رژیم غذایی ، با افزایش مصرف غلات کامل، سبزیجات و میوه جات افزودن مصرف منابع گیاهی آهن مانند حبوبات، سویا، آجیل ، دانه ها و غلات سبوس دار کاهش مصرف لبنیات پرچرب و استفاده از لبنیات کم چرب به جابی آن مصرف منظم مولتی ویتامین هایی که برای زنان تهیه و تجویز می شوند. در حدود 40 درصد از موارد ناباروی زوجین مردان عامل اصلی ناباروری هستند. مواردی مانند تعداد کم اسپرم و سرعت ضعیف ، همچنین غیر طبیعی بودن شکل اسپرم و اندازه آن ، که در مردان مبتلا به اضافه وزن و چاق شایع است. مردانی که در آرزوی داشتن فرزند هستند نیز باید برای حفظ وزن سالم بدن و مصرف یک رژیم غذایی متعادل، مسئولیت خود را انجام دهند ، زیرا چاقی در مردان با تغییر سطح هورمون تستوسترون و یاموارد دیگر بر باروری تاثیر می گذارد ." همچنین مواد مغذی یا ریز مغذی هایی که می توانند به افزایش قدرت باروری کمک کنند شامل روی ، سلنیوم ، ویتامین دی و اسید فولیک هستند. منابع غذایی روی ، آجیل ، گوشت قرمز و ماهی است و سلنیوم در نان، ماهی ، گوشت و تخم مرغ وجود دارد. منبع ویتامین دی روغن ماهی و لبنیات غنی شده با ویتامین دی است و اسید فولیک در انواع کلم، اسفناج وسبزی های برگی وجود دارد. در سایر موارد رعایت تعادل و تنوع و اعتدال در وژیم غذایی برای پدران به اندازه مادران مهم و موثر است. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- با تشکر از باران عزیز تغذیه صحیح پس از انتقال جنین شواهد علمی ارتباط تنگاتنگ بین شیوه تغذیه و عادات غذایی والدین را در سلامت و کیفیت سلول تخم بیش ار پیش نشان می دهد.این بدان معناست که در رژیم غذایی و الگوهای رفتاری ، تغذیه ی صحیح از عوامل موثر در موفقیت زوجین در باروری موفق داشتن بارداری کم خطر و نهایتا تولد نوزاد سالم است. تغذیه از ماهها قبل از بارداری در سلامت سیستم ایمنی و عصبی فرنتان موثر است. جالب است بدانید تغذیه شما پس از انتقال جنین و در هفته های اول بارداری نه تنها بر موفقیت بارداری و سلامت فرزندتان در بدو تولد موثر است بلکه زمینه ساز و تعیین کننده ابتلای فرزندتان به بیماری های مزمن در بزرگسالی است.به همین جهت می باست به شیوه ی تغذیه خود توجه بیشتری نشان دهید.رفتارهایی تغذیه ای مناسب رفتارهایی است که به باروری موفق و سلامت تکامل جنین به ویژه در هفته های اول بارداری کمک کند. توصیه های عمومی پس از انتقال جنین از سبزی ها، میوه ها در طیف رنگی متنوع به منظور تامین آنتی اکسیدانها و ویتامینهای مورد نیاز به صورت روزانه استفاده کنید از منابع غنی ویتامین E مثل دانه آفابگردانو بادام استفاده نمایید. منابع غنی روی مانند کنجد و دانه کدو حلوایی و گوشتهای کم چرب را در برنامه غذایی خود بگنجانید از منابع امگا 3 مثل ماهی آزاد و سالمون و یا تخم دانه کتان و گردو به مقدار مناسب استفاده کنید. از فرآورده های شیری پاستوریزه استفاده کنید. از مصرف کافئین که در قهوه، چای ، نوشابه و شکلات تا حد امکان اجتناب نمایید. روزانه 4 تا 5 لیوان آب بنوشید. از مصرف روغن های جامد و شیرینی ها و مواد غذایی که با این روغن ها درست شده اند خودداری کنید از مصرف مواد غذایی که نسبت به آنها از قبل حساسیت داشته اید پرهیز کنید. سعی کنید در معرض سموم یا آفت کش هایی که برای میوه ها و سبزی ها استفاده می شود قرار نگیرید.در فواصل منظم غذا بخورید و نگذارید گرسنگی شما شدید شود. علاوه بر این توصیه ها ی عمومی ممکن است برخی از مادران به رژیم های غذایی خاص نیاز داشته باشند که در این صورت باید با متخصصین تغذیه مشاوره نمایند و برنامه غذایی خود را تحت نظر این متخصصین دریافت و اجراکنند. منبع: مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- با تشکر از باران عزیز درمان یبوست بهترین راه رفع یبوست پیروی از روش زندگی سالم است. به عنوان یک قاعده کلی ، اگر شما مستعد ابتلا به یبوست هستید ، به ایجاد برخی از تغییرات در رژیم غذایی و سبک زندگی برای بهبود عملکرد صحیح روده خود نیاز دارید در این مورد : * ورزش کنید. شروع یک برنامه ورزشی با کمک در رساندن مناسب خون ، اکسیژن و مواد مغذی به روده ها عملکرد طبیعی آنها را بهبود می بخشد. داشتن یک برنامه مناسب ورزشی ، همراه با تغییرات در رژیم غذایی و استفاده از مکمل های مورد نیاز ؛ پایه اصلی درمان را تشکیل می دهد. فیبر بخورید. (25-35 گرم ، معادل 2-3 قاشق غذا خوری ، در دوزهای منقسم). فیبر به طور کلی برای افزایش حجم مدفوع مورد نیاز است ، و موثر ترین شکل فیبر سبوس است. فیبر همچنین به توسعه انقباضات منظم روده کمک می کند. مایعات مصرف کنید روزانه بین 6 تا 8 لیوان آب و مایعات دیگر بنوشید. توصیه می شود ازمصرف آب یخ خودداری کنید.. عملکرد نامناسب کبد در برخی از موارد باعث ایجاد یبوست به خصوص در یبوست های مزمن می شود.چنانچه تغییرات گفته شده در روش زندگی را به کار گرفته اید و هنوز نتیجه مطلوب نگرفته اید به این قسمت اهمیت بیشتری دهید.برای بهبود عملکرد کبدی از مواد غذایی توصیه شده در طب سنتی مانند خاکشیر استفاده کنید. تغییرات رژیم غذایی تغییرات در رژیم غذایی خود را با خوردن یک رژیم غذایی با فیبر زیاد از طریق مصرف مقدار زیادی میوه تازه و سبزیجات دارای برگ سبز ، حبوبات ، غلات سبوس دار ، مغزها و دانه ها آغازکنید.. این اساس رژیم غذایی سالم و بلند مدت است. ، مطمئن شوید که به اندازه کافی آب مینوشید. فیبر ها مانند یک اسفنج آب را جذب می کنند و باافزایش حجم مدفوع ازیبوست پیشگیری می کنند. قندهای ساده و آرد های سفید را از رژیم غذایی خودحذف کنید و یا تا آنجا که ممکن است مصرف این مواد را کاهش دهید. این مواد علاوه بر ایجاد مشکلات گوارشی ممکن است یبوست ایجاد کنند. سبوس غلات از مهمترین بخش های سلامت بخش آنها هستند که در فرایند تهیه آرد سفید از بین می روند. در صورتی که امکان تهیه سبوس را به طور جداگانه دارید آرد آن را به غذاهای مختلفی مانند سوپ ها و ...اضافه کنید. ممکن است در هفته اول شروع مصرف فیبر، مشکلاتی مانند گاز و ناراحتی معده را تجربه کنید اما این مشکلات پس از یک هفته به تدریج کاهش یافته و از بین می روند. برای کاهش این عوارض از مقادیر کم شروع کنید و مقدار آن را در طول زمان افزایش دهید تا به مقدار مورد نظر برسد (مثلا از یک قاشق چایخوری شروع کنید.) سبوس علاوه برمنظم و نرم کردن مدفوع مشکلات گوارشی مانند سوزش معده، دردهای شکمی و گازهای روده ایرا کاهش می دهد اگر از یک رژیم غذایی کم یا بدون چربی استفاده می کنید ، برخی از چربی های ضروری مانند امگا 3 و امگا . رابه رژیم غذایی تان اضافه کنید. اسیدهای چرب ضروری برای بسیاری از عملکردهای مختلف بدن مهم است. از مصرف غذاها و نوشیدنی هایی که قابض هستند خودداری کنید و یا مقدار آنها را کاهش دهید.مواد غذایی مانند آرد سفید ، پنیر ، غذاهای سرخ شده ، شیرینی ، نمک ، گوشت گاو ، شیر پاستوریزه ، تنقلات ، شراب ، نوشیدنی های گازدار و قهوه. توت هایی که دانه های زیادی دارند، مانند توت فرنگی ، تمشک و توت سیاه ، باید اجتناب شود ، مصرف بیش از حد ، آنها سبب یبوست می شوند. برای حل مشکل یبوست ، مهم است که فلور باکتریایی روده به خوبی حفظ شوند تا بتوانند عملکرد مناسب خود را داشته باشند.. استفاده بیش از حد از ملین ها ، آنتی بیوتیک ها و تنقیه می تواند باکتری های مفید را از روده ها حذف کند. برای افزایش حضور باکتری های مفید روده از ماست ، آب پنیر ، کفیر یا دوغ استفاده کنید. قرص اسیدوفیلوس و یا مخمر اسید لاکتیک نیز می توانددراین فرایند کمک کند. مصرف محصولات پروبیوتیک مکمل خوبی برای بازگرداندن و حفظ فلور باکتریایی مفید روده است. در یبوست اسپاستیک ممکن است لازم باشد مصرف فیبر خود را تا زمانی که وضعیت تصحیح شود؛ کاهش دهید. در چنین شرایطی مواد مغذی مورد نیاز خود را با نوشیدن آب میوه و سبزی تامین کنید. ممکن است شیر، در کودکانی که یبوست مزمن دارند ، مقصر باشد در این صورت مصرف شیررا کاهش دهید و از سایر مایعات و میوه های تازه و سبزیجات استفاده کنید. یکی از درمان های سنتی استفاده از آب آلو است. البته استفاده از آن به مدت طولانی توصیه نمی شود زیرا آب آلو به عنوان ملین خفیف عمل می کند و روده ها برای عملکرد صحیح به آن وابسته می شوند. برای از بین بردن مشکل یبوست، روده شما باید به درستی و خودبخود عمل نماید. استفاده طولانی مدت از آب آلو اجازه نمی دهد که این اتفاق بیفتد.. عادات اجابت مزاج صحیح برای ایجاد عادت دفع منظم ، شما به آموزش مجدد روده های خود نیاز دارید. به این منظور مراحل زیر را پیگیری کنید: رفتن به توالت در یک زمان مشخص درهر روز ، حتی اگر چیزی اتفاق نیفتد ؛ کنید تنها عضلات خود را شل کنید بیشتر از پنج دقیقه را صرف نشستن در توالت بدون نتیجه نکنید.. اگر عادت کرده اید در توالت چیزی بخوانید دیگر این کار را انجام ندهید. 3) به زور خود را مجبور به دفع نکنید ؛ 4) از زور زدن زیاد بپرهیرید. زور زدن طولانی مدت می تواند به اعصاب و عضلات روده بزرگ و مقعد آسیب رسانده ، و در نتیجه در باعث ایجاد هموروئید و بی اختیاری مدفوع شود. 5) ورزش : حداقل چهار بار در هر هفته به مدت بیست دقیقه ورزش کنید؛ استفاده از مسهل یا تنقیه و یا محصولات دیگر اگرچه موقتا باعث رفع یبوست می شوند اما عملکرد طبیعی روده را از بین می برند.. مکملها ی مفید روزانه 60 میکروگرم اسید فولیک استفاده کنید. منابع غذایی حاوی مقدارکافی اسید فولیک نیستند ، بنابراین باید مکمل های این ویتامین مصرف شوند. آهن اگرفکر می کنید به اندازه کافی مواد غذایی غنی از آهن در رژیم غذایی خود را مصرف نمی کنید ازمکمل های آهن تحت نظر فرد متخصص استفاده نمایید.. ویتامین B1 (تیامین) ، در صورتی که دچار کمبود.آن هستید. مصرف ویتامین C بتائین هیدروکلراید یا هیدروکلرید اسید گلوتامیک با وعده های غذایی به هضم و جذب و در نتیجه به کاهش کم خونی کمک می کند. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2714
میسینگ آجى ببخش پرحرفى کردم,اگه راه حلى یاپیشنهادى به نظرت میرسه حتمابهم بگو,چون تجربه ت بیشتره
خدایا ...جای سوره ای به نام " عشق " در قرآنت خالیست ، که اینگونه آغاز میگردد :وقسم به روزی که قلبت را می شکنند وجزخدایت مرهمی نخواهی یافت!!! (خدایم خداییست... که اگر سرش فریاد بزنم،به جای اینکه با مشت بردهانم بکوبد، باانگشتان مهربانش نوازشم میکند و میگویید: می دانم جز من کسی را نداری...)
راستى به نظرتون مرکزمیلادخوبه؟اگه خوبه کدوم دکترشوانتخاب کنم؟البته چون گفتن ازنظرهزینه ازبقیه جاهاکمتره من این مرکزروانتخاب کردم ولى اگه جاى بهترى روسراغ داریدکه هزینه هاش مثل این مرکزه بهم بگید,من بیمه تأمین اجتماعى وبیمه تکمیلى(بیمه البرز)دارم.
خدایا ...جای سوره ای به نام " عشق " در قرآنت خالیست ، که اینگونه آغاز میگردد :وقسم به روزی که قلبت را می شکنند وجزخدایت مرهمی نخواهی یافت!!! (خدایم خداییست... که اگر سرش فریاد بزنم،به جای اینکه با مشت بردهانم بکوبد، باانگشتان مهربانش نوازشم میکند و میگویید: می دانم جز من کسی را نداری...)
2706