2726
بچم ده ماهشه..بخاطر آلرژی غذاش محدود همهست. اما واقعا کلافه شدم از غذا خوردنش اول اینکه شاید در روز فقط یه پیاله سوپ بخوره بچه ده ماهه چقد باید غذا بخوره دوم اینکه باید بازی کنه وسط بازی یفه قاشق بدم یا میریزه بیرون یا میخوره ولی دیگه اعصابم نمیکشه بچه این سنی را چطور میشه عادت داد...می ترسم خسته بشم دیگه هیچی ندم بهش فقط چیزی که دوست داره مثل میوه دستش میگیره میخوره
با کالسکش ببرش بیرون 2-3 ساعت بچرخونش و هیچی بهش نده بعد سنگم می خوره
«رَبَّنا هَبْ لَنا مِنْ أَزْواجِنا وَ ذُرِّیَّاتِنا قُرَّةَ أَعْیُنٍ وَ اجْعَلْنا لِلْمُتَّقینَ إِماماً»لفرقان آیه : 74 «پروردگارا، به ما از همسران و فرزندانمان آن ده که مایه روشنىِ چشمان [ما] باشد، و ما را پیشواى پرهیزگاران گردان.»
راضیه جونم باور کن من هم یه پسر دارم بعد از 4 ساعت گرسنگی و بازی بام نمیخورد من حال اینجور مامانارو کامل میفهمم خدا صبورت کنه مامان المیرا و کمکت کنه بتونی روشای مختلف به کار بگیری من اگه بخوام تعریف کنم سرت سوت میکشه عزیزم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
فکر نمی کنم صندلی غذا خیلی کمک باشه آخه مگه بچه می شینه سرجاش یک دقیقه اونم به ای که بد غذا باشه به نظر من که حس زندانی بودن بهشون دست میده
«رَبَّنا هَبْ لَنا مِنْ أَزْواجِنا وَ ذُرِّیَّاتِنا قُرَّةَ أَعْیُنٍ وَ اجْعَلْنا لِلْمُتَّقینَ إِماماً»لفرقان آیه : 74 «پروردگارا، به ما از همسران و فرزندانمان آن ده که مایه روشنىِ چشمان [ما] باشد، و ما را پیشواى پرهیزگاران گردان.»
آره دختر منم تا 20 دقیقه لقمه رو تو دهنش می چرخونه آخرش یا میریزه بیرون یا حواسش نیست می خورتش
احتمالا اینجا مامانایی که بچه هاشون هنوز کوچولوترم هستن میان. پسر من غذا خوب میخوره ماشالا الهی شکر. میگم چرا شاید به درد یکی خورد. اول که تا 4 ماهگی فقط شیر خودم از 4تا 6 ماهگی خیلی کم غذارو شروع کردم در حد یه وعده غذای خیلی رقیق اهن دار مثل پودر برنجی که اهن بهش اضافه شده و با شیر مادر حل میشه بهش میگن سریل cereal. از 6 ماهگی تا 1 سالگی اهن شیر مادر خیلی کمه ولی بچه ها به 11 میلی گرم اهن نیاز دارن که بهتره به قطره ی اهن اکتفا نکنید چون با ادرار دفع میشه . تمرکزتون رو روی غذای اهن دار بذارید مهم نیست مقدارش به کیفیتش توجه کنید. از صندلی غذا از 4 ماهگی استفاده کنید تا عادت کنه بهش و حتما همراه خودتون که غذا میخورید بهش بدین و همیشه یه جای ثابت.وقتی غذا خوردن شمارو ببینه تشویق به خوردن میشه اگه با قاشق دوست نداشت با دست تمیز امتحان کنید . از اول ادا در نیارید و بازی نکنید و شعر نخونید و تلویزیون روشن نکنید . هر وقت نخواست غذا دادن رو متوقف کنید و اگر فکر کردین کم خورده یکساعت بعد باز امتحان کنید. حتما غذارو حسابی پوره کنید تا اگه توی دهنش نگه داشت با لیوان بهش اب بدین تا قورت بده و از 9 ماهگی کم کم از پوره کردن برید سراغ له کردن با چنگال. زرده ی تخم مرغ. گوشت گوساله . ران مرغ . نخود . عدس . صدف خوراکی. ...سرشار از اهنن . همه چیز بدین تا یکسالگی جز شیر و عسل. با عشق به بچه غذا بدین با ارمش و حوصله ی زیاد . اگر خیلی بد غذاست بین شیر تا وعده ی غذاش 3 ساعت گرسنه نگهش دارید باهاش بازی کنید تا خسته شه و بخوابه بعدش حسابی گرسنست. ایشالا حتما موفق میشید.
بزرگان بر خود سخت میگیرند ... حقیران بر دیگران . 
منم کلافه شدم خدایا شکرت پسرم نه درست شیرخورد توبیداریش حالاهم فرنی وسوپشو با هزار زحمت میدم بهش نذرحضرت علی اصغر کردم ایشالله که بهترمیشه
حرف زدن باکسی که منطق حالیش نیست مثل نصب کردن ویندوز روی چرتکست
وقتی نخوان بخورن نمیخورن من پسرم 4 سالشه همین حالا همبا زور بهش بدم میدتش بیرون صندلی غذا هم یه خرج الکیه ببینید چه مدلی دوست داره مثلامن پسرم عاشق ماسته به بهونه ماست که اگر اینو بخوری بعد بهت ماست میدم بخوری میخوردالانم همینه.باید قلقش بیاد دستتون
مرسی مسافرجون من دوتا خواهر زاده هامو بیشتر خودم غذاشونومیدادم انقدر که قشنگ میخوردن اصلا حرص نمیدادن به این امیدکمکی پسرمو شروع کردم ولی متاسفانه همه مدله امتحان کردم ولی بازم دهنشومحکم میبنده به نظرمن که ژنتیکه وبه خونواده شوهرم رفته چون مادرشوهرم میگه که بدغذابودن ولی ماهممون خوش خوراک بودیم
حرف زدن باکسی که منطق حالیش نیست مثل نصب کردن ویندوز روی چرتکست
2706