2726
اول باید شکر و اب و عرق هل و گلاب و زعفرون دم کرده رو در یه ظرف بریزی و بذاری روی حرارت تا شکر خوب حل بشه وقتی شکر حل شد زیرشو خاموش کن تو یه قابلمه روغن مایع بریز بعد ارد الک شده رو توش بریز و تفت بده باید رنگ اردت یکمی تیره بشه بعد شهدی که اماده کردی بریز به هم بزن تا حلوات اماده بشه و روغن بندازه اندازه ها رو نمی تونم بگم اخه من چشمی اندازه ها رو میریزم

امروز شعر سرودم   مسامی مسامی بش بش بگید ....مسامی   صد قل هوالله بش بگید ....مسامی...هر کی نگه مسامی...  مسامی ..مسامی...مسامی....   علت نامگذاریم:من تو خونه شوهرمو مسامی صدا میکنم.... مسامی بر وزن مساوی یعنی این( = ) معنی خاصی نداره اما احساساتم فقط در قالب این کلمه ابراز میشه 

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
همه چی اندازه هم مثلا شکر ١لیوان-آرد ١لیوان-مخلوط آب و گلاب ١لیوان-روغن ١لیوان کمی کمتر-زعفران و هل به دلخواه- اول آرد و روغن رو تو ظرف میریزیو وبا حرارت متوسط تفت میدی تا رنگ آرد قهوهای طلایی بشه بعد شهد و اضافه میکنی و دیگه حلوا خودش جمع میشه----واسه شهد هم شکر و آب و گلاب رو رو حرارت میزاری همینکه غلید و شکر حل شد کافیه
اول ارد رو توی ماهیتابه با شعله کم و بدون روغن تفت میدی تا یکمی رنگش تیره بشه بعد توی یه ظرف دیگه یک لیوان اب رو به اضافه شکر (شکر به اندازه ارد ولی یک قاشق کمتر)باشه به اضافه گلاب (گلاب یک سوم ارد)و زعفرون میذاریم بجوشه بعد به ارد 50گرم کره و یک قاشق روغن مایع اضافه میکنیم و هم میزنیم و بعد شربت رو که جوشیده بهش اضافه میکنیم و هم میزنیم و بعد سریع توی ظرف میریزیم و تزیین میکنیم .
لطفا برای بهتر شدن زندگیم یه صلوات بفرستید ممنونم