2703
2553
عنوان

جفت و گرید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

76817 بازدید | 16 پست
سلام من در هفته 29 بارداریم . دیروز سونوی سلامت جنین داشتم همه چیز خدارو شکر خوب بود جز اینکه جفت خلفی - فوندال بود با گرید 2 . دکتر گفت نباید پیاده روی و نزدیکی داشته باشم . نمی دونم اینا یعنی چی ؟ خطر ناکه؟ چرا اینو گفت ؟ کمکم کنید چون من هنوز سر کار می رم و تا اواسط خرداد هم کارم ادامه داره اما کارم طوری نیست که بایستم یا راه برم . بیشتر اوقات پشت کامپیوترم.کمکم کنید؟
سلام. من هفته 23 هستم . اطلاعی از مشکل شما ندارم. ولی ماه دوم که رفتم سونو گفت جفت حلقویه و نباید تا ماه چهار پیاده روی و نزدیکی داشته باشی تا جفت جابجا بشه. هفته 16 که رفتم سونو گفت جفت جابجا شده و دیگه مشکلی نیست. ولی در مورد این که شما میگید چیزی نشنیدم.
زندگی راهیست به سوی خدا.....
راهت را به سوی خدا بخند....راهت را به سوی خدا برقص...راهت را به سوی خدا اواز بخوان......
سلام sandy جان منم هفته 18 هستم و جفتم پایینه و بهم گفتن باید کم پیاده روی کنم و چیز سنگین بر ندارم تا بره بالا
این چیزایی که گفتی رو منم یه حایی در مورد پایین بودن جفت خوندم تو google با این عنوان بگرد مطالب خوبی داره!

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

خانومی جفت خلفی اصلا جفت پایینی نیست و جاش خیلی هم خوبه ،جفت قدامی جاش بده

جفت فوندال عبارتست از جفتی که به ناحیه فوندوس (انتهای رحم ) چسبیده و وضعیتی کاملا" نرمال محسوب میشه در حالیکه جفت سرراهی یا حتی جفت قدامی به نزدیک گردن رحم ( سرویکس) میچسبه و وضعیتی خطرناک محسوب میشه

ولی گریدت برای هفته 29 نسبتا بالاست ، شاید واسه اون بهت استراحت داده که جفت کارش رو بهتر بتونه انجام بده ( گرید که میدونی بر اساس میزان خونرسانی و کاراییش تو غذا رسانی به جنین گرید بندی میشه )
کاش می شد زندگی را هم عوض کرد٬ مثل «چایی» وقتی که سرد می شود…
2720
sandy جان اصلا نگران نباشو بیشتر از همیشه استراحت کن وضع من توی حاملگی خیلی بدتز از تو بود و استراحت مطلق بودم ولی با استراحت و گوش دادن به حرفای دکترت حتما حاملگیت به سلامتی می گذره و نی نی خوشگلت را بقل می کنی گرید هم وضعیت خون رسانی و رشد جفت و آخرهای حاملگی به گرید 3 می رسه ولی راه رفتنت را کم کن و نزدیکی اصلا نداشته باش و استرس هم اصلا نداشته باش
بریچ یعنی اینکه پاهای بچه در پائین قرار گرفته نه سرش که با توجه به سن حاملگی شما احتمال اینکه بچرخه و در وضعیت مناسب برای زایمان قرار بگیره هست . تازه اگه هم نچرخید سزارین میشی .
2714
دوره 1، شماره 4، پاییز 1378
�� قبلی 6 از 9 بعدی ��

بررسی محل قرارگیری جفت با استفاده از سونوگرافی در سه ماهه سوم بارداری
صدیقه اسماعیل زاده

اطلاعات تماس:

تاریخ دریافت: تاریخ اصلاح: تاریخ تایید :

چکیده:
سابقه و هدف: جفت از ارگان های مهم جنین است که ارتباط آن را با مادر فراهم می کند و از این طریق مواد مورد لزوم برای رشد جنین را وارد و مواد زائد حاصل از متابولیسم جنینی را دفع می کند. از نکات مورد توجه در مورد جفت محل قرار گرفتن آن است که اهمیت آن بخصوص در اقدامات تهاجمی، تشخیصی و درمانی افزایش یافته و جزو بررسی های معمول سونوگرافی بخصوص در سه ماهه سوم حاملگی است. مواد و روش ها: این بررسی در 240 خانم مراجعه کننده به بیمارستان شهید یحیی نژاد بابل که براساس تاریخ آخرین پریود و سونوگرافی سه ماهه سوم حاملگی را طی می نمودند، انجام شد. این بیماران سابقه ای از بیماری های سیستمیک حین حاملگی یا عوارض جفتی و جنینی (انواع غیر طبیعی جایگزینی جفت یا سابقه کورتاژ یا سزارین های متعدد) در حاملگی های قبلی نداشته و برای کنترل سونوگرافی مراجعه می کردند. یافته ها: در بررسی انجام شده شایعترین محل قرار گرفتن جفت در قسمت قدامی (46.6%) و سپس خلفی (31.7%) و کمترین میزان در قسمت فوندال رحم (17.5%) تعیین گردید. نتیجه گیری: براساس یافته های فوق شایعترین محل قرار گرفتن جفت در قسمت قدامی بوده که با آمارهای منابع دیگر که در قسمت فوندوس گزارش کرده اند متفاوت است. بر این اساس پیشنهاد می شود که انجام اقدامات تهاجمی تشخیصی و درمانی در جنین و مادر با دقت و توجه بیشتری انجام پذیرد
سلام من هفته هجده بارداری هستم.تو اخرین سونوگرافیم نوشته جفت در ناحیه دیوار خلفی و گرید ١،اما من خوندم گرید در قبل از هفته ٢٥باید صفر باشه،خیلی نگرانم.راهنماییم کنید،بچم مشکلی داره؟
2706