2733
2734
عنوان

اطلاعات کامل درباره کیت تخمک گذاری

151084 بازدید | 306 پست
تخمک گذاری به زمانی گفته می شود که یک تخمک (یا در برخی موارد نادر بطور طبیعی بیشتر از یک تخمک) از تخمدان آزاد می شود و این زمان را “دوره باروری” در سیکل قاعدگی می نامند. هر ماه، یک تخمک در درون تخمدان شما به بلوغ می رسد. هنگامی که اندازه آن به حد معینی رسید، تخمک از تخمدان آزاد شده و درونِ لوله های فالوپ، به طرف رحم حرکت می کند. اینکه در هر بار، کدام تخمدان یک تخمک آزاد می کند، نسبتا نامشخص است. آنچه مشخص است این است که وظیفه تخمک گذاری در سیکلهای قاعدگی به صورت منظم و یکی در میان، بین تخمدانها تقسیم نمی شود. برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید و حامله شوید، باید در مدت دو تا سه روز پیش از تخمک گذاری تا ۲۴ ساعت پس از آن، آمیزش داشته باشید. دلیل این امر آن است که اسپرمها می توانند سه تا چهار روز زنده بمانند، اما تخمک نمی تواند بیشتر از ۲۴ ساعت پس از تخمک گذاری به حیات خود ادامه دهد مگر اینکه لقاح صورت پذیرد. اگر در حوالی زمان تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید، احتمال حامله شدن شما افزایش می یابد .در زوجهای معمولی که می توانند به صورت طبیعی بچه دار شوند، در هر دوره ۲۰% احتمال بارداری وجود دارد. حدودا ۸۵% از خانمهایی که بدون استفاده از یکی از روشهای جلوگیری از بارداری آمیزش دارند، ظرف یکسال حامله می شوند. شما می توانید با تعیین زمان دقیق تخمک گذاری، همچنین با افزایش آگاهی خود در مورد تغییرات هورمونی و فیزیکی که در هر ماه در بدن شما رخ می دهد، احتمال حامله شدن خود را افزایش دهید. همچنین شما می توانید از این اطلاعات استفاده کرده و با خودداری از آمیزش در نزدیکی زمان تخمک گذاری، از بارداری جلوگیری کنید. البته توجه داشته باشید که این روش، بهترین روش جلوگیری از بارداری نیست و استفاده از آن ممکن است موفقیت آمیز نباشد.
خدایا شکررررررر
نحوه ی استفاده از کیت برای تعیین روز تخمک گذاری: کیت های تخمک گذاری ، درواقع نسبت به ترشح هورمون LH حساس هستند و از این طریق روز تخمک گذاری را تعیین می کنند. جهت تعیین روز تخمک گذاری خود از حدود 16 -17 روز مانده به شروع عادت ماهانه ی بعدی ، باید از کیت استفاده کنید. اگر سیکلهای شما منظم است تخمک گذاری تقریبا در یک زمان مشخص انجام می شود . مثلا شخصی که دارای سیکلهای منظم 28 روزه می باشد معمولا روز 14 سیکل ، تخمک گذاری دارد. روی کیت شما معمولا دو خط وجود دارد. خط اول که خط کنترل نام دارد همیشه پررنگ است و صرفا جهت کنترل سالم بودن کیت شماست. تغییر رنگ خط دوم کیت ، محدوده ی تخمک گذاری را به شما نشان می دهد : 1- اگر فقط یک خط پررنگ باشد، یعنی از روز تخمک گذاری دور هستید و تقریبا هیچ احتمالی برای بارداری وجود ندارد. 2- اگر یک خط پررنگ و خط دوم کمرنگ باشد، یعنی به زمان تخمک گذاری نزدیک و یا از آن دور می شوید. 3- اگر هر دو خط پررنگ باشد درواقع تست شما مثبت است و به این معنی است که طی 24 تا 36 ساعت آینده تخمک گذاری انجام می شود.
خدایا شکررررررر

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
ملینا جون برای پسردار شدن باید دقیقا روز تخمک گذاری اقدام کنید. نه دیرتر نه زودتر البته اینم بگم این کار فقط احتمال پسردار شدن رو بالا میبره. نه اینکه صددرصد پسر بشه. شما باید شرایط تغذیه ای و سایر شرایط هم در کنارش رعایت کنید
خدایا شکررررررر
من پلی کیستیکم.با5دوره متفورمین وکلومیفن اینماه در14همین روز پری3 فولیکول باسایزهای 16.19 و33 داشتم همون روزی که سونودادم صبحش کیت تخمک گذاری گذاشتم دوخط ظاهرشد فرداش خط دوم محوبود دکی گفت احتمالا فولی 33آزادشده امروز 18مین روزپریم دوباره کیت گذاشتم یه خط کمرنگ ولی واضح ظاهرشد سوالم اینه که میشه تو یکماه دوتخمک بافاصله 4 روز آزادبشه
آرزوهایت راکنار نگذار دنیا بالاخره مجبورمیشودبا دلت کناربیاید...
2738
روشا جان بله احتمالش هست که در یک ماه دو تخمک با فاصله ی چهار روز آزاد بشه. دقیقا به همین دلیله که پزشکان به کسانی که در اقدامند میگن تا آخر سیکل یک روز درمیان اقدام کنید. اتفاقا یکی از دوستهای خواهرم که دوقلو داره ماهی که باردار شد دو تخمک با فاصله ی 5 روز آزاد کرده بود. وقتی که برای سونوی تعیین سن جنین رفته بود دکتر اینو فهمیده بود و گفته بود یکی از نی نی هاش 5 روز از اون یکی بزرگتره :)
خدایا شکررررررر
مرسی گلم.امروز26مین روز پریمه ازصبح لکه بینی خیلی کمرنگ دارم نمیدونم ازعلایم بارداریه یا پری داره تشریف میاره پس فردا موعدپری
آرزوهایت راکنار نگذار دنیا بالاخره مجبورمیشودبا دلت کناربیاید...
سلام من که این ماه ازکیت استفاده کردم دوروز دوخط بیرنگ به اندازه 5روزهم دوخط پرنگ علتش چی میتونه باشه یعنی منم دوبار تخمک گذاری داشتم ؟ازدومارک کیت هم استفاده کردم هردو به همین صورت بود. خانما شماتاچندروز کیت تون دوخط همرنگ بود؟
2706