2726
سلام مهرناز جون. نی نی من دو سه هفته دیگه به دنیا میاد. رو اسمش هنوز شک دارم. سوفیا رو هم من و هم شوهرم دوست داریم ولی به فامیلش نمیاد که با ه شروع میشه. خودم فکر میکنم اسمهایی که حرف اول یا دومش ه است بیشتر مناسبه. ولی هلیا وهلنا واینها رو هم دوست ندارم . میشه کمکم کنی. ممنون

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام مهرناز جون. نی نی من دو سه هفته دیگه به دنیا میاد. رو اسمش هنوز شک دارم. سوفیا رو هم من و هم شوهرم دوست داریم ولی به فامیلش نمیاد که با ه شروع میشه. خودم فکر میکنم اسمهایی که حرف اول یا دومش ه است بیشتر مناسبه. ولی هلیا وهلنا واینها رو هم دوست ندارم . میشه کمکم کنی. ممنون
2728
مهر ناز جون میشه لطفا اسم دختر که مذهبی باشه و هم تک بهم بگی مرسی گلم از اسم های رایج مذهبی نباشه مثل زهرا فاطمه.آخه خواهر من و خواهر شوشو همش از این اسم هاست

پیشاپیش مرسی بووووووووووووس
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر بحق سیده زینب سلام الله علیها
اسم دختر و پسر برای طلا جان:
آترینا فارسی نام پسر اوپَدرَم که به نوشته سنگ نوشته بیستون در زمان داریوش پادشاه هخامنشی در خوزستان یاغی شد و خود را پادشاه خوزستان خواند
آرمینا فارسی دختر همیشه پیروز - بانوی مقتدر - الهه زیبایی
آریسا فارسی (دختر) رنگین کمان - همچنین به ریشه بوته سوسن کبود هم آریسا گویند
آویسا فارسی (دختر) پاک و تمیز مانند آب
آرشیدا فارسی بانوی درخشان آریایی - بانوی آراسته و درخشان - مرکب از آر + شید + الف تانیس - آر به دومعنی به کار می رود اول:مخفف آریایی و دیگری :مرخم آرا به معنای آراینده
آرنیکا فارسی (دختر) آریایی نیک خو
آوینا اوستایی-پهلوی,فارسی دختر پاک ، بانویی که مثل آب زلال است. مرکب از آو(آب) + ین نسبت + الف تانیث
آریستا فارسی زیبا و خوشکل مانند عروس ، مرکب ازآریس به معنای عروس و تا پسوند مشابهت
آدرینا فارسی آتشین ، سرخ رو ، دختر زیبا رو ، بانوی آتشین
الینا عربی,فارسی (دختر و پسر) مرکب از الین عربی به معنی بزرگ یا گوسفند پر دنبه + الف فاعلی فارسی:بخشنده بزرگی و احترام،پرورشدهنده گوسفندان پروار
الیسا عربی,فارسی دختری که مانند گل انار لطیف است + مرکب از الیس(عربی)به معنای گل انار و الف تانیث فارسی
اویسا فارسی (دختر) آویسا ، پاک و تمیز مانند آب
بردیا فارسی نام دومین پسر کوروش پادشاه هخامنشی و برادر کمبوجیه
بهنیا فارسی (پسر) کسی که از نسل خوبان است
بنیتا فارسی دختر بی همتای من
پانیا فارسی (دختر) محافظ نگهدارنده
سارینا فارسی (دختر) خالص،پاک
سامیا فارسی (پسر) نام ماه یازدهم از سال ایرانیان در زمان هخامنشیان
سومیا فارسی (دختر) محبوب، دوست داشتنی
پرنیا یا فرنیا فارسی (دختر) اصیل، دارنده اصل و نسب
مانیا فارسی (دختر) علاقه بسیار زیاد
جور می کند خدا در و تخته را با هم. آنطور که تو و مرا... تو خاطره ساز و من خاطره باز
پیشنهاد من به طنازجون:
نورا فارسی,عربی نور(عربی) + ا(فارسی)، مؤنث انور درخشان، تابان
نیروانا سنسکریت آخرین مرحله سلوک در نزد"بودا" که مرحله محو شدن جنبه حیوانی وجود و رسیدن به کمال است
نیکا فارسی چه خوب است، خوشا، نام رودی در شمال ایران
آرا فارسی مخفف آراینده آرایشگر-زیور زینت
آلما ترکی سیب، کنایه از زیبایی
آناهید فارسی آناهیتا،ازبین برنده ناپاکی و پلیدی، نام ایزد آب که در اوستا به صورت دوشیزه ای بسیار زیبا و بلند بالا توصیف شده است
آوا فارسی صدایی که به آواز خوانده می شود یا از آلات موسیقی به گوش می رسد
آوین کردی عشق
آرشیدا فارسی بانوی درخشان آریایی - بانوی آراسته و درخشان - مرکب از آر + شید + الف تانیس - آر به دومعنی به کار می رود اول:مخفف آریایی و دیگری :مرخم آرا به معنای آراینده
آرنیکا فارسی آریایی نیک خو
آوینا اوستایی-پهلوی,فارسی دختر پاک ، بانویی که مثل آب زلال است. مرکب از آو(آب) + ین نسبت + الف تانیث
آریستا فارسی زیبا و خوشکل مانند عروس ، مرکب ازآریس به معنای عروس و تا پسوند مشابهت
آرشین فارسی آرشین نام یکی از زنان دوره هخامنشی می باشد که به کاردانی مشهور بوده و هم به معنای دوست داشتنی نیز می باشد
مهدیس فارسی شبیه ماه، بسیار زیبا و سفید
مهرسا فارسی مانند خورشید
مهکامه فارسی دارای کام و آرزویی چون ماه روشن و پیدا
اسامی که با اسم خودت همخوانی داره:
پارمیس فارسی پرمیس، نام دختر بردیا ونوه کوروش پادشاه هخامنشی -پارمیدا تغییر یافته نام اوستایی پرومیثه یا پرومیزد و به معنی بانوی دانا دانشمند یا بانوی پرمهر است
پردیس فارسی فردوس ، باغ، بستان
پرمیس فارسی پارمیس، نام دختر بردیا ونوه کوروش پادشاه هخامنشی -پارمیدا تغییر یافته نام اوستایی پرومیثه یا پرومیزد و به معنی بانوی دانا دانشمند یا بانوی پرمهر است
مهدیس فارسی شبیه ماه، بسیار زیبا و سفید
نارسیس یونانی لاتین از یونانی، نرگس، نام جوانی زیباروی در اساطیر یونان که وقتی صورت خود را در آب دید عاشق خود شد و در آب پرید و غرق گشت و تبدیل به گل نرگس گردید
یاس فارسی گلی زینتی با رنگهای زرد، سرخ، سفید، و بنفش و بسیار خوشبو،گل منسوب به حضرت زهرا(س)
اسامی که با اسم همسرت (امین) همخوانی دارند:
آوین کردی عشق
آترین فارسی آذرین مانند آتش - زیبا و پر انرژی
بهین فارسی مرکب از بهین (بهترین) + آفرین (آفریننده)
ثمین عربی گران بها، قیمتی
روژین کردی مانند روز، روشن
ساتین فارسی محبوب و دوست داشتنی
شارمین سنسکریت خجسته فرخنده
طنین عربی انعکاس صوت، پژواک، خوش آهنگی
نادین روسی,فرانسه امید و آرزو
جور می کند خدا در و تخته را با هم. آنطور که تو و مرا... تو خاطره ساز و من خاطره باز
مامی کوچولو:
تسنیم نام چشمه ای در بهشت
کوثر نام چشمه ای در بهشت

مامی جان من همین دو اسم رو تونستم برات پیدا کنم.فکر نمیکنم غیر از اینا هم دیگه اسمی باشه
فلور جان:
هاله یونانی معرب از یونانی حلقه نورانی سفید یا رنگی که گاهی گرد ماه یا خورشید دیده می شود
هانا کردی پناه، امید،نفس، فریاد
هانیه عربی مؤنث هانی- مادر مهربان و دلسوز
هیلدا لاتین نیرومند، قوی
هانیا عربی مؤنث هانی- مادر مهربان و دلسوز
هانه کردی چشمه
narcisses عزیز:
عابده عربی مؤنث عابد، عبادت کننده، پرستنده چیزی یا کسی
عارفه عربی مؤنث عارف، آن که از راه تهذیب نفس و تفکر، به معرفت خداوند دست می یابد، دانا، آگاه
عذرا عربی دوشیزه، باکره، بکر، لقب مریم(ع) و لقب فاطمه(س)، نام معشوق وامق
آتنه فرانسه آتنا-در اساطیر یونان، خدای اندیشه، هنر، دانش، و صنعت
آتیه عربی آینده
آرمینه ارمنی ارمنی، دختر ارمنی
آزاله فرانسه گلی خوشبو که معمولاً به شکل قیف یا زنگوله است و به رنگهای سفید، صورتی، زرد، قرمز، و ارغوانی دیده می شود
آلاله فارسی شقایق،گلی به رنگ زرد سفید یا قرمز که انواع گوناگون خودرو و زینتی دارد
مامان ترمه جان:
یامین عبری نام همسر یعقوب(ع)
یرحا عبری نام مادر موسی(ع)
هاجر عبری معرب از عبری فرارکننده ، مهاجرت کننده، نام مادر اسماعیل و همسر ابراهیم(ع)
نجم عربی ستاره ، نام سوره ای در قرآن کریم
نجمه عربی مؤنث نجم،ستاره
نرجس عربی معرب از فارسی،نرگس، نام همسر امام حسن عسگری(ع) و مادر حضرت مهدی(ع)
نسا عربی زنان، نام سوره ای در قرآن کریم
نونا سریانی برج حوت، نام مادر ابراهیم(ع)
ماریه عربی زن سپید و درخشان، نام یکی از همسران پیامبر(ص)
مطهره عربی مؤنث مطهر، پاک و مقدس،منزه
مهدیه عربی مؤنث مهدی،عروس
میریام فارسی قوی و فربه، نام خواهر موسی(ع)
لیا عبری خجسته، نام همسر یعقوب(ع)
فاطیما عربی فاطمه نام شهری در اروپا که حضرت فاطمه در آنجا ظهور کرده است
عذرا عربی دوشیزه، باکره، بکر، لقب مریم(ع) و لقب فاطمه(س)، نام معشوق وامق
طاهره عربی مؤنث طاهر، زن پاک و مبرا از عیب، لقب فاطمه زهراع) و لقب خدیجه همسر پیامبر(ص)
ساجده عربی مؤنث ساجد، سجده کننده
سارا عبری شاهزاده خانم ،نام همسر ابراهیم(ع) و مادر اسحاق(ع)
ستیلا عربی از القاب حضرت مریم سلام الله علیها و نام دختر امام موسی کاظم.
آتنا عربی در دعای قنوت به معنی به ما عطا فرما
بسمه عبری نام دختر اسماعیل (ع)
محدثه عربی
سلام به همه. منم اسمایی که به نظرم قشنگند براتون میذارم شاید به دردتون خورد:
دختر:
آریانا،
دریا،درینا،
آوینا،
آرنیکا
پارمین
پرنیان
پسر:
آراد،
آریامهر،
البرز،
دادمهر،
رادمهر،
سِپنتا،
مهربد،
نیکان،
هامون،
ماکان،
کیاراد
مهبد
خواهش میکنم مامان ترمه جون حالا ازاین اسما چیزی بود که پسندیده باشی؟دوست دارم بدونم.راستی ریحانه هم هست یادم رفت برات بذارم
2706