کل بارداری 280 روز (40 هفته / 9 ماه و ده روز) هست. اصولا در علم زنان و مامایی از 2 مدل زمان بندی استفاده میشود : 1. هفته >> که از اولین روز آخرین پریود حساب میشه . تمام اعمال مامایی و پزشکان بر مبنای همین "هفته" هست.پس سعی کنید همیشه از اول سن بارداری تان را به "هفته " یا گرفته و بیان کنید. 2. تریمستر (سه ماهه) >> کل بارداری 9 ماه است که به سه تا تریمستر(سه ماهه) تقسیم شده : سه ماهه اول: از صفر تا 14 هفته سه ماهه دوم: 14 تا 28 هفته سه ماهه سوم : 28 تا 42 هفته 3. ماه >>> اکثر خانم ها سوال میکنن که "من در ماه چندم بارداری م هستم؟" تقسیم بندی بصورت "ماه" ارزش بالینی برای ماما و پزشک نداره . فقط جهت اطلاع شما ، و برای رسیدن به پاسخ این سوالات ، ماه های بارداری رو محاسبه کردم. ولی هم چنان یادتون باشه که ارزش "ماه" خیلی کمتر از " هفته " ست و ما اصلا با سیستم "ماه چندم بارداری" کاری نداریم. پس موقع شرح حال دادن ، فقط هفته او ذهنتون باشه. ماه های بارداری: 1. یک ماه تمام/ 30 روز : 4 هفته و 2 روز 2.دو ماه تمام/60 روز: 8 هفته و 4 روز 3. سه ماه تمام / 90 روز : 12 هفته و 6 روز 4. چهار ماه تمام / 120 روز : 17 هفته و 1 روز 5. پنج ماه تموم / 150 روز : 21 هفته و 3 روز 6.شش ماه تموم / 180 روز : 25 هفته و 5 روز 7. هفت ماه تموم / 210 روز: 30 هفته 8. هشت ماه تموم / 240 روز : 34 هفته و 2 روز 9. نه ماه تموم / 270 روز : 38 هفته و 4 روز بارداری 9 ماه و 10 روزه : یعنی 38 هفته و 4 روز + 10 روز = 40 هفته برای زایمان طبیعی :معمولا از 38 هفته منتظر درد های زایمان طبیعی هستیم برای سزارین : معمولا اجازه میدن 37 هفته پر بشه و اوایل 38 هفته وقت سزارین میدن (مثلا 38 هفته و 1 روز...2 روز ....3روز ...)
دختر نازم 29 مرداد اومد بغلم... خدایا شکرت

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2728