2703
2553
عنوان

فقط اسامی قرآنی برای نی نی های خوشگل

| مشاهده متن کامل بحث + 179362 بازدید | 85 پست
خانومی یسنا اسم مذهبی نیست اگرم باشه اسم مدهبی دین زرتشتی میشه !!!!
مه دین ما ....اخه یسنا نام یک قسمت از کتاب اوستا هست که 72 قسمت داره و به معنی سرود و نیایش و ایین و سرود مذهبی هست
ولی در کل الان اسم مذهبی به شمار نمیاد یه اسم ایرانی در زیان باستانی و اوستایی هست البته حتما اون موقع اسم نبوده الان چند ساله مد شده اسم شده اما در کل معنی قشنکی داره و شیک هم هست
خدای مهربون ممنونم که زیباترین گل بهشتی رو به من هدیه کردی و من مادر شدم
CafeMom Tickers

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

جدیدا مد شده می گن اسم قرآنی.
آخه هر کلمه ای که توی قرآن اومده که نمی شه به جای اسم استفاده کرد.
مثلا مشکات خیلی کلمه خوبیه ما فکر نمی کنم مناسب اسم باشه.
من خودم اسم طهورا رو شنیده بودم و خیلی خوشم میومد و می خواستم برای دخترم بذارم. قرآن هم هست. اما تحقیق که کردم دیدم کلمه ی طهورا به خودی خود وجود نداره و از لحاظ دستوری و جایی که قرار گرفته کلمه طهور تنوین گرفته شده طهوراً و بعد وقف که می شه ، میشه طهورا... و به نظرم اصالتی رو که یک اسم داشته باشه نداره.
یا یه نفر اسم مائده رو بهم پیشنهاد داد و من که فکر کردم دیدم مائده یعنی سفره آسمانی یا غذای آسمانی. آخه کی اسم بچش رو می ذاره سفره و غذا. حالا می خواد آسمانی باشه یا زمینی...
یا مثلا اسرا، یعنی چی؟؟؟چون اسم یک سوره قرآن می شه دلیل نمی شه بذاریم رو بچمون
سبا یعنی چی؟ اسم یک سرزمینه خب چه اصالتی داره برای اسم بودن؟؟؟ فقط چون توی قرآن اومده باید بذاریم؟؟
اگه اینطوره بقره و نمل و نحل و شیطان و ..... اینا هم توی قرآن هست.
الان اسمهایی مثل صدرا یسرا حسنا و طهورا و حلما و ... و اینجور اسمها به عنوان اسامی قرآنی مد شده که به نظرم برای اسم گذاری بچه اصیل نیستند و یه جورایی گول زدن خودمونه.
شنیدم یکی اسم بچش رو گذاشته بود استبرق چون توی قرآن اومده . اما به نظرتون استبرق به عنوان اسم کلمه ی مناسبیه؟

کسی که می خواد اسم مذهبی انتخاب کنه چرا از اسامی ائمه انتخاب نمی کنه؟؟؟
محمد علی حسین مهدی صادق رضا
فاطمه زهرا ریحانه آمنه سمانه ستاره=نجمه نرگس
اینا اسمهای قشنگی هستند که هیچوقت قدیمی نمی شن و اصالت دارند.
بهترین اسمها اسم ائمه معصومین و مادرانشون هست...
اما در کل اسم باید نیکو باشه. یعنی معنی خوبی داشته باشه و اصالت داشته باشه و اگر اسم یک شخصیت هست (تاریخی یا مذهبی) اسمش همه جا به نیکی برده بشه.
مثلا حضرت ابراهیم دو همسر به نام هاجر و ساره داشتند. ساره همسر ابراهیم بوده که بچه دار نمی شده و به هاجر حسادت می کرده. خب به نظرتون این اسم مناسبه برای بچه؟اگر بچتون بره درباره اسمش تحقیق کنه حس خوبی نسبت به اسمش نخواهد داشت.
یا مثلا مرجانه اسم یک زن مادر ابن زیاد اگر اشتباه نکنم که توی زیارت عاشورا پسرش رو لعنت می کنیم. و معلوم نبوده که این بچه رو از کی باردار شده. از زیاد یا ابوسفیان .
اگر اشتباه نکنم کلمه مرجان توی قرآن هم است....

من تا وقتی خودم در موقعیت انتخاب اسم برای بچم قرار نگرفتم نمی دونستم که انتخاب اسم اینقدر سخته مخصوصا برای دختر .
خیلی وظیفه سخت و سنگینیه من خیلی خیلی تحقیق کردم خیلی اسم ها رو دوست داشتم و وقتی عمیق تحقیق کردم کاملا منصرف شدم.
در آخر هم اسم ریحانه رو برای دخترم انتخاب کردم
Lilypie Premature Baby tickers
2456
سلام خانمهای گل. من الان سه ماهه باردارم و هنوز جنسیت بچه ام مشخص نشده. برای انتخاب اسم دختر دچار دردسر شدم. اسم پسر رو که از خیلی قبل امیر رضا انتخاب کرده بودم. برای اسم دختر هم نورا یا دینا انتخاب کرده بودم که متاسفانه هر دوش رو جدیدا تو فامیل همسرم نامگذاری کردند.

اینم بگم من اسمهایی دوست دارکم که آخرش "ا" باشه. حالا از بیم اسم هایی که تو این تاپیک گفته شد از اسم سلوا بدم نیومد. فقط اون خانمی که اسم دخترش سلوا بود حرف س رو کسره داده بود. در صورتی که تو قرآن حرف س فتحه داره. یعنی میشه سَلوا.

حالا سوالم اینه. کدومشون درسته؟ آیا اگه سِلوا(selva) صداش کنیم با اون کلمه ای که تو قرآن هست تفاوت داره؟

شما ها کسی رو میشناسید که اسمش (salva) باشه؟
2714
یه سری کامل سیسمونی مارک پیرکاردن طوسی و قرمز
تخت و پارک کودک با جای تعویض
کالسکه عصایی تاشو با ساک حمل کالسکه
رورواک موزیکال با قابلیت صندلی غذا و راکینگ چیر
کریر با قابلیت اتصال به کالسکه و صندلی ماشین
ساک حمل وسایل
آغوشی
در حد نــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــو
قیمت 5/1 میلیون تومان
در صورت تمایل تصویر براتون ارسال میشه azar.mohammady@yahoo.com
09122451549
محدوده سعادت آباد
سلام
گلی جون منم باهات کاملا موافقم
هر کلمه ای توی قر آن بیاد که نمیشه روی بچه گذاشت ؟
نی نیم پسره هنوز اسم انتخاب نکردم

همه ااسمهایی که اینجا هست قشنگه ...اسم باید به دل پدر ومادر بشینه ........
پسرم همه زندگی من
2706