2726
عنوان

اونایی که تازه مامان شدن و بی تجربن بیان با هم درباره نی نی هامون بگیم

| مشاهده متن کامل بحث + 256713 بازدید | 3403 پست
نوازش نوزادان بیش از لالایی آرامش‌بخش است
محققان انگلیسی اعلام کرده‌ا ند که نوازش کردن و در آغوش گرفتن نوزادان و خردسالان بیش از لالایی خواندن و بازی کردن آرامش‌بخش است.
ه نقل از ام‌اس‌ان نیوز، تحقیقات نشان داده زمانیکه نوزادان و خردسالان گریه می‌کنند لمس کردن پوست بدنشان بیش از لالایی خواندن آرامش‌بخش است.

لمس کردن پوست صورت، نوازش کردن موی سر و در آغوش گرفتن بهترین روشهایی است که والدین می‌توانند برای کاهش بی‌تابی‌ نوزادان و خردسالان بکار بگیرند.

همچنین در نتایج این تحقیق مشخص شده که نوزادانی که کمتر از 12 ماه سن دارند اگر هنگام گریه کردن در آغوش والدینشان قرار می‌گیرند در بزرگسالی کمتر دچار بیماریهای افسردگی و روان‌پریشی می‌شوند.
توکل یعنی اجازه دادن به خداوند که خودش تصمیم بگیرد! تو فقط بخواه و آرزو کن اما پیشاپیش شاد باش! و ایمان داشته باش که رویاهایت هم چون بارانی در حال فرو ریختنند! پیشاپیش شاد باش و شکر گذار چرا که خداوند نه به قدر رویاها بلکه به اندازه ایمان و اطمینان توست که می بخشد!
عوارض به پشت خواباندن طولانی کودکان

* ترجمه: ملیحه تراب پور

این روزها میزان صافی سر در نوزادانی که به پشت می خوابند در حال افزایش است، به طوری که در سال 1992 میلادی از هر 300 کودک یکی به صافی سر مبتلا بود، اما امروزه این تعداد به یک در 60 رسیده است. عارضه یاد شده معمولاً سطحی بوده و هنگامی که کودک برای مدتی، کمتر به پشت بخوابد، بهبود می یابد. اما در موارد شدیدتر ممکن است عوارضی مانند جا به جایی فک و نامنظم بودن آرواره را برای کودک در پی داشته باشد که در این صورت ضروری است از کلاه درمانی یا بند ترمیمی، استفاده شود.

به منظور جلوگیری از این عارضه، سر کودک را در وضعیتی قرار دهید که به راحتی بتواند به اطراف بچرخد. روزانه چندین بار به مدت ده دقیقه او را به شکم بخوابانید. دو ماهگی کودک زمان مناسبی برای شروع این کار است.

تغییر در وضعیت سر بچه
* در طول دوران شیرخوارگی کودک، هنگام شیر دادن او را در وضعیتهای مختلف قرار دهید، طوری که فشار همیشه روی یک سمت سر نباشد.
* اسباب بازیها و وسایل بازی او را به طور مرتب در نقاط مختلف اتاق جا به جا کنید. او برای اینکه آنها را ببیند مجبور می شود سر خود را به اطراف بچرخاند.
* نگذارید کودک تمام طول روز را در تاب، صندلی خودرو، کالسکه بچه یا صندلی متحرک باشد. اما هنگامی که در گهواره نشسته هر چند گاهی آن را تکان دهید تا او بهتر بتواند به اطراف نگاه کند.
توکل یعنی اجازه دادن به خداوند که خودش تصمیم بگیرد! تو فقط بخواه و آرزو کن اما پیشاپیش شاد باش! و ایمان داشته باش که رویاهایت هم چون بارانی در حال فرو ریختنند! پیشاپیش شاد باش و شکر گذار چرا که خداوند نه به قدر رویاها بلکه به اندازه ایمان و اطمینان توست که می بخشد!

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

ببخشید پستهام زیاد شد .حیفم اومد نگذارم
http://forum.iransalamat.com/showthread.php?t=4386منبع
در طی ماه های آخر بارداری ، نوزاد زمان خواب و بیداری خود را تنظیم می کند. مادر می تواند بر اساس حرکات کودک در شکم خود، این الگو را تشخیص دهد.

بعضی نوزادان در طی روز در شکم مادر ساکت هستند و تکانی نمی خورند. ولی هنگام شب تکان زیادی در شکم مادر دارند. این گروه از نوزادان ممکن است بعد از تولد هم، تمام روز را بخوابند و در عوض، تمام شب را بیدار بمانند.

بعضی نوزادان هم بر عکس گروه اول، در طی روز که مادر فعالیت دارد آنها هم فعال هستند و شب ها آرام. الگویی که نوزاد در این زمان برای خواب و بیداری خود دارد، تا مدت کوتاهی بعد از تولد هم ادامه می یابد. عوامل محیطی وجود دارند که می توانند این الگوی خواب درونی را تغییر دهند و باعث بیدار نگه داشتن نوزاد در طی شب شوند. مؤثرترین روش این است که مادر به چشم های نوزاد خیره شود. این کار باعث می شود ضربان قلب و فشارخون کودک افزایش یابد و بیشتر بیدار بماند. روش های دیگر شامل روشن کردن چراغ در اتاق کودک ، صحبت کردن در کنار کودک ، بازی کردن با کودک و قلقلک دادن اوست.

ولی با تاریک شدن هوا و رسیدن شب، دیگر هیچ کدام از کارهایی را که در بالا گفته شد انجام ندهید تا کودک به آرامی بخوابد.

البته نوزاد نبایستی تمام روز را هم بیدار بماند و چند ساعت خوابیدن در طی روز برای او لازم است. شب نیز برای شیرخوردن باید بیدار شود. هدف از انجام این کارها این است که نوزاد در طی روز بیشتر بیدار باشد.

دو تا سه روز این کارها را انجام دهید. با این کار به کودک خود یاد می دهید که روز، باید بازی و فعالیت کند و شب، باید بخوابد.

نیره ولدخانی- کارشناس تغذیه تبیان
http://www.tebyan.net/nutrition_health/diseases/children/2005/8/25/12661.html
2728
مامی رها جونم ناراحت نباش همه ی گریه نی نی بخاطر دلدرد نیست گاهی اوقات بخاطر عوض شدن محیط هم هست

به قول میترا جون بعد از هر وعده غذا یه فنجون عرق نعنا بخور

ایشاله که زود زود خوب بشه
پدرام --------> 53 روزه

غزل جون اینجور که من شنیدم میگن تا دو سالگی نباید بالش نرم زیر سر بچه گذاشت چون خدای نکرده باعث خفگی میشه

من معمولا پدرامو به پهلو میخوابونم یه بالش کوچیک پشتش میذارم و کمرشو بهش تکیه میدم

البته بستگی داره نی نی چند وقتش باشه پدرام هنوز کوچیکه و غلت نمیزنه
پدرام --------> 53 روزه

طاهره جون تو رو خدا دیگه اینکارا رو نکن به خدا خطرناکه... من هنوز که هنوزه جرات نمیکنم خوابیدنی به پدرام شیر بدم

هم خطرناکه هم که نی نی عادت میکنه برای خوابیدن به مک زدن وابسته بشه

میدونم خیلی سخته منم خیلی اذیت شدم از شدت بیخوابی دچار سرگیجه و حالت تهوع شده بودم اما یه کوچولو صبر کنی به چله برسه خوب میشه
پدرام --------> 53 روزه

کوثر جونم خواهش میکنم... من که هنوزم تو غذا خوردنم وسواس دارم... وقتی قرمه سبزی میخورم لوبیاهاشو سوا میکنم

سیب خیلی کم میخورم و...

مامانم همش میگه بس کن بیخودی سخت نگیر اما ...
پدرام --------> 53 روزه

کوثر جون راستی دیروز به زور به پدرام شیشه دادم وای کشت منو تا یه ذره خورد اونم همش با غر و نق اما چاره ای ندارم

باید عادتش بدم آخه وقتایی هست که نمیشه بهش شیر بدم ... مثلا باید تو این هفته برم جایی واسه کار اداری میخام بذارمش پیش مامانم باید به شیشه عادت کنه که گرسنه نمونه اما فقط در این حد که یه بار در روز باشه بیشتر بشه نی نی به شیشه عادت میکنه و دیگه سینه رو نمیگیره

پدرام --------> 53 روزه

میترا جون ممنون ... نه هنوز ختنه اش نکردیم گذاشتم بعد از واکسن دو ماهگیش

وایییییییییییییییی این ماه همه کارام به هم ریخته اسباب کشی، واکسن پدرام، ختنه اش، مسافرت وایییییییییی

پدرام ------------> 53 روزه

راستی بچه ها شما الان که هوا گرمتر شده لباسهای نی نی هاتون رو کم کردید؟

برای پدرام من یه لباس زیر آستین کوتاه یه لباس آستین بلند و شورت و شلوار میپوشونم به نظرتون میشه الان که هوا گرمتر شده فقط لباس آستین کوتاه تنش کنم با شلوار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخه میگن هوای بهار دزده میترسم سرما بخوره
ستاره جون منم مثل تو هستم و همین اندازه ای که گفتی تنش میکنم و خیلی دوست دارم آستین کوتاه تنش کنم ولی میترسم ولی یه راه خوب اینه که ببینی دست و پاهاش سرد میشه؟ من که اگه لباس ایلیا رو کم کنم سریع عطسه میکنه و اگه دست و پاهاش دست بزنم میبینم یخ شده.ولی از قدیم میگن پسرهارو نباید زیاد پوشوند ولی منم مثل خودت هنوز میترسم.
راستی من 17 کیلو اضافه کردم که 10 روز بعد از زایمان 14 کیلو کم کردم و تا 43 روز بعد از زایمان که همچنان 3 کیلو اضافه داشتم ولی حالا که برگشتم خونه خودم دیگه خبر ندارم هنوز هم همون 3 کیلو اضافه رو دارم یا بازم اضافه شده؟ بیشتر لباسای قبلیم اندازه ام هست ولی بعضی ها یکم قسمت سینه تنگ شده و بعد از اون مقداری هم از شکم. شکمم هنوز کاملا جمع نشده و هنوز یه مقداری شکم دارم.بدبختانه نمیتونم ببندمش چون به محض بستن یه درد خاصی از داخل واژن (مثل آخرای بارداری) پیدا میکنم.خواهرم میگه به رحم فشار میاد.منم دیگه نبستم. شما چی؟ میبندین؟ واسه جمع شدن شکمتون چی کار کردین؟
ستاره جون به نظرم هنوز زوده که لباساشوکم کنی بذار اخرای اردی بهشت..منم الان یه رکابی ویه استین بلندزیر دکمه دار وشلوار تنش میکنم
من توبارداری از 64 کیلو رسیدم به 80کیلو...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
وبعدازچله که وزن کردم 74کیلوبودم..البته الان اضافه وزن ندارم چون قدم 175 هستش...فقط سینه هامو شکمم بزرگه
منم خیلی ناراحتم...گریههههههههههههههههههههههه
2706