2703
2553
عنوان

اونایی که تازه مامان شدن و بی تجربن بیان با هم درباره نی نی هامون بگیم

| مشاهده متن کامل بحث + 256711 بازدید | 3403 پست
فرناز جون به جمع ما خوش اومدی

بعدشم خواهش میکنم از لطفی که نسبت به من داری

برای ترک نوک سینه ات هم یه کم صبوری کنی همه چی درست میشه اگه پستهای قبلی رو ببینی متوجه میشی که اکثرا روزهای اول همین مشکلات رو داشتن

اما اگه بتونی بعد از شیر دادن یه قطره شیر روی نوک سینه بذاری تو هوا خشک بشه بهتره اگه بتونی سوتین نبندی که خیلی بهتر

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

اسم ----------> نوع زایمان---------->تاریخ ----------> جنسیت ----------> احساس لحظه اول

مامان روژین---> طبیعی----------> 27/01/89----------> دختر----------> خدارو شکر میکردم که دخترم سالمه و اینکه درد ندارم دیگه

هلیا----------> سزارین ----------> 30/05/89----------> پسر ----------> داشتم فکر میکردم چقدر ناز و قشنگه

نگین----------> سزارین----------> 04/10/89----------> دختر----------> این همونیه که تو دلم بود!!

مامان رها----> سزارین----------> 06/11/89----------> دختر - رها----------> فقط گریه میکردم وقربون صدقه اش میرفتم

سمیه----------> سزارین----------> 03/11/89----------> پسر - امیر علی----------> نمی دونستم چطوری خدا رو به خاطر معجزه اش شکر کنم.ااااااااااامممممماااااااااااااااا تو چلا اینقد شکل باباتی ناقلا

ساحل ----------> طبیعی----------> 24/11/89----------> دختر - آیلین----------> یه بغض

کوثر ------------> طبیعی----------> 25/11/89----------> دختر ----------> احساس میکردم دارم معجزه میبینم

آریا (مریم)------> سزارین----------> 27/11/89----------> پسر - محمد پارسا----------> خیلی درد داشتم اما بعد از اینکه دیدم سالمه همه دردام یادم رفت ....

میترا----------> سزارین-----------> 02/12/89----------> پسر - ایلیا----------> خدایا شکرت پس چرا این شکلیه؟ چقدر پشمالو؟؟؟؟؟؟؟؟

ستاره--------> سزارین----------> 10/12/89----------> پسر- پدرام----------> احساس سبکی داشتم با یه بغض که نمیدونم از خوشحالی بود یا ...

الی----------> سزارین----------> 15/12/89----------> دختر - آرشیدا وقتی دیدمش خیلی خوشحال بودم انگار یه تیکه از وجودم جلو چشممه

طاهره----------> ؟؟؟؟؟----------> 09/01/90----------> دختر - طنین----------> ؟؟؟؟؟؟

فرناز ----------> سزارین----------> 09/01/90 ----------> دختر - آنیتا ----------> از بس احساساتی شدم از معصومیتش کلی گریه کردم و مدام می گفتم ببینمش ...ببینمش...

ناژین ----------> طبیعی----------> 14/01/90----------> دختر - سحر----------> اولین سوال پرسیدم سالمه............

2720
سلام به همگی!
من 2روزنبودم ،مهمونی بودم اماکوفتم شدازبس رها گریه کرد نمیدونم چرا چندروزه مدام دل درد داره وهی به خودش میپیچه !!همش دارم فکرمیکنم که من چی خوردم که اینطوری شده؟:'(:'(
سلام مامانا
ستاره جون من هم بر خلاف میلم به خاطر تنگی لگن سزارین شدم. البته بی حسی گرفتم که صدای اولین گریه پاره وجودم رو بشنوم. وقتی صداش رو شنیدم اشک تو چشمام جمع شد ،اشک میریختم و قربون صدقه اش می رفتم . چقدر دلم می خواست لحظه اول باهاش ارتباط برقرار کنم......چقدر دلم می خواست....... چقدر دلم می خواست..........اما متاسفانه زیر عمل بودم و امکانش نبود،تا 3 ساعت بعد که یه دخمل خوابالو رو تحویل گرفتم .خانم تازه شب بیدارشد.
توکل یعنی اجازه دادن به خداوند که خودش تصمیم بگیرد! تو فقط بخواه و آرزو کن اما پیشاپیش شاد باش! و ایمان داشته باش که رویاهایت هم چون بارانی در حال فرو ریختنند! پیشاپیش شاد باش و شکر گذار چرا که خداوند نه به قدر رویاها بلکه به اندازه ایمان و اطمینان توست که می بخشد!
2714
طنین...........25 روزه

راستش در مورد خواب طنین فکر میکنم بیشتر از اینکه اون بد خواب باشه ،من بد خواب و حساسم.
دیشب طنین ساعت 2 تا 4 راحت خوابید ولی من بی خواب شده بودم و تا 3 خوابم نبرد ، همین که خوابیدم خوب طنینم بیدارشد. بعد هم که شیر دادم و عوضش کردم ،سرجاش نمی خوابید دوست داشت تو بغل من بخوابه،سرجاش میگذاشتم نق نق میکرد و می خواست بلندش کنم. یک کم روی شکمم گذاشتم و با هم خوابیدیم. یک کمی هم خوابیده سینم تو دهنش بود خوابیدیم .کمی هم کنارم خوابوندمش دستم دورش گذاشتم و خوابیدم.......................حتما ً فهمیدید که چقدر دل گندم، یکی نیست بگه این کارای خطرناک چیه میکنی!!! از زور بی خوابیه. البته که چه خوابی از ترس اینکه یک وقت مشکلی پیش نیاد دائم بین خواب و بیداریم.
ولی دوروز پیش که مامان اومده بود پیشم این بچه راحت 3 ساعتی پیش مامان خوابید .نمی دونم مشکل کار کجاست؟؟؟؟
توکل یعنی اجازه دادن به خداوند که خودش تصمیم بگیرد! تو فقط بخواه و آرزو کن اما پیشاپیش شاد باش! و ایمان داشته باش که رویاهایت هم چون بارانی در حال فرو ریختنند! پیشاپیش شاد باش و شکر گذار چرا که خداوند نه به قدر رویاها بلکه به اندازه ایمان و اطمینان توست که می بخشد!
ستاره جون ممنون که جوابم را دادی ببینم چی میشه
من 42 روزگی نی نی م خون ریزیم قطع شد ولی 2 روز بعد برای 7 روز پری شدیدی شدم ممکنه شما هم پری شدی که اگه اینجوری باشه طبیعیه
اگه بخوای شیرت را بدوشی هم مشکلات خودش را داره ........ چه جوری میخوای گرمش کنی؟؟ من یه بار به دخترم با شیشه شیر دادم یه کم سرد بود یه جییییییییییییغی زد که خدا بدونه

فرناز جون ترک نوک سینه باید به مرور و با افزایش شیر خوب بشه ولی من برای اینکه بدتر نشه توی سوتینم از پارچه های محافظ کهنه دوختم و خیلی بهم کمک کرد

مامان رها دیگه نباید اینقدر حساس بشی ........ یه کم ریلکس باش و همه چی بخور باید کم کم یاد بگیره .... چند شب پیش یه جایی بودیم مادر شوشو گفت یعنی چی حبوبات نمیخورین و این دل دردها تا 40 روزگی ماله غذای مادره و زورم کرد قرمه سبزی بخورم که خیلی هم لوبیا داشت ........ اونشب دخترم بهتر از چند شب قبلش خوابید!!!!! رها جون هم دیگه 3 ماهه ست نباید خودت را اذیت کنی

سلام دوستای گلم
ستاره جونم ممنون عزیزم.به دو ماهگی پدرام جون هم چیزی نمونده؟ امروز واکسن ایلیا رو زدیم تا الان که خدارو شکر هنوز بی تابی نکرده.وقتی 25 روزه بود ختنه اش کردیم.خیلی خوب بود و فقط تا غروب یه کم بی تاب بود و دیگه هیچ مشکلی نداشت و حتی شب هم بی خواب نشد.تو پدرام رو ختنه کردی؟ تو سن پایین ختنه کردن خیلی خوبه.بچه هایی که نکردن توصیه میکنم زودتر این کارو انجام بدن.
راستی بابت خونریزی من از دکترم پرسیدم که دکتر گفت تا 6 ماه طبیعیه.منم تا 43 -44 روزگی خونریزی و لکه بینی داشتم و بعدش پریود شدم.الانم هنوز یه روزایی لکه میبینم. من یه سونوگرافی هم رفتم.البته یه سونوی کلی از کلیه و مثانه و رحم.خدارو شکر همه چیز خوب بود.

میگم مامانای ما واقعا بعضی حرفاشونو باید با طلا نوشت.تجربیاتشون خیلی خوبه.خدا همه مامانا رو حفظ کنه و سایشون رو سرمون بمونه.

میگم مامان طاهره جون یواش یواش تو هم حسایستت کم میشه.منم اوایل از صدای نق نق ایلیا هم بیدار میشدم ولی الان خیلی وقتا اون بیداره و من خواب.البته خواب عمیق نمیرم ولی خوب کاچی به از هیچی.تو هم سعی کن حساسیتت رو کم کنی.سعی کن بچه رو به یه چیز یا حالت عادت بدی تا بعدا اذیتت نکنه.
ممنون میترا جون
محققان اعلام کردند:
ماساژ درمانی خواب خوبی را برای نوزادان به ارمغان می‌آورد

خبرگزاری دانشجویان ایران - تبریز
سرویس: بهداشت و درمان - خانواده

مطالعات جدید نشان می‌دهد ماساژ درمانی خواب خوبی را برای نوزادان و مادرانشان به ارمغان می‌آورد. به گزارش سرویس بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران، محققان با بررسی 20 مادر و نوزادانشان، آنها را به دو گروه تقسیم کردند. در یک گروه مادران برای تنظیم ساعت خواب نوزاد به مدت 30 دقیقه و تا 140 روز کودک خود را ماساژ می‌دادند. اما در گروه دوم کنترل ماساژ درمانی صورت نگرفت. ماساژ درمانی شامل لمس سر نوزاد با یک دست و نوازش پشت او به شکل یک حرکت دایره‌ای با دست دیگر بود. محققان برای بررسی تاثیر ماساژ درمانی از یک حس‌گر برای سنجش میزان فعالیت روزانه و شبانه نوزاد قبل و بعد از درمان و در هفته ششم و هشتم تولد استفاده کردند. در این مطالعه میزان ترشح ملانونین در گروه ماساژ درمانی در سن 12 هفتگی بیشتر از گروه کنترل بود. محققان دریافتند ماساژ درمانی به نوزاد کمک می‌کند چرخه خواب منظم‌تری پیدا کند
--------------------------------------------------------------------------------

خواب بهتر برای نوزادان با روغن کنجد

ایرنا: بر اساس یافته‌های یک تحقیق علمی ماساژ نوزادان به خصوص با روغن کنجد، میزان رشد و الگوی خواب آنان را بهبود می‌بخشد.
نتایج حاصل از یک تحقیق انجام شده بر روی 150 نوزاد در سه گروه ‌‌‌50تایی بدون ماساژ، ماساژ تنها و ماساژ با روغن کنجد، ‌نشان دادکه میانگین افزایش وزن و میانگین افزایش طول مدت خواب شبانه در نوزادان گروه ماساژ با روغن کنجد نسبت دو گروه دیگر بیشتر بود
خواب در 6 ماه اول زندگی

‌6 ماه اول زندگی ‌
هیچ برنامه مشخصی برای خواب در نوزادان تازه به دنیا آمده وجود ندارد، چون هنوز ساعت درونی بدن آنها به اندازه کافی تکامل نیافته است به‌طور معمول نوزادان در حدود 16 تا 20 ساعت در شبانه روز را می‌خوابند که تقریباً به‌طور مساوی بین شب و روز تقسیم می‌شود. در طول خواب، اغلب نوزادان هر 3 الی 4 ساعت برای شیرخوردن بیدار می‌شوند و تا زمانی که روند وزن‌گیری آنها به حد قابل قبولی نرسیده باشد، حتی اگر خودشان هم بیدار نشوند باید هر 3-4 ساعت یک‌بار آنها را بیدار کرد تا شیر بخورند. بعد از اینکه وزن کودک به حد قابل قبولی رسید و معمولاً بعد از 2 هفته از تولد، اگر دوره‌های خواب آنها طولانی تر هم باشد، قابل قبول است. البته نباید دلتان را خوش کنید . طولانی‌ترین زمانی که ممکن است نوزاد شما پشت سر هم بخوابد، حدود 4-5 ساعت است و بستگی به این دارد که قبل از خواب چقدرسیر باشد و معده کوچکش در بین دو وعده شیر چطور عمل کند.‌ برخی از نوزادان در شب کمتر می‌خوابند و پدر و مادر آنها کم‌کم به این نتیجه می‌رسند که خواب شب برای آنها فقط می‌تواند در حد یک رویا باشد؛ ولی این‌طور نیست و در عرض 3 ماه، کم‌کم خواب کودک بیشتر به طرف شب می‌رود و در حدود 5 ساعت در روز و 10 ساعت در شب خواهد خوابید و در بین آن حدود 2 تا 3 بار هم بیدار خواهد شد.‌
همیشه باید توجه داشته باشیم که وقتی که صدای بچه درآمد به معنی این نیست که او بیدار شده، بلکه بچه‌ها در طول خواب می‌توانند صداهایی تولید کنند که شبیه گریه کوتاه باشد. این صداها نشانه بیدار بودن آنها نیست، حتی اگر بچه در شب بیدار شود، خودش ظرف چند دقیقه مجدداً خواب می‌رود و بهتر است که تا صدایی از بچه شنیدید، او را بغل نکنید و این فرصت را به او بدهید که خودش خوابش ببرد. اگر گریه بچه زیر 6 ماه بیش از چند دقیقه طول کشید، باید به فکر مشکلات احتمالی او باشید، مثلاً ممکن است گرسنه باشد، خیس کرده باشد و یا سردش باشد و یا حتی بیمار باشد.‌ وقتی که کودک بیدار می شود و مثلاً در اثر گرسنگی یا خیس کردن گریه می‌کند، باید بدون اینکه چراغ‌ها را روشن کنید، در کمال آرامش و بدون سر و صدا، مشکلاتش را برطرف کنید و سکوت شب را برهم نزنید. یعنی در این مواقع، نباید با کودک حرف بزنید یا او را بازی دهید.
چون بچه که نمی‌داند ساعت چند است، وقتی چراغ‌ها را روشن کردید و با او بازی کردید و حرف زدید، فکر می‌کند که باید بیدار شود.‌در این دوره سنی می‌توانید کم‌کم، الگوی خواب را برای کودک خود ایجاد کنید، بهترین روش این است که کودک را در گهواره و یا رختخوابش بخوابانید و از یک کار تکراری مثل لالایی خواندن یا هرگونه فعالیت آرامش‌بخش برای کمک به کودک برای خواب رفتن کمک بگیرید .این کار باعث می‌شود شب‌ها هم که کودک از خواب بیدار شد، با به کارگیری همان روش که برای کودک حکم عادت را پیدا کرده به راحتی به خواب برود
2706