2703
2553
عنوان

اونایی که تازه مامان شدن و بی تجربن بیان با هم درباره نی نی هامون بگیم

| مشاهده متن کامل بحث + 256711 بازدید | 3403 پست

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720
اسم ----------> نوع زایمان---------->تاریخ ----------> جنسیت ----------> احساس لحظه اول

مامان روژین---> طبیعی----------> 27/01/89----------> دختر----------> خدارو شکر میکردم که دخترم سالمه و اینکه درد ندارم دیگه

هلیا----------> سزارین ----------> 30/05/89----------> پسر ----------> داشتم فکر میکردم چقدر ناز و قشنگه

نگین----------> سزارین----------> 04/10/89----------> دختر----------> این همونیه که تو دلم بود!!

مامان رها----> سزارین----------> 02/11/89----------> دختر - رها----------> فقط گریه میکردم وقربون صدقه اش میرفتم

سمیه----------> سزارین----------> 03/11/89----------> پسر - امیر علی----------> نمی دونستم چطوری خدا رو به خاطر معجزه اش شکر کنم.ااااااااااامممممماااااااااااااااا تو چلا اینقد شکل باباتی ناقلا

ساحل ----------> طبیعی----------> 24/11/89----------> دختر - آیلین----------> یه بغض

کوثر ------------> طبیعی----------> 25/11/89----------> دختر ----------> احساس میکردم دارم معجزه میبینم

آریا (مریم)------> سزارین----------> 27/11/89----------> پسر - محمد پارسا----------> خیلی درد داشتم اما بعد از اینکه دیدم سالمه همه دردام یادم رفت ....

میترا----------> سزارین-----------> 02/12/89----------> پسر - ایلیا----------> خدایا شکرت پس چرا این شکلیه؟ چقدر پشمالو؟؟؟؟؟؟؟؟

ستاره--------> سزارین----------> 10/12/89----------> پسر- پدرام----------> احساس سبکی داشتم با یه بغض که نمیدونم از خوشحالی بود یا ...

الی----------> سزارین----------> 15/12/89----------> دختر - آرشیدا وقتی دیدمش خیلی خوشحال بودم انگار یه تیکه از وجودم جلو چشممه

طاهره----------> ؟؟؟؟؟----------> 09/01/90----------> دختر - طنین----------> ؟؟؟؟؟؟

ناژین ----------> طبیعی----------> 14/01/90----------> دختر - سحر----------> اولین سوال پرسیدم سالمه............
اینم واسه دوستایی که مشکل شیردهی دارن:

نکته: یک مادر شیرده روزانه هر قدر شیر بخورد، تقریبا به همان میزان شیر برای تغذیه فرزندش مهیا می شود. بنابر این شیر برای افزایش شیر مادر بهترین غذاست.

دستور اول:

رازیانه سرشار از ویتامین های A ، B و C وفسفر است. دم کرده تخم رازیانه به مقدار پانزده گرم در یک لیتر آب را با هر غذا یک فنجان مصرف کنید.

دستور دوم:

شلتوک برنج خصوصا برنجی که آفتاب زیاد خورده باشد و یا در نواحی که دارای آفتاب زیاد است به عمل آمده باشد، بدلیل آنکه دارای انواع ویتامینB است در افزایش شیر مادر آثار چشمگیری دارد.

دستور سوم:

مقدار یک قاشق قهوه خوری تخم و دانه بادیان را در یک فنجان آب جوش دم وبعد از هر غذا آن را میل کنید.

دیگر گیاهانی که در ازدیاد شیر مادر مؤثرند عبارتند از: سیب زمینی ترشی، بادام، گزنه (دم کرده) لوبیا، باقلا، سنبل ختایی، غازیانی، نشاسته گندم، ترب، جعفری، لیمو، هندوانه، طالبی.
داروهای زیاد کننده شیر مادران

نسخه شماره 1-

دارو : میوه زیره ( Cuminum cyminum)

مقدار مصرف : 4تا 6 گرم

طرز تهیه : مقدار فوق را که قبلا کوبیده شده در یک لیوان آب جوش ریخته نیم ساعت باقی بگذارید تا دم بکشد سپس صاف کرده روز سه بار هر بار یک فنجان میل کنید .

نسخه شماره 2-

دارو : میوه انیسون ( Pimpincella anisum)

مقدار مصرف : 2تا 4 گرم

طرز تهیه : مقدار فوق را که قبلا کوبیده شده در یک لیوان آب جوش ریخته نیم ساعت باقی بگذارید تا دم بکشد سپس صاف کرده روز سه بار هر بار یک فنجان میل کنید .

نسخه شماره 3-

دارو : تخم جعفری ( Apium petroselinum)

طرز تهیه : مقدار فوق را که قبلا کوبیده شده در یک لیوان آب جوش ریخته نیم ساعت باقی بگذارید تا دم بکشد سپس صاف کرده روز سه بار هر بار یک فنجان میل کنید

نسخه شماره 4-

دارو : تمام گیاه شوید ( Anethum graveolens)

نسخه شماره 5-

دارو : تخم شنبلیله ( Trigonella foenum -graecum)

نسخه شماره 6-

دارو : میوه رازیانه ( Foeniculum vulgar)

ستاره گلی جون سلام.مسافرت با نی نیبستگی به نی نی داره.من وشوشو هم مثل شماتا قبل از حاملگی بد مارکوپولو بودیم.دیگه تو حاملگی جایی نرفتیم.تاعید که دیگه داشتم تو خونه کپک میزدم .رفتیم شمال .فقط تو راه چون بار زیاد بودو نصفش رو صندلی های عقب بود و مادر شوشو هم باهامون بود شیر دادن سخت بود.
2714
ایلیا ------------ 57 روزه

سلام دوستای گلم
ستاره جون مسافرت 3 -4 ساعته سخت نیست.من خودم بعد از زایمان وقتی ایلیا 11 روزه بود یه مسافرت 9 ساعته داشتم تا برم خونه بابام و تو 43 روزگیش هم همون راه رو برگشتم.با این تفاوت که موقع رفتن خواهرم هم همراهم بود ولی تو برگشت فقط منو شوشو بودیم.بچه ها بیشتر راهو خوابن.همین جمعه هم با ایلیا یه مهمونی رفتیم که البته تو شهر دیگه ای بود و 2 ساعتی تو راه بودیم.من ایلیا رو تو کریرش میزارم و وقتی نیاز به شیر داره خودم میرم عقب. سخت نگیر و مسافرتت رو برو و گرنه تا آخرش باید محافظه کار باشی.
ایلیا هم روزای اول شبها هر 1.5 تا 2 ساعت بیدار میشد و نزدیک 0.5 ساعت تا 45 دقیقه شیر میخورد. تا صبح اصلا خواب نداشتم ولی هر چی بزرگتر میشد بهتر بود و دیگه تا ساعت 2 شب میخوابید و بعدش هر 2 ساعت 10 دقیقه شیر میخورد.چند روز قبل از 40 روزگیش دیگه تا 4 صبح میخوابه و بعدش هر 2 ساعت بیداره. نکته جالبش اینه که واسه شیر فقط یه کمی نق میزنه و اگه بهش شیر ندی دوباره میخوابه و یکساعت بعد باز همین کارو تکرار میکنه ولی معمولا از نزدیکای صبح با اینکه خوابه ولی همش در حال زور زدن و کش و قوس اومدنه و از این سر و صداش منم بیخواب میشم در حالی که شوشو اصلا تا صبح بیدار نمیشه.
بچه ها شما میدونید این سر و صدای بچه ها از کی قطع میشه؟من واسه کولیک ایلیا بهش قطره Colic EZ میدم.خیلی خوبه و راضیم.منم یه روز در میون حمومش میدم و شکر خدا خوب میخوابه.الان که هوا بهتره معمولا غروبا میبرمش.راستی بچه ها حتما دقت کنید که موقع شستن بچه حالا همه فرو رفتگی های پوست و شکافهارو بشورید چون خدای نکرده ممکنه ایجاد قارچ کنه.در ضمن دوستایی که بچه پسر دارن حتما آلت پسرشونو از بیخ با دست بکشن و زیر قسمت جمع شده پوست رو بشورن تا بچه دچار عفونت نشه.
من در طول روز چند بار پوشک ایلیا رو باز میزارم و فقط با یه پارچه نرم بین پاهاشو میپوشونم .اینجوری هم خودش کلی ذوق میکنه و هم کلی باد دفع میکنه و خیلی اوقات شکمش هم کار میکنه مخصوصا اینکه خودم هم پاهاشو یه کم تو شکمش جمع میکنم و یه کمی ورزشش میدم.این کار واسه بچه هایی که شکمشون خوب کار نمیکنه و کولیک دارن خیلی خوبه.خودم هم بعد از هر وعده غذایی یه فنجون عرق نعنا میخورم.
واسه اینکه بچه ها شیر بالا نیارن باید غذاهایی با طبع گرم خورده بشه و بقول معروف گرمی خورد.عسل گزینه خیلی خوبیه که اگه با سیاه دانه کوبیده شده مخلوط بشه هم شیر رو زیاد میکنه و هم گرمه.
خانومایی که پسر دارن از قطره شیرافزا استفاده نکنن چون حاوی عرق رازیانه هست که برای پسرها اصلا خوب نیست و دور از جون عقیم کننده هستش(در طب سنتی اومده) ماءالشعیر هم شیر رو خیلی زیاد میکنه ولی حتما اول گازش رو بگیرید.
دوستایی که بچه هاشون هنوز 40 روز ندارن تو خوردن غذا دقت کنند و مواظب باشن غداهای نفاخ و خام نخورن. من تا 40 روز حتی میوه هم به صورت کمپوت میخوردم.سعی کنید طوری غذا بخورید که شکم خودتون به خوبی کار کنه چون اگه شکم شما خوب کار نکنه پس از نوزاد نمیشه توقع بیشتری داشت.تا 40 روز حتما از روغنهای حیوانی و کره استفاده کنید و خودتونو گرم نگه دارید و غذاهایی با طبع گرم بخورید البته به استثنا دوستانی که بچه هاشون زردی دارن و هنوز خوب نشدن.
2706