2703
2553
عنوان

گشادی واژن پس از زایمان طبیعی

234386 بازدید | 73 پست
سلام دوستای گلم من هفته ?? هستم ،،میخام بدونم اینکه میگن با زایمان طبیعی واژن گشاد میشه درسته?? من اولین زایمانم هست یعنی هرکس زایمان طبیعی میکنه دچاره این حالت میشه ؟؟؟؟ انهایی که طبیعی بودن میشه بیان کمک ؟؟؟
زیاد رو ادم ها حساب باز نکن....یه روز با امضای خودت حسابت رو خالی میکنن...!
من خودم زایمان طبیعی نداشتم اما جاریم تو بخش زایمان کار میکنه ...... میگفت تابلو که یارو سزارینی بوده یا طبیعی...... البته افراد با همدیگه فرق میکنند...... اما تصور رد شدن سر و کتف یه بچه....یه خورده تغییر رو هم باید بدنبال داشته باشه.......

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام عزیزم نه اصلا اینجوری نیست چون من خودم طبیعی زائییدم و اصلا عوض نشدم این یک باور غلطه عزیزم
 👈 من مادر یک کودک اتیسم هستم توجه کنید از این بعد در تاپیک های متفرقه ام به سوالات در مورد اختلال اتیسم هست پاسخ نمیدهم لطفا در تاپیک هایی که موضوع شون و عنوان شون اتیسم هست سوال خودتان بپرسید ممنونم که رعایت میکنید منم یک انسانم گاهی دوست دارم از دنیای اتیسم دور باشم و تاپیک های غیر اتیسم بزنم 😊
2720
گلم در مورد زایمان طبیعی برو انیجا http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=27795&postID=3754285#3754285
 👈 من مادر یک کودک اتیسم هستم توجه کنید از این بعد در تاپیک های متفرقه ام به سوالات در مورد اختلال اتیسم هست پاسخ نمیدهم لطفا در تاپیک هایی که موضوع شون و عنوان شون اتیسم هست سوال خودتان بپرسید ممنونم که رعایت میکنید منم یک انسانم گاهی دوست دارم از دنیای اتیسم دور باشم و تاپیک های غیر اتیسم بزنم 😊
سلام من شنیدم بعد از زایمان سوم ممکنه این عارضه رخ بده، به فرض هم اگه همچین چیزی پیش اومد میتونی عمل ترمیمی انجام بدی. مهم اینه که زایمان طبیعی برای بچه خوبه و سر موقعی که خدا قرار داده و بعد از رشد کامل تو شکم مادر بدنیا میاد
من هم خودم زایمان طبیعی داشتم .واژن عضله است و عضله در اثر زایمان باز می شه و دوباره جمع می شه.فط باید رعایت کنی و تا می تونین دیرتر روابط جنسی را شروع کنی تا کاملا بهبود پیدا کنین و زخمها خوب بشه.چه زایمان طبیعی باشه چه سزارین این عضله در اثر گذر زمان پیر می شه و شل که با ورزش (کگل)می تونین از این حالت جلوگیری کرده و تا حدودی این حالت را به تاخیر بندازین.
2714
من که مشکلی نداشتم.اتفاقا آقایون همه معتقد هستن که بخیه بعد زایمان باعث تنگ شدن می شه.مامان من ترمیم انجام داد و اصلا این جوری نبود که دوستان می گن.فقط یه ماه اول استراحت کامل داشت بعد هم خودش همه کاراش را می کرد.درد هم دو سه روز اول.
حدیث بانو جون خاله تون فقط ترمیم رحم داشته یا پرده بکارت هم بوده؟شرایط بدن هر کسی فرق می کنه. من بچه اولم .بعد 70 روز نزدیکی اولم بود.هیچ مشکلی هم نداشتم.فقط دکتر تاکید می کرد هر چی بیشتر صبر کنین برات بهتره.کسایی هم که با مامانم عمل داشتن هم مشکلی نداشتن.ولی خوب واسه بعضی ها ممکن مشکل پیش بیاره.ولی با این ترمیم موقع زایمان دیگه نیاز به ترمیم نیست مثل قدیم.چون اون موقع این بخیه ها نبوده و پارگیها مشکل ایجاد می کرده.
من اطلاعاتی ندارم. اما با طبیعی کاملاً مخالم. حاضر نیستم این کارو بکنم حتی اگر خیلی مزیت داشته باشه.
دختر نازم، بهترین هدیه از طرف خدا، 16 مرداد 92 اومد تو بغل ما و خوشبختیمونو هزار برابر کرد. خدایا شکرت
یک مطلب جالب که در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران معاونت بهداشتی مرکز بهداشت غرب تهران به صورت بروشور به من داده شد من نه میگویم سزازین بد است نه میگویم طبیعی خوب است اما بد نیست شما هم این را بدانید و لطفا به هم نپرید:سزارین یک جراحی بزرگ و جدی است که در ان کودک از طریق شکافتن جدار شکم و رحم خارج میشود.سزارین در قرن گذشته نقش مهمی در کاهش مرگ و میر و عوارض ناشی از زایمان در مادر و جنین داشته است.در این موارد سزارین جهت نجات جان مادر و نوزاد انجام میشود و باید خطرات ان را پذیرفت. مطابق بیانیه سازمان بهداشت جهانی در سال 1985 کشورهایی که کمترین میزان مرگ و میر را در حوالی تولد داشتند همزمان میزان سزارین انها زیر 10 درصد بود.
علل سزارین در ایران:
ترس از دردهای زایمان
توصیه پزشک و اطرافیان
چشم و همچشمی و پیروی از اطرافیان
ترس از بروز شلی عظلات لگن
عدم دریافت اموزش های لازم در طول بارداری
اصرار مادر
عدم دسترسی برخی بیما رستان ها به وسایل استاندارد تشخیص زجر جنینی
موادر مجاز کاربرد سزارین:
5 تا10 درصد زنان ممکن است به علل مختلف نیازمند عمل جراحی سزارین باشند عللی که برای نجات جان نوزاد یا مادر لازم است زن تحت عمل جراحی سزارین قرار گیزد به شرح زیر است:
جفت سر راهی جدا شدگی پیش از موعد جفت
فشار خون های بالای حاملگی
تومورهای بزرگ رحمی
وجود تبخال فعال اندام تناسلی
عدم پیشرفت زایمان
نا هنجاری های کانال زایمان
انقباضات نامناسب و ضعیف رحم
سابقه سزارین با برش طولی رحم
ناسازگاری های شدید خونی بین مادر و جنین
عدم تطابق سر جنین با لگن
زجر جنین:کاهش دریافت اکسیزن توسط جنین که با سمع و یا ثبت ضربان قلب جنین قابل تشخیص است
طرز قرار گرفتن غیر عادی جنین
مشکلات مربوط به جفت و بند ناف
جنین های نارس و دیر رس کمتر از 38 هفته و بیشتر از 42 هفته
چند قلوئی

درد در زایمان طبیعی بلافاصله پس از تولد نوزاد خاتمه می یابد ولی در سزارین بر عکس درد پس از زایمان شروع میشود
توصیه به مادران:
ترس و هراس بی مورد را از خود دور کنید
به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد حاملگی و زایمان به افراد مجرب و اموزش دیده در مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنیدانها قادرند شما را راهنمائی کنند
برای اطمینان از سیر طبیعی حاملگی و تامین سلامت خود و نوزادتان به طور مستمر در طول بارداری به مراکز بهداشتی درمانی ماما و یا پزشک مراحعه و به توصیه های بهداشتی انها عمل کنید
انجام معا ینه داخلی توسط پزشک یا ماما در سه ماهه اخر بارداری میتواند به انها در مورد نحوه زایمان اسان تر و ایمن تر شما کمک کند
رعایت برنامه تنظیم خانواده و فاصله گذاری بین تولد ها از نکات حائز اهمیتی است که میتواند در داشتن زایمان ایمن موثر باشد
استفاده از تکنیک های پیشرفته مانند سونوگرافی برای ارزیابی وضیعت جنین و مادر گاهی ضروری است لذا طبق توصیه پزشک حتما ان را انجام دهید
به پزشک و مامای خود اعتماد کنید به او اجازه دهید در مورد نحوه زایمان شما تصمیم گیری کند
به خاطر داشته باشید سزارین در صورتی باید انجام شود که امکان زایمان طبیعی برای شما وجود نداشته باشد
پائئین بودن میزان سزارین یکی از شاخص های پیشرفته بودن و سلامت سیستم بهداشتی محسوب میشود در کشورهای پیشرفته زایمان طبیعی را یک موفقیت بزرگ برای زنان میدانند و سزارین را یک شکست تلقی میکنند

عوارض مادری سزارین
مرگ و میر مادر در سزارین دو تا چهار برابر زایمان طبیعی است
مادر در سزارین تقریبا دوبرابر زایمان طبیعی خون از دست میدهد
کاهش فعالیت رودهای نفخ و درد شکم در سزارین بیشتر است
در زایمان طبیعی احتمال اسیب دیدن مثانه بسیار کمتر از سزارین است
عوارض ناشی از بیهوشی در سزارین بالاست
احتمال لخته شدن خون در پاها ده برابر زایمان طبیعی است این لخته ممکن است وارد جریان خون شده و با انتقال لخته خون به مغز ریه و قلب منجر به عوارض وخیم و مرگ مادر شود
احتمال بروز افسردگی پس از زایمان در مادرانی که تحت عمل سزارین قرار میگیرند بیشتر است
اسیب به اعضای داخل لگن و احتمال ایجاد عوارضی که منجر یه جراحی اضافی مانند خارج کردن کامل رحم یا جراحی های ترمیمی برای مثانه میشود در سزارین بیشتر است
احتمال نازائی برای بارداری بعدی در سزارین وجود دارد
زمان بستری مادر در بیمارستان در سزارین تقریبا دوبرابر و نیم زایمان طبیعی است
مادرانی که به طریق سزارین زایمان میکنند کمتر از مادرانی که زایمان طبیعی داشتند در امر شیر دهی موفق میشوند

عوارض کودکی سزارین
احتمال مرگ و میر کودکان در سزارین تا پانزده برابر زایمان طبیعی است
نمره سلامتی کودکان(اپگار) بعد از سزارین پائین تر از زایمان طبیعی است
احتمال زجر تنفسی در نوزادانی که به طریق سزارین متولد میشوند بیشتر است
به دلایل ناشناخته کودکانی که از طریق عمل جراحی سزارین به دنیا می ایند 20 درصد بیشتر از کودکانی که طی زایمان طبیعی متولد میشوند با خطر ابتلا به بیماری قند روبرو هستند
کودکانی که از طریق عمل جراحی سزارین به دنیا می ایند 40 درصد بیشتر از کودکانی که طی زایمان طبیعی متولد میشوند با خطر ابتلا به اسم روبرو هستند
برخلاف باور عمومی بهره هوشی کودکانی که به طریقه سزارین متولد میشوند پائین تر از کودکان در زایمان طبیعی است

....دوستان امیدوارم به کلمه احتمال و درصدها دقت کنید در این مطلب نگفته همه یا 100 درصد

موفق باشید چه در زایمان طبیعی چه در زایمان سزارین
سلام مادر من بعد از اینکه من و برادر بزرگم را طبیعی زایمان کرد برادر کوچیکم را سزارین شد جون دکترش داشت میرفت جبهه سال 66 بعد از سزارین هزار تا مشکل پیدا کرد مخصوصا مثانه و مجبور شد عمل کنه خودش میگفت سر شما دو تا که طبیعی بودین اینقدر اذیت نشدم که سر این یکی شدم
2706