2703
2553
من یه دوقلوی پسر شیطون دارم که الان 28 ماهه با دوسال وچهار ماهه هستند ...چه طور باید از پوشک بگیرمشون ؟؟
چند روز زمان میبره تا دستشویشونو بگند؟؟؟؟
اصلا چه طور باید شروع کنم ؟؟
با چه روشی؟؟؟
خواهش میکنم راهنماییم کنید با دوتا نی نی شیطون که هر روز شیطون تر هم میشند موندم چه طور بایداز پوشک بگیرمشون!؟!؟؟!؟!
من دراین مورد اصلا اطلاعات ندارم چیکار کنم که زودتر نتیجه بگیرم؟؟
ممنونم غیر از کتاب یعنی همه نی نی ها پوشکی هستند خواهش میکنم از تجربیاتتون بگید>>>>
آخه بعد از فروردین میخوام کوچولو هاموبذارم مهد،نمیدونم اول از پوشک بگیرمشون بعد بذارمشون مهد یا اینکه توی مهد از پوشک گرفته بشند... اخه تا حالا مهد نرفتند میترسم توی مهد راحت نباشند.. مامانا پس شما چه طور نی نی هاتون رو از پوشک گرفتید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

Azizam man ino midunam ke faghat zamani ke bache amadast khodesh bayad begiri...bazi az bacheha hata ta seh salegi be in amadegi nemiresan.dar morede pesarha midunam ke zod gereftan az poshak dar ayande baese bimarihaye prostat mishe va dar nozade dokhtar badha dochare ofonathaye edrari mishe.bachehahi ham ke az poshak gerfeteh mishan ya 5 mah bayad shabha poshak bebandan ke agar edrar kardan toye roheashun asar bad nazareh....alan ek seri poshak hast ke hata ta 12salegi estefade mishe shabha baraye kasayi ke kheyle shab edrari daran.
2720
آیا کودکم آماده برای از پوشک گرفتن (استفاده از توالت) هست؟
راستش من اصلا تجربه ای در این مورد ندارم ولی این مطلب را از سایت بی بی سنتر ترجمه کردم که امیدوارم برای مامانهای عزیز مفید باشد. برای ترجمه من جمله به جمله ترجمه نمیکنم. متن رو میخونم و بعد خلاصه مطلب را مینویسم. البته چک لیست را کامل مینویسم. لینک مطلب را هم میگذارم برای اطلاعات بیشتر اگر لازم دانستید مراجعه کنید.

"شاید اولین باری که کودکتان را پوشک کردید همین دیروز به نظر برسد و الان مانده اید که آیا وقت مناسبی برای از پوشک گرفتنش هست یه نه؟! در واقع هیچ سن مخصوص و سحرآمیزی که در آن زمان بچه ها آماده یادگیری چگونگی استفاده از توالت باشند وجود ندارد، اما پیشرفت در برخی مهارت های فیزیکی و کلامی در فاصله 18 تا 24 ماهگی برای اینکار ضروری هست. بعضی از والدین تا 2.5 الی 3 سالگی که کنترل ادرار توسط بچه ها قابل اعتمادتر هست، آموزش توالت را آغاز نمیکنند. برخی بچه ها هم تا سن 3 یا حتی 4 سالگی علاقمند به استفاده از توالت نیستند.

از چک لیست پایین استفاده کنید تا میزان آمادگی کودکتان را بدانید و به خاطر داشته باشید که اگر قبل از اینکه کودکتان آمادگی داشته باشد شروع کنید به این معنی نیست که زودتر هم تمام خواهید کرد. به احتمال زیاد پروسه ادامه خواهد یافت تا زمانی که کودک واقعا آماده باشد.

لازم نیست تا زمانی که کودک شما تمام آیتم های چک لیست را داشته باشد منتظر بمانید. فقط ببینید که کودک علاقمند و آماده برای مستقل بودن هست یا نه و اینکه مفهوم استفاده از توالت را درک میکند یا نه؟

علامتهای فیزیکی:

1- توانایی راه رفتن و حتی دویدن ممتد (بدون زمین خوردن های زیاد!) را دارد؟

2- آیا در هر مرتبه به اندازه کافی ادرار میکند؟ (خیلی کم نباشه.)

3- آیا دفع مدفوع منظم در زمانهای تقریبا قابل پیش بینی دارد؟

4- آیا زمانهای "پوشک خشک" بمدت تقریبا 3 یا 4 ساعت دارد که نشان میدهد عضلات مثانه به اندازه کافی برای نگهداری ادرار پیشرفت کرده اند.

علامتهای رفتاری

1- آیا میتواند در یک وضعیت بمدت 3 الی 5 دقیقه ثابت بنشیند؟

2- آیا میتواند شور.ت اش را بالا و پایین بکشد؟

3- آیا از حس پوشیدن پوشک کثیف یا خیس بد اش می آید؟

4- آیا به دیدن توالت رفتن یا لباس زیر پوشیدن دیگران علاقه نشان میدهد؟

5- آیا علامتهای گفتاری یا فیزیکی برای دفع مدفوع خودش دارد؟ مثلا چمباتمه زدن یا گفتن.

6- آیا علاقه به استقلال نشان میدهد؟

7- آیا به انجام کارش افتخار میکند؟

8- آیا در مقابل یادگیری توالت رفتن مقاومت نشان میدهد؟

9- آیا کلا در مرحله همکاری هست؟ نه در مرحله عناد و مقابله.

نشانه های گفتاری

1- آیا میتواند فرمان های ساده نظیر " برو اسباب بازی را بردار" را پیروی میکند؟

2- آیا ارزش اینکه هر چیزی باید سر جای خود باشد را میداند؟

3- آیا کلمه خاصی برای ادرار و مدفوع دارد؟(بلد هست)

4- آیا علایمی را که نشان میدهند او باید توالت برود را میفهمد؟ و آیا میتواند قبل از دستشویی کردن به شما اصلاع دهد یا آن را تا رسیدن به توالت نگه دارد؟"
kuudak.blogfa.com
دوست عزیز من خودم مامان دوتا پسر دوقلو هستم و با همه سختیها و مشکلات آشنا هستم در مورد این موضوع اصلا عجله نکن و بچه ها رو هر یکساعت یکبار ببر دستشویی تا کم کم عادت کنند بچه های من وقتی میرفتن دستشویی بجای اینکه دستشویی بکنند 1 ساعت بازی میکردن تا بعدا براشون عادی شد . من حدود و 2سال و نیم بجه ها رو پوشک میکردم ولی در غین حال از دستشویی هم استفاده میکردن کم کم روزها دیگه پوشک نکردم و تا 3 سالگی فقط شبها پ.وشک میکردم .ناراحت نباش اصلا چیز مهمی نیست .
2714
سلام عزیزم من پسرم رو هنوز 2 هنوز یه ماه مونده بود به 2 سالگی گرفتمش .....
البته هر بچه ه ایی یه جوریه ....
روزا بهش میگفتم مامانی من جیشم میاد بریم دشویی میگفت بریم ....یعنی خودم بعد هم کم کم به خودش در طوله روز میگفتم که مامانی جیش داری ..
یاد اوریش میکردم چون یادش میرفت ...با هم میرفتیم دشستشویی همیشه ...براش توضیح میدادم ...

یا اینکه به عروسکش میگفتم جیش داری میگفت اره ...منم میگفتم نینی دشویی داره ..کم کم یاد گرفت و بعد هم پی پی رو .....

الان که 2 سالو نیمه شه خودش شلوارشو در میارهمیره دسشویی ..

ولی شبا کنترل نداره باید موقع خواب پوشکش کنم..

و در ضمن اون اولا که مطمئن نبودم که کامل جیشششو میگه وقتی مهونی میرفتیم پوشک میشد ولی هیچ وقت تو مای بی بی ش جیش نمیکرد ..میگفت مامان بازش کن...
اسم قاشق را گذاشتی قطار....هواپیما....کشتی تا یک لقمه بیشتر بخورم! یادت هست مادر؟ شدی خلبان، ملوان، لوکوموتیوران ....، میگفتی بخور تا بزرگ بشی، آقا شیره بشی!.... و من عادت کردم که هر چیزی را بدون اینکه دوست داشته باشم قورت بدهم حتی بغض های نترکیده ام را.......... عاشقتم مامان
عزیزم کتاب و نوشته به نظر من فایده نداره من برای دخترم این کارو کردم هفتهٔ اول روزی چند ساعت توی خونه آزاد بود و همش ازش سوال می‌کردم و میبردمش توالت و حتا اگه جیش میکرد دعوا نمیکردم بد کم کم زمان رو بیشتر کردم باید تمرین کنی‌ که کم کم تو ذهنش جا بیفته و خوب باید صبر و حوصله هم داشته باشی‌
ممنون از همه مامانای مهربون مخصوصا مامان مهشید عزیز........
مامانایی که نی نی شون مهد میرفت چه طور بچه رو از پوشک میگیرند آخه اینا تازه میخواهند برن مهد میترسم تویمهد مضطرب بشند!!!!!!
سلام . من یک پسر 2 سال و چهار ماهه دارم و الان 4 روزه که به غیر از شبها پوشکش نمی کنم . ولی اصلا همکاری نمی کنه یهنی جیش میکنه بعد میگه نمی دونم یاد میگیره یا نه من مجبورم تند تند ببرم دستشویی و هر چی باهاش حرف میزنم که یادش بدم اصلا به من توجعی نمکنه در صورتی که پسر فوق العاذه باهوش و زرنگی . دستشویی بزرگش هم تو شلوارش میکنه . از اینکه اون لحظه بره دستشویی واهمه داره فکر می کنه دیگه نمیتونه دستشویی کنه اگه ممکنه منو راهنمایی کنید . ممنون میشم .
گل نرگس جون پسر من اول اردیبهشت 2 ساله میشه و از همون موقع هم قراره بره مهد.من تصمیم داشتم از اول فروردین که خودم تو خونه بودم از پوشک بگیرمش ولی برای ثبت نام مهد که رفتم مسئولش گفت صبر کنم وقتی که اومد مهد با کمک مربی مهد از پوشک بگیرمش یعنی همزمان آموزشهای توالت رفتن توی مهد و خونه به یک شکل داشته باشه.شما هم می تونی موضوع را با مسئول مهد در میان بذاری شاید اون هم نظر خاصی داشته باشه.
$$خرید از سایتهای کانادا$$http://old.ninisite.com/clubs/detail.asp?clubID=32044 فروش لباسهای مارک کانادایی و آمریکاییhttp://old.ninisite.com/clubs/chat.asp?clubID=32262&ChatDate=19-11-1393&PostID=66350575#66350575
سلام عزیزم من پسرم 2 سال و 10 ماهش هست و الان 2 ماهه از پوشک گرفتمش از 2 سالگی جیش رو می گفت و توی خونه پوشک نمی کردمش ولی برای پی پی خیلی اذیت کرد و طول کشید یا باید حتما پوشک می شد یا تو شلوار

تا اینکه خودش گفت پی پی اش رو هم البته بهش می گفتم تو بزرگ شدی و نی نی ها پوشک میشن دیگه خودش گفت و الان اصلا توی خواب هم جیش نمی کنه اوایل چرا ولی الان خوب شده

البته پسرم مهد نمیره و پرستار داره تو خونه است اون هم کمک کرد