2410
2553
عنوان

مصرف کپسول ونوستات (چربی سوز )

| مشاهده متن کامل بحث + 185843 بازدید | 29 پست
یکی از آشناهای ما با ونوستات 30 کیلو کم کرد. دفع چربی خیلی وحشتناکی داشت ولی بعد از مدتی یه بیماری معده گرفت که دکترها گفتند به خاطر دفع چربی بوده و اختلالی که این قرص ها در متابولیسم بدن ایجاد کردن
تورو خدا نخورید از این داروها
هروقت می شنوم که یکی به خاطر عوارض این داروهای لاغری مشکلی پیدا کرده احساس بسیار بدی بهم دست میده
چه آشنا باشه چه غریبه

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام به همه دوستان
قرص ونوستات فقط باعث دفع چربی می شه البته چربیهایی که از این به بعد بخورید و تاثیر بسیار بدی روی روده بزرگ می زاره . اگر کسی می خواد با قرص وزن کم کنه بهتره قرص redact15 (عربی ) اون رو بگیره و استفاده کنه . این قرص باعث کاهش اشتها می شه و هیچ ضرری نداره . وقتی که اشتها کم شد می تونید با برنامه غذایی جلو برید . برای من که تاثیر خیلی خوبی داشت و هنوز هم دارم استفاده می کنم . نوع ایرانی و آلمانی آن هم هست ولی عربی اون خیلی بهتره . قیمتش هم هر کپسول 1000 تومن هست . امیدوارم تونسته باشم با تجربه خودم به شما کمک کنم .
2456
سلام بچه ها من فوق العاده اشتهام زیاد شده با این که تو رژیم هستم ولی بعضی وقتها چنان دا ضعفه میگیرم که نگو دیشب نتونستم خودم رو کنترل کنم یه کلوچه و مقداری پشمک جای شما خالی خوردم مثل ادمای معتاد بعدش پشیمون میشم وگرنه با غذای چرب کلا مخالفم و اصلا تو برنامم نیست پس قرص ونوستاتی که دکتر نوشته رو نمیخورم گذاشتم برا مهمونی ها که چاره ای نیست با این اشتها چه کنم که البته تازگی داره میشه برا جابه جایی هورمون باشه مثلا نزدیک پریود ؟
سلام دوستان کسی مصرف کرده عوارضشو دیده ممنون میشم چون دکی منم داده موندم بخورم نخورم میگن رو کبدوتخمدان اثر داره؟درسته
منو بابایی منتظرتیم کوچولوی قشنگم زودی بدو بیا بغلیمون .😘
داروی ارلیستات با نام های مختلفی مانند زنیکال ( نام اصلی دارو و ساخت روشه آلمان ) و در ایران با نام ونوستات توسط شرکت دارو سازی ابوریحان تولید می شود. این دارو روی نیمی از مصرف کنندگان ممکن است اصلا اثر نکند و روی افرادی که اثر کرده ظرف 3 ماه 5% کاهش در BMI و ظرف 1 سال 16% کاهش وزن دیده شده است. پزشکی که برای افراد چاق (BMI بالاتر از 30) این داروها را به تنهایی یا به صورت ترکیبی تجویز می‌ کند، باید عملکرد داروها را توضیح دهد تا بیمار با آگاهی، مصرف چربی‌ سوزها را انتخاب کند.�

این دارو به نسبت کم ضررتر بوده و مکانیسم کارشان نیز متفاوت است. با اشتها کاری ندارند و چربی هم نمی سوزانند، بلکه در سطح دستگاه گوارش مانع جذب یک سوم چربی غذا می شوند. البته این داروها با رژیم غذایی جواب می دهند. آن هم به صورت تدریجی و دراز مدت (یک کیلو در ماه از وزن کاسته می شود). مصرف این داروها نیز می تواند عوارضی به همراه داشته باشد همچون بی اختیاری دست و ممانعت از جذب چربی نیز می تواند کمبود ویتامین های محلول در چربی را به همراه آورد. به علاوه خانمهای شیرده، باردار و بچه ها از مصرف این داروها منع می شوند.

در 15 تا 30 درصد موارد اسهال چرب و در 7 درصد موارد دفع غیرارادی مدفوع و از دست دادن ویتامین‌ های حلال در چربی به ویژه A،D، K و E را به همراه دارد. بیشتر مصرف ‌کنندگان آن نیز از خروج گاز شکمی همراه با ترشحات روده‌ای ناراحت‌‌اند. پزشکان به افرادی که از این دارو استفاده می ‌کنند، پیشنهاد می‌ کنند غذاهای چرب کمتری بخورند و در عوض میوه‌، سبزی‌ ها و ویتامین را در برنامه غذایی خود بگنجانند.

از آن جا که دارو جذب چربی غذا را متوقف میکنه احتمالا" تغییراتی در روده ایجاد میکنه این تغییرات معمولا" در هفته اول درمان ایجاد میشه و برای بر خی افراد ممکنه تا 6 ماه یا بیشتر پس از مصرف دارو اتفاق بیفته این تغییرات شامل دفع روده ای با گاز یا افزایش تعداد حرکات روده ای و عدم کنترل آنها بخصوص بعد از غذاهایی که میزان بیشتری از چربی دارن اتفاق بیفتد.
چربی هایی که تجزیه و جذب نشده اند، باعث دفع مدفوع پر چرب شده و بوی بسیار زننده ای ایجاد می کنند. در ارتباط با مقدار چربی موجود در غذا، احتمال ایجاد سر دردهای شدید و دل دردهای طاقت فرسا در 6 درصد مصرف کنندگان وجود دارد. در ضمن به علت اختلال در جذب ویتامین های محلول در چربی که شامل ویتامین های K , E , D , A است ، باید دو ساعت بعد از مصرف ونوستات نسبت به مصرف مکمل های مولتی ویتامینی اقدام شود. این دارو به علت احتمال ایجاد زمینه ی بروز سرطان سینه که از طرف FDA ( اداره غذا و دارو ) مطرح گردیده بود، از طرف شرکت سازنده و تولید کننده، درخواست تایید دارو پس گرفته شده است.

این قرص ‌ها همراه با غذا، درصد زیادی از چربی غذا را دفع می ‌کند. از آنجا که این دارو معمولا جذب بدن نمی ‌شود، جزو دسته داروهایی است که عوارض جانبی کمی دارد. چون متابولیسم آن روی اندام‌ های بدن بیشتر می‌ شود، اما وقتی جذب نمی ‌شود، عوارض جانبی آن کمتر است. قرص‌ های آنتی ‌لیپاز در واقع جذب چربی را مختل ‌می‌ کنند و در نتیجه جذب

ویتامین ‌های محلول در چربی را نیز مختل می ‌نمایند. در واقع جذب ویتامین های E و D و A و k در مصرف‌ کنندگان این قرص ‌ها صورت نمی ‌گیرد. حال اگر قرار باشد فردی در کوتاه مدت از این قرص ‌ها استفاده کند، دچار مشکل نخواهد شد، اما اگر در دراز مدت مورد استفاده قرار گیرد، عوارض جانبی رخ خواهد داد. این داروها موجب کمبود ویتامین‌ های محلول در چربی، افزایش خون ‌ریزی ماهیانه در خانم‌ ها در اثر اختلال در انعقاد خون به علت کمبود ویتامین k می‌ شود. از سوی دیگر، کمبود هر یک از ویتامین ‌های محلول در چربی مانند E نیز عوارض خاص خود را دارد؛ به طور مثال، باعث جذب کمتر مواد مغذی آنتی ‌اکسیدان در بدن می ‌شود. در غذاهای سرخ شده، کتلت، کوکو و فست‌ فودها چربی زیادی وجود دارد. گاهی می ‌توان پس از صرف غذای چرب از این قرص‌ها، مصرف کرد و صرفا مصرف محدود این قرص ‌ها توصیه می ‌شود، نه مصرف مداوم و همیشگی آنها. مصرف خودسرانه هر نوع دارویی از جمله این قرص‌ ها به هیچ عنوان صحیح نیست. به گفته پژوهشگران برزیلی، مصرف داروی �اورلیستات� یا �زنیکال� ( یا ونوستات ) که گاه برخی بیماران برای کاهش وزن از آن استفاده می‌ کنند، احتمال بروز سنگ‌ های کلیه را افزایش می ‌دهد. محققان دانشگاه فدرال سائوپولو در برزیل با بررسی گروهی از موش ‌های آزمایشگاهی دریافتند، استفاده از داروی ارلیستات میزان نوعی ماده سنگ ساز موسوم به �اگزالات� را در ادرار این حیوانات تا 8 برابر (هشت برابر) افزایش می‌ دهد.

1. داروی ارلیستات یکی از داروهایی است که از جذب چربی در روده ها جلوگیری می کند.
2. این دارو برای کاهش وزنهای ناشی از پر خوری استفاده می شود.
3. این دارو بر روی اشتها هیچ گونه تاثیری ندارد.
فَاللّهُ خَیْرٌ حَافِظًا وَهُوَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِینَ
خواهرشوهرمن 7 8ماه از این کپسول استفاده کررد . تقریبا 15کیلو کم کرد... البته ثابت موندو دیگه هم اضافه نکرد... منم 10روزه دارم میخورم البته با تجویز دکتر...

میام نتیجه رو خبر میدم
فَاللّهُ خَیْرٌ حَافِظًا وَهُوَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِینَ
2714

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع
موضوع: قرص ونوستات

LinkBack
امکانات
Display

21-Jul-2012, 19:28 #1
bahare_sh65
bahare_sh65 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض قرص ونوستات

با سلام

آیا مصرف قرص ونوستات ضرر دارد؟ برخی از کارشناسان معتقدند ضرر دارد، برخی دیگر نه. لطفا تکلیف ما را مشخص کنید

Share
پاسخ با نقل قول پاسخ با نقل قول
27-Jul-2012, 09:42 #2
دکتر سید حمید سجاد
دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت

موقعیت
تهران
Blog Entries
3

پیشفرض

در حال حاضر انواع متفاوتی از قرص‏های لاغری در بازار وجود دارد که برخی از آنها مانند �ونوستات� به قرص‏های چربی‏سوز مشهورند. امروزه بیشتر افراد برای کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده‏آل، به دنبال سریع‏ترین راه ممکن هستند بدون اینکه عوارض آن را در نظر بگیرند. حال این سوال مطرح است که چرا باید برای کاهش وزن قرص مصرف کرد؟ اگر معتقدید کنترل وزن و پیروی از رژیم غذایی مناسب برای رسیدن به وزن ایده‏آل و حفظ آن در تمام زندگی موثر است، قطعا نقطه شروع و اولین راه‏حل نباید مصرف اینگونه قرص‏های لاغری باشد زیرا این راه‏حل‏ها کوتاه‏مدت و تجاری هستند مگر در مواردی خاص و برای مدت زمانی کوتاه. معمولا کارشناسان مصرف قرص ونوستات را در موارد خاص یا چاقی‏های شدید به عنوان یک روش‏ کمک‏کننده در دفع چربی تجویز می‌کنند نه به عنوان یک روش اساسی و همیشگی. اگر قصد کاهش وزن دارید، راه اصولی و صحیح کنترل وزن را بیاموزید و منابعی که باعث دریافت انرژی مازاد می‏شوند، بشناسید. مصرف موادغذایی فیبردار و نوشیدن مایعات به قدر کافی، یکی از روش‏های موثر در کنترل وزن هستند. برای کاهش وزن، مصرف قرص‏های لاغری اولین راه‏حل نیست بلکه آخرین راه‌حل است، بنابراین اگر ‏قصد دارید برای طولانی‌مدت وزن مناسبی داشته باشید، اصل تنوع، تعادل و تناسب را در برنامه غذایی‏‌تان رعایت کنید و به قدر کافی فعالیت بدنی داشته باشید و فراموش نکنید کاهش و افزایش‌های مکرر وزن بدن آثار سوئی بر سلامت بدن خواهد داشت

Daisypath Anniversary tickers همسرم دوست دارم .... میدانم دوستم داری .... دوست داشتنی های ما تا ابد ادامه دارد.

با سلام و شاد باش

می توانید برای برخورداری از تناسب اندام، زیبایی و فرم دادن به بدن به فروشگاه اینترنتی ما سر بزنید و از انواع لوازم ورزشی همچون تردمیل، دوچرخه ثابت، وسائل بدنسازی، تی آر ایکس دیدن فرمایید.

فروشگاه اینترنتی پیلتن شاپ با سابقه 10 ساله در ارائه لوازم ورزشی، ماساژ و سلامت توانسته همواره جوابگوی نیاز های مردم در جهت تندرستی و تناسب اندام باشد.

https://piltanshop.com

همچنین می توانید مقالات ما را نیز مطالعه فرمایید. (بر روی تیتر کلیک کنید)

چربی سوزی با تردمیل

فعالیت بدن و کنترل وزن

ورزش تی آر ایکس TRX

برای بررسی های بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما در پیلتن شاپ تماس حاصل فرمایید.

• 021-86081348

راه های ارتباط ما:

ايميل فروشگاه : info@piltanshop.com

تلگرام@Sales_Piltanshop

اینستاگرام@piltanshop

سلام من سال۹۱قرص ونوستات میخوردم درکنارش خیلی ورزش میکردم توی ۶ماه ۱۸کیلوکم کردم ۲سال بعدشم ازدواج کردم وبچه دارشدم تنهاعوارضش این بودکه یه مدتی کمبودویتامین گرفتم که باقرص وموادغذایی جبران شد

سلام من سال۹۱قرص ونوستات میخوردم درکنارش خیلی ورزش میکردم توی ۶ماه ۱۸کیلوکم کردم ۲سال بعدشم ازدواج ک ...

سلام خوبین شما قرص ونوستات رو روزی چند تا مصرف میکردین؟

قبل از اینکه منو قضاوت کنی، مطمئن شو که آدم بی عیبی هستی 
2706