2733
2734
عنوان

*****جذب گروهی*****

88242 بازدید | 6775 پست

همیشه راهی برای به ثمر رسیدن آرزوها وجود داردهیچگاه قدرت دعا ، ایمان و عشق را دست کم نگیرید. . .

سلام دوستان بیان با هم برای رسیدن به آرزوهامون دعا کنیم هر کسی که دوس داره نیتش رو هم بگه لطفا . . . ساعت 10شب یا همون 22:00 یا هر کسی شب سختشه یا روز راحتتره میتونه ساعت 3 ظهر دعا کنه ..>1 تا 5 صفحه قرآن و یا تورات و یا انجیل و یا زبور و هر کتاب آسمانی دیگر(البته از هر جاش که خواستین حتی میتونید از روی قرآن کوچیکا بخونید و اگر معنی قرآن براتون آسونتره معنیش رو بخونین و اگر نتونستید قرآن بخونید یا قرآن در دسترستون نبود می تونید چند آیه قرآن از حفظ بخونید هر چند آیه که دوست داشتید :))و نیم ساعت دعا برای بچه های گروه(دوستان منظور این نیست که نیم ساعت دعا کنید منظورم اینه که توی این نیم ساعت برای همه بچه ها دعا کنید هر چقدر که طول کشید)

دوستان بعد از دعا کردن این جملات با خودتون تکرار کنید لطفا:

هر آنچه را بتوانیم تصور کنیم به یاری خدا میتوانیم به دست آوریم

دلسرد نیستم با پشتکار به پیش میروم و مصمم هستم از راه شگفتی که خدا برایم میخواهد به کامیابی برسم

خدای مهربان تو را به خاطر همه نعمتهایت شکر میکنیم ، هم اکنون خیر وصلاحمان به صورت جریان پیوسته وناگسسته و فزونی پذیر کامیابی ، سلامتی و شادمانی و فراوانی به سوی ما سرازیر میشود ، خیر وصلاحمان آرمانی است کامل در ذهن الهی که باید متجلی گردد زیرا هیچ چیز نمیتواند آن را ازتجلی بازدارد .

آپلود عکس اعضای گروه: 1-moliyan 2-نیکا 3-elizabeth (خودم)Klik hier voor meer gratis plaatjes 4-مامان زهرا خانوم 5-مامان وایولت 6-هورشید 7-ati 8-+بهاره+ 9-میترا sos 10-غزل 11-farima Klik hier voor meer gratis plaatjes 12-مریم مامان دو قلوها(کیمیا و کیوان) 13-علیرضا 14- مامان آنیتا...... درمان افسردگیش .... ایشالله که هر چه زودتر شاداب و سر حال بشن 15-نوشین 16-هیرداس 17-Rashin 18-.. بهاری.. 19-katy joon 20-نرگسی جونم 21-آدخت .......سال 93 سالی پر از عشق خیر و برکت سلامتی و خوشی خوش شانسی برای من و خانواده ی عزیزم و همه ی نی نی سایتی های عزیز است. 22-ریتون 23-behnaz jo0o0n 24-میترا-الف 25-Mahsa** 26- *خانومی* 27-نغمـه(عروس اراد کوچولو) به نیت شفای ابوالفضل ، رسیدن مامانشون به آرزوش و این که امسال به عشقشون برسن......>>>>مادرشون به آرزوشون رسیدنKlik hier voor meer gratis plaatjes 28-aaylar 29-M1990 30-nonakhatoon 31- *viana* 32-mona 33-جواهر ناب 34-خانم گل .............. نی نی دار شدنشون 35-2shirin 36-ava ...............فراهم شدن وسیله از طرف خدا برای اینکه از این شهر برم 37-manip30 38-ساناز @ 39-بهار........ دلم میخواد سال ٩٣ براى همه مون یه سال خوب فراموش نشدنى باشه و آمرزش روح پدر بزرگشون و آرزوهای قلبیشون 40-نازگل 41-Maryam ....امیدوارم امسال سال خوبی برا همه باشه ومنم به اون چیزی که دلم میخواد و سالها ارزوشو دارم برسم. 42-گلنسا .......مشکلی که تو سرکار برام بوجود آمده خدا محوش کنه و آبروم نره و تو کارم موفق و ماندنی بشم + قد دخترم بلند بشه+ مشکل دفاع شوهرم حل بشه و مدرک فوقشو بی دردسر بگیره + بدهکارا طلبشو بدن + مشکل ماشینمم حل بشه + خونه بخریم + حل شدن مشکلات مالی و برگشت نعمتها 43-مانی 44-banafsheh_h110.....همسرم یه کار خوب براش پیدا بشهKlik hier voor meer gratis plaatjes- ترک رفیق بازی و اعتیاد همسرم- خونه بخریم - برای خودم هم یه کار خوب پیدا بشه Klik hier voor meer gratis plaatjes- حل شدن مشکلات مالی و برگشت نعمتها البته روزی حلال ... به اراده پروردگارKlik hier voor meer gratis plaatjes 45-niyayesh 46-صبا گل......لطفا برا عمه من که هشت ماهه باردار هستش و مشکوک به سرطان سینه دعا کنین خیلی شرایطش حساسه خیلی ناراحتممم 47-مارینا 48-جانان 49-mammy omid 50-eliana 51-پارمیدا عسل 52-آپامه 53-topol...........فروش خونمون زندگیم ب این بستگی داره Klik hier voor meer gratis plaatjesخدا روشکر اولین خونه فروش رفت ان شاالله خونه دوم هم فرش میره به زودی زود 54-شهلا.........همسرم به سلامت برگرده پیشم و زندگیمون سروسامان بگیره.......... Klik hier voor meer gratis plaatjesمن و همسرم بتونیم امسال دکترامونو شروع کنیم 55-نسیم 56-نیکی.........سلامتی..برکت..شادی برای همه ،کار خوب برای همسرم..موفقیت تو درسم..یه پسمل سالم تا عید بعدی بیاد تو دلم 57-سپید......برای پیدا شدن یه شغل خوب 58-لیانا 59-هانا........... رسیدن ب عشقم و از بین رفتن اون مانع بزرگ 60-فران........... سلامتی....عاقبت بخیری....آرامش.....قبولی توی ارشد تو دانشگاه تهران 61-فاطمه 62-رنگین کمون 63-بانوی آذری 64-hasti........شفای خواهرم پروا که 23 ساله است مبتلا به تومور مغزی ( دوستان برای پروا جون دعای ویژه کنیم که هر چه زودتر حالشون خوب بشه)Klik hier voor meer gratis plaatjes 65-آمیتیس....... پیداشدن شغل خوب برای خودمKlik hier voor meer gratis plaatjes و همسرم 66-فی فی..........ازدواج موفق تو سال 93 و خوشبختی 67-neda............. امسال خونمونو عوض کنیم بریم جایی که میخواییم 68-.mahbo0ob........دلم ی عشق پاک و ی زندگی شاد و ی عالمه خنده میخواد 69-(شهرزاد) 70- گیسو ( آناهیتا سابق) 71-مامان مهتا 72-feri5965 73-مادر بزرگوار نی نی مارک 74- نی نی مارک 75-مادر بزرگوار راحیل...............آرامش و سلامتی 76-راحیل...............................سلامتی و آرامشKlik hier voor meer gratis plaatjes 77-امیر حسین برادر راحیل ................سلامتی و قبولی در امتحانات و کنکور 93 در دانشگاه دولتی خوب 78-طلا خانوم 79-مریم(گرافیک مدرن).................... کار برای همسری -خرید خونه- بچه دار شدن و قوی شدن ایمان، اراده و پشتکارم 80-میخک 81-msavaloni 82-مائده ای دیگرتر 83-*شادی* 84-تهمینه........سلامتی مامان و بابام و محمد و حسین و سجاد(برادرام) و هستی خواهر و همسرش و دوستم سعیده و عاقبت بخیری هممون و حل مشکل محمد داداشم و خوشبختیش و خوشبختی خانوادم 85-Oxygen 86-مامانم اینا 87-نسترن........ به نیت ازدواج عالی 88-مهدیه.........با یه دنیا آرزو 89-گلی از گلهای بهشتی....................... من یه شغل خوب با رزق و ررزی حلال برای همسرم میخوام.. 90-مامان دریا 91-لیلی* 92-سپاس................ارامش و سلامتی-ثروت -قبولی ارشد(سال 93-94) 93-دختر اردیبهشت 94-هانا...............ازدواج با محمد تا اخر امسال و ازبین رفتن یه مانع 95-ماری جون 96- آریس 97-مامان کیارش 98- تک سوارعشق 99-TERME 100-LI 101-sara841 102-silda 103-شلررر 104-mona 105-آرام 106-luna..........آرزوی من اینه که مهر و محبتم بیفته به دل عشقم و برگرده و واسه همیشه پیشم بمونه و اینکه همه چی حل بشه و من به عشقم برسم و کنارش خوشبخت بشم 107-ژیلی.........ب نیت ازدواج با عشقم . . . . . .Klik hier voor meer gratis plaatjes آپلود عکس و فایل رایگان و دائمی بچه های مجرد تاپیک که با انجام 11 گام (صفحه های 88 و89 )برای ازدواج قراره به همین زودی مزدوج بشن: آپلود عکس و فایل رایگان و دائمی 1- بهار 2- نغمه 3-عشق نغمه 4-رضا 5- فریما...... جفت الهیشو پیدا کرد Klik hier voor meer gratis plaatjes 6- الیزابت (اینجانب) 7-نسرین 8-فر 9-هانا 10-فاطمه 11-topol.................. جفت الهیشو پیدا کرد Klik hier voor meer gratis plaatjes 12-mahbo0ob 13-feri5965.................. جفت الهیشو پیدا کرد Klik hier voor meer gratis plaatjes 14-سپیده .15-مائده دیگرتر 16-آریس 17-sahel 18-sara841 19-دختر اردیبهشت.................. جفت الهیشو پیدا کرد Klik hier voor meer gratis plaatjes 20-silda 21-رسپینا . . بچه ها روی هر گام یک هفته کار کنین بعد برین سراغ گام بعدی کسایی هم که میخوان اسمشون به این لیست مجردها اضافه بشه بگن مینویسم

لیست معجزه شکر گزاری و 4 اثر از اسکاول شین:

1-fattaneh66 2-الیزابت سرور بانوی کائنات . . . . Klik hier voor meer gratis plaatjes

نـامـــــــــه ســـــــپاســــــــــگـــــــــزاری شــــــــــــهــــــــــلا جون به خـــــــــــــدا :

سلام خدای مهربونم خیلی وقتا باهات حرف میزنم و بعضی وقتا که خیلی دلم میگیره برات مینویسم. اما امروز مینویسم که ازت تشکر کنم. من این روزها خیلی حالم خوبه. یک باره دیگه معجزه تو بهمون نشون دادی. خدایا ازت ممنونم که میلادو بهمون برگردوندی. کسی که دکترا فقط 20 درصد احتمال زنده موندنشو داده بودن. خدایا ازت ممنونم که دعاهامونو شنیدی و دلهامونو شاد کردی. خدایا ازت ممنونم که همسرمو سلامت بهم رسوندی و الان عین گذشته در کنار همیم. خدایا ما دلخوشی جز تو نداریم و فقط به محبت و بخشندگیت چشم دوختیم دعا و حاجت دل تمامه دوستان جذب گروهی رو اونطور که به صلاحشونه روا کن. خدا جونم دوست دارم.

خـــــــــــبر ســـــــــلامـتـــــــی آقا مــــــــــــــیــــــــــــــــلاد صفحه 178

بچه ها یه خبر خوب دارم براتون میلاد رو از بیمارستان مرخص کردن و دکترا میگن به عمل احتیاج نداره ریه هاش ترمیم شده و مشکل مغزشم بر طرف شده خدایا تو چقدر بزرگی و ذهن ما چقر کوچیک برا درک کردنت مارو ببخش اگه یه وقت نا امید میشیم

خدایا سپاسگزارم که پول پیوند مغز استخوان سارا جون جور شد

نامه سپاسگزاری آمیتس جان به خدا برای پیدا کردن کار مناسب:

از خدای مهربون برای شرایطی که برام فراهم کرد تشکر کنم.چون پروردگار مهربون شغلی که دوست داشتم و ازش انرژِی می گیرم رو جلوی راهم قرار داد و همچنین اینکه محیط کارم کاملا سالم و خوب هست. خدا یا شکرتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت Klik hier voor meer gratis plaatjes

فــــــــــــــــــــــــــهــــــــــــــرســـــــــت تـــــــــــاپـــــــــیک:
 معجزه شکرگزاری ..............................ص3 

جادوگر عشق.......................................ص7

11گام ازدواج.....................................ص88و89

Klik hier voor meer gratis plaatjes

میخک جون مربی کیمیای آرامش دورن
آدرس تاپیک کیمیای آرامش درون

http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=789727&PageNumber=10

مانیا جان مربـــــــــــی جـــــــــــــادوگر عشــــــــــق:

آدرس تاپیـــــــــــــــــــک جادوگـــــــــــــــر عشــــــــــــق:

http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=797142&postID=33794581

آدرس تاپیک جذب گروهی مخصوص ازدواج

http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=844698&PageNumber=1

لینگ دانلود کتاب معجزه شکر گزاری

http://s2.picofile.com/file/7660951177/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8_

آدرس دانلود تصویر سازی ذهنی یک و دو (آرامش) (پائول مکنا)

http://www.ravanshenasi.info/?p=49

وبلاگی که کتابهای جذبی خوبی معرفی کرده و لینک دانلود خیلی از کتابها توشه:

http://bestlife4us.blogfa.com/
من می‏دانم که تمام هستی برای من خلق شده.. پس نگران نیستم و تمام هستی را یار و یاور خود می‏بینم.
بیاین با هم دعا کنیم
*****جذب گروهی******
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=773511

معجزه شــــــــــــــــــــــــــــــکرگزاری

مقدمه و شیوه نوشتن خواسته ها وآرزوها :

بدین سان، تو افتخار تمامیِ دنیا را به دست خواهی آورد.
کتیبه‌ی امرالد
(۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ سال پیش از میلاد)
پیشکش به تو

باشد که معجزه‌ی شکرگزاری درهای دنیای نوینی را بر تو بگشاید و برای تمامیِ سال‌های زندگی‌ات شادمانی به ارمغان آورد.
این خواسته‌ی قلبیِ من برای تو و تمامیِ جهان است.
سپاسگزاری
چندان که دست به نگارش کتابی تازه می‌زنم، آفرینش به عنوان چیزی نشاط آور و در عین حال یگانه و منحصر به فرد آغاز می‌شود، تنها کیهان و من هستیم. سپس، این محدوده، رفته رفته، گسترده‌تر می‌شود، افراد بیشتر و بیشتری را دربرمی‌گیرد، تمامیِ آنهایی که دانش و چیره‌دستیِ خود را به اشتراک می‌گذارند تا آنگاه که سرانجام شما کتاب جدید را در دستان‌تان بگیرید. این افراد بخشی از حلقه‌ی پیوسته بالنده‌ی آفرینش هستند که اجازه داده‌اند �معجزه‌ی شکرگزاری� به شما برسد.
با ژرف‌‌ترین سپاسگزاری‌ها از کسانی که در طول سده‌های گذشته حقایق زندگی را کشف کردند و آنان که نوشته‌هاشان را بر جای گذاشتند تا ما در زمان مناسب و با تیزبینی کشف‌شان کنیم. لحظه‌ای که به گونه‌‌ای وصف‌ناپذیر زندگی را دیگرگون می‌کند، لحظه‌ای که ما چشمی داریم برای دیدن و گوشی برای شنیدن!

آیا معجزه‌ی شکرگزاری را باور دارید؟
�کسانی که به معجزه‌ی شکرگزاری اعتقاد ندارند، آن را نمی‌یابند.�
روالد دال (۱۹۹۰ – ۱۹۱۶) – نویسنده

زمانی را به خاطر آورید که بچه بودید و زندگی بهت و حیرت شما را برمی‌انگیخت. زندگی حیرت‌انگیز به نظر می‌رسید و کوچک‌ترین چیزها شما را به طور کامل شگفت‌زده می‌ساخت. نشستن شبنم روی چمن‌ها، پرواز پروانه‌ها یا هرگونه برگ یا سنگ ناآشنا شما را شیفته‌ی خود می‌کرد. وقتی یکی از دندان‌ها‌تان می‌افتاد به وجد می‌آمدید، چراکه این بدان معنا بود که آن شب فرشته‌ی دندان به سراغ‌تان خواهد آمد. در آن دوران، روزها را برای فرارسیدن شب کریسمس می‌شمردید! با این وجود نمی‌دانستید که بابانوئل چگونه می‌تواند در یک شب به سراغ تمام بچه‌های دنیا برود و شگفتا که هیچگاه هم شما را فراموش نمی‌کرد!
گوزن شمالی می‌توانست پرواز کند، آنجا فرشته‌ها در باغ بودند، حیوانات خانگی به انسان‌ها می‌مانستند، اسباب بازی‌ها شخصیت داشتند، رویاها به واقعیت می‌پیوست و شما می‌توانستید ستاره‌ها را لمس کنید. قلب شما از شادی سرشار بود، گستره‌ی تخیلات شما هیچ پایان و محدودیتی نداشت و باور داشتید که زندگی دل‌انگیز و زیباست.

احساس نو و زیبایی که همه‌ی ما در بچگی داشته‌ایم، آن بود که همه چیز را خوب می‌دانستیم، هر روزمان نوید دهنده‌ی سرگرمی‌ها و رویدادهای تازه است و اینکه هیچ چیزی شادی‌مان را نقش برآب نخواهد کرد. ولی هنگامی که رشد کردیم و بالیدیم و به بلوغ رسیدیم، مسئولیت‌ها، مشکلات، مصایب و گرفتاری‌ها، خود را بر ما تحمیل کردند و ما نا امید شدیم و آنچه که در کودکی به آن باور داشتیم به یک‌باره ناپدید شد. این یکی از دلایلی است که در بزرگسالی دوست داریم به بچه‌ها نزدیک باشیم تا دوباره همان احساس دوران بچگی‌ را تجربه کنیم، هرچند اگر برای یک لحظه باشد.
در اینجا باید بگویم، آنچه که زمانی بدان اعتقاد داشتید حقیقت دارد و این نگرش بزرگسالان نا امید به زندگی است که صحیح نیست. معجزه‌ی زندگی حقیقت دارد و به همان اندازه‌ی بودن شما راستین است و به راستی زندگی می‌تواند بیش از آن چیزی شگفت‌آور باشد که شما حتی در دوران کودکی می‌پنداشتید. حتی هیجان‌انگیزتر و سرگرم‌کننده‌تر از هرآنچه که پیش از این دیده‌اید.

هنگامی که می‌دانید برای تبدیل خواسته‌ها به واقعیت چه کاری باید انجام دهید، آنگاه برای رؤیاهاتان زندگی می‌کنید، و از چگونگیِ باورمندی‌تان به معجزه‌ی زندگی شگفت‌زده خواهید شد!
شاید شما پرواز گوزن شمالی را نبینید ولی خواهید دید تمام چیزهایی که همیشه دوست می‌داشتید در برابر چشمان‌تان ظاهر می‌شوند و آنچه که مدت‌های طولانی در رؤیاهاتان بوده، به ناگهان رنگ واقعیت می‌گیرد و به وقوع می‌پیوندد. شما هیچگاه درنخواهید یافت که چگونه همه چیز به هم گره می‌خورد تا رؤیای شما به واقعیت تبدیل شود، چراکه همه‌چیز به گونه‌ای نامریی عمل می‌کند، که البته عجیب‌ترین بخش آن است!

آیا حاضرید تا بار دیگر آن را تجربه کنید و بیازمایید؟ آیا حاضرید همچون دوران کودکی‌تان هر روزتان سرشار از شگفتی شود؟ برای رویارویی با آن شوید!
ماجراجوییِ ما از دو هزار سال پیش آغاز می‌شود، هنگامی که دانش متغیر زندگی در پس متنی مقدس پنهان بود …

یک راز بزرگ برملا می‌شود
جمله‌ای که در ادامه می‌آید از انجیل متی در کتاب مقدس برداشت شده و در طیِ چند سده افراد را سرگشته و از درک خود عاجز نگاه داشته است:
�هرکس که اراده کرده تا بیشتر دریافت کند، به حد کفایت دریافت داشته است. هرکس که این‌گونه نخواسته است، داشته‌هایش از او بازگرفته خواهد شد.�

باید اعتراف کنیم که این متن هنگام خواندن، غیرمنصفانه به نظر می‌رسد. چراکه می‌گوید ثروتمند، ثروتمندتر و فقیر، فقیرتر می‌شود. ولی در این متن معمایی نهفته است که گره‌اش باید گشوده شود. رازی که باید برملا شود و هنگامی که به این راز پی ببرید، دنیایی نوین در پیش چشمان شما روشن می‌شود.
پاسخ این راز که قرن‌هاست از انسان پنهان مانده یک واژه‌ی ناپیداست: قدردانی (نمک شناسی)

�هرکس که قدردان و سپاسگزار باشد بیشتر و به حد کفایت به او عطا خواهیم کرد. هرکس که قدردان نباشد، هرآنچه راکه دارد از او بازمی‌ستانیم.�

با آشکارسازیِ یک واژه‌ی ناپیدا، یک متن مرموز همچون کریستال، شفاف می‌شود. دو هزار سال از تاریخ ثبت این متن گذشته است، ولی امروز نیز مانند هر روز دیگر حقیقت آن آشکار است: اگر زمان را برای قدرشناسی مغتنم نشمارید، به بیشتر دست نخواهید یافت و هرآنچه راکه دارید نیز از دست خواهید داد. وعده‌ای که با قدرشناسی به حقیقت می‌پیوندد در این واژه‌ها نهفته است: اگر قدردان باشید به شما بیشتر و در حد فراوانی داده خواهد شد.

در کتاب مقدس قرآن، بر وعده‌ی قدرشناسی تأکید شده است:
�به یاد آور هنگامی را که پروردگارت فرمود: اگر قدرشناس باشی به تو بیشتر عطا خواهم کرد و اگر ناسپاسی کنی بر تو عذابی دردناک را فرود خواهم آورد.�

مهم نیست که پیرو چه دین و آیینی هستید یا به طورکلی آدمی مذهبی هستید یا خیر، این جمله‌های کتاب مقدس و قرآن، زندگیِ شما را دربرخواهد گرفت. آنها قانون بنیادی و اساسیِ علم و جهان را بر شما آشکار می‌کنند.

این قانونی جهانی است
قدرشناسی به سان قانونی جهانی عمل می‌کند که تمامیِ زندگیِ شما را دربرمی‌گیرد. براساس قانون جذب، که تمام انرژی و نیروی موجود در جهان پیرامون ما را از شکل‌گیریِ اتم‌ها تا حرکت گیاهان، را دربردارد، �هر چیزی،‌ مشابه خود را جذب می‌کند.�

این بدان علت است که سلول‌های هر موجود زنده‌ای توسط قانون جاذبه در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند که این روند درباره‌ی اشیا نیز صادق است. در زندگیِ شما قانون برتفکر و احساسات‌تان حکومت می‌کند. چراکه آنها نیز انرژی هستند، پس هرآن‌چه را که می‌اندیشید یا هرچه را که احساس می‌کنید به سوی خود جذب می‌کنید. اگر می‌اندیشید �کارم را دوست ندارم�، �پول کافی به دست نیاورده‌ام�، �نمی‌توانم شریک ایده‌آلم را بیابم�، �نمی‌توانم قبض‌هایم را پرداخت کنم�، �او قدرمرا نمی‌داند�، �بچه‌ام مشکل‌آفرین است�، �با والدین‌ام راحت نیستم�، �همسرم افتضاحه�، �ازدواج من به مشکل برخورده�، بیشتر آنها را به سمت خود جذب می‌کنید، ولی اگر بیشتر به چیزهایی بیندیشید که از آنها راضی و سپاسگزارید، مانند �کارم را دوست دارم�، �خانواده‌ام از من بسیار حمایت می‌کنند�، �من بهترین تعطیلات را داشتم�، �من امروز احساس فوق‌العاده‌ای داشتم� یا �تعطیلات بسیار زیبایی را در پیک نیک در کنار پسرم گذراندم�، شما مخلصانه و صادقانه قدرشناسی را احساس خواهید کرد، قانون جذب به شما می‌گوید که بیشتر از پیش مسائل و فرصت‌ها را به دست خواهید آورد. همانگونه که آهن به سوی آهنربا کشیده می‌شود، قدرشناسیِ شما نیز همچون آهن‌ربا عمل می‌کند. هرچه بیشتر قدرشناس باشید، فراوانی و موهبت‌های بیشتری را به سوی خود جذب خواهید کرد. این یک قانون جهانی است!

شما گفتارهایی این چنینی را شنیده‌اید: �هرچه بکاری همان را برداشت می‌کنی�، �از هر دستی بدهی، با همان دست پس می‌گیری�. تمامیِ این گفتارها نشانگر یک قانون است، همچنین بر قانونی جهانی مُهر تأیید می‌زند که دانشمند فرزانه اسحاق نیوتن، کشف کرد و به جهانیان نمایاند.

اکتشافات علمیِ نیوتن شامل قانون اساسیِ حرکت در جهان است، که یکی از آنها می‌گوید:
�هرکنش، واکنشی برابر و در خلاف جهت خود را دریافت می‌کند�

هنگامی که قانون قدرشناسی را با قانون نیوتن درهم می‌آمیزید، هر کنش شکرگزاری سبب دریافت واکنش متقابل می‌شود و آنچه که شما دریافت می‌کنید، همواره برابر با آن قدردانی‌تان است که به جا آورده‌اید. به این معنی که عمل سپاسگزاری باعث دریافت واکنش سپاسگزارانه خواهد بود. این سپاسگزاری هرچه صادقانه و مخلصانه‌تر باشد (به بیان دیگر هرچه بیشتر سپاسگزار باشید) بیشتر دریافت خواهید کرد.

ریسمان طلاییِ قدردانی
هزاران هزار سال پیش از آفرینش انسان، قدرت قدردانی توصیه و به کار بسته شده است و از آنجا در طیِ سده‌ها و در قاره‌های مختلف از فرهنگ و تمدنی به فرهنگ بعدی نفوذ کرده و می‌کند. مذاهب اصیل اسلام، مسیحیت، یهودیت، بودیسم، سیک و هندوییسم قدرشناسی را در مرکز و هسته‌ی آیینیِ خود قرار داده‌اند.
حضرت محمد (که درود خداوند بر اوباد) می‌فرماید: سپاسگزاری برای فراوانی‌ای که به شما عرضه می‌شود، بهترین دلیل و بیمه‌ای است برای ادامه یافتن این فراوانی. یکی از متفکرین بزرگ مشرق زمین نیز می‌گوید: شما هیچ راهی ندارید مگر آنکه قدردان و راضی باشید. لائو تزو گفته است:‌ اگر شما از چیزها به همان‌گونه‌ای که هستند لذت ببرید، آنگاه تمام دنیا به شما تعلق خواهد داشت. کریشنا گفته است هرچه را که به او تعارف شود با شادی و شعف می‌پذیرد. حضرت داوود پیامبر از شکرگزاری نسبت به تمام دنیا سخن گفته است، نسبت به هر چیزی که بین زمین و بهشت قرار دارد و مسیح (ع) پیش از هر معجزه‌اش شکرگزاری به جا می‌آورده است. در آیین بومی‌های استرالیا، تا ماسایی‌ها و زولوهای افریقا، ازناواجوهای امریکا، شاونی و چروکی تا تاهیتی‌ها، اسکیمو و بومی‌های موآریِ زلاندنو، شکرگزار بودن در ریشه‌ی اولیه‌ی آداب و رسوم‌شان جای داشته است.

�بامدادان، هنگامی که از خواب برمی‌خیزید، برای دیدن روشناییِ صبح سپاسگزاری کنید، برای غذا و شادیِ زندگی‌تان سپاسگزار باشید. اگر هیچ علتی برای سپاسگزاری نمی‌یابید، پس مشکلی در خود شما هست.�
ته کومسه (۱۷۶۸-۱۸۱۳)
رهبر قبیله‌ی شاونی سرخپوستان آمریکا

تاریخ سرشار از اشخاص سرشناس و نام‌آوری است که شیوه‌ی سپاسگزار بودن را به کار بسته‌اند، و دستاوردهاشان، آنها را در میان برترین مخلوقاتی قرار داده است که تاکنون زیسته‌اند: مهاتما گاندی، مادر ترزا، مارتین لوترکینگ، لئوناردو داوینچی، افلاتون، شکسپیر، آئسوپ، بلیک، امرسون، دیکنز، پروست، دکارت، لینکلن، یونگ، انیشتین و بسیاری از متفکران و اندیشمندان دیگر.

اکتشافات علمیِ آلبرت انیشتین،‌نگرش ما را به جهان تغییر داده است و هنگامی که درباره‌ی دستاوردهای تاریخی‌اش سؤال می‌شود، او تنها از سپاسگزاری نسبت به دیگران می‌گوید. یکی از ذهن‌های بسیار درخشان تاریخ، بیش از صدبار در روز از دیگران سپاسگزاری می‌کرد. آیا این شگفت‌آور نیست که بسیاری از ناپیداهای عالم بر انیشتین مکشوف شد؟ او قدرشناسی را در تک‌تک روزهای زندگی‌اش تمرین کرد و در مقابل از انواع مواهب و نعمت‌ها برخوردار شد. هنگامی که از اسحاق نیوتن درباره‌ی راز دستاوردهای علمی‌اش سؤال شد، او گفت که بر شانه‌ی غول‌ها ایستاده است. در سال‌های اخیر، اسحاق نیوتن به عنوان بزرگترین کمک کننده به علم و بشریت شناخته شده است. او همچنین همواره سپاسگزار تمام زنان و مردانی بوده که پیش از او زیسته‌اند. دانشمندان، فلسفه‌دان‌ها، مخترعین، کاشفان و پیامبرانی که سپاسگزاری را به کار بسته‌اند، دستاورد آن را برداشت کرده‌اند و از توان ذاتیِ آن بسیار آگاه بوده‌اند. هرچند که هنوز قدرت و نیروی سپاسگزاری برای بسیاری از افراد ناشناخته است. زیرا برای تجربه‌ی سپاسگزاری در زندگیِ خود باید آن را به کار ببندید.

کشف من
داستان من مثالی است از سرنوشت کسی که سپاسگزاری و تأثیرهای آن را در زندگی فراموش کند. اگر شش سال پیش کسی از من می‌پرسید که آیا انسان شکرگزاری هستم،‌ فوراً پاسخ می‌دادم، بله، من انسان بسیار قدرشناسی هستم. من وقتی هدیه‌ای دریافت می‌کنم، کسی در را برایم باز می‌کند یا کسی کاری برایم انجام می‌دهد، تشکر زبانی می‌کنم.

راست‌اش را بخواهید من به راستی یک انسان قدرشناس نبودم. نمی‌دانستم که قدرشناس بودن به راستی به چه معناست، و تنها بر زبان‌آوردن واژه‌ی سپاسگزارم در برخی موقعیت‌ها نشانه‌ی شکرگزار بودن نیست.
زندگی‌ام بدون شکرگزاری بسیار چالش برانگیز بود. من بدهکار بودم، و بدهکاری‌ام هر ماه افزایش می‌یافت. هرچند به سختی تلاش می‌کردم، ولی اوضاع اقتصادی‌ام هیچگاه بهبود نمی‌یافت. برای بهبود اوضاع زندگی و تسلط بر بدهکاریِ روزافزونم، تحت شرایط نگرانی و دلشوره و فشارهای مختلف زندگی می‌کردم. روابط من بین خوب و بحرانی پیوسته همچون آونگی در نوسان بود چراکه من هیچ‌گاه برای دیگران وقت کافی نداشتم. هرچند که به صورت ظاهری سلامت به نظر می‌رسیدم ولی در پایان هر روز بسیار خسته بودم و به این می‌مانست که انگار هر فصل سهمی از بیماری برای من به ارمغان می‌آورد. لحظات شادی را در بودن با دوستان می‌دیدم یا در زمانی که در تعطیلات می‌گذراندم ولی این واقعیت که باید هر روز بیشتر کار می‌کردم تا بتوانم سهم خود را برای این شادی‌ها بدهم آزارم می‌داد. من زندگی نمی‌کردم. من از امروز تا روز دیگر زنده می‌ماندم و از پرداخت یک بدهکاری تا بدهکاریِ دیگر، و به مجرد آنکه مشکلی را حل می‌کردم، مشکلی دیگر به سراغم می‌آمد و پیش رویم سبز می‌شد. ولی چندی بعد اتفاقی پیش آمد که از آن روز به بعد، همه چیز را در زندگی‌ام تحت‌الشعاع قرار می‌داد. من رازی را درباره‌ی زندگی کشف کردم و نتیجه‌ی دستاوردم آن بود که هر روز در زندگی‌ام قدردان و سپاسگزار آن چیزی باشم که دارم. در نتیجه رنگ روزهای من عوض شد و هرچه بیشتر سپاسگزاری نشان می‌دادم، نتایج بیشتر معجزه‌وار می‌شد. زندگی من به کلی دیگرگون شد.

برای نخستین بار در زندگی، بدهکار نبودم، و زمانی بسیار کوتاه پس از آن تمام پول مورد نیازم را برای هر کاری داشتم. مشکلات موجود در روابط، کار و سلامتی‌ام، رنگ باخت و به جای رویاروییِ هر روزه با مشکلات و موانع، روزهای من با چیزهای خوبی پُر شد که پیوسته به سراغم می‌آمد. سلامتی و انرژیِ من به صورت چشمگیری فزونی گرفت و از بیست سالگی‌ام احساس بهتری داشتم. روابط‌ام معنادارتر شد و از لحظات خوشی که در کنار خانواده و دوستان داشتم بیشتر لذت می‌بردم.
بیش از آنچه که تا آن موقع فکر می‌کردم، احساس شادی داشتم. من سعادتمندانه خوشحال بودم، خوشحال‌تر از هر زمان دیگر. قدرشناسی، من و زندگی‌ام را به گونه‌ای شگفت‌انگیز تغییر داد!

نیروی قدرشناسی را در زندگی خود تعمیم دهید
مهم نیست که شما چه کسی هستید، یا کجا هستید یا اینکه شرایط فعلیِ شما چگونه است. نیروی سپاسگزاری تمام زندگیِ شما را دیگرگون خواهد کرد!

من نامه‌هایی دریافت کرده‌ام از هزاران آدم مختلفی که با استفاده از نیروی قدرشناسی خود را از چنگ مصیبت رهانیده‌اند. بارها دیده‌ام که در ارتباط با سلامت افراد معجزه‌هایی پیش آمده در حالی که هیچ امیدی وجود نداشته است. متوجه شده‌ام که ازدواج‌هایی از گسستن نجات یافته است و رابطه‌های شکست خورده بار دیگر از سرگرفته شده و به روابطی موفقیت‌آمیز بدل شده‌اند. من کسانی را دیده‌ام که از فقر کامل به کامیابی دست یافته‌اند و افراد ناامیدی را دیده‌ام که از شرایط یأس مطلق و قرارداشتن در تنگنا، به زندگی‌یی مسرت‌بخش و راضی کننده رسیده‌اند.

قدرشناسی می‌تواند به شیوه‌ی معجزه‌آسایی روابط شما را به روابطی شادی‌آور و معنادار بدل کند که به شرایط کنونیِ شما بستگی ندارد. قدرشناسی می‌تواند به گونه‌ای معجزه‌آسا شما را کامیاب کند. آن سان که پول لازم را برای هر چیز دلخواهی داشته باشید. درجه‌ی سلامت شما فزونی پیدا خواهد کرد و شادمانی را برای‌تان به ارمغان می‌آورد که فراتر از تصورات همیشگیِ شما بوده است. قدرشناسی چنان نیرویش را به کار می‌گیرد که مهارت و شغل شما را بهبود می‌بخشد و موفقیت‌ شما را افزایش می‌دهد و شغل رؤیایی و دلخواه‌تان را برای شما به ارمغان می‌آورد. در حقیقت به هرچه که می‌خواهید انجام بدهید و یا داشته باشید، دست خواهید یافت. قدرشناسیِ شما وسیله‌ای است تا به آن برسید. نیروی شگفت‌انگیز قدرشناسی زندگیِ شما را به طلا تبدیل خواهد کرد.

همانطور که قدرشناسی را به کار می‌بندید، درمی‌یابید که چرا رویدادهای ناگوار در زندگی‌تان رخ داده و چرا جای بعضی موهبت‌ها در زندگیِ شما خالی است. همان‌گونه که قدرشناسی را به روش زندگی‌تان تبدیل می‌کنید، هر بامداد چنان از خواب برمی‌خیزید که اشتیاق فراوان به زندگی در وجودتان موج می‌زند. شما خود را عاشق زندگی‌تان می‌یابید و همه چیز برای‌تان فراهم می‌شود. شما به سبکیِ یک پَر و شادمان‌تر از هر زمان دیگر خواهید بود. هنگام رویاروشدن با چالش‌ها، می‌دانید که چگونه بر آنها چیره شوید و از آنها پند بگیرید. هر روزتان سرشار از موهبت خواهد بود و با شگفتیِ بیشتری همراه خواهد شد درست مثل وقتی که بچه بودید!

آیا زندگیِ شما سرشار از موهبت است؟
اکنون شما می‌توانید بگویید که در زندگی‌تان چه میزان از قدرشناسی به کار بسته‌اید. فقط به جنبه‌های برجسته‌ی زندگی‌تان نگاه کنید، پول، سلامتی،‌ شادمانی، شغل، خانه و روابط با دیگران، بخش‌‌هایی از زندگیِ شما که با فراوانی همراه است، زمینه‌هایی بوده که از قدرشناسی سود برده‌اید و نتیجه‌اش را تجربه کرده‌اید. هر زمینه‌ای که خالی به نظر می‌آید به دلیل نبود قدرشناسی است. این یک حقیقت ساده است: وقتی شما شکرگزار نیستید نمی‌توانید در مقابل به اندازه‌ی کافی دریافت کنید. شما از به کارگیریِ نیروی قدرشناسی در زندگی‌تان جلوگیری کرده‌اید. هنگامی که قدرشناس نیستید، خود را از جریان سلامت و روابط بهتر و شادی و پول بیشتر و پیشرفت کار و موقعیت یا تجارت، بی‌بهره ساخته‌اید. برای به دست آوردن باید از دست بدهید. این یک قانون است. شکرگزاری، سپاس دادن است در غیر این صورت خود را ناکام می‌کنید و از دریافت آنچه که در زندگی می‌خواهید بی‌بهره می‌مانید. مرز پایین حق‌شناسی زمانی است که ما قدرشناس نباشیم، ما در زندگی‌مان همیشه همه چیزها را آماده می‌انگاریم. هنگامی که می‌پنداریم همه چیز همیشه فراهم است، در حقیقت آنها را از خودمان می‌گیریم. قانون جذب می‌گوید که هر چیزی، مشابه خود را جذب می‌کند، بنابراین اگر وجود چیزی را همواره تضمینی بدانیم، آن را از خودمان می‌گیریم. به یادداشته باشید که هرکس قدرشناس نباشد، آنچه که به او ارزانی شده است از او بازپس گرفته خواهد شد.

درست آن است که شما در زندگی‌تان در زمان‌های مختلف شکرگزار بوده‌اید، ولی برای مشاهده‌ی تغییرات شدید آن در زندگی‌تان، باید شکرگزار باشید تا آن را به روش جدید زندگی‌تان تبدیل کنید.

فرمول سپاسگزاری
دانش یک گنج است و عمل کردن کلید آن.
�ابوزید عبدالرحمن ابن خلدون (۷۳۲ – ۸۰۸) ،جامعه شناس فیلسوف و مورخ�

در تمامیِ مذاهب، اسطوره‌ها و حتی افسانه‌ها آمده است که برای دستیابی به موفقیت، نخست باید �واژه‌های کلیدی را به زبان آورد�.

برای آنکه انرژی حاصل از شکرگزاری را شامل حال خود کنید، نخست باید این واژه‌ را بگویید: سپاسگزارم. نمی‌توانم برای شما از چگونگیِ اهمیت واژه‌ی سپاسگزارم در زندگی‌تان بگویم. برای آنکه زندگیِ قدرشناسانه‌ای داشته باشید و نتیجه‌ی آن را در زندگی‌تان تجربه کنید باید سپاسگزارم کلمه‌ای باشد که در زندگی‌تان بیش از همه می‌گویید و احساس می‌کنید. این واژه باید به شناسه‌ی شما تبدیل شود. سپاسگزارم، پلی است از وضعیت فعلیِ شما به زندگیِ رؤیایی‌تان.
فرمول اصلی این‌گونه است:
- به عمد واژه‌ی سپاسگزارم را در ذهن و زبان خود تکرار کنید:
- شما هرچه بیشتر به صورت عمدی به کلمه‌ی سپاسگزارم فکر کنید و آن را به کار ببرید، قدرشناسی را بیشتر احساس خواهید کرد.
- هرچه بیشتر به قدرشناسی بیندیشید و بیشتر آن را احساس کنید، فراوانیِ بیشتری دریافت خواهید کرد.

قدرشناسی یک احساس است. بنابراین هدف نهایی در تمرین آن است که هرچه بیشتر آن را احساس کنید، زیرا این نیروی احساسات شماست که به تأثیر آن در زندگی‌تان شتاب می‌بخشد. قانون نیوتن، یکی برای یکی است؛ آنچه که می‌دهید، به صورت برابر دریافت می‌کنید. این بدان معناست که اگر احساس قدرشناسی را در خود افزایش دهید، نتایج آن در زندگی‌تان فزونی خواهد یافت تا با احساس شما برابر شود. هرچه احساس‌تان راستین‌تر باشد و خالصانه قدرشناسی کنید، شما با شتاب بیشتری تغییر می‌یابید و روند دیگرگونی‌تان شتاب بیشتری خواهد گرفت.

هنگامی که درمی‌یابید این رفتار به تمرین کمی نیاز دارد و چه قدر راحت می‌توانید قدرشناسی را با زندگی‌تان بیامیزید، و هنگامی که نتایج آن را در زندگیِ خود احساس کنید، آنگاه هرگز به بازگشت به زندگیِ پیشین خود نخواهید اندیشید. اگر قدرشناسی را کمی تمرین کنید، زندگی‌تان تغییر اندکی خواهد یافت. اگر قدرشناسی را هر روز بیشتر تمرین کنید، زندگی‌تان به شدت تغییر خواهد کرد و به سوی تعالی خواهد رفت، آن‌چنان که هرگز تصورش را نیز به ذهن راه نخواهید داد!
یک کتاب کارآمد
همانطور که قدرشناسیِ خود را ابراز می‌داریم، باید توجه کنیم که بزرگترین قدرشناسی آن نیست که کلمات را بر زبان بیاوریم، بلکه بهتر است که با قدرشناسی زندگی کنیم.
جان فیتز جرالد کندی (۱۹۶۳-۱۹۱۷)
سی و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده‌ی امریکا

در این کتاب، ‌۲۸ تمرین وجود دارد که به گونه‌ای ویژه طراحی شده است تا به شما بیاموزد که چگونه نیروی قدرشناسی را به کار بگیرید و سلامت، پول و شغل و روابط خود را بهبود بخشید و کاری کنید تا کوچک‌ترین خواسته‌ها و بزرگ‌ترین آرزوهاتان به حقیقت بپیوندد. شما همچنین خواهید آموخت که چگونه مشکلات خود را حل کنید و هرگونه موقعیت منفی را تغییر دهید.

وقتی این دانش تغییر زندگی را می‌خوانید، شیفته‌ی آن خواهید شد و اما این دانش بدون تمرین کردن آنچه که می‌آموزید، از میان انگشتان‌تان لیز خواهد خورد و فرصتی که برای تغییر زندگی به دست آورده‌اید به راحتی از دست می‌رود. برای آنکه این اتفاق رُخ ندهد، باید در مدت ۲۸ روز قدرشناسی را تمرین کنید، تا بدین ترتیب دانش را تا ژرفای سلول‌ها و ضمیر ناخودآگاه خود ببرید. تنها در این صورت است که زندگیِ شما به شکلی اساسی تغییر خواهد کرد. این تمرین‌ها به گونه‌ای طراحی شده است که طیِ ۲۸ روز پیاپی اجرا شوند. این روند به شما اجازه می‌دهد که قدرشناسی را به روش زندگی‌تان تبدیل کنید. تمرین قدرشناسی به صورت متمرکز در روزهای متمادی تضمین خواهد کردکه دیگرگونی در زندگیِ شما رخ خواهد داد و البته به سرعت !

هرکدام از این تمرینات انباشته‌ای از آموزش‌های ناپیدا در خود نهفته دارد که دانش شما را به شدت افزایش می‌دهد.در هر تمرین شما بیشتر و بیشتر خواهید آموخت که زندگی چگونه کار خواهد کرد. و داشتن آن زندگی که در رویا‌تان پرورانده‌اید چه قدر ساده است.
دوازده تمرین آغازین نیروی قدرشناسی برای همه‌ی آن چیزهایی است که اکنون دارید از آنها استفاده می‌کنید و در گذشته به شما اعطا شده است. چراکه تا شکرگزارِ داشته‌هاتان نباشید، نیروی قدرشناسی عمل نخواهد کرد و شما دریافتیِ بیشتری نخواهیدداشت. این دوازده تمرین اول، به سرعت نیروی قدرشناسی را برای‌تان به حرکت واخواهدداشت.

ده تمرین بعد قدرت شکرگزاری را درباره‌ی آرزوها و رویاهاتان و هر چیز دیگری که می‌خواهید به کار خواهد گرفت. در خلال این ده تمرین شما تواناییِ آن را خواهید یافت که به آرزوهاتان جامه‌ی عمل بپوشانید و خواهید دیدکه روند زندگی‌تان متحول می‌شود.

شش تمرین پایانی شما را به سطح جدیدی رهنمون می‌شود که به وسیله‌ی آن ذهن و تک تک سلول‌هاتان را از قدرشناسی پُر خواهید کرد. همچنین، خواهید آموخت که نیروی قدرشناسی را برای یاری رساندن به دیگران به کار بندید و مشکلات را حل کنید و هر موقعیت منفی را که در طول زندگی با آن برخورد می‌کنید، بهبود بخشید.
لازم نیست تا در این مدت برنامه‌های دیگرتان را لغو کنید، این برنامه‌ها به گونه‌ای تنظیم شده که با برنامه‌ی هر روزتان همخوان شود. تفاوتی ندارد که در روزهای کاری‌تان باشد یا در تعطیلات پایان هفته‌ها، قدرشناسی قابل جابجایی است؛ شما می‌توانید آن را با خود به هرجا که می‌خواهید ببرید آنگاه هرجا که بروید عملکرد آن نمایان خواهد شد. اگر یک روز را از دست بدهید، رفته رفته روند حرکتی را که تاکنون به دست آورده‌اید از دست می‌دهید. برای آنکه مطمئن شوید که نیروی قدرشناسی را کاهش نمی‌دهید، اگر روزی را از دست دادید، سه روز به عقب برگردید و تمرینات را از آن موقع پی‌گیری کنید.

بعضی تمرین‌ها برای صبح طراحی شده و بقیه برای انجام در طول روز، بنابراین هر روز تمرین‌ها را در اول صبح بخوانید. لازم است که بعضی تمرینات از شب قبل مطالعه شود، زیرا از لحظه‌ای که از خواب بیدار می‌شوید باید آنها را به کار بگیرید. در ادامه به شما می‌گویم که چه زمانی برای این کار مناسب‌تر است. شاید بخواهید که تمرین‌های روز بعد را هر شب پیش از خواب بخوانید، تا برای فردا روز آماده باشید.

اگر نمی‌خواهید این ۲۸ تمرین را پشت سر هم انجام دهید، می‌توانید ‌آنها را به صورت‌های دیگری نیز به اجرا درآورید. شما می‌توانید یک تمرین را برگزینید که می‌تواند یک موضوع مهم را در زندگی‌تان تغییر دهد یا بهبود بخشد و می‌توانید تمرین را سه روز متوالی یا هفت روز هفته انجام دهید. یا اینکه می‌توانید یک تمرین را برای یک هفته یا دو تمرین را برای یک هفته انجام دهید، تنها تفاوت آن است که تغییرات را دیرتر در زندگی‌تان مشاهده خواهید کرد.

بعد از ۲۸ روز
پس از تکمیل این ۲۸ تمرین، می‌توانید بعضی از تمرین‌های ویژه را برای افزایش انرژی مثبت در مکان یا زمانی به کار ببرید که به آن نیاز دارید. برای نمونه برای سلامتی یا پول یا برای به دست آوردن شغل رویایی‌تان، افزایش موفقیت در شغل فعلی‌ و یا بهبود روابط‌تان. برای تکمیل تمرین قدرشناسی، شما می‌توانید کتاب را به صورت اتفاقی ورق بزنید و هر تمرینی را که دوست داشتید برای آن روز انجام دهید. بعد از ۲۸ روز که تمرین‌ها را اجرا کردید، توصیه‌هایی برای تمرین‌های دیگری نیز هست که می‌توانید با استفاده از آنها حضور موهبت‌ها را در زندگی‌تان سرعت ببخشید.

آیا می‌توانید قدرشناسی را بیش از اندازه انجام دهید؟ هرگز ! آیا زندگی‌تان می‌تواند به تمامی بر وفق مرادتان باشد؟ به سختی ! پس تمرین‌ها را بارها تکرار کنید تا اینکه قدرشناسی با ذات شما درهم آمیزد و طبیعت ثانوی‌تان شود. بعد از ۲۸ روز شما مغز خود را دوباره سیم‌کشی کرده‌اید و قدرشناسی را در ضمیر ناخودآگاه‌تان به کار گرفته‌اید به گونه‌ای که سپاسگزاری نخستین چیزی است که در موقعیت‌های مختلف به ذهن شما می‌آید. آنچه را که تجربه می‌کنید القائات شماست چراکه شکرگزاری را در هر روز از زندگی‌تان ترکیب کرده‌اید و این بسیار تماشایی خواهد بود.
رؤیاهای شما چه هستند؟

بسیاری از این تمرین‌ها آن‌گونه طراحی شده‌اند تا شما را به رؤیاهاتان برسانند. بنابراین باید بفهمید که به راستی چه چیزی را می‌خواهید. با یک کامپیوتر و یا یک قلم و کاغذ بنشینید و آنچه را که در هر زمینه از زندگی‌تان می‌خواهید لیست کنید. به جزئیات آنچه که می‌خواهید باشید یا در زندگی‌تان، روابط‌تان و اقتصادتان و درباره‌ی سلامت‌تان انجام می‌دهید، توجه کنید. جزئیات را هرقدر که تمایل دارید بررسی کنید، ولی دقت داشته باشید که باید‌آنچه را که می‌خواهید در لیست بنویسید نه اینکه از چه راهی می‌خواهید به انجام کارها بپردازید. چگونگیِ رسیدن به خواسته‌ها با به کارگیری نیروی قدرشناسی برای‌تان مشخص می‌شود.

اگر کار بهتری می‌خواهید یا مایل‌اید آن چیزی را داشته باشیدکه در رویاهاتان به آن می‌اندیشید، آنگه توجه خود را به هر آنچه که می‌خواهید آن کار باشد معطوف دارید. به چیزهایی توجه کنید که برای شما مهم است. مانند اینکه نوع کار چه باشد و یا می‌خواهید احساس‌تان در کار چه باشد، شرکتی که مایل‌اید برایش کار کنید، افرادی که می‌خواهید با ایشان همکار شوید، ساعت‌های دلخواه کارکردن‌تان، می‌خواهید محل کارتان کجا باشد و چه حقوقی می‌خواهید دریافت کنید. به آنچه در زندگی‌تان می‌خواهید به صورت بسیارواضح و شفاف بپردازید و جزئیات را بنویسید.

اگر شما پول می‌خواهید تا صرف تحصیل فرزندان‌تان کنید، جزئیات تحصیلات آنها را بنویسید که شامل آن چیزهایی است که دوست دارید به چه مدرسه‌ای بروند یا هزینه‌ی تحصیل‌شان، کتاب‌شان، خوراک‌شان، لباس‌شان و رفت و آمد‌شان چه قدر باشد، به هر حال باید بدانید چه قدر پول نیاز دارید. اگر می‌خواهید مسافرت کنید باید جزئیات مربوط به کشورهای مقصدتان را بنویسید، مدت سفر قصد دیدن از چه مکان‌هایی را دارید، مایل‌اید محل اقامت‌تان کجا باشد، و یا اینکه با چه وسیله‌ای می‌خواهید به سفر بروید.

اگر یک شریک مناسب می‌خواهید باید جزئیات و ویژگی‌های موردنظرتان را در آن فرد بنویسید. اگر خواهان بهبود روابط هستید باید روابطی را که می‌خواهید بهبود یابند و چگونگیِ ارتقاشان را بنویسید. اگر می‌خواهید سلامتیِ بیشتری داشته باشید یا شرایط جسمانیِ شما بهتر شود، آن‌گاه می‌باید درباره‌ی راه‌های ارتقاء سلامت و شرایط جسمانی‌تان بنویسید. اگر یک خانه‌ی رویایی می‌خواهید، آن‌گاه جزئیات آن خانه را اتاق به اتاق خلاصه کنید و بنویسید. اگر لوازم ویژه‌ای را برای خانه‌تان درنظر دارید مثل ماشین، لباس، لوازم منزل آنها را لیست کنید. اگر می‌خواهید به چیزی دست یابید، مثل موفقیت در امتحان، به‌دست آوردن درجه‌ی علمی، به ثمر رساندن گل در یک ورزش، رسیدن به موفقیت به عنوان یک آهنگ‌ساز موفق، پزشک،‌ نویسنده، بازیگر، دانشمند، یا یک تاجر موفق یا هر چیز دیگری را که درنظر دارید به دست آورید، آن را بنویسید و به قدر کفایت در ارتباط با آن شرح دهید.

به تأکید توصیه می‌کنم که حتماً برای ثبت آرزوهاتان در زندگی وقتی را اختصاص دهید. چیزهای بزرگ، چیزهای کوچک، یا اینکه چه چیزی را امروز یا در این ماه یا در این سال می‌خواهید، هرچه را درنظر دارید در لیست خود بگنجانید و وقتی هرکدام را به دست آوردید آن را از لیست خط بزنید، یک روش ساده تقسیم لیست به زیرشاخه‌های زیر است:
- سلامت و جسم
- کار و شغل
- پول
- روابط
- آرزوهای شخصی
- لوازم مادی

و بعد چیزهایی را که می‌خواهید به زیر شاخه‌ها بیفزایید.

بعد از مشخص کردن خواسته‌هاتان، باید راه و روشی را مشخص کنید که مایل‌اید نیروی قدرشناسی در زندگی‌تان تغییر پدید آورد. بنابراین حالا شما برای آغاز ماجراجوییِ بسیار مهیج و جذاب خود آماده هستید.

من می‏دانم که تمام هستی برای من خلق شده.. پس نگران نیستم و تمام هستی را یار و یاور خود می‏بینم.
بیاین با هم دعا کنیم
*****جذب گروهی******

:تمرین روز اول
مواهب‌تان را بشمارید

وقتی شمارش مواهبی را شروع کردم که در زندگی نصیب‌ام شده بود، کل زندگی‌ام تغییر کرد.
بیلی نلسون (۱۹۳۳) – موزیسین

بی‌تردید شنیده‌اید که دیگران از عبارت <مواهب‌ات را="" بشمار="">> استفاده می‌کنند. وقتی به چیزهایی می‌اندیشید که برای‌شان سپاسگزارید، در حقیقت شما در حال شمارش آنها هستید. ولی چیزی که امکان دارد از آن آگاه نباشید آن است که شمردن موهبت‌هاتان یکی از مهم‌ترین تمرین‌هایی‌ست که تاکنون انجام داده‌اید، و در حقیقت به گونه‌ای جدی زندگیِ شما را تغییر خواهد داد و دیگرگون خواهد کرد.

وقتی در مقابل چیزهایی که دارید سپاسگزار باشید، صرف‌نظر از هر اندازه کوچک بودن‌شان، درخواهید یافت که روند افزایش آن چیزها خیلی زود شتاب می‌گیرد. اگر برای پولی که دارید سپاسگزار باشید، هر چقدر که باشد، آن گاه خواهید دید که پول شما به صورت غیرقابل باوری افزایش خواهد یافت، اگر برای ارتباط‌هاتان قدرشناس باشید، آنگاه خواهید دید که اگر روابط شما تاکنون خوب هم نبوده به گونه‌ی معجزه‌آسایی بهتر می‌شود. اگر برای کاری که دارید سپاسگزار باشید حتی اگر کار رویایی‌تان نیز نباشد متوجه خواهید شد که شرایط آن‌چنان پیش خواهد رفت که از کارتان لذت می‌برید و موقعیت‌های کاریِ بهتری به سراغ‌تان می‌آید. وقتی موهبت‌های داشته‌ی خود را درنظر نمی‌گیریم و آن‌ها را سبک سنگین نمی‌کنیم، آن گاه به صورت ناخودآگاه به شمارش و درنظر گرفتن نقاط منفیِ کار می‌پردازیم. هنگامی که درباره‌ی نداشته‌هامان صحبت می‌کنیم، ما نکات منفی را می‌شماریم. هنگامی که به دنبال تقصیر و اشتباه در دیگران می‌گردیم، منفی‌ها را ‌شمارش می‌کنیم یا وقتی که درباره‌ی ترافیک یا معطل شدن و ایستادن در صف، یا تأخیرها، مشکلات دولت‌ها یا نداشتن پول کافی و یا حتی وضع هوا غُر می‌زنیم، وقتی جنبه‌های منفی را می‌شماریم ناخواسته مقدارشان افزایش می‌یابد ولی در عین حال موهبت‌های در راه نیز از بین می‌رود. من هر دو روش را امتحان کرده‌ام، موهبت‌هایم را شمرده‌ام و گاهی نیز بدهی‌ها را. من می‌توانم شما را مطمئن کنم که برشمردن موهبت‌ها تنها راهی است که می‌توانید در زندگی از فراوانی برخوردار شوید.

بهتر است هنگام شمردن موهبت‌ها، شمارش از دست‌ات خارج شود تا اینکه به خاطر شمردن مشکلات ، موهبت‌ها از دل‌ات خارج شوند.

مالتبی. د. باب کوک (نویسنده و کشیش

نخستین کاری که هر صبح یا در اولین فرصت در این روز باید انجام دهید آن است که موهبت‌های خود را بشمارید. شما برای این‌کار می‌توانید از کامپیوتر یا کتاب مخصوص یا یک دفترچه استفاده کنید تا تمام قدرشناسی‌تان را در یک جا قرار دهید. قرار است امروز شما ده موهبتی را لیست کنید که در زندگی داشته‌اید و برای آن قدرشناس هستید.

هنگامی که انیشتین سپاسگزاری می‌کرد، می‌اندیشید که چرا باید قدردان باشد. هنگامی که شما علت آنچه را بدانید که برایش قدردان هستید، آنگاه مرتبه‌ی قدرشناسی را بهتر احساس خواهید کرد. به خاطرداشته باشید که عملکرد قدرشناسی به توجه و میزان احساس شما بستگی دارد بنابراین برای هر مورد روی لیست‌ تهیه شده علت قدردانی‌تان را نسبت به آن بنویسید.

در اینجا چند روش نمونه برای لیست‌تان ارائه شده است:

- من بسیار خوشبختم که —– را دارم زیرا —– .

- من بسیار راضی و خوشحالم از داشتن —– چرا که —– .

- من بسیار راضی و خوشحالم از داشتن —– چرا که —– .

- من به راستی برای —– سپاسگزارم زیرا —– .

پس از آنکه تهیه و تنظیم لیست خود را به پایان بردید، به ابتدا برگردید و هر مورد را بخوانید، یا آرام یا با صدای بلند. هنگامی که به پایان هر موهبت رسیدید، کلمه‌ی سپاسگزارم را سه بار تکرار کنید. سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم. و حس قدرشناسی را برای آن موهبتی که نصیب‌تان شده به شدت احساس کنید. برای آنکه حس سپاسگزاریِ بیشتری داشته باشید می‌توانید نسبت به خداوند، جهان، خوبی‌ها، روح، زندگی، نیکی و یا هر مفهومی که به آن اعتقاددارید احساس سپاسگزاری کنید. هنگامی که حس سپاسگزاریِ خود را بی‌واسطه نسبت به کسی یا چیزی بیان می‌دارید، آن را بیشتر احساس می‌کنید و قدرشناسی‌تان نیروی بیشتری خواهدداشت و موهبت بیشتری برای‌تان خلق خواهد کرد! در حقیقت به همین سبب بوده که بومی‌ها و فرهنگ‌های قدیمی نشانه‌هایی مانند خورشید را برمی‌گزیده‌اند تا قدرشناسیِ خود را نسبت به آن نشان دهند. آن‌ها نشانه‌ها و نمادهای فیزیکی را انتخاب می‌کرده‌اند تا آن را به عنوان منشأ جهانی نیک فرض کنند و با تمرکز بر آن نشانه، قدرشناسیِ بیشتری را احساس می‌کرده‌اند.

تمرین شمارش موهبت‌های زندگی بسیار ساده و در عین حال قدرتمند است و می‌تواند زندگیِ شما را دیگرگون کند. بنابراین از شما می‌خواهم هر روز ده موهبت تازه را به لیست خود بیافزایید تا در پایان لیستی داشته باشید از ۲۸۰ موهبتی که شامل حال‌تان شده. شاید ده موهبت در روز به نظرتان زیاد بیاید ولی اگر به دقت به زوایای زندگی‌تان توجه کنید می‌توانید آنها را به راحتی بیابید و برشمارید. به دقت به زندگی‌تان توجه کنید. شما موهبت‌هایی را دریافت کرده‌اید و هر روز موهبت‌های بیشتری به دست می‌آورید. به راستی چیزهای زیادی هست که انسان باید برای آنها سپاسگزار باشد.

شما می‌توانید برای خانه‌، خانواده‌، دوستان، کارتان و حیوانات خانگی‌تان سپاسگزار باشید. شما می‌توانید برای خورشید، آبی که می‌نوشید، غذایی که می‌خورید و هوایی که تنفس می‌کنید سپاسگزار باشید. بدون هرکدام از اینها زنده نخواهید ماند. شما می‌توانید برای درختان، حیوانات، گیاهان، اقیانوس‌ها، گل‌ها، گیاه‌ها، پرندگان، آسمان آبی، باران، ستاره‌ها، ماه و سیاره‌ی زیبا‌مان زمین، خوشحال و شادمان باشید.

برای احساسات‌تان، برای چشمان‌تان که با آنها می‌بینید، برای گوش‌هایی که با آنها می‌شنوید و یا دهان‌تان که با آن حرف می‌زنید و یا بینی‌ای که با آن بو می‌کشید، پوستی که با آن لمس می‌کنید، می‌توانید سپاسگزار باشید. شما می‌توانید برای پاهایی که با آن راه می‌روید یا دست‌هایی که کارهاتان را با آنها انجام می‌دهید یا صدایی که می‌توانید با آن ارتباط برقرار کنید سپاسگزار باشید. برای سیستم ایمنیِ بدن‌تان که شما را سالم می‌دارد و تمام ارگان‌های بدن‌تان که شما را زنده نگه می‌دارند می‌توانید سپاسگزار باشید. همچنین برای شکوه و عظمت ذهن و اندیشه‌ی انسانی‌تان که هیچ تکنولوژیِ کامپیوتری نمی‌تواند رقیب آن باشد، ‌باید قدرشناس و سپاسگزار باشید.

در اینجا لیستی ارائه شده است از موضوع‌هایی که شما را به یاد زمینه‌های اصلی‌ای می‌اندازد که در آنها موهبت نصیب‌تان شده است و می‌توان برای آن قدرشناس بود. شما می‌توانید هر موضوعی را که می‌خواهید براساس ترتیب اهمیت‌شان برای خودتان، به لیست اضافه کنید.

موضوعات قدرشناسی

سلامت و جسم

کار و موفقیت

پول

روابط با دیگران

شور و هیجان

شادی

عشق

زندگی

طبیعت: سیاره‌ی زمین، هوا، آب، خورشید

اشیاء مادی و خدمات

هر موضوع دیگری که به نظرتان می‌رسد.

به یقین بعد از هر بار شمارش موهبت‌های خود، به شدت احساس بهتری به شما دست خواهد داد. البته میزان بهتر بودن آن به چگونگیِ سپاسگزاریِ شما بستگی دارد. هرچه نیروی احساس سپاسگزاریِ بیشتری داشته باشید، روند دیگرگونیِ زندگی‌تان شتاب و شدت بیشتری می‌گیرد. بعضی روزها شما احساس شادیِ بیشتری دارید و بعضی روزها دیرتر به این احساس دست می‌‌یابید. ولی همین که هر روز موهبت‌های خود را می‌شمارید متوجه تفاوت‌های بیشتری درخصوص احساس‌تان به زندگی خواهید شد و درمی‌یابید که شکرگزاری‌تان بیشترخواهد شد.

یادآوریِ

حتماً تمرین روز بعد را امروز بخوانید چراکه قرار است کار ویژه‌ای را پیش از تمرین فردا انجام دهید.

تمرین شماره ۱ :

موهبت‌های خود را بشمارید

۱- ابتدا لیستی از ده موهبتی را که نصیب‌تان شده بنویسید.

۲- بنویسید چرا برای هرکدام از این مواهب احساس شکرگزاری می‌کنید.

۳- به عقب برگردید و لیست‌تان را بخوانید، وقتی به پایان هر مورد رسیدید، کلمه‌ی سپاسگزارم را سه بار بگویید (سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم) و قدرشناسی را برای آن موهبت تا آنجاکه می‌توانید احساس کنید.

۴- سه گام نخست را در ۲۷ روز آینده نیز تکرار کنید.

۵- تمرین فردا را امروز بخوانید

بیاین با هم دعا کنیم
*****جذب گروهی******

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

تمرین روز دوم :
فکر سازنده

به دقت به موهبت‌هایی اندیشه کن که در حال حاضر داری و هر فردی هم مقدار بسیار زیادی از آنها را دارد و هرگز درباره‌ی بدشانسی‌هایی میندیش که در زندگیِ همه کس یافت می‌شود.

چارلز دیکنز (۱۸۱۲-۱۸۷۰) – نویسنده
در ابتدای کار با این تمرین‌ها باید چند روز اول را به صورت پشت سر هم برای بدل شدن قدرشناسی به یک عادت تمرکز کنید. هر چیزی که شما را نسبت به قدرشناس بودن تشویق و ترغیب می‌کند، به شما یاری می‌دهد تا زندگی‌تان را به طلا تبدیل کنید و این به درستی همان چیزی است که این تمرین شما را برای آن آماده می‌کند.

لی براور، تمرین قدرشناسی را در فیلم و کتاب راز ارایه کرده است. آنجاکه او درباره‌ی آن پسر مُردنی می‌گوید که پدرش از نیروی قدرشناسی و شکرگزاری برای بهبودیِ پسرش استفاده کرد و پسر سلامتیِ خود را بازیافت. از آن موقع تمرین قدرشناسی برای بسیاری به عنوان عامل موفقیت به حساب آمده که از آن برای دستیابی به پول و شفا و شادمانی استفاده کرده‌اند.

ابتدا یکی از موفقیت‌های خود را به یاد آورید و راهکارهای رسیدن به آن را در ذهن‌تان مرور کنید و از این که به آن دست یافته‌اید، شکر خداوند را به جای آورید و سپاسگزار باشید.

سپس هدف دیگری را در ذهن خود متمرکز کنید و به بررسیِ راهکارهای دستیابی به آن بپردازید.

امشب وقتی برای خوابیدن به بستر می‌روید، افکارتان را متمرکز کنید آنگاه به مرور تمام اتفاق‌های خوشایندی که در طول آن روز برای‌تان رُخ داده بپردازید. به مرور کلمه‌ی سپاسگزارم را به یاد‌آورید. سپس چشم‌هاتان را ببندید و بخوابید. کار تمام است!

در ۲۶ شب آینده نیز این کار را تکرار کنید. پیش از به خواب رفتن، به اتفاق‌های خوشایندی که در طول روز برای شما رخ داده بیندیشید و بهترین اتفاقی را که برای شما افتاده برگزینید. در حالی که افکارتان را متمرکز کرده‌اید، تا آنجاکه می‌توانید قدرشناس باشید و بعد کلمه‌ی سپاسگزارم را بر زبان بیاورید.

این تمرین ساده به نظر می‌رسد ولی در حین اجرای آن، درمی‌یابید که اتفاق‌های خوشایندی در زندگیِ شما رُخ می‌دهد.

هنگامی که در جستجوی بهترین چیزی هستید که برای‌تان اتفاق افتاده، تمام رخدادهای خوشایندی را که آن روز برای‌تان پیش آمده مرورکنید و در روند فرایند جستجو و انتخاب بهترین رویداد روزانه، قدرشناس آنها خواهیدشد. به این صورت شما هر شب درحالی که احساس شاکربودن دارید می‌خوابید و برمی‌خیزید.

شمارش مواهب‌تان یکی از تمرین‌هایی‌ست که این اطمینان خاطر را به شما می‌بخشد تا روزتان را با شکرگزاری آغاز ‌کنید و با شکرگزاری به پایان برسانید. در حقیقت آنها به قدری توانمند هستند که زندگیِ شما را در چند ماه تغییر می‌دهند. اما این کتاب بر آن است که زندگی‌تان را در اثر وفور شکرگزاری و تمرین‌های آن هرچه سریع‌تر دیگرگون کنید. زیرا شکرگزاری مانند یک آهن‌رباست و چیزهای بیشتری را برای شکرگزار بودن جذب می‌کند. تمرکز بر قدرشناسی در مدت ۲۸ روز باعث تمرکز و افزایش نیروی شکرگزاری می‌شود. هنگامی که شما به قدرت جاذب شکرگزاری مجهز هستید، هر چیزی را که دوست دارید و می‌خواهید مانند آهن‌ربا به سمت خود جذب خواهید کرد!

یادآوری
تمرین فردا را امروز بخوانید چراکه لازم است پیش از آغاز تمرین فردا چند عکس گردآورید.

تمرین شماره ۲
فکر سازنده
۱- گام‌های یک تا سه را در تمرین شماره‌ی یک تکرار کنید. موهبت‌های خود را بشمارید. لیستی بنویسید از ده موهبتی که به شما ارزانی شده و در پایان هر مورد سه بار کلمه‌ی سپاسگزارم را بگویید و تا آنجا که می‌توانید حس سپاسگزاری داشته باشید.

۲- امشب پیش از آنکه بخوابید، افکارتان را متمرکز کنید و به بهترین اتفاقی بیندیشید که در طول این روز برای‌تان رُخ داده است.

۴- در قبال بهترین اتفاقی که آن روز برای شما افتاده است کلمه‌ی سپاسگزارم را بیان کنید.

۵- این تمرین را در ۲۶ شب آینده نیز تکرار کنید.

۶- تمرینِ فردا را امروز بخوانید

بیاین با هم دعا کنیم
*****جذب گروهی******
2731

تمرین روز سوم : روابط صمیمانه

فرض کنید که اگر شما تنها انسان روی زمین بودید، تمایلی به انجام هیچ کاری نداشتید. چه لذتی داشت که انسان نقاشی‌ای بکشد که هیچ‌کس آن را نمی‌بیند؟ چه فایده‌ای دارد که شخصی یک قطعه موسیقی بسازد که کسی آن را نمی‌شنود. چه سودی خواهد داشت که کسی دست به اختراع چیزی بزند که برای کسی قابل استفاده نیست؟ چه فایده دارد که از جایی به جای دیگر برویم زیرا هرجا که برویم مانند همان جایی است که درآنیم. در این صورت هیچ شادی و سروری در زندگی نخواهد بود.
این ارتباط و تجربه‌ی شما در کنار دیگران است که به زندگی‌تان زیبایی، معنی و هدف می‌بخشد. به این خاطر ارتباط‌ها‌تان بیش از هر چیزی بر زندگیِ شما تأثیرگذار است. برای آنکه زندگیِ رؤیایی‌تان را داشته باشید، باید بدانید که ارتباط‌های شما چگونه بر روند زندگی‌تان تأثیر می‌گذارد و چگونه مهم‌ترین کانال‌هایی به شمار می‌آیند که از طریق شکرگزاری می‌توانند زندگیِ شما را به صورت عجیبی تغییر دهند و دیگرگون کنند.
اکنون علم، هوش حکیمان بزرگ دوران گذشته را تأیید می‌کند؛ مطالعات و پژوهش‌ها نشان می‌دهد کسانی که شکرگزاری را تمرین می‌کنند ارتباط‌های نزدیک‌تری دارند و بیشتر با خانواده و دوستان در ارتباط هستند ودیگران نسبت به آنها اشتیاق بیشتری نشان می‌دهند. براساس آمار به دست آمده از پژوهش‌ها، به ازای هریک شکایت و نارضایتی از دیگران که در ذهن پدید آید یا زبانی ابراز شود، ده موهبت یا نکته‌ی مثبت وجوددارد. اگر در برابر هر نارضایتی یاشکایت کمتر از ده نقطه‌ی مثبت وجود داشته باشد، آن رابطه با شکست مواجه می‌شود یا اگر رابطه ازدواج باشد به طلاق و جدایی می‌انجامد.
سپاسگزار بودن باعث شکل‌گیریِ روابط می‌شود. هنگامی که بار قدرشناسیِ خود را در روابط‌تان افزایش می‌دهید، آن‌گاه شما به گونه‌ای باورنکردنی، شادمانی و خوبی‌های بسیاری را از روابط‌تان نصیب خود می‌کنید. قدرشناسی نسبت به روابط‌تان تنها ارتباط شما را دیگرگون نمی‌کند بلکه خودتان را نیز تغییر می‌دهد. مهم نیست که اکنون طبیعت و مزاج شما چگونه است، شکرگزاری به شما صبر و شکیبایی و درک و دلسوزی و مهربانیِ بیشتری می‌بخشد تا آنجا که خودتان را نخواهید شناخت. ناراحتی‌ها و شکایت‌هایی که شما از روابط خود با دیگران داشتید همه از بین می‌رود زیرا هنگامی که شما به راستی قدرشناس دیگران هستید، آن گاه خواستار هیچ تغییر دیگری نسبت به آن فرد نخواهید بود. شما انتقاد نمی‌کنید، شکوه سرنمی‌دهید، آنها را سرزنش نمی‌کنید، چراکه به شدت نسبت به خوبی‌های آنها قدردان هستید. در حقیقت دیگر آنچه را که باعث آزارتان می‌شد نمی‌بینید
.
�می‌توانیم بگوییم که تنها زمانی زنده‌ایم که متوجه گنج‌ها و سرمایه‌هامان هستیم.�
تورنتون وایلدر (۱۸۹۷ – ۱۹۷۵)
نویسنده و نمایشنامه نویس

واژه‌ها بسیار قدرتمند هستند، بنابراین هنگام ابراز شکایت درباره‌ی رفتار دیگران، در حقیقت به زندگیِ خودتان لطمه می‌زنید. براساس قانون جذب، هرآنچه که شما درخصوص دیگران می‌اندیشید یا می‌گویید، به شما بازمی‌گردد. به همین دلیل است که بزرگان به ما توصیه کرده‌اند که همیشه شکرگزار باشیم. آنها می‌دانند که برای دریافت هر چه بیشتر در زندگی‌تان، باید به خاطر وجود دیگران به همانگونه‌ای که هستند شکرگزار باشید.
چه اتفاقی می‌افتد اگر هر آدم نزدیک‌تان، به شما بگوید: �همین طور که هستی، عاشق‌ات هستم�، چه احساسی خواهیدداشت؟
تمرین امروز، سپاسگزار بودن است برای وجود دیگران به همان صورتی که هستند. حتی اگر همه‌ی جوانب روابط‌تان خوب باشد، با اجرای این تمرین بهتر و بهتر می‌شود. با هر نشانه‌ای که شما برای شکرگزار بودن در دیگران می‌بینید، درمی‌یابید که قدرشناسی، نیروی خارق‌العاده و شگفت‌انگیز خود را به شما ارایه می‌دهد و روابط‌تان قوی‌تر و راضی‌کننده‌تر و غنی‌تر از هر زمان دیگری خواهد شد.
سه تا از نزدیک‌ترین روابط‌تان را برگزینید تا به خاطرشان سپاسگزار باشید. ممکن است همسرتان، پسرتان یا پدرتان یا دوست‌تان، مادر بزرگ‌تان، عمو‌تان را انتخاب کنید. می‌توانید هر سه رابطه‌ای را برگزینید که برای شما مهم‌تر است، توجه داشته باشید که لازم است عکسی از آن شخص داشته باشید. این عکس می‌تواند تکی از شخص موردنظر یا عکس شما در کنار او باشد.
وقتی سه رابطه‌تان را برگزیدید و عکس‌های مربوطه را گردآوردید، آنگاه آماده‌‌ی به حرکت درآوردن نیروی قدرشناسی هستید. به آن چیزی بیندیشید که شما در ارتباط‌تان با هر کدام از این افراد برایش سپاسگزارید. چه چیزهایی‌ست که شما در ارتباط با این افراد دوست دارید؟ بهترین ویژگی‌های این افراد چیست؟ شما می‌توانید برای حوصله، تواناییِ گوش دادن، قضاوت خوب، هوش، خنده، چشمان و شوخ طبعی یا لبخند یا قلب مهربان آنها حس سپاسگزاری داشته باشید. می‌توانید برای آنچه که در کنار آن فرد از آن لذت می‌برید، سپاسگزار باشید. یا می‌توانید زمانی را به خاطر آورید که او از شما حمایت کرده و به شما اهمیت داده است.
بعد از آن زمانی را به تفکر درباره‌ی آن چیزی بپردازید که برای‌شان نسبت به دیگران حس قدرشناسی دارید، آنگاه عکس آنها را مقابل خود بگذارید و با استفاده از یک قلم و دفتر یا با استفاده از کامپیوترتان، پنج چیزی را انتخاب کنید که در ارتباط با این افراد بیشتر برای‌شان سپاسگزارید. در حالی که به عکس آن فرد می‌نگرید یک بار دیگر لیست‌تان را بازخوانی کنید و پس از هر بار کلمه‌ی سپاسگزارم را بگویید. لیست‌تان را براساس نام آن افراد بنویسید و بعد بنویسید برای چه سپاسگزارید.
—- از تو سپاسگزارم، به خاطر —- .
برای مثال (جان از تو سپاسگزارم، برای آنکه همیشه مرا می‌خندانی) یا (از تو سپاسگزارم مادر، برای آنکه در دوران دانشجویی از من حمایت کردی)
وقتی لیست خود را برای هر سه نفر به اتمام رساندید، این تمرین را ادامه دهید، لیست و عکس‌ها را جایی بگذارید که بیشتر وقت‌ها آنها را می‌بینید. هر وقت که عکس‌ها را دیدید از آن شخص با بر زبان آوردن کلمه‌ی سپاسگزارم تشکر کنید. برای مثال بگویید:
ازت سپاسگزارم، هایلی.
اگر در حال جابجایی هستید، عکس را توی کیف یا جیب‌تان بگذارید و سعی کنید که سه بار در روز به همان ترتیب گفته شده، از آنها تشکر کنید. حال می‌دانید که چگونه با نیروی سپاسگزاری، روابط‌تان را به رابطه‌ای صمیمانه تبدیل کنید. هرچند این کار جزء تمرین‌های این کتاب نیست، ولی شما با تکرار هر روزه‌ی این تمرین‌ها، می‌توانید روابط خود را به روابطی گرم تبدیل کنید. شما می‌توانید این تمرین را برای یک رابطه چند بار تکرار کنید. هر چقدر که برای چیزهای خوبی که در رابطه‌تان کشف می‌کنید سپاسگزارتر باشید، روابط به گونه‌ای معجزه وار تغییر می‌کند.
تمرین شماره ۳
روابط صمیمانه
۱- گام‌های یک تا سه از تمرین شماره‌ی یک را تکرار کنید، موهبت‌هاتان را بشمارید، بنویسید که چرا شکرگزارید. هریک از موارد نوشته شده را در لیست بخوانید و در پایان هر موهبت، کلمه‌ی سپاسگزارم را سه بار تکرار کنید و تا آنجاکه می‌توانیدحس سپاسگزاری داشته باشید.
۲- سه تا از نزدیکترین ارتباط‌هاتان را برگزینید و عکس فرد مورد نظرتان را جمع آوری کنید.
۳- همانگونه که عکس را پیش‌رو گذاشته‌اید، پنج چیزی را که به خاطرشان از آن فرد سپاسگزارید در دفتر یا کامپیوتر خود بنویسید.
۴- هر جمله را با کلمه‌ی سپاسگزارم شروع کنید و هر بار نام فرد موردنظر و آنچه راکه به خاطرش سپاسگزارید به طور خاص بر زبان آورید.
۵- این سه عکس را به همراه خودداشته باشید و در جایی بگذاریدشان که اغلب بتوانید آنها را ببینید. دست کم سه بار به هر عکس نگاه کنید و با صاحب تصویر حرف بزنید و با گفتن کلمه‌ی سپاسگزارم و بیان نام آن شخص از او سپاسگزاری کنید. برای مثال بگویید، ازت سپاسگزارم هایلی.
۶- پیش از آن که به خواب بروید، افکارتان را متمرکز کنید و کلمه‌ی سپاسگزارم را برای بهترین رخدادهای امروزتان بگویید
.

بیاین با هم دعا کنیم
*****جذب گروهی******

تمرین روز چهارم : سلامتی، هدیه‌ی زندگی

سلامتی بزرگترین ثروت است.
ویرژیل، شاعر روم باستان (۱۹-۷۰ پیش از میلاد)

سلامتی گرانبهاترین موهبت در زندگیِ انسان‌هاست و همواره سلامتیِ خود را بیش از هر چیز دیگری مهیا و تضمین شده می‌دانیم. برای بسیاری از ما، سلامتی‌مان تنها زمانی مهم است که آن را ازدست می‌دهیم. آنگاه به این واقعیت پی می‌بریم که بدون سلامتی، هیچ چیز نداریم.

یک ضرب‌المثل ایتالیایی هست که حقیقت را درباره‌ی سلامتیِ ما می‌گوید: �کسی که از سلامتی‌اش لذت می‌برد، ثروتمنداست. حتی اگر خودش آن را نداند.� در حالی که ما به ندرت به تندرستیِ خود می‌اندیشیم و درستیِ این جمله رادرنمی‌یابیم مگر آنکه به بیماریِ هرچند کمی مثل سرماخوردگی، یا آنفولانزا دچار شویم و در بستر بیفتیم. هنگامی که بیمار می‌شویم هیچ چیز جز بازیابیِ سلامت برای‌مان مهم نیست.

سلامتی هدیه‌ی زندگی‌ست؛ این چیزی است که به شما داده شده و هر روز به شما داده خواهد شد. علاوه بر هر کاری که برای سلامتیِ خود انجام می‌دهیم، باید برای داشتن چنین موهبتی شکرگزار باشیم، تا سلامتیِ بیشتری به دست آوریم.
به یاد داشته باشید:
�هرکس که برای سلامتی‌اش سپاسگزار باشد به او بیشتر داده خواهد شد و هرکس برای سلامتی‌اش سپاسگزار نباشد، سلامتی‌اش از وی بازپس گرفته می‌شود
.�

شاید افرادی را بشناسید که شیوه‌ی سلامتی را در زندگی برگزیده‌اند ولی با این حال سلامتیِ خود را از دست داده‌اند. شکرگزار بودن در مقابل سلامتی‌یی که دریافت می‌کنید بسیار شورانگیز است. وقتی برای سلامتیِ خود شکرگزاری می‌کنید، شما نه تنها در حفظ سلامتیِ کنونی‌تان می‌کوشید بلکه در همان حال نیروی قدرشناسی را به کار می‌اندازید تا جریان سلامت را به سوی شما هدایت کند. همچنین درخواهید یافت که وضع سلامتی‌تان نیز بهتر می‌شود. دردهای کوچک، خال‌ها و لکه‌های پوستی، به صورتی باورنکردنی ناپدید می‌شوند و درمی‌یابید که انرژی و شادی و سرحالی و سرزندگی‌تان به شکل قابل توجهی افزایش می‌یابد.

آنگونه که در تمرین بعدی خواهیددید، با تمرین روزانه‌ی قدرشناسی برای سلامتی‌تان، نور چشم‌تان بیشتر می‌شود، شنوایی‌ و تمام احساسات و کارکرد تمامیِ اعضای بدن‌تان بهتر خواهدشد و همه‌ی این‌ها به گونه‌ای غیرمترقبه به سراغ‌تان می‌آید
.

سپاسگزاری ، نوعی واکسن ضد زهرابه‌ها و ضد عفونت است.
جان هنری جووت (۱۹۲۳ – ۱۸۶۴)
کشیش و نویسنده

میزان شکرگزاریِ شما به خاطر سلامتی، مشخص کننده‌ی میزان بهبودی است که در سلامتی‌تان به صورت افزاینده‌ای دیده خواهد شد و به همان میزان که قدرشناس سلامتی‌تان نباشید، به همان میزان سلامتیِ خود را از دست می‌دهید. زندگی‌کردن با کاهش سلامتی یعنی آنکه یارایی، ‌انرژی و توان، سیستم ایمنی و تمام ساختارهای دیگر بدن و ذهن‌تان کاهیده می‌شود.

قدرشناس سلامتی بودن به شما یاری می‌دهد تا به خاطر شکرگزار بودن سلامت بیشتری دریافت کنید و در عین حال، فشار و نگرانی را از بدن و روان‌تان می‌زداید. پژوهش‌های علمی نشان می‌دهد که فشار و تنش‌های جسمی و روانی عامل اساسیِ بسیاری از بیماری‌هاست. همچنین نشان می‌دهدکه افراد قدرشناس سریع‌تر شفا می‌‌یابند و به تقریب ۷ سال بیشتر زندگی می‌کنند.

میزان سلامتیِ فعلی‌تان مشخص کننده‌ی میزان شکرگزاریِ شما بوده است. اگر احساس سنگینی می‌کنید و در زندگی‌تان باید زحمت و مرارت زیادی متحمل شوید و یا اینکه احساس جوانتر بودن از سن خود را ندارید، آن‌گاه زندگیِ شما با سلامتیِ کم درگذر است. یکی از مهم‌ترین عوامل از دست دادن این احساس قدرت، به خاطر نبود شکرگزاری است. تمامیِ این‌ها باید تغییر یابد و این با استفاده از نیروی قدرشناسی میسر خواهد شد!

تمرین‌های این بخش، با خواندن پاراگراف‌هایی درباره‌ی سلامتیِ بدن‌تان شروع می‌شود که در ادامه می‌آید. وقتی جمله‌هایی را که به صورت سیاه در متن نوشته شده درباره‌ی هریک از اعضای بدن‌تان خواندید، چشمان‌تان را ببندید و این جمله‌ی نوشته شده به صورت سیاه را در ذهن‌تان تکرار کنید و تا آنجا که می‌توانید در ارتباط با آن عضو از بدن‌تان سپاسگزار باشید.

به یاد داشته باشید که وقتی به علت قدرشناسی‌تان فکر می‌کنید، آن‌گاه قدرشناسی را شدیدتر احساس خواهید کرد و هرچه احساس‌تان عمیق‌تر باشد آن‌گاه، نتایج جالب آن را سریع‌تر و بیشتر در سلامت‌تان خواهید دید.
به ران‌ها و پاهای خود بیندیشید. آنها وسیله‌ی اصلیِ جابجایی در زندگیِ شما هستند. به تمام کارهایی فکر کنید که با پاهاتان انجام می‌دهید: حفظ تعادل، نشستن، برخاستن و ایستادن، رفتن به حمام، رفتن به آشپزخانه برای نوشیدن آب و رفتن به سوی اتومبیل‌تان. پاها شما را به سوی مغازه‌ها، به خیابان‌ها، به فرودگاه و به سوی ساحل می‌برند. تواناییِ راه رفتن، به ما آزادیِ لذت بردن را از زندگی می‌دهد. پس بگویید: به خاطر پاهایم سپاسگزارم و به راستی از پاهاتان سپاسگزار باشید.

به بازوها و دست‌هاتان فکر کنید و اینکه در طول روز چندچیز را برمی‌دارید و توی دست‌تان نگه می‌دارید. دست‌ها مهم‌ترین وسیله‌ی شما در زندگی هستند و آنها در هر روز و بی‌وقفه مورد استفاده قرار می‌گیرند. دست‌ها این امکان را به شما می‌دهند که بنویسید، غذا بخورید، یک تلفن یا کامپیوتر را بگیرید، لباس بپوشید، به حمام بروید، اشیا را بردارید و نگه‌شان دارید و با آنها کارهای مختلف انجام بدهید. بدون استفاده از دست شما به دیگران وابسته می‌شوید بنابراین به خاطر دست‌ها، بازوها و انگشتان‌تان سپاسگزار باشید.

به حواس شگفت‌انگیزتان بیندیشید، حس چشایی به شما کمک می‌کند که در طول روز از خوردن و نوشیدن لذت ببرید. شما تجربه‌ی از دست دادن این حس را هنگام سرما خوردگی یا بیماری دارید، در چنین حالتی لذت حاصل از خوردن و نوشیدن بر شما حرام می‌شود. چون دیگر چشیدن مزه‌ی غذاها و نوشیدنی‌ها برای‌تان میسر نیست. پس برای داشتن این حس چشاییِ شگفت‌انگیز کلمه‌ی سپاسگزارم را بر زبان بیاورید.

حس بویاییِ خود را در نظر بگیرید، این حس به شما کمک می‌کند تا شمیم خوش زندگی را حس و تجربه کنید: بوی گل‌ها، عطرها و ادکلن‌ها، شام در حال پختن، آتش شعله‌ور در یک شب زمستانی، هوا در یک روز تابستانی، بوی چمن اصلاح شده و بوی زمین باران خورده. پس به خاطر حس بویاییِ خارق‌العاده‌تان بگویید: سپاسگزارم.

اگر حس لامسه نداشتید، هیچ‌وقت گرم را از سرد تشخیص نمی‌دادید، نرم را از تیز، یا سخت را از ظریف. شما هیچ‌گاه نمی‌توانستید اشیا را حس کنید و یا به صورت فیزیکی عشق را ابراز و یا دریافت کنید. حس لامسه به شما اجازه می‌دهد تا کسانی را که دوست‌شان می‌دارید در آغوش بگیرید و حس لمس دست دیگران یک حس ارزشمند در زندگی است. بنابراین برای حس لامسه‌ی ارزشمندتان بگویید سپاسگزارم.

به چشمان معجزه‌آساتان فکر کنید، که به شما اجازه می‌دهد تا چهره‌ی افرادی را ببینید که دوست‌شان دارید، کتاب و روزنامه و ایمیل بخوانید و به تماشای تلویزیون بنشینید و از دیدن مناظر زیبای طبیعت لذت ببرید و راه‌تان را در زندگی ببینید. برای مدت یک ساعت چشم‌بندی را روی چشمان‌تان ببندید و سعی کنید کارهایی را انجام دهید که به طور معمول انجام می‌دادید، در این حالت شما قدر چشمان‌تان را خواهیددانست. پس به خاطر چشم‌هاتان که به شما تواناییِ دیدن می‌بخشند، بگویید: سپاسگزارم.

به گوش‌هاتان بیندیشید، که به شما این توانایی را می‌بخشند تا صدای خودتان و یا دیگران را بشنوید و به این ترتیب شما می‌توانید با دیگران حرف بزنید. بدون گوش و حس شنوایی، شما نمی‌توانید از تلفن استفاده کنید و یا به موسیقی، رادیو و صدای عزیزان‌تان گوش دهید. حتی نمی‌توانید به هیچ صدایی در محیط اطراف‌تان گوش بسپارید. به خاطر گوش‌هاتان بگویید سپاسگزارم.

اما معجزه‌وارتر از هر حس یا سیستم، یا اندامی در بدن، قلب‌تان است. قلب‌تان زندگیِ هر ارگان دیگری را در بدن کنترل می‌کند و زندگی را در هر اندامی از بدن‌تان به جریان می‌اندازد. پس بگویید قلب سالم و قدرتمندم، از تو سپاسگزارم.
سپس، یک کارت یا کاغذ بردارید، و روی آن با حروف درشت بنویسید:
هدیه‌ی سلامتی مرا زنده نگه داشته است.

کارت را امروز با خودتان نگه دارید و جایی بگذاریدش که مطمئن باشید آن را می‌بینید. اگر میز کار دارید، آن را درست پیش روی خود قرار دهید. اگر راننده هستید آن را توی ماشین یا تریلی‌تان بگذارید که بتوانید همواره آن را ببینید، اگر بیشتر وقت‌ها در خانه هستید، آن را در محلی یا جایی بگذارید که وقتی برای شستن دستان‌تان می‌روید ببینیدش یا آن را در نزدیکیِ تلفن‌تان بگذارید. به هر حال آن را در محلی قراردهید که همیشه یادداشت‌هاتان را آنجا می‌گذارید.
امروز، در دست کم چهار موقعیت متفاوت، وقتی نوشته را می‌بینید آن را به آرامی بخوانید و تا آنجا که می‌توانید برای هدیه‌ی سلامتی‌تان قدرشناس باشید.

قدرشناس بودن به خاطر سلامتیِ حال حاضر‌تان برای حفظ آن بسیار واجب است، همچنین این اطمینان خاطر را به شما می‌بخشد که روند بهبود در سلامتی با افزایش انرژی و میل و رغبت شما به زندگی ادامه می‌یابد.
اگر شکرگزاری به همراه مراقبت‌های پزشکیِ معمولی باشد شاهد انقلابی در سلامتی خواهیم بود و این بهبود به مانند معجزه‌ای است که ما پیشتر هرگز ندیده‌ایم.

تمرین روز ۴
سلامتی، هدیه‌ی زندگی
۱- گام‌های یک تا سه از تمرین شماره‌ی یک را تکرار کنید، موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی بنویسید از ده موهبتی که دارید و بعد از خواندن هر کدام از این موهبت‌ها علت قدرشناسی‌تان را نسبت به آن بنویسید و بعد لیست را بازخوانی کنید و برای هر موهبت سه بار بگویید سپاسگزارم و احساس قدرشناسی داشته باشید.
۲- روی یک تکه کاغذ یا کارت، جمله‌ی زیر را با خط درشت بنویسید:
هدیه‌ی سلامتی مرا زنده نگه داشته است.
۳- کارت یا کاغذتان را در جایی بگذارید که امروز بتوانید در ساعت‌های مختلف آن را ببینید.
۴- در دست کم چهار موقعیت متفاوت، جمله را به آرامی و آرامش بخوانید و تا آنجاکه می‌توانید برای هدیه‌ی ارزشمند سلامتی‌تان احساس قدرشناسی داشته باشید.
۵- امشب، پیش از به خواب رفتن، افکارتان را متمرکز کنید و کلمه‌ی سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقی که در طول روز برای‌تان رُخ داده بگویید
.

بیاین با هم دعا کنیم
*****جذب گروهی******

تمرین روز پنجم

ثروت، پاداش شکرگزاری

شکرگزاری ثروت است و شکایت، فقر.

کریستین ساینس هیمنال

اگر در زندگیِ شما کمبود پول وجود دارد، دقت کنید که نگرانی و حسادت، رشک و ناامیدی، دلسردی، شک و ترس دربارهٔ پول، هیچ‌گاه برای شما پول بیشتر نمی‌آورد زیرا این احساسات از کمبود حس قدرشناسی برای پولی ناشی می‌شود که اکنون دارید. شکایت کردن راجع به پول، بحث کردن دربارهٔ پول، سرخورده شدن در ارتباط با پول، نق زدن دربارهٔ قیمت چیزی نشانه‌های شکرگزاری نیست، بنابراین وضعیت پولی در زندگیِ شما نه تنها بهتر نخواهد شد، بلکه بدتر هم می‌شود.

فرقی نمی‌کند که موقعیت فعلیِ شما چه باشد، اندیشیدن به اینکه شما پول کافی ندارید، در واقع نتیجهٔ نبودِ قدرشناسی نسبت به پولی است که در حال حاضر دارید. شما می‌بایست موقعیت فعلیِ خود را فراموش کنید و در عوض نسبت به پولی که الان دارید احساس شادی و شادمانی داشته باشید. بدین صورت پول شما به صورت، خارق‌العاده‌ای افزایش خواهد یافت

«هر کس برای پولی که به او داده شده است احساس شکرگزاری داشته باشد، به او بیشتر داده خواهد شد. هرکس که شکرگزار پولی نباشد که اکنون به او داده شده است، آنچه را که امروز دارد و پیش‌تر به او داده شده نیز از او باز پس گرفته خواهد شد

شکرگزاری آن هم زمانی که پول کمی دارید، برای برخی افراد احساس چالش برانگیزی است، ولی هنگامی که متوجه شوید تا زمانی که شکرگزار نباشید، هیچ تغییری پدید نمی‌آید، به شکرگزار بودن متقاعد خواهید شد.

برای افراد زیادی، پول مسئله‌ای فریبنده است. به ویژه وقتی که پول کافی ندارند، بنابراین، دو گام برای رسیدن به پول مورد نیاز وجود دارد. بسیار مهم است که شما تمرین را با دقت در ابتدای روز مطالعه کنید، چراکه می‌باید تمرین پول را در طول روز اجرا کرد.

چند لحظه بنشینید و به دوران کودکیِ خود بیندیشید، در آن دوران شما پولی نداشتید. هر چیزی را به یاد می‌آورید که پول آن برای شما پرداخت شده بود، با تمام وجودتان احساس شکرگزاری کنید.کلمهٔ سپاسگزارم را بر زبان بیاورید.

-
آیا همیشه غذای کافی برای خوردن داشتید؟

- آیا در خانه زندگی می‌کردید؟

- آیا طیِ چند سال تحت تعلیم و تربیت بودید؟

- هر روز چگونه به مدرسه می‌رفتید؟ کتاب‌های مدرسه را داشتید؟ تغذیهٔ مناسب داشتید؟ آیا چیزهای لازم را برای تحصیل داشتید؟

- آیا در دوران کودکی به تعطیلات می‌رفتید؟

- جذاب‌ترین هدیهٔ تولدی که در دوران کودکی گرفتید چه چیزی بود؟

- آیا دوچرخه، اسباب بازی یا حیوانات خانگی داشتید؟

- آیا وقتی که به سرعت در حال رشد بودید در تمام مراحل رشد، لباس مناسب داشتید؟

- آیا به سینما می‌رفتید؟ ورزش می‌کردید؟ آیا می‌توانستید سرگرمی‌هاتان را دنبال کنید؟

- آیا به هنگام بیماری، به دکتر می‌رفتید و می‌توانستید داروهاتان را تهیه کنید؟

- آیا به دندانپزشکی می‌رفتید؟

- آیا اشیاء مورد نیاز روزانه‌تان را مثل مسواک، خمیردندان، صابون، یا شامپو داشتید؟

- آیا با ماشین به مسافرت می‌رفتید؟

- آیا تلویزیون تماشا می‌کردید؟ می‌توانستید تلفن بزنید؟ می‌توانستید چراغ و لوازم برقی داشته باشید یا آب مصرف کنید؟

تمام این لوازم مستلزم صرف هزینه است و شما بسیاری از آن‌ها را داشتید، بی آنکه پولی بپردازید! وقتی به خاطرات کودکی یا نوجوانیتان مراجعه می‌کنید، در می‌یابید که چه لوازم و امکانات گران‌قیمتی داشتید. برای هر مورد از این امکانات با تمام وجود شاکر باشید. چرا که وقتی خالصانه نسبت به داشته‌هاتان در گذشته احساس شکر دارید، پول و داراییِ شما به صورت معجزه‌آسا افزایش می‌یابد. این افزایش با قانون جهانی تضمین شده است.

در ادامهٔ تمرین، یک قبض یا یک صورتحساب کم مبلغ را بردارید و بر روی آن یک یادداشت بگذارید:

برای تمام پولی که در طول زندگی‌ام به من داده شده است، سپاسگزارم.

قبض کم مبلغ را توی کیف پول یا جیبتان بگذارید. دست کم یک بار صبح و یک بار بعدازظهر، آن را بیرون بیاورید و در دستتان بگیرید. جمله‌هایی را که نوشته‌اید بخوانید و برای پول فراوانی که درزندگی به شما داده شده احساس شکرگزاریِ بسیاری داشته باشید. هر چقدر این حس شما خالصانه‌تر باشد، تغییرات معجزه‌آسا در مسائل پولیِ زندگیِ شما با شتاب به وقوع می‌پیوندد.

شما هیچ‌گاه نخواهید فهمید چه زمانی پولتان افزایش می‌یابد ولی خواهید دید که شرایط به گونه‌ای پیش خواهد رفت که پولتان فزونی می‌گیرد. پولی را به دست خواهید آورد که نخواهید فهمید چگونه به شما می‌رسد، به صورت غیرمنتظره چکی به دست شما می‌رسد، تخفیف شامل حالتان می‌شود، لوازمی به دستتان می‌رسد که باید برایشان پول می‌پرداختید.

بعد از امروز، قبض یا صورتحساب‌تان را در محلی بگذارید که هر روز آن را ببینید و برای پول فراوانی که به شما داده شده، سپاسگزار باشید. هیچ‌گاه فراموش نکنید، هر چه قدر بیشتر به قبضتان نگاه کنید و برای پول زیادی که به شما داده شده سپاسگزار باشید، معجزهٔ بیشتری در زندگی‌تان پدیدار خواهد شد. فراوانیِ شکر نسبت به پول، پول فراوانی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

اگر شما در موقعیتی قرار می‌گیرید که می‌خواهید نسبت به چیزی که به پول مربوط است اعتراض کنید، چه اعتراض زبانی باشد یا اعتراض فکری، آن‌گاه از خودتان بپرسید: آیا می‌خواهم و آمادگیِ آن را دارم که هزینهٔ این اعتراض را هم بپردازم؟ چرا که همین یک اعتراض جریان پولی را کُند یا متوقف می‌کند.

از امروز به بعد، به خودتان قول دهید که هرگاه پولی به دستتان می‌رسد، حتی اگر حقوق و در ازای کارتان باشد یا تخفیف یا بازپرداخت پول یا چیزی که کسی به شما می‌دهد و بابتش پولی خرج شده، احساس شکرگزاری داشته باشید. هر کدام از این موارد یعنی که شما پولی دریافت کرده‌اید، هرکدام از این موارد به شما این فرصت را می‌دهد که نیروی شکرگزاری را برای افزایش پولتان به کار گیرید و بیشتر برای پولی که دریافت می‌کنید سپاسگزار شوید.

تمرین شماره ۵

ثروت، پاداش شکرگزاری

۱- گام‌های یک تا سه را از تمرین شمارهٔ یک تکرار کنید، موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی بنویسید از ده موهبتی که دارید و پس از خواندن هرکدام از این موهبت‌ها علت قدرشناسیتان را نسبت به آن بنویسید، سپس لیست را بازخوانی کنید و برای هر موهبت سه بار بگویید سپاسگزارم و احساس قدرشناسی داشته باشید.

۲- بنشینید و چند دقیقه به دوران کودکیتان فکر کنید و به آن چیزهایی بیندیشید که در آن دوران برای شما بدون پرداخت هزینه مهیا شده بود.

۳- وقتی یک خاطره را به یاد می‌آورید که در آن پولی برای شما خرج شده است، واژهٔ سپاسگزارم را از صمیم قلب بگویید.

۴- یک قبض کم مبلغ را بردارید و روی آن یک یادداشت بچسبانید که در آن یادداشت با حروف بزرگ نوشته‌اید: برای پولی که در تمام زندگی به من داده شده است، سپاسگزارم!

۵- امروز قبضتان را با خودتان حمل کنید، و دست کم یک بار صبح و یک بار بعد از ظهر، یا به هر تعداد بار که می‌خواهید، قبضتان را در دست بگیرید و آن را بخوانید و به شدت برای پول فراوانی که به شما داده شده است، احساس شکر و سپاسگزاری کنید.

۶- از امروز به بعد قبضتان را در جایی پیش چشم بگذارید که هر روز آن را ببینید و پیوسته شکرگزار بودنتان را نسبت به پول زیادی که به شما داده شده، یادآوری کند.

۷- پیش از آنکه به خواب بروید، افکارتان را متمرکز کنید و کلمهٔ سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقاتی که در طول روز برای شما رُخ داده بر زبان بیاورید

بیاین با هم دعا کنیم
*****جذب گروهی******

روز ششم:
راز پیشرفت کارها

اگر شما هر فعالیتی، هر هنری، هر مهارتی و هر نظم و ترتیبی را که بر آن تسلط دارید تا آنجا که امکان دارد به پیش ببرید و تا مرزهایی به جلو برانیدشان که پیش‌تر به آن نرسیده بودند، آنگاه آنها را به سرزمین معجزه رهنمون شده‌اید.
تام رابین (۱۹۳۶-) نویسنده

چگونه امکان دارد کسی که در فقر مطلق به دنیا آمده، بی‌هیچ چیزی زندگی را شروع کند و با تحصیلات بسیار کمی که دارد، رئیس جمهور یا فرد مشهوری شود یا یک امپراتوری را بناگذارد و به یکی از ثروتمندان جهان بدل شود؟ و چگونه است که دو نفر که کاری را با هم شروع می‌کنند، یکی‌شان به موفقیت‌های بزرگ دست می‌یابد، حال آنکه دیگری به رغم تلاشی که برای دستیابی به موفقیت به خرج می‌دهد، به نتیجهٔ مهمی دست پیدا نمی‌کند. رابط و حلقهٔ گم شده در دست‌یابی به موفقیت، قدرشناسی است، چرا که براساس قانون جذب، شما باید برای آنچه که دارید سپاسگزار باشید تا موفقیت را جذب کنید. بنابراین بدون قدرشناسی، داشتن موفقیت دایمی غیرممکن است.

برای دستیابی به موفقیت یا رسیدن به چیزهای خوب در کار یا شغل‌تان مانند فرصت‌ها، ترفیع، پول، ایده‌های درخشان، و تشویق باید برای کار یا شغل‌تان سپاسگزار باشید. شما هرچه قدر قدرشناس باشید، فرصت بیشتری برای قدرشناس بودن، به شما داده خواهد شد. بنابراین برای افزایش هر چیزی در زندگی‌تان باید برای چیزهایی که دارید سپاسگزار باشید.

هرکسی که برای کارش سپاسگزار باشد، بیشتر به او داده خواهد شد و آن کس که سپاسگزار نباشد، هر آنچه که دارد از او بازپس گرفته خواهد شد.

هنگامی که شما برای کارتان سپاسگزار باشید، به صورت خودکار به کارتان توجه بیشتری خواهید کرد و هنگامی که به کارتان توجه بیشتری نشان می‌دهید، پول و موفقیت بیشتری نصیب شما می‌شود. اگر برای کار خود سپاسگزار نباشید، به صورت خودکار به کارتان توجه کمتری نشان خواهید داد. هنگامی که توجه کمتری به خرج می‌دهید، درآمد کمتری خواهید داشت و در نتیجه در کارتان شاد نخواهید بود و تلاش زیادی نخواهید کرد و کارتان متوقف می‌شود و در نهایت وضع بدتر خواهد شد و کار خود را از دست می‌دهید.

به خاطر داشته باشید آنان که قدرشناس نیستند، هر آنچه که داشته باشند از آنها گرفته خواهد شد.

مقدار قدرشناسی‌یی که به شما عرضه می‌شود دقیقاً متناسب با آن مقدار قدرشناسی‌یی است که شما عرضه می‌دارید. پس در حقیقت خودتان میزان دریافتی‌تان را با میزانی که ارایه می‌دهید، کنترل می‌کنید.

اگر شما بازرگان باشید، ارزش تجارت‌تان براساس شکرگزاری‌تان افزایش یا کاهش می‌یابد. هرچه که نسبت به تجارت‌تان، مشتریان و کارمندان‌تان سپاسگزارتر باشید، تجارت‌تان بیشتر دچار تحول و گسترش می‌شود. زمانی که بازرگانان به جای سپاسگزاری از ادامهٔ کارشان ابراز نگرانی می‌کنند، در کارشان با مشکل روبرو خواهند شد.
اگر شما فرزندانی دارید و کارتان مراقبت از آنها و مدیریت منزل‌تان است، دنبال دلیلی بگردید تا نسبت به وضعیت زندگیِ خود شکرگزار باشید. وضعیت فعلیِ شما یک بار در طول عمرتان اتفاق می‌افتد و هنگامی‌که برای این موقعیت شکرگزار باشید، حمایت بیشتر و لحظات زیباتر و شادیِ فزون‌تری در زندگی‌تان به دست خواهید آورد.

شما باید عاشق کارتان باشید، هرچه که باشد و برای رفتن سَرِ کار اشتیاق نشان دهید. اگر نسبت به کار فعلیِ خود چنین احساسی نداشته باشید، یا اگر این کارِ رویاییِ شما نیست، راه رسیدن به کار موردنظرتان شکرگزاری نسبت به کار فعلی‌تان است.

تصور کنید که شما یک مدیر نامرئی دارید که کارش ثبت افکار و احساسات شما نسبت به کار فعلی‌تان است. فرض کنید که امروز هر جا که می‌روید مدیرتان در حالی که یک کاغذ و قلم هم در دست‌اش دارد، به دنبال‌تان می‌آید. هر بار که شما دلیلی برای سپاسگزار بودن از کارتان پیدا می‌کنید، مدیرتان آن را در دفتر یادداشت ثبت می‌کند. شما باید با پیدا کردن موارد و دلایل بسیار برای سپاسگزاری، مدیرتان را وادارید که در پایان روز لیست بسیار بزرگی از شکرگزاری‌هاتان را به شما ارائه دهد. هرچه لیست بلندتر باشد، مدیرتان می‌تواند نیروی بیشتری را به سوی پول شما، موفقیت کاری، فرصت‌ها، لذت‌ها و احساس رضایت شما جلب بکند.

به تمام چیزهایی بیندیشید که در ذهن خود به خاطر آنها نسبت به کارتان احساس سپاسگزاری دارید. برای شروع، به این حقیقت فکر کنید که شما بیکار نیستید! به این بیندیشید که در حال حاضر چند نفر به دنبال کار می‌گردند و حاضرند برای استخدام شدن دست به هر کاری بزنند. به ابزارهای صرفه‌جویی در وقت بیندیشید مانند تلفن و چاپگر و کامپیوتر و اینترنت که شما از آنها استفاده می‌کنید. به افرادی فکر کنید که با آنها کار می‌کنید و با آن‌ها رفاقت دارید. به افرادی که کارتان را ساده‌تر می‌کنند مثل منشی‌ها، دستیارها، نظافتچی‌ها … به لحظاتی بیندیشید که حقوق‌تان را دریافت می‌کنید و به جلوه‌های دل‌انگیز کارتان بیندیشید.مدیر نامرئی را وادارید تا هر بار که شما برای موردی دربارهٔ کارتان احساس سپاسگزاری می‌کنید، مورد را ثبت کند. به این ترتیب که:
من برای —- بسیار سپاسگزارم.

هر اندازه که مدیرتان احساس شما را عمیق‌تر تشخیص دهد، سریع‌تر باعث راهیابیِ نیروی مثبت در زندگیِ شما می‌شود و زندگی‌تان موفقیت‌آمیزتر خواهد شد. ممکن است آن قدر نسبت به وضعیت‌تان در یک روز سپاسگزار شوید که تغییراتی شگرف و سریع متوجه وضعیت کنونیِ شما شود. اتفاقات خوشایند، به گونهٔ تصادفی رُخ نمی‌دهد. بی‌تردید نیروی شکرگزاری در کار است.

اگر این تمرین به روزی برخورد می‌کند که شما به هر علت سرِ کار حاضر نیستید، تمرین روز بعد را اجرا کنید و این تمرین را در اولین روزی انجام دهید که سرِ کارتان بازگشتید.

تمرین شماره ۶
راز پیشرفت کارها
۱- گام‌های یک تا سه از تمرین شمارهٔ یک را تکرار کنید، موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی بنویسید از ده موهبتی که دارید و پس از خواندن هر کدام از این موهبت‌ها علت قدرشناسی‌تان را نسبت به آن بنویسید و بعد لیست را بازخوانی کنید و برای هر موهبت سه بار بگویید سپاسگزارم و احساس قدرشناسی داشته باشید.
۲- امروز، زمانی که سرِ کار هستید، تصور کنید که یک مدیر نامریی دارید که همه جا به دنبال‌تان می‌آید و هر وقت که شما نسبت به چیزی احساس سپاسگزاری کردید، یادداشت برمی‌دارد. تمرین امروزتان این است که تا آنجا که می‌توانید به دنبال چیزهایی باشید که نسبت به آنها احساس سپاسگزاری دارید.
۳- مدیرتان را وادارید تا هر بار که احساس قدرشناسی به شما دست می‌دهد، یادداشتی به این ترتیب بنویسید: من به خاطر —- بسیار سپاسگزارم و تا آنجا که می‌توانید احساس شکرگزاری داشته باشید.
۴- پیش از خوابیدن افکارتان را متمرکز کنید و کلمهٔ سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقی که در طول روز برای‌تان رُخ داده بگویید
.

بیاین با هم دعا کنیم
*****جذب گروهی******
2738

روز هفتم:
راه‌های خروج از منفی بودن

یک انسان قدرشناس در تمام حالات سپاسگزار است.

هر موقعیت منفی، خواه یک رابطهٔ پُر دردسر باشد یا نبودِ سلامتی یا مشکلِ کاری، ناشی از نبودِ سپاسگزاری به مدت طولانی است. اگر ما برای چیزهایی که در زندگی‌مان هست شکرگزار نباشیم، به صورت ناخودآگاه وجود آنها را برای همیشه تضمینی خواهیم دانست. همیشه مهیا دانستن چیزها مقدمهٔ رخدادهای منفی است، چرا که در این شرایط ما از وجود آنها شکرگزار نخواهیم بود و کاراییِ نیروی قدرشناسی را در زندگی‌مان متوقف می‌کنیم. همانطور که شکرگزار بودن باعث موفقیت‌آمیزتر شدن زندگیِ ما می‌شود، تضمینی دانستن وجود چیزهای مختلف هم سبب نزول و اُفت میزان موفقیت در زندگی می‌شود.

آیا برای داشتن سلامتی شکرگزار هستید؟ یا فقط وقتی متوجه سلامتیِ خود می‌شوید که به درد یا بیماری گرفتار می‌آیید؟ آیا هر روز برای کارتان شکرگزاری می‌کنید یا فقط در زمان اضطرار به فکر آن می‌افتید؟ آیا برای حقوق و درآمد خود شاد هستید یا آن را یک چیز همیشگی و پیش پا افتاده می‌دانید؟ آیا زمانی که همه چیز خوب پیش می‌رود، به خاطر کسانی که دوست‌شان دارید سپاسگزار هستید یا فقط زمانی که مشکلی پیش می‌آید با دیگران دربارهٔ آنها صحبت می‌کنید؟ آیا برای اتومبیل‌تان که به خوبی کار می‌کند شکرگزار هستید یا فقط هنگامی که از کار می‌افتد به فکر آن می‌افتید؟
آیا برای زنده بودن‌تان در هر روز سپاسگزار هستید یا زنده بودن خود را یک مسئلهٔ پیش پا افتاده می‌دانید؟
تضمینی دانستن چیزها، به شکایت کردن و بروز افکار و سخنان منفی می‌انجامد، بنابراین وقتی شکایت می‌کنید، براساس قانون جذب، شما چیزهای بیشتری برای انتقاد و شکایت کردن در زندگی‌تان خواهید داشت!

اگر نسبت به هوا، ترافیک، رئیس‌تان، همسرتان، دوستان، غریبه‌ها، ایستادن در صف‌ها، صورت حساب‌ها، اقتصاد، قیمت اجناس، یا سرویس‌های یک شرکت شکایت داشته باشید، شما شکرگزار نیستید و در واقع زندگیِ رویایی‌تان را با این شکایت‌ها پس می‌زنید و به عقب می‌رانید.

حالا می‌دانید که شکوه و شکایت کردن، کژاندیشی، بر زبان آوردن واژه‌های منفی و تضمینی دانستن وجود چیزهای مختلف از بروز رخدادهای خوب در زندگیِ شما جلوگیری می‌کند. حالا می‌دانید که وقتی در زندگی‌تان کاری به درستی پیش نمی‌رود، شما به صورت غیرعمدی و ناخواسته به اندازهٔ کافی قدرشناس نبوده‌اید. وقتی به اندازهٔ کافی قدرشناس هستید، انرژی‌های منفی از شما دور می‌شوند. هنگامی که قدرشناس باشید، سرزنش نمی‌کنید و نق نمی‌زنید. وقتی قدرشناس باشید، ناراحت نخواهید بود و احساسات منفی نخواهید داشت و بهترین خبر آن است که اگر اکنون در زندگیِ خود موقعیت بدی دارید، زیاد طول نخواهد کشید تا با استفاده از نیروی قدرشناسی آن را تغییر دهید. موقعیت‌های منفی همانند دود از شما دور می‌شوند، درست مانند جهش شراره‌های آتش!

ممکن است این کار نخست دشوار به نظر آید، شما باید به دنبال دلایلی برای شکرگزار بودن در موقعیت‌های منفی بگردید، مهم نیست که بدیِ وضعیت در چه حد و میزان است، شما همواره می‌توانید دلیلی برای قدرشناسی پیدا کنید، به‌ویژه اگر بدانید که قدرشناسی‌تان شما را به شیوه‌ای فوق‌العاده از وضعیت بد می‌رهاند. والت دیزنی، که از راز واقعیِ زندگی آگاه بود، این مسئله را در فیلم پولیانا به تصویر کشیده است.

فیلم دیزنی که در سال ۱۹۶۰ ساخته شده، «بازیِ شادی» را به تصویر کشید که خودم پس ازدیدن آن در دوران کودکی بسیار تحت تأثیر قرار گرفتم. من این بازی را در دوران بچگی و بلوغ بازی می‌کردم. برای این بازی، شما باید تا آنجا که می‌توانید، به دنبال چیزهایی بگردید تا به خاطرشان شاد باشید، به‌ویژه در وضعیت‌های منفی. یافتن دلیلی برای شاد بودن (یا یافتن چیزهایی برای شکرگزاری) در موقعیت منفی باعث ظاهر شدن راه حل می‌شود.
والت دیزنی، قدرت شکرگزاری را در پولیانا به نمایش درآورد، همانطور که هزاران سال پیش فرزانگان مشرق زمین چگونگیِ به کارگیریِ نیروی معنویِ شکرگزاری را توصیه کرده‌اند:
«
بگذارید برخیزیم و قدرشناس باشیم، برای آنکه اگر امروز زیاد نیاموخته‌ایم، دست کم اندکی آموخته‌ایم، و اگر اندکی نیاموخته‌ایم، حداقل بیمار نشده‌ایم، و اگر بیمار شده‌ایم، دست کم نمرده‌ایم؛ بنابراین بیایید همگی سپاسگزار باشیم

اجازه دهید تا واژه‌های معنوی الهام‌بخش شما باشد، امروز یکی از شکل‌های زندگی‌تان را در نظر بگیرید که می‌خواهید حل شود و همزمان به ده علت برای شکرگزاری فکر کنید. می‌دانم که شروع این تمرین کمی سخت است، ولی پیشتر راه آن به شما نشان داده شده است. نوشته‌ای را در کامپیوتر یا دفتر سپاسگزاری‌تان ترتیب دهید که ده مورد را دربرگیرد.
برای مثال ممکن است مشکل‌تان این باشد که کار ندارید، و به‌رغم تلاش بسیارتان برای پیدا کردن کار هنوز بیکار هستید. برای آنکه شرایط را به صورت مناسب تغییر دهید، باید یک تمرین متمرکز شکرگزاری را برای این موقعیت اجرا کنید، در اینجا چند نمونه برای شما آورده شده است:

۱- بسیار شاکرم زیرا در این مدت وقت لازم را برای کنار خانواده بودن داشته‌ام.
۲- شاکرم برای این که در این مدت اوقات فراغت بسیار خوبی داشتم.
۳- بسیار سپاسگزارم که در مدت زیادی از زندگی‌ام بیکار نبوده‌ام و تجربه کسب کرده‌ام.
۴- خوشبختم چون این برای نخستین بار است که در زندگی بیکار بوده‌ام.
۵- خوشبختم از اینکه هنوز کارهایی هست و هر روز موقعیت کاریِ جدیدی ایجاد می‌شود.
۶- خوشحالم از اینکه دانسته‌هایی داشتم که باعث شد برای مصاحبهٔ کاری دست خالی نباشم.
۷- خوشحالم از اینکه سالم هستم و می‌توانم کار کنم.
۸- از تشویق‌ها و حمایت‌های خانواده‌ام بسیار سپاسگزارم.
۹- از استراحتی که داشتم بسیار سپاسگزارم، چرا که به راستی به آن نیاز داشتم.
۱۰- خوشحالم که به سبب از دست دادن شغل‌ام فهمیدم که از دست دادن کار چه بهایی برایم دارد چرا که تاکنون این را نمی‌دانستم.

در نتیجه این حس رضایت و شکرگزار بودن شخص بیکار، شرایطی پدید می‌آید که سبب عوض شدن شرایط فعلی به صورت مثبت می‌شود. نیروی شکرگزاری بر هر موقعیت و شرایط منفی غالب است و راه‌های مختلفی برای دیگرگونیِ وضعیت بد وجوددارد. همهٔ کاری که شما باید انجام دهید آن است که شکرگزاری را تمرین کنید و منتظر شوید که نتایج آن خود را نشان دهد.

بیایید تا مثال دیگری را بررسی کنیم، پسری که رابطه‌اش با پدرش به خطر افتاده است. پسر احساس می‌کند که تفاوتی ندارد و هر کاری که می‌کند از نظر پدرش خوب نیست.
۱- خوشحالم از این‌که بیشتر روابطم در زندگی در شرایط ایده‌آلی قرار دارد.
۲- از پدرم سپاسگزارم که به سختی کار و تلاش کرد تا من بتوانم تحصیلاتی داشته باشم که او هیچ‌وقت فرصتی برای دستیابی به آن نداشت.
۳- از پدرم برای مراقبت‌هایش از خانواده در دوران کودکی‌ام سپاسگزارم، چراکه در غیر این صورت هیچ‌گاه درنمی‌یافتم که کار کردن چقدر سخت است و برای اداره کردن خانواده به پول نیاز داریم.
۴- از پدرم سپاسگزارم برای آنکه هر روز شنبه مرا به تمرین بسکتبال می‌برد.
۵- بسیار خوشحالم که این روزها پدرم مانند دیگر مواقع نسبت به من سخت‌گیر نیست.
۶- بسیار خوشحالم از این که پدرم به من بسیار اهمیت می‌دهد، چراکه اگر من برایش بی‌اهمیت بودم این‌گونه سخت‌گیری نمی‌کرد.
۷- خوشحالم از اینکه در اثر نوع برخورد پدرم با من، دلسوزی‌ام نسبت به فرزندانم افزایش یافته است.
۸- از پدرم سپاسگزارم که به من آموخت که تشویق و حمایت چگونه می‌تواند باعث داشتن فرزندانی شاد و با اعتماد به نفس شود.
۹- از اینکه می‌توانم با پدرم بگویم و بخندم بسیار خوشحالم. بعضی‌ها هیچ‌گاه به این تجربه دست نیافته‌اند، چراکه پدر نداشته‌اند و آنهایی که پدرشان را از دست داده‌اند هیچ‌گاه فرصتی برای شاد بودن به همراه پدرشان نبوده است.
۱۰- از داشتن چنین پدری که در کنار او لحظات بسیار خوبی داشته‌ام و می‌توانم در کنار او باز هم لحظات خوبی داشته باشم بسیار احساس خوشبختی می‌کنم.

به دلیل این احساس قلبیِ پسر نسبت به پدرش، او برای بهبود رابطهٔ خود با پدرش دوباره تلاش خواهد کرد. او تفکرات و احساساتش را نسبت به پدرش تغییر می‌دهد که در نتیجهٔ این تغییرات به سرعت به پدرش جذب می‌شود. وقتی پسر از پدر خود سپاسگزار باشد، در سطوح انرژیتیکی و کوانتومی نیز این مسئله باعث بروز تأثیرهای مثبت بر ارتباط‌اش با پدرش می‌شود. وقتی او حالت شکرگزاریِ خود را در قبال پدرش حفظ کند، شرایط بهتری را در ارتباط با پدرش به دست خواهد آورد و روابط آنها رو به بهبود می‌رود.

به خاطر داشته باشید که میزان تأثیر قدرشناسیِ شما براساس احساس‌تان تعیین می‌شود. پس از تمرین قدرشناسی، شما می‌بایست احساس بسیار بهتری داشته باشید. اولین نشانهٔ مؤثر بودن قدرشناسیِ شما، بهتر شدن احساسات‌تان نسبت به شرایط است، در این حالت مطمئن خواهید بود که راه‌حل‌های بسیار پیدا خواهد شد. پاسخ مناسب به هر شرایط منفی که می‌خواهید آن را تغییر دهید، عبارت است از اینکه قدرشناسی‌تان را آنقدر بر موضوع متمرکز کنید تا احساس درونی‌تان بهتر شود. سپس خواهید دید که نیروی قدرشناسی دنیای اطراف را دیگرگون خواهد کرد.

بهتر است هر ده موردی را که شما به خاطرشان احساس شکرگزاری می‌کنید، به شیوهٔ زیر در لیست خود بگنجانید:
من برای —– بسیار سپاسگزارم.
یا، من با تمام وجودً برای —– سپاسگزارم.

و جمله را با ذکر علت احساس قدرشناسیِ خود نسبت به آن مورد، به پایان برسانید. همچنین می‌توانید، روش والت دیزنی را برای استفاده از نیروی شکرگزاری به کار گیرید، البته اگر آن را راحت‌تر تشخیص می‌دهید.
من از بابت —– بسیار خوشحالم.

و جمله را با بیان علت خرسندی‌تان نسبت به این مورد به اتمام برسانید.

زمانی که لیست خود را نوشتید، تمرین «راه‌های بدون شرایط منفی» را با نوشتن:
سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم، به خاطر عزم و اراده و ثبات قدم خودم.

و فقط برای امروز، ببینید می‌توانید یک روز را بدون بیان عبارات منفی به پایان برسانید. شاید این یک چالش باشد، ولی ببینید که آیا می‌توانید آن را برای یک روز اجرا کنید؟ یک علت مهم برای این امر وجود دارد و آن این که بسیاری از ما نمی‌دانیم که صحبت کردن‌مان تا چه اندازه بار منفی دارد ولی بعد از آنکه یک روز مواظب حرف زدن‌مان بودیم به آن پی خواهیم برد. به خاطر بسپارید که منفی‌بافی و شکوه و شکایت سبب فزونی گرفتن شرایط منفی می‌شود و اگر نسبت به آنچه که می‌گویید هوشیار باشید، آنگاه از گفتن عبارات منفی پرهیز می‌کنید و نسبت به پیامدهای گفته‌هاتان هوشیارتر خواهید بود. یک جملهٔ مؤثر که می‌توانید در هنگامی که قصد دارید سخنان منفی بگویید بر زبان آورید آن است که، به سرعت صحبت کردن را متوقف کنید و بگویید:

ولی باید بگویم که از بابت —– بسیار سپاسگزارم.
این جملهٔ پر انرژی را سرمشق زندگیِ خود کنید و آن را همیشه در خاطر داشته باشید و در هنگام نیاز از آن استفاده کنید.

اگر در آینده مشکلی هرچند کوچک سر راه‌تان سبز شد، به یاد داشته باشید که خاکستر را پیش از مشتعل شدن با استفاده از قدرشناسی از بین ببرید. با این کار همزمان شما انرژی مثبت را در زندگی شعله‌ور می‌سازید!

تمرین شماره ۷
یک راه کارآمد بدون منفی بودن
۱- موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی از ده موهبت‌تان تهیه کنید و بنویسید چرا به خاطر آنها احساس قدرشناسی می‌کنید. لیست را بازخوانی کنید و در پایان هر موهبت، بگویید سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم و برای موهبت‌هایی که دارید از صمیم قلب سپاسگزار باشید.
۲- یک مشکل یا موقعیت منفی را در زندگی‌تان انتخاب کنید که به شدت به دنبال تغییر آن هستید.
۳- لیستی تهیه کنید از ده مسئله که شما به خاطر آن‌ها سپاسگزار هستید و به آن مشکل مربوط است.
۴- در پایان لیست‌تان، بنویسید: سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم. به خاطر اعتماد به نفس و عزم و اراده‌ام.
۵- فقط امروز، ببینید آیا می‌توانید بدون گفتن جملات منفی روزتان را به پایان برسانید. اگر متوجه شدید که فکر یا جمله‌ای منفی در ذهن یا زبان‌تان جای گرفته، به سرعت آن را متوقف کنید و بگویید:
اما باید بگویم که من از بابت —– بسیار سپاسگزارم.
۶- پیش از خوابیدن، افکارتان را متمرکز کنید و کلمهٔ سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقی که در طول روز برای‌تان رخ داده بگویید
.

بیاین با هم دعا کنیم
*****جذب گروهی******
آپلود فایل , آپلودفایل , اپلود فایل , اپلودفایل

روز هشتم :

آمیزه‌های انرژیِ مثبت

در یک قلب شکرگزار، همواره ضیافت برپاست.

دبلیو. جی. کامرون (۱۸۷۹-۱۹۵۳)

روزنامه‌نگار و بازرگان

شکرگزاری پیش از خوردن غذا یک رسم هزاران ساله است که به دوران مصر باستان برمی‌گردد. با شتاب گرفتن زیاد زندگی در قرن بیست و یکم، صرف وقت برای سپاسگزاری پیش از غذا به فراموشی سپرده شده است. استفاده از فرصت سادهٔ خوردن غذا یا نوشیدن برای قدرشناسی باعث افزایش انرژی مثبت در زندگیِ ما می‌شود.

اگر شما به زمانی می‌اندیشید که به راستی گرسنه بودید و به خاطر خواهید آورد که در آن موقع نمی‌توانستید به درستی فکر کنید یا کاری انجام دهید، آنگاه احساس ضعف بدنی می‌کنیدو اندام‌هاتان دچار رعشه می‌شود. ذهن‌تان از کار می‌افتد و احساس‌تان فروکش می‌کند. تمام این وقایع در اثر نخوردن غذا، حتی برای مدتی کوتاه اتفاق می‌افتد. شما به غذا نیاز دارید تا زنده بمانید، فکر کنید، احساس خوبی داشته باشید، بنابراین قدرشناس بودن نسبت به غذا یک معاملهٔ بسیار عادلانه به نظر می‌رسد.

برای آنکه نسبت به غذایی که می‌خورید احساس قدرشناسیِ بیشتری داشته باشید، یک لحظه صبر کنید و به تمام کسانی بیندیشید که برای آنکه شما غذایی برای خوردن داشته باشید، زحمت کشیده‌اند. برای آنکه شما میوه و سبزیِ سالم برای خوردن داشته باشید، باغداران باید گیاهان را بکارند و به آنها غذا و آب لازم را بدهند و از آنها مراقبت کافی به عمل آورند تا بعد از ماه‌ها بتوانند محصول آن را آمادهٔ برداشت کنند. پس از آغاز برداشت، این محصولات باید به صورت مناسب بسته‌بندی شود و در اختیار پخش‌کننده‌ها و عوامل، حمل و نقل قرار گیرد و آنها با پیمودن مسافت‌های طولانی و با زحمت شبانه روزی و هماهنگ با سایر عوامل، میوه وسبزی را به صورت کاملاً سالم و تازه به شما می‌رسانند.

به دامپروران بیندیشید که گوشت را فراهم می‌آورند، به ماهی‌گیران، مزرعه‌داران، پرورش‌دهندگان چای و قهوه و تمام کسانی که به صورت خستگی‌ناپذیر کار می‌کنند تا غذای مورد نیازمان را به موقع به ما برسانند. زنجیرهٔ تأمین غذا در جهان به سازماندهیِ بسیار دقیقی نیازمند است که هر روز باید آن را اجرا کرد و زمانی به ابعاد آن پی خواهید برد که به تعداد افرادی فکر کنید که در رساندن امکانات و ملزومات خوردن و نوشیدن به مغازه‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها، سوپرمارکت‌ها، هواپیماها، مدارس، بیمارستان‌ها و هر خانه‌ای بر روی زمین سهیم‌اند.

غذا یک هدیه است ! این هدیهٔ طبیعت است، چراکه اگر طبیعت با خاک، مواد مغذی و آبش به ما غذا نمی‌داد، چیزی برای خوردن نداشتیم. بدون آب، هیچ غذا و نبات و حیوان یا انسانی وجود نداشت. ما از آب برای پختن و تهیهٔ غذا، نگهداری باغ‌هامان، استحمام، ادارهٔ ماشین‌آلات و ابزار، حمایت از بیمارستان‌ها، تولید سوخت، استخراج معادن، صنایع تولیدی، تسهیل حمل و نقل، ساخت راه‌ها، ساختن لباس‌ها و کلیهٔ لوازم و وسایل مصرفیِ روی کره زمین، ساخت پلاستیک، شیشه، فلز، ساختن دارو، خانه و هر ساختمان و سازهٔ دیگر استفاده می‌کنیم. و اینکه، آب، بدن ما را زنده نگاه می‌دارد. آب، آب، آب، آب باشکوه!

اگر در کره زمین نیرویی شگفت وجودداشته باشد، بی‌تردید در آب نهفته است.

ما بدون آب و غذا کجا می‌بودیم؟ بی‌تردید الان، اینجا حضور نداشتیم. هیچ‌کدام از دوستان و اعضای خانواده‌مان نیز اینجا نبودند. نه امروزی داشتیم و نه هیچ فردایی. لیکن حالا در اینجا بر روی این سیارهٔ زیبا با تمام چالش‌ها یا تفریحات جذاب آن در کنار یکدیگر زندگی می‌کنیم و این همه به دلیل آن است که طبیعت به ما آب و غذا را هدیه داده است. گفتن کلمهٔ سپاسگزارم، پیش از خوردن یا نوشیدن هر چیزی، درک عملی و سپاسگزاری نسبت به معجزهٔ آب و غذاست.

مسئلهٔ باورنکردنی آن است که سپاسگزار بودنِ شما نسبت به غذا و آب تنها بر زندگیِ شما تأثیر نمی‌گذارد بلکه، قدرشناسی‌تان بر منابع جهان نیز تأثیر خواهد گذاشت. اگر به تعداد کافی افرادی یافت شوند که بابت غذا و آب سپاسگزار باشند، این رفتار باعث کمک به افراد گرسنه و نیازمند خواهد شد. با استفاده از قانون جذب، قانون نیوتن برای کنش و واکنش، قدرشناسیِ فراوان، به همین میزان فراوان واکنش به همراه خواهد داشت که باعث برطرف شدن کاستی‌ها و کمبود منابع غذایی در زندگیِ همه خواهد شد.

به علاوه، شکرگزاریِ شما نسبت به غذا و آب باعث ادامه یافتن انرژیِ مثبت در زندگیِ‌تان خواهد شد و کاینات ریسمان طلاییِ خود را برای شما خواهد بافت و برای هر چیزی که برای‌تان عزیز است، هرچه که عاشق‌اش هستید و هر چیزی که آرزویش را دارید.

در روزگاران گذشته مردم بر این باور بودند که وقتی آب و غذاشان را با قدرشناسی تقدیس می‌کردند، همه چیز در زندگی‌شان به والاترین درجهٔ خلوص می‌رسید و اگر به تئوری‌ها و دستاوردهای فیزیک کوانتومی بنگریم که این روزها ارایه شده‌اند، به درستیِ ادعای آنها پی خواهیم برد (تأثیر بیننده). تأثیر بیننده در فیزیک کوانتومی بر این دلالت دارد که بیننده هرچه را که ببیند باعث تغییر در آنها می‌شود. فرض کنید که اگر تمرکز قدرشناسی بر غذا و نوشیدنی‌تان ساختار انرژیِ آنها را تغییر دهد و آنها را به گونه‌ای خالص کند که هر چیزی را که شما مصرف می‌کنید، اثر نهاییِ آن بر سلامتیِ بدن شما چه خواهد بود؟

یک راه برای آزمودن نیروی قدرشناسیِ سریع نسبت به غذا و نوشیدنی آن است که غذا و نوشیدنی‌تان را مزه کنید. وقتی غذا یا نوشیدنی را مزه می‌کنید، قدر آنها را خواهیددانست. به عنوان یک آزمایش، دفعهٔ بعد که غذایی می‌خورید یا مایعی می‌نوشید، هنگامی که لقمه‌ای برمی‌دارید، بر مزهٔ غذا در دهان‌تان یا بوی مایعی که فرومی‌برید تمرکز کنید. آن‌گاه درخواهید یافت که وقتی بر غذا یا نوشیدنی در دهان‌تان تمرکز می‌کنید و آن را می‌چشید، مزه و بوی آن بسیار زیاد به نظرتان می‌آید ولی وقتی که بر مزه و بوی غذا تمرکز نمی‌کنید، از درک آن غافل می‌مانید.

این انرژی و توان تمرکز و شکرگزاریِ شماست که به سرعت بر طعم و بوی غذا می‌افزاید!

امروز پیش از آنکه چیزی بخورید یا بنوشید، خواه یک وعده از خوراک روزانه‌تان باشد یا یک تکه میوه، لقمه‌ای کوچک باشد یا نوشیدن حتی یک جرعه آب، یک لحظه تأمل کنید و به چیزی که می‌خواهید بخورید یا بنوشید خیره شوید و در ذهن‌تان یا با زبان‌تان کلمهٔ سپاسگزارم را بلند بر زبان آورید. و اگر که می‌توانید، یک لقمه غذا بردارید و آن را واقعاً بچشید و ببینید نه تنها لذت شما را از غذا بیشتر خواهد کرد بلکه باعث ایجاد حس قدرشناسیِ بیشتری در شما خواهد شد.

شما همچنین می‌توانید کاری را انجام دهید که من انجام می‌دهم، این کار باعث افزایش حس قدرشناسی در من می‌شود. هنگامی که کلمهٔ سپاسگزارم را می‌گویم، انگشتانم را بر فراز غذایم و نوشیدنی‌ام تکان می‌دهم تا گرد و غبار انرژی بر آنها ریخته شود و فرض می‌کنم که این گرد و غبار به سرعت هر چه را که لمس می‌کنم خالص می‌گرداند. انجام این کار باعث می‌شود که فرض کنم شکرگزاری بخشی از ترکیبات انرژی‌زاست و من می‌خواهم آن را به هر چیزی که می‌خورم و یا می‌نوشم، بیافزایم. شما یک پاشنده در دست‌تان دارید و می‌توانید آن را پیش از خوردن هر غذایی به آن بیافزایید و تأثیرش را بیشتر کنید.

اگر در هر زمان از روز فراموش کردید که پیش از خوردن یا نوشیدن کلمهٔ سپاسگزارم را بگویید، به محض آنکه یادتان آمد، چشمان‌تان را ببندید و در ذهن خود به عقب برگردید و لحظه‌ای را که مشغول خوردن غذا بودید در ذهن‌تان به تصویر بکشید و در این لحظه کلمهٔ سپاسگزارم را بگویید. اگر چندین بار در طول روز فراموش کردید که برای خوردن یا نوشیدن خود شکرگزاری کنید، آنگاه این تمرین را فردا تکرار کنید. شما نمی‌توانید حتی یک روز را در ساختن قدرشناسی‌تان از یاد ببرید چون آرزوهای شما به این بستگی دارد.

قدرشناس بودن برای ساده‌ترین چیزها در زندگی مانند غذا و آب، یکی از ژرف‌ترین گونه‌های قدرشناسی است و هنگامی که شما این اندازه از قدرشناسی را حس کردید، آنگاه درخواهید یافت که معجزه اتفاق می‌افتد.

تمرین شمارهٔ ۸

آمیزه‌های انرژی مثبت

۱- موهبت‌هاتان را بشمارید: لیستی از ده موهبت خود تهیه کنید. بنویسید که چرا احساس شکرگزاری می‌کنید. لیست خود را دوباره بخوانید و در پایان هر موهبت، کلمهٔ سپاسگزارم را سه بار تکرار کنید و تا آنجا که می‌توانید حس شکرگزاری داشته باشید.

۲- امروز پیش از آنکه چیزی بخورید یا بنوشید، به چیزی که می‌خواهید بخورید یا بنوشید نگاه کنید و در ذهن‌تان یا به صورت زبانی و بلندکلمهٔ سپاسگزارم را بگویید. اگر می‌خواهید می‌توانید با دست‌تان گرد و خاک انرژی مثبت را بر غذا یا نوشیدنی‌تان بریزید.

۳- امشب پیش از اینکه به خواب بروید، افکارتان را متمرکز کنید و کلمهٔ سپاسگزارم را بابت بهترین اتفاقی که در روز برای‌تان افتاده بگویید.

بیاین با هم دعا کنیم
*****جذب گروهی******

روز نهم :

جذب کننده پول

http://8pic.ir/"> ;">تنها با قدرشناسی است که زندگی پُربار می‌شود.

دیتریش بون هوفر (۱۹۰۶-۱۹۴۵)

کشیش آیین لوتر

قدرشناسی گنج، و شکوه و شکایت کردن ننگ و فقر است. این قانون طلایی برای همه‌ی دوران زندگی‌تان است، چه درباره‌ی سلامتی، شغل، ارتباط‌ها یا پول‌تان. حتی اگر پول زیادی ندارید، هر قدر که برای داشته‌هاتان سپاسگزار باشید، پول بیشتری به شما خواهد رسید. هرچه قدر شما بیشتر درباره‌ی پول شکایت کنید فقیرتر و تنگدست‌تر می‌شوید.

تمرین امروز بر آن است که یکی از اصلی‌ترین علل شکایت مردم نسبت به پول را به یک عامل برای قدرشناسی بدل سازد تا قدرت آن را برای تغییر وضعیت مالی‌تان دوچندان کند. شما شکایت را که فقیرترتان می‌کند با قدرشناسی عوض خواهید کرد که شما را به نیروی مثبت سپاسگزاری به فردی ثروتمند تبدیل می‌کند.

بسیاری از کسان می‌پندارند که درباره‌ی پول گِلِه نمی‌کنند اما اگر در زندگیِ خود کمبود پول را احساس کنند بدون درک آن دست به شکایت و گِلِه می‌زنند. شکایت در ذهن یا زبان افراد صورت می‌گیرد و خیلی کسان، خود از بسیاری از افکاری که در سر دارند آگاه نیستند. شکایت کردن، افکار نومید کننده یا به کار بردن واژه‌های منفیِ اشک‌آلود و یا نگران‌کننده درباره‌ی پول، تنگدستی می‌آفریند و البته بزرگترین شکایت‌ها زمانی صورت می‌گیرد که باید پولی پرداخت شود.

نداشتن پول کافی برای پرداخت صورت حساب‌ها، یکی از بدترین وقایع است که می‌تواند رخ دهد. مانند آن است که جریان بیشتری از صورت حساب‌ها نسبت به پول شما، وجود دارد. هنگامی که درباره‌ی صورت حساب‌های خود گلایه‌ می‌کنید در حقیقت شما نسبت به پول می‌نالید و این باعث تنگدستی‌تان می‌شود.

اگر پولِ لازم را ندارید، آخرین کاری که می‌توانید انجام دهید آن است که نسبت به صورتحساب‌ها‌تان احساس قدرشناسی کنید و این در واقع همان کاری است که

باید انجام دهید تا پول بیشتری در زندگی به دست آورید. برای داشتن زندگیِ مرفه و برای هرچه که به پول مربوط است احساس قدرشناسی داشته باشید و غر و لند کردن درباره‌ی صورتحساب‌ها نشانه‌ی قدرشناس بودن نیست. شما باید به گونه‌ای دقیق برعکس عمل کنید و در ازای سرویس‌ها و کالاهایی که در مقابل صورت‌حساب خود دریافت کرده‌اید، شکرگزار باشید. این یک کار بسیار ساده است که می‌توانید در زندگیِ خود انجام دهید و تأثیری اساسی در زندگی‌تان دارد، به عبارتی شما به پول رُبا تبدیل می‌شوید.

برای آنکه نسبت به یک صورت‌حساب قدرشناس باشید، باید به درآمد خود از محصولات و سرویس‌هایی بیندیشید که دریافت کردید. اگر به پرداخت اجاره‌ی منزل یا رهن مربوط می‌شود، برای داشتن خانه سپاسگزار باشید و اینکه در خانه زندگی می‌کنید. اگر شما مجبور بودید که تمام پول‌تان را ذخیره کنید و پول منزل را یک جا بپردازید، چه اتفاقی رُخ می‌داد؟ آن وقت اگر چیزی به نام رهن یا اجاره‌ی مسکن وجود نداشت، چه اتفاقی می‌افتاد؟ آن‌گاه بسیاری از ما در خیابان‌ها زندگی می‌کردیم، بنابراین باید نسبت به مؤسسه‌ی کرایه‌ی مسکن و یا صاحبخانه‌تان شکرگزار باشید چراکه آنها منزل یا آپارتمانی را برای شما فراهم کرده‌اند که می‌توانید در آن زندگی کنید.

اگر شما در برابر مصرف برق و گاز صورت‌حسابی دریافت می‌کنید، به گرمی و خنکیِ مطبوعی که برای‌تان فراهم شده، دوش آب گرم و هر رفاه و‌ آسایش دیگری بیندیشید که در اثر این سرویس برای شما فراهم آمده است. اگر صورت‌حساب هزینه‌های تلفن و اینترنت به دست‌تان می‌رسد، به این فکر کنید که زندگی‌تان بدون تلفن و اینترنت چه‌قدر سخت می‌شد و شما برای هر کاری لازم بود شخصاً سفر کنید تا به آنجا برسید. به این بیندیشید که تاکنون چندبار به دوستان و اقوام‌تان تلفن کرده‌اید، یا ایمیل فرستاده‌اید یا پیامی از سوی آنها به دست‌تان رسیده است. یا به واسطه‌ی سرویس اینترنت، به اطلاعات موجود در حافظه‌ی آن دسترسی پیدا کرده‌اید. تمام این سرویس‌های استثنایی به یک اشاره‌ی انگشت شما قابل استفاده و دسترسی است، بنابراین نسبت به آنها قدرشناس باشید و به دلیل اعتماد شرکت سرویس مخابرات به شما که پیش از پرداختن پولی سرویس در اختیارتان قرار داده است شکرگزار باشید.

از وقتی که من به نیروی پدیده‌ی قدرشناسی پی برده‌ام، روی صورت‌حساب‌هایی که پرداخت می‌کنم، می‌نویسم:  سپاسگزارم – پرداخت شد  و به این ترتیب حتی یک صورت‌حساب پرداخت نشده نیز ندارم. در ابتدا، وقتی که برای پرداخت قبض‌ها پولی نداشتم، روی آنها می‌نوشتم  برای پولش سپاسگزارم  و وقتی که پول لازم برای پرداخت قبض را داشتم:  سپاسگزارم، پرداخت شد  را به آن اضافه می‌کردم.

قرار است امروز شما همین کار را انجام دهید. هر صورتحساب نپرداخته‌ای را که دارید بردارید و با نوشتن  بابت پولش سپاسگزارم و برای پولی که بابت این صورت‌حساب‌ها پرداخت خواهید کرد احساس قدرشناسی کنید، چه پول داشته باشید چه نداشته باشید. اگر صورت‌حساب را به صورت اینترنتی دریافت می‌کنید، آن را به صندوق ورودیِ ایمیل خودتان ببرید و در عنوان ایمیل بنویسید: برای پولش سپاسگزارم.

سپس، ده قبضی را که پیشتر پرداخت کرده‌اید انتخاب کنید و بر آنها واژه‌ی  سپاسگزارم – پرداخت شد  را بنویسید. همانطور که روی صورتحساب‌ها می‌نویسید، تا آنجا که می‌توانید احساس قدرشناسی داشته باشید. هرچه نسبت به توانایی‌تان برای پرداخت این قبض‌ها قدرشناس‌تر باشید، پول بیشتری را به سمت خود جذب خواهیدکرد.

از امروز به بعد، این را به عادت خود تبدیل کنید تا هر موقع که قبضی را می‌پردازید، به خدماتی بیندیشید که در مقابل این صورت‌حساب دریافت کردید، و بر روی آن کلمات  سپاسگزارم – پرداخت شد  را بنویسید و اگر که پول لازم را برای پرداخت هزینه‌هاتان ندارید، قدرت قدرشناسی را با نوشتن  برای پولش سپاسگزارم  به کار اندازید و این را به گونه‌ای اظهار کنید که انگار پول لازم را دارید.

قدرشناسی نسبت به پولی که پرداخته‌اید تضمینی بر آن است که شما پول بیشتری دریافت خواهید کرد. قدرشناسی مانند یک ریسمان مغناطیسی است که به پول شما متصل است و پول همیشه به شما بازخواهد گشت، گاهی برابر، گاهی ده برابر یا صد برابر. میزان پول بازگشتی به شما به پول پرداختی‌تان بستگی ندارد بلکه به میزان شکرگزاری‌تان مربوط است.

تمرین شماره ۹

پول رُبا

۱- موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی از ده موهبت‌ خود تهیه کنید و بنویسید که چرا از داشتن آنها سپاسگزارید. لیست خود را از نو بخوانید و در پایان هر مورد، کلمه‌ی سپاسگزارم را سه بار بگویید و تا آنجا که می‌توانید برای موهبت‌هایی که دارید قدرشناس باشید.

۲- هر قبض نپرداخته‌ای را که دارید بردارید و از قدرت شکرگزاری استفاده کنید و روی آن بنویسید برای پولش سپاسگزارم و صرفنظر از این‌که پول آن را داشته یا نداشته باشید، تا آنجا که می‌توانید برای پول پرداخت این قبض احساس شکرگزاری داشته باشید.

۳- ده صورت‌حسابی را بردارید که پیش‌تر پرداخت کرده‌اید و روی آنها واژه‌های سپاسگزارم، پرداخت شد را بنویسید و برای آنکه پول پرداخت این قبوض را دارید، قدرشناس باشید.

۴- پیش از آنکه بخوابید، افکارتان را متمرکز کنید و کلمه‌ی سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقی که در روز برای شما رخ داده بر زبان آورید
.

بیاین با هم دعا کنیم
*****جذب گروهی******
آپلود فایل , آپلودفایل , اپلود فایل , اپلودفایل

روز دهم :

انرژی مثبت همچون گرد و غبار همه را فرامی‌گیرد

هیچ وظیفه‌ای واجب‌تر از بازگرداندن سپاسگزاری وجود ندارد.

سنت آمبروز (۳۴۰-۳۹۷)

کارشناس الهیات و اسقف کاتولیک

آموزه‌های روحانیِ باستانی می‌گویند که هر آنچه ما از صمیم قلب به دیگران می‌دهیم، صدبرابر به خودمان بازمی‌گردد. بنابراین قدرشناسی و تشکر زبانی از دیگران و گفتن سپاسگزارم بابت آنچه که از آنها دریافت می‌دارید، برای بهبود شرایط زندگیِ شما لازم است.

قدرشناسی یک انرژیِ قدرتمند است، بنابراین نیروی قدرشناسی را می‌توانید به سوی هرکسی گسیل دارید. اگر انرژیِ قدرشناسی را به مانند خاک نورانی تصور کنید، وقتی که در برابر دریافت چیزی از دیگران از آنها تشکر می‌کنید به آن می‌ماند که گرد و غبار انرژی را بر آنها می‌افشانید. انرژیِ مثبت و قدرتمند بر هر کسی که شما آن را به سویش می‌فرستید تأثیر می‌گذارد و او را غنی می‌کند. بسیاری از ما در طول روز، از طریق تلفن یا ایمیل یا رو در رو یا در محل کار، رستوران، آسانسور، اتوبوس یا مترو با افراد بسیاری ارتباط داریم و در بسیاری از حالات این افراد لیاقت قدرشناسیِ ما را دارند چرا که چیزی از آنها دریافت می‌کنیم.

به افرادی بیندیشید که در طول روز با آنها رویارو می‌شوید که برای شما خدمات مختلفی را فراهم می‌آورند مانند کسانی که در مغازه‌ها یا رستوران‌ها کار می‌کنند یا رانندگان اتوبوس و تاکسی، نظافتچی‌ها یا خدمه‌ی محل کارتان. این افراد کار می‌کنند تا خدمتی به شما ارایه دهند و شما خدمت آنها را دریافت می‌کنید. اگر در مقابل خدمات‌شان تشکر زبانی نکنید، آنگاه شما قدرشناس نبوده‌اید و خوبی‌ها را از خود دور ساخته‌اید.

به کارگرانی فکر کنید که سیستم حمل و نقل ما را ایمن نگاه می‌دارند یا کسانی که استفاده از خدماتی همچون گاز، برق و آب و راه را برای ما میسر می‌کنند.

به نظافتچی‌هایی فکر کنید که خیابان‌های ما و نظافت‌گاه‌های همگانی، قطارها، اتوبوس‌ها، هواپیماها، بیمارستان‌ها، رستوران‌ها، سوپرمارکت‌ها و اداره‌ها را تمیز می‌کنند. شما نمی‌توانید شخصاً به تمامیِ آنها خسته نباشید بگویید ولی می‌توانید، مرتبه‌ی بعد که از کنارشان عبور می‌کنید، با تشکر زبانی گرد و غبار انرژی مثبت را بر آنها بنشانید. یا می‌توانید دفعه‌ی بعد که پشت میز تمیزتان نشستید یا از خیابان‌های تمیز گذر کردید از صمیم قلب نسبت به آنها شکرگزاری کنید.

هنگامی که توی یک کافه یا رستوران هستید، گرد و غبار مثبت را با تشکر زبانی از تمام کسانی که به شما خدمت ارایه می‌دهند بر آنها بیافشانید. از کسی که میزتان را تمیز می‌کند یا لیست غذا را برای شما می‌آورد و یا لیوان‌تان را با آب پُر می‌کند و یا غذایی را که سفارش داده‌اید برای‌تان سرو می‌کند یا صورتحساب‌تان را می‌دهد تشکر کنید. اگر در خروجیِ فروشگاه یا سوپرمارکت هستید، گرد و غبار مثبت را در کلیه‌ی مراحل خرید بر کسانی که به شما خدمت ارایه می‌دهند با تشکر زبانی بیفشانید.

اگر به مسافرت هوایی می‌روید، گرد و غبار نورانیِ مثبت را با تشکر زبانی بر افراد حاضر در بازرسی‌ها و باجه‌های کنترل بلیت‌ها، مأموران حراست و خدمه‌ی پرواز که در هواپیما به شما خوشامد می‌گویند، بیافشانید. هر بار که میهمانداران هواپیما، در طول پرواز به شما سرویسی می‌دهند، از آنها قدردانی کنید. آوردن خوراکی و نوشیدنی و برداشتن بشقاب و پسمانده‌های غذایی از جمله خدماتی است که به شما ارایه می‌شود. شرکت هوایی و خلبان و کارکنان پرواز از شما به خاطر پرواز کردن با آنها تشکر می‌کنند، پس شما هم متقابلاً در هنگام ترک هواپیما از آنها تشکر کنید. و این کار را در هر بار استفاده از خدمات شرکت هوایی انجام دهید، چرا که پرواز کردن شما یک معجزه است.

نسبت به تمام کسانی که در کارتان به شما کمک می‌کنند قدرشناس باشید خواه کارمندان دفتری باشند یا منشی‌ها یا کارکنان غذاخوریِ محل کار یا نظافت‌چی‌ها یا همکاران‌تان. گرد و غبار با استفاده از تشکر زبانی بر آنها اثر خواهد کرد. تمامیِ این افراد خدمتی را به شما ارایه می‌کنند و شایسته‌ی قدرشناسیِ شما هستند.

به گارسون‌های رستوران‌ها فکر کنید که هر روز به سختی برای ارایه‌ی خدمت به مردم زحمت می‌کشند. آنها این کار را انتخاب کرده‌اند تا از این راه به عموم مردم خدمت کنند، خدمت به همگان یعنی رویارویی با افراد مختلف با حالات و احوال متفاوت که افراد قدر ناشناس را نیز دربرمی‌گیرد. مرتبه‌ی بعدی که کسی خدمتی برای‌تان انجام داد، به یاد بیاورید آن شخصِ در حال ارایه‌ی خدمت، عزیز دل والدین و خواهر و برادرش است ویا پدر یا مادر یک خانواده یا دوست مورد علاقه و قابل اعتمادکسانی است و به این خاطر شایسته‌ی قدرشناسی و احترام است.

گاهی اوقات با فردی روبرومی‌شوید که خدمتی را که می‌پندارید شایسته‌تان است به شما نمی‌دهد، یا توجه کافی به شما نشان نمی‌دهد. دراین حالت قدرشناسی مسئله‌ای سخت‌تراست ولی قدرشناسیِ شما نمی‌تواند به رفتاردیگران بستگی داشته باشد. قدرشناسی را برگزینید، مهم نیست که چگونه! انرژی مثبت را در زندگی‌تان انتخاب کنید مهم نیست چگونه! این مسأله به شما کمک می‌کند تا به یاد آوریدکه شاید آن فرد در لحظه‌ی رویاروییِ با شما درگیر مشکلی باشد. شاید حال خوشی نداشته باشد، شاید به تازگی عزیزی را از دست داده، شاید در همین چند روز متارکه کرده و اسیر نومیدی شده یا در مرحله‌ای حساس از زندگی باشد. قدرشناسی و مهربانیِ شما شاید خوشایند‌ترین چیزی باشد که در زندگی‌تان اتفاق می‌افتد.

مهربان باشید، چون تمام کسانی که می‌شناسید، همگی درگیر جنگی سخت هستند.

اگر شما از کسی برای کمک‌اش تلفنی سپاسگزاری کنید، واژه‌ی سپاسگزارم را سرسری بر زبان نیاورید و علت قدرشناسی‌تان را بیان کنید. برای مثال،  از کمک‌ات سپاسگزارم ،  سپاسگزارم که راهت را به خاطر من دور کردی،  سپاسگزارم که وقت‌ات را به من دادی ،  خیلی از تو سپاسگزارم که مشکل‌ام را حل کردی. در این صورت شما از پاسخی که دریافت می‌کنید شگفت‌زده خواهید شد چراکه آنها خلوص نیت‌تان را درک خواهند کرد.

هنگامی‌که از کسی تشکر می‌کنید به چهره‌اش بنگرید. آنها متوجه قدرشناسیِ شما نمی‌شوند و انرژیِ سپاسگزاری‌تان بر آنها تأثیر نمی‌کند مگر آنکه به چهره‌شان نگاه کنید. اگر سپاسگزارم را در هوا بگویید، موقعیتی را برای کمک به دیگران از دست داده‌اید، یا اگر واژه‌ی سپاسگزارم را درحالی بر زبان بیاورید که به زمین نگاه می‌کنید، در این حالت شما در قدرشناسی‌تان روراست نبوده‌اید.

دو سال پیش من توی یک مغازه بودم و می‌خواستم برای خواهرم هدیه‌ای بخرم. مغازه‌دار به گونه‌ای به حرف من گوش داد و مرا در انتخاب هدیه‌ای مناسب یاری کردکه انگار می‌خواست برای خواهر خودش هدیه‌ای انتخاب کند. همین‌که فروشنده هدیه‌ی به شکل بسیار زیبا بسته‌بندی شده‌ را به من داد، تلفن همراهم زنگ خورد. تماسم کم و بیش داشت تمام می‌شد که به دَرِ خروجیِ فروشگاه رسیدم و احساس بدی وجودم را فراگرفت. به سرعت به سوی فروشنده‌ای که مرا یاری کرده بود برگشتم و نه تنها از او صمیمانه تشکر کردم، بلکه علت تشکرم را نیز گفتم و یادآور شدم که چقدر مرا در امر تهیه‌ی هدیه یاری داده است. من او را با انرژی مثبت شستشو دادم. چشمانش پُر از اشک شد و بزرگترین لبخندی که تاکنون دیده‌ام بر صورتش نقش بست.

هر کنشی، واکنشی برابر دارد، اگر وقتی تشکر می‌کنید به راستی همین احساس را داشته باشید، طرف مقابل این را درک خواهد کرد و احساس شما نه تنها احساس خوبی به فرد مقابل می‌دهد بلکه قدرشناسی‌تان شما را سرشار از شعف می‌کند. آن روز من با شادیِ وصف‌ناپذیری از مغازه بیرون آمدم.

من از انرژیِ‌ مثبت فقط برای کسانی که خدمتی در حق‌ام انجام می‌دهند، استفاده نمی‌کنم بلکه در تمام موقعیت‌ها از آن سود می‌برم. وقتی با دخترم خداحافظی می‌کنم و او به سوی منزلش می‌رود، برای سالم رسیدنش به منزل به شدت شکرگزاری می‌کنم وانگشتانم را به گونه‌ای در هوا تکان می‌دهم که انگار غبار انرژی را بر او و اتومبیل‌اش می‌افشانم. گاهی اوقات پیش از آنکه پروژه‌ای جدید را شروع کنم، غبار انرژی را به کامپیوترم می‌افشانم و یا وقتی که برای خرید به مغازه می‌روم، غبار انرژی مثبت را بر جلوی مسیرم می‌افشانم تا‌ آنچه را که لازم دارم در مغازه بیابم. دخترم هم در هنگام رانندگی از غبار انرژی استفاده می‌کند و حتی وقتی در مسیرش راننده‌ی مضطربی را می‌بیند که با سرعت رانندگی می‌کند، غبار انرژی مثبت را بر او می‌افشاند تا او نیز صحیح و سالم به مقصد برسد. امروز، غبار قدرشناسی را با خود داشته باشید و آن را با گفتن سپاسگزارم، بر تمام ارایه‌دهندگان خدمت به شما بیافشانید. دست کم امروز از ده نفر که خدمتی برای‌تان انجام می‌دهند تشکر کنید. مهم نیست اگر فرصت نمی‌یابید که شخصاً این کار را انجام دهید، در ذهن خود نسبت به کسی که سرویسی برای شما فراهم آورده سپاسگزار باشید؛ غبار انرژی مثبت باز هم به آنها می‌رسد. برای مثال در ذهن‌تان به خود بگویید:

از آن نظافت‌چی که در ساعات اولیه‌ی صبح کار می‌کند تا خیابان‌ها عاری از زباله باشد، تشکر می‌کنم. هیچ‌گاه قدر زحمات این شخص را که هر روز مانند ساعت برای من کار انجام داده ندانستم. از او سپاسگزارم.

مطمئن شوید حساب افرادی را که خدمتی به شما ارایه می‌دهند نگاه می‌دارید و دراین روز حتماً از ده نفر تشکر می‌کنید و غبار انرژی مثبت را بر آنها می‌افشانید. اگر هنگامی که از آنها تشکر می‌کنید انرژی افشانده شده را به صورت غبار درنظر بگیرید که بر روی افراد ریخته می‌شود، آنگاه شما تصویری نامرئی از آن چیزی در اختیار خواهید داشت که نیروی قدرشناسی نام دارد. این تصویر ذهنی به شما کمک خواهد کرد تا باور کنید که غبار مثبت شکرگزاری، به راستی به افراد می‌رسد و در بهتر شدن شرایط زندگی‌شان به آنها کمک می‌کند. هربارکه شما غبار انرژی را بر افراد می‌افشانید، در زندگیِ شما نیز تأثیرات متقابل خواهد داشت.

اگر امروز در خانه هستید، یک قلم و کاغذ بردارید یا با استفاده از کامپیوترتان، به خاطرتان برگردید و رویدادهایی را به یاد آورید که کسانی به خاطر شما از چهارچوب کار و زندگیِ خود بیرون آمده و به شما خدمتی کرده‌اند. ممکن است این آدم شخصی پشت تلفن باشد یا یک فروشنده که عزم انجام کاری را برای شما داشته است. شاید خدمتی ویژه از پُستچی یا نظافتچی یا شرکت‌های بازیافت یا از فروشنده‌ی فروشگاه محل‌تان باشد. لیستی از ده موردی را که هر کسی به شما کمک ویژه کرده تهیه کنید و با استفاده از کلمه‌ی سپاسگزارم، غبار انرژی مثبت را بر همه‌ی آنها بیفشانید.

یادآوری

امروز، تمرین فردا را بخوانید چراکه تمرین روز یازدهم از زمانی آغاز می‌شود که از خواب بیدار می‌شوید.

تمرین شماره ۱۰

انرژی مثبت همچون گرد و غبار همه را فرا می‌گیرد

۱- موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی از ده موهبت‌تان تهیه کنید و بنویسید که چرا نسبت به آنها احساس سپاسگزاری دارید. لیست خود را از نو بخوانید و در پایان هر مورد، کلمه‌ی سپاسگزارم را سه بار بگویید و تا آنجا که می‌توانید برای موهبت‌هایی که دارید قدرشناس باشید.

۲- امروز، با تشکر مستقیم یا تشکر ذهنی از ده نفری که به شما خدمتی ارایه کردند و شما از آن سود بردید غبار انرژی مثبت را بر آنها بیافشانید. از آنها برای سرویسی که به شما دادند با صمیمت تمام قدرشناسی کنید.

۳- پیش از آنکه بخوابید، افکارتان را متمرکز کنید و کلمه‌ی سپاسگزارم را به خاطر بهترین اتفاقی که در روز برای شما رُخ داده بر زبان آورید.

۴- امروز تمرین فردا را بخوانید، چراکه تمرین روز یازدهم زمانی شروع می‌شود که شما از خواب برمی‌خیزید
.

.

بیاین با هم دعا کنیم
*****جذب گروهی******

روز یازدهم :

یک صبح فرحبخش

بامدادان که از خواب برمی‌خیزید، از این که زنده‌اید، می‌اندیشید، لذت می‌برید و عشق می‌ورزید احساس خوشبختی کنید.

مارکوس اورلیوس (۱۲۱-۱۸۰)

امپراتور روم

برای آنکه مطمئن شوید روزی که در پیش دارید روزی فرحبخش است، باید صبح‌تان را از قدرشناسی سرشار کنید. وقتی شکرگزاری را با برنامه‌های عادیِ صبحگاهی‌تان می‌آمیزید، نتیجه‌ی مثبت آن را در طول روز احساس خواهید کرد.

هر صبح فرصت‌های زیادی برای شکرگزاری وجود دارد واین با برنامه‌های عادی‌تان تداخلی نخواهد داشت و از شما وقت اضافی نخواهد گرفت، چراکه شما می‌توانید آن را در خلال برنامه‌های دیگرتان نیز انجام دهید. در شروع صبحِ با قدرشناسی، سود دیگری نیز نهفته است زیرا می‌تواند شما را از توجه به افکار منفی و مخرب بازدارد و از دردسر نجات دهد چون ممکن است این افکار تمام روزتان را خراب کند و خود متوجه نباشید.برای یافتن نکات مثبت در زندگی برای قدرشناسی، ذهن خود را متمرکز کنید، آنگاه فرصتی برای افکار منفی و زیان‌آور نخواهد بود. بعد از انجام این تمرین، در حالی که احساس خوشحالی و اعتماد به نفس بیشتری دارید، به فعالیت‌های روزانه می‌پردازید و این دقیقاً زمانی است که شما خواهید دید که دیگرگونی در برابر چشمان‌تان رخ می‌دهد.

امروز هنگامی که بیدار می‌شوید و روز جدیدتان را آغاز می‌کنید، پیش از دست زدن به هر کاری کلمه‌ی سپاسگزارم را بگویید. تشکر کنید چراکه شما یک روز دیگر زنده هستید و یک فرصت دیگر برای زندگی به شما داده شده است. زندگیِ هر روزتان یک هدیه است، و هنگامی که شما به راستی به آن می‌اندیشید، برای‌تان باورنکردنی خواهد بود که یک روز از خواب برخیزید و شکرگزار نباشید. اگر فکر می‌کنید که این مسئله در حقیقت آن قدرها هم مهم نیست، خوب، فقط سعی کنید یک روز را از دست بدهید! مهم نیست که چه قدر خواب‌آلود باشید یا اینکه ساعت زنگدارتان شما را برای کار بیدار کرده است، فقط برای یک روز دیگر از زندگی‌تان، کلمه‌ی سپاسگزارم را بگویید.

برای خوابی خوش در طول شب تشکر کنید. آیا خوش شانس بوده‌اید که توانستید در رختخواب و با لحاف وبالش به خوبی بخوابید؟! پس برای این نعمت قدرشناس باشید. همین که از تخت بیرون می‌آیید و پا‌تان را بر زمین می‌گذارید، قدرشناس باشید، آیا یک حمام دارید؟ قدرشناس باشید. آیا وقتی شیر آب را باز می‌کنید، آب تازه و تمیز از آن جاری می‌شود؟ قدرشناس باشید. به تمام افرادی فکر کنید که زمین‌ها را حفر می‌کنند و لوله‌ها را در تمام کشور یا شهرتان زیر زمین می‌گذارند تا شما با باز کردن شیر، آب زلال و تمیز را دریافت کنید. پس قدرشناس باشید! وقتی مسواک و خمیردندان‌تان را برمی‌دارید، قدرشناس باشید! بدون آنها شما صبحی زیبا و دلنشین را آغاز نخواهید کرد. برای حوله و صابون و آینه و هر چیزی که در حمام است و باعث می‌شود در طول روز سرحال و شاداب و آماده باشید، احساس قدرشناسی داشته باشید.

همانطور که لباس می‌پوشید، به این فکر کنید که چقدر خوش شانس هستید که لباس‌هایی دارید تا از بین آنها یکی را برگزینید و بپوشید. پس قدرشناس باشید! به این بیندیشید که چه کسانی کار کرده‌اند تا شما امروز لباسی شیک بپوشید. این فکر زمانی به نظرتان خواهد رسید که فکرکنید لباسی که می‌پوشید در کجا آماده شده و از چه کشورهایی عبورکرده است. پس هر روز قدرشناس باشید. آیا کفش دارید؟ خوش به حال‌تان! زندگی‌تان را بدون آنها تصورکنید. برای داشتن کفش‌هاتان سپاسگزار باشید.

من همواره از چشم‌انداز روزی نو، تلاشی تازه، آغازی دوباره لذت برده‌ام. به این امید که شاید در جایی پشت صبح، رخداد خوشایند کوچکی منتظرم بوده است.

ج – ب- پرسپتلی (۱۸۹۴-۱۹۸۴)

نویسنده و نمایشنامه نویس

امروز را با تمرین قدرشناسیِ متمرکز و افزودن انرژیِ‌ مثبت در زندگیِ صبحگاهی‌تان تا آنجا که می‌توانید روزتان را دلپذیر کنید. از لحظه‌ای که چشم‌تان را باز می‌کنید، تا لحظه‌ای که کفش‌تان را پوشیده‌اید و آماد‌ه‌اید تا سَرِ کار بروید، کلمه‌‌ی سپاسگزارم را بگویید، برای هر چیزی که لمس و استفاده می‌کنید. مهم نیست اگر صبح‌ها دوش نمی‌گیرید یا لباس نمی‌پوشید تا سَرِ کار بروید، شما هنوز می‌توانید تمرین صبح فرحبخش را انجام دهید و آن را به برنامه‌ی صبحگاهی‌تان بیفزایید. اگر از خواب برمی‌خیزید و نخست صبحانه می‌خورید، پس به خاطر هر چیزی که برای صبحانه‌تان برمی‌دارید و استفاده می‌کنید سپاسگزار باشید. به خاطر صبحانه، آبمیوه و چای و قهوه‌ی صبحگاهی‌تان قدرشناس باشید. آنها صبح شما را دلپذیر می‌کنند و برای سراسر روز به شما انرژی می‌دهند. به خاطر داشتن لوازم آشپزخانه‌ای که برای صرف صبحانه از آن‌ها استفاده می‌کنید، شکرگزار باشید. برای یخچال، بشقاب، توستر، کتری،‌ قهوه‌ساز و … .

من هر روز صبح هنگامی که از خواب برمی‌خیزیم بدون استثناء، همین که یک پایم را بر زمین می‌گذارم می‌گویم  سپاس  و وقتی که پای دیگرم بر زمین می‌رسد می‌گویم  گزارم . وقتی به سوی حمام می‌روم، با برداشتن هر گام، این کلمه‌ی پُرانرژی را می‌گویم. هر چیزی را که در حمام برمی‌دارم و استفاده می‌کنم این کلمه را در ذهن‌ام تکرار می‌کنم. وقتی لباس می‌پوشم و برای فعالیت‌های روزانه آماده می‌شوم، با شعف به هوا می‌پرم. و هنگامی که چنین احساس شادی و شعفی دارم، درمی‌یابم که قدرشناسیِ من انرژیِ مثبت را به کار انداخته و روزی دل‌انگیز خواهم داشت. همین‌طور که زمان اجازه می‌دهد متوجه می‌شوم که قدرت قدرشناسی با من همراه است چراکه رخدادهای خوب یکی پس از دیگری در پی‌ام می‌آیند و هر چیز خوبی که اتفاق می‌افتد، من شکرگزارتر می‌شوم که این باعث شتاب گرفتن عملکرد انرژیِ‌ مثبت در زندگی می‌شود و رخدادهای بهتری در زندگی‌ام روی می‌دهد. لابد می‌دانید آن روزهایی که همه چیز بر مدار مراد آدم می‌گردد چه روزهایی هستند؟ خوب این دقیقاً همان چیزی است که بعد از تمرین به سراغ‌تان می‌آید، ولی چند برابر!

تمرین شماره ۱۱

یک صبح فرحبخش

۱- هنگامی که برای یک روز نو و تازه از خواب برمی‌خیزید، پیش از انجام هرکاری کلمه‌ی سپاسگزارم را بگویید.

۲- از لحظه‌ی بازکردن چشمان‌تان تا لحظه‌ای که برای بیرون رفتن از خانه آماده می‌شوید، برای هر چیزی که برمی‌دارید و مورد استفاده قرار می‌دهید سپاسگزاری کنید.

۳- موهبت‌های داشته‌تان را بشمارید: لیستی از ده موهبت خود تهیه کنید و بنویسید که چرا برای داشتن آنها سپاسگزارید. لیست را از نو بخوانید و در پایان هر مورد، سه بار کلمه‌ی سپاسگزارم را بگویید و تا آنجا که می‌توانید برای موهبت‌هایی که دارید قدرشناس باشید.

۴- پیش از آنکه بخوابید، افکارتان را متمرکز کنید و کلمه‌ی سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقی که در روز برای شما رخ داده بر زبان‌ آورید
.

بیاین با هم دعا کنیم
*****جذب گروهی******

روز دوازدهم :

انسان‌های توانمندی که تغییری ایجاد کرده‌اند

برخی مواقع فروغ ما به خاموشی می‌گراید و با بارقه‌ای از شخصی دیگر دوباره روشن می‌شود. هرکدام از ما باید با قدردانیِ عمیق به آنانی بیندیشیم که شعله‌ی درون ما را روشن و زنده نگه می‌دارند.

دکتر آلبرت شوایتزر (۱۸۷۵-۱۹۶۵)

برنده‌ی جایزه‌ی نوبل

سرپرست هیئت پزشکی برای محرومان – فیلسوف

همه‌ی ما در لحظات بخصوصی از زندگی که نیاز به کمک داشته‌ایم، از دیگران کمک و راهنمایی و حمایت دریافت کرده‌ایم. گاهی اوقات شخصی دیگر با تشویق یا راهنمایی و یا با حضوری به موقع زندگیِ ما را تغییر می‌دهد. بعد زندگی پیش می‌رود و ما لحظاتی را که کسی طیِ آنها زندگی‌مان را تغییر داده است فراموش می‌کنیم. گاهی اوقات حتی تأثیر دیگران را از یاد می‌بریم؛ مدت‌ها بعد که به زندگی‌مان نگاه می‌کنیم، درمی‌یابیم که آن شخصِ به‌خصوص در زندگیِ ما چه نقش محوریِ شگرفی داشته و به صورت فوق‌العاده‌ای زندگی‌مان را دیگرگون کرده است.

ممکن است این فرد یک معلم، یک مربی، دایی، عمو، خاله یا عمه، برادر، خواهر، پدر یا مادر بزرگ یا هریک از دیگر اعضای خانواده باشد. ممکن است دکتر، پرستار یا بهترین دوست‌تان باشد. ممکن است همان کسی باشد که شما را به شریک فعلی‌تان معرفی کرده یا شما را با موضوعی آشنا ساخته که زمینه‌ی مورد علاقه برای فعالیت شما شده است. کسی باشد که حتی نمی‌شناختیدش و او خیلی کوتاه در زندگیِ شما ظاهر شده و تأثیری بسیار ژرف و اساسی در زندگی‌تان ایجاد کرده باشد.

مادربزرگ‌ام عشق به کتاب و آشپزی و رفتن به حومه‌ی شهر را در وجود من برانگیخت. وقتی او عشق وعلاقه‌اش را با من تقسیم کرد، این مسایل زندگیِ مرا تغییر داد. آشپزی برای مدت بیست سال به سرگرمیِ مورد علاقه‌ام تبدیل شد و عشق به کتاب باعث شد که من نویسنده شوم و عشق به حومه‌ی شهر بر محل زندگی‌ام در زندگی تأثیر گذاشت.

مادر بزرگم همچنین مرا عادت داد تا قدرشناس باشم و واژه‌ی سپاسگزارم را به طور مستمر بگویم. آن وقت‌ها فکر می‌کردم او می‌خواهد که من مؤدب باشم. بعدها دریافتم که وقتی مرا به گفتن واژه‌های مثبت عادت داد در حقیقت بهترین هدیه را به من بخشید. او اکنون دیگر زنده نیست ولی من همیشه به خاطر تأثیر شگرفی که در زندگی‌ام گذاشت از او سپاسگزارم. مادر بزرگ ازت سپاسگزارم !

امروز، شما به افرادی خواهید اندیشید که زندگی‌تان را تغییر داده‌اند. جایی خلوت را پیداکنید و بنشینید و به سه انسان خاصی بیندیشید که زندگیِ شما را تحت تأثیر قرار داده‌اند. وقتی سه نفر را برگزیدید، با فرض اینکه هم اکنون روبروی شما حاضرند با یک یک‌شان صحبت کنید و به آنها بگویید که چرا از آنها سپاسگزارید و چگونه زندگیِ شما را تحت تأثیر قرار داده‌اند.

این تمرین را حتماً در یک جلسه و با درنظر گرفتن سه نفر اجرا کنید چراکه باعث می‌شود احساس شکرگزاریِ شما را به سطوح بالاتری ببرد. اگر این تمرین را در طول روز به صورت تکه تکه انجام دهید، نه آن احساس شکرگزاریِ عمیق را خواهید داشت و نه از نتایج شگفت‌انگیز آن برخوردار خواهید شد.

این یک نمونه از آن چیزی است که شما می‌توانید بگویید:

سارا، می‌خواهم از اینکه تشویق‌ام کردی که پیرو احساساتم باشم از تو سپاسگزاری کنم. من آن روز سر در گم و کلافه بودم و حرف‌های تو مرا از ناامیدی نجات داد. به خاطر آنچه که به من گفتی، جرأت آن را پیداکردم که به دنبال رؤیاهایم بروم و به فرانسه رفتم تا به عنوان یک شاگرد آشپز کار کنم. من الان زندگیِ رؤیاهایم را دارم و نمی‌توانم از این شادتر باشم. تمام این‌ها به خاطر چیزی است که تو آن روز به من گفتی. ازت سپاسگزارم سارا!

این بسیار مهم است که شما دلیل این را بگویید که چرا امروز احساس شکر و سپاس می‌کنید. هر چه بیشتر بگویید و احساس قدرشناسی داشته باشید، نتایج بهتر خواهد بود. شما خواهید دید که با انجام این تمرین انرژیِ‌ مثبت در زندگیِ شما به سرحد انفجار می‌رسد. اگر شما در موقعیت یا مکانی نیستید که بتوانید بلند صحبت کنید، می‌توانید آنها را درباره‌ی هریک از افراد بنویسید، درست انگار که دارید نامه می‌نویسید.

وقتی این تمرین را تمام کردید متوجه دیگرگونیِ ژرف و شدیدی در احساسات خود خواهید شد. اولین نشانه برای آنکه بدانید انرژی به کار افتاده، احساس شادی در وجود شماست. دومین نشانه برای پی بردن به عملکرد نیروی شکرگزاری آن است که شما چیزهای باورنکردنی را جذب خواهید کرد. اگر همه‌ی اینها کافی نبود، احساس شادیِ شما بعد از تمرین قدرشناسی چیزهای باورنکردنی بیشتری را جذب خواهد کرد که شما را باز هم خوشحال‌تر می‌کند. این شاهکار زندگی‌ست و این قدرت قدرشناسی است!

تمرین شماره ۱۲

اشخاص توانمندی که تغییری ایجاد کردند

۱- موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی از ده موهبت تهیه کنید و بنویسید که چرا برای آنها سپاسگزارید. لیست خود را از نو بخوانید و در پایان هر مورد، کلمه‌ی سپاسگزارم را سه بار بگویید و تا آنجا که می‌توانید برای موهبت‌هایی که دارید قدرشناس باشید.

۲- محل ساکت و آرامی را پیدا کنید و نام سه نفر را که تغییری شگرف در زندگیِ شما ایجاد کردند روی کاغذی بنویسید.

۳- از تک تک کسان نامبرده در لیست با ذکر دلیل ودرست مانند اینکه در برابرتان حاضرند تشکر کنید و به هریک از آنها بگویید که چه تغییری در زندگیِ شما ایجاد کرده است.

۴- پیش از آنکه بخوابید، افکارتان را متمرکز کنید و کلمه‌ی سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقی که در روز برای شما رُخ داده بر زبان آورید.

بیاین با هم دعا کنیم
*****جذب گروهی******

تمرین روز سیزدهم:

تمامیِ آرزوها‌تان را به واقعیت تبدیل کنید
تخیل، یک قالیچه‌ی پرنده‌ی واقعی است.
نورمن وینسنت پیل (۱۸۹۸-۱۹۹۳) نویسنده

اگر تمرین‌ها را روز به روز دنبال کرده باشید، تاکنون برای تمام آنچه که دریافت کرده‌اید یا به دریافت‌اش ادامه می‌دهید، به کمک تمرین شکرگزاری شالوده‌‌ی شگفت انگیزی را بنا نهاده‌اید. لیکن امروز، روزی هیجان‌انگیز است، چراکه شما درصدد شروع استفاده از قدرت غیرقابل توصیفِ شکرگزاری برای رؤیاها و خواسته‌هاتان هستید!

در خلال سده‌ها و دوران گذشته صدها تمدن بومی مراسم شکرگزاری را پیش از دستیابی به چیزهایی که می‌خواسته و می‌خواهند به صورت سنتی به جا آورده‌اند، مراسم استادانه‌ای را به زحمت ساخته‌اند که تا سرحد امکان بیشترین انرژی را به شکرگزاری‌شان بیفزایند. مصری‌های باستان، طغیان رودخانه‌ی نیل را جشن می‌گرفتند تا از تداوم جریان آب در رود مطمئن شوند؛ سرخپوستان آمریکا و بومی‌های استرالیا، رقص باران را انجام می‌دادند، قبیله‌های مختلف آفریقایی مراسم جشنی رابرای غذا و پیش از شکار ترتیب می‌دادند و در تمامیِ مراسم عبادی در هر فرهنگ و مذهبی، شکرگزاری پیش از دریافت آنچه مطلوب است، آورده شده است. قانون جذب می‌گوید هر چیزی همسان خود را جذب می‌کند، این بدان معناست که شما می‌بایست تشابه و یا تصویری را از آنچه که می‌خواهید در ذهن و اندیشه‌ی خود ایجاد کنید. سپس برای جذب خواسته‌تان، باید احساس کنید که آن چیز به راستی به شما تعلق دارد، بنابراین احساس شما باید مشابه همان احساسی باشد که وقتی داشتید چیز دلخواه‌تان را دریافت می‌کردید وجودتان را فرامی‌گرفت. آسان‌ترین راه برای انجام این کار، این است که برای آنچه می‌خواهید، پیش از دریافت آن شکرگزار باشید. اگر پیشتر هرگز بدون استفاده از قانون شکرگزاری، چیزی راکه می‌خواستید دریافت نکرده‌اید، شما اکنون جنبه‌ی دیگری از نیروهای شگفت‌آور آن را کشف کرده‌اید.

.

«هرکس که (حالا) شکرگزار باشد (در آینده) بیشتر دریافت خواهد کرد و فراوانی به او تعلق خواهد گرفت

قدردانی و سپاسگزاری چیزی است که شما باید پیش از دریافت آنچه که می‌خواهید داشته باشید به سادگی انجام دهید نه بعد از دریافت آنچه طلب می‌کردید. بیشتر مردم بعد از دریافت چیزهای خوب شکرگزاری می‌کنند. اما برای این که تمامیِ آرزوهاتان جامه‌ی حقیقت بپوشند و تمام زندگیِ شما به گونه‌ای تغییر یابد که در تمامیِ زمینه‌ها سرشار از خوشبختی ثروت شوید، باید پیش و پس از داشتن و رسیدن به آن سپاسگزار باشید.

چنانچه شما به راستی به خاطر دریافت پیشاپیش آنچه می‌خواهید شکرگزار هستید، بلافاصله تصویری ازداشتن آن در ذهن خود خواهید ساخت. احساس شما چنان است که انگار به راستی آن را دارید و نقش خود را انجام داده‌اید. اگر به داشتن این تصویر و احساس ادامه دهید، به طور خوشایندی خواسته‌های خود را جذب خواهید کرد، البته نخواهید دانست که چگونه آن را به دست خواهید‌آورد و کار شما هم کشف این راز نیست.

وقتی به پیاده‌روی می‌روید، تلاشی به خرج نمی‌دهید تا بفهمید نیروی جاذبه چگونه روی زمین نگه تان می‌دارد، این طور نیست؟

مطمئن هستید و می‌دانید که وقتی به پیاده‌روی می‌روید قانون جاذبه شما را محکم روی زمین نگه می‌دارد. همچنین باید اطمینان داشته باشید و بدانید که وقتی برای آنچه می‌خواهید، سپاسگزار هستید، آن چیز به طور شگرفی به سمت شما حرکت می‌کند، زیرا این یک قانون کیهانی است.
هم‌اکنون واقعاً چه چیزی را می‌خواهید؟

در ابتدای این کتاب از شما خواستم که درباره‌ی آنچه که به راستی در هر بخش از زندگی می‌خواهید تکلیف خود را مشخص کنید. (اگر پیشتر این کار را انجام نداده‌اید، اکنون زمان این کار است). به لیست‌هایی که آماده کرده‌اید رجوع کنید،‌ و برای این تمرین ده آرزوی برتر خود را برگزینید. شما می‌توانید ده خواسته از بخش‌های مختلف زندگی را مانند پول، تندرستی، خانه و روابط اجتماعی انتخاب کنید و یا ده خواسته از یک بخش زندگی را برگزینید که تغییر واقعیِ آن را می‌خواهید مانند کار و یا موفقیت.

درباره‌ی آنچه که به راستی می‌خواهید، بسیار روشن و مشخص بیندیشید و خواهید دید که با این تمرین، چه تغییراتی به طور شفاف برای شما رُخ‌ می‌دهد. تجسم کنید که یک پیشنهاد برای ده آرزوی برتر خود به کائنات داده‌اید، زیرا در حقیقت با استفاده از قانون جذب، شما دقیقاً همین کار را کرده‌اید.
پشت یک کامپیوتر بنشینید و یا قلم و کاغذ را بردارید و لیست جداگانه‌ای درست کنید از ده آرزوی برتر خود، انگار که واقعاً آنها را به دست آورده‌اید.

سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم برای —- و جای خالی را باخواسته‌ی خود پُر کنید، انگار که آن را دریافت کرده‌اید. برای مثال:
سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم به خاطر نمره های بالایی که در امتحانات گرفتم و موجب راهیابیِ من به کالج مورد نظرم شد.
سپاسگزارم، ‌سپاسگزارم، سپاسگزارم به خاطر خبرهای بسیار خوبی که درباره‌ی بچه‌دار شدن‌مان به من رسید!
سپاسگزارم،‌سپاسگزارم، سپاسگزارم به خاطرخانه‌ی رویایی مان. که همه‌ی چیزهایی را دارد که دل‌مان می‌خواست وجود داشته باشد.
سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم به خاطر مکالمه‌ی تلفنی شگفت‌انگیزی که با پدرم داشتم و روابط‌مان را بهبود بخشید.
سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم برای نتایج آزمایش‌های پزشکی که نشان می‌دهد من دوباره سالم و پاک هستم.
سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم به خاطر پول غیرمنتظره‌ای که به دست‌ام رسید و مبلغ آن درستً به اندازه‌ی نیاز من برای سفر به اروپاست!
سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم به خاطر دو برابر شدن آمار فروش‌مان در این ماه.
سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم به خاطر ایده‌هایی که باعث جذب بهترین مشتری‌ای شد که تا حالا داشته‌ایم.
سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم به خاطر کامل‌ترین شریک زندگی‌ام.
سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم به خاطر این که چقدر اسباب‌کشی‌مان آسان بود.

سه بار نوشتن سپاسگزارم در یک ردیف کار مقتدرانه‌ای است زیرا مانع هرز رفتن واژه‌ها توسط شما می‌شود و تمرکزتان را بر سپاسگزاری افزایش می‌دهد.
به علاوه سه بار گفتن سپاسگزارم یک فرمول مؤثر و کارگشا است زیرا سه عددی ریاضی است که در خلقت تمامیِ کائنات کاربرد دارد. به عنوان مثال برای تولد یک فرزند وجود یک مرد و یک زن لازم است. قانون مشابه عدد سه، درباره‌ی خلق هر چیزی در کائنات کاربرد دارد که خلق آرزوهای جدید را نیز دربرمی‌گیرد، و با گفتن سه بار سپاسگزارم در یک خط، شما از عدد شگفت‌انگیز خلقت و یک فرمول مرموز استفاده کرده‌اید.

دومین گام برای به واقعیت رساندن تمامیِ آرزوهاتان شامل اشباع کردن آرزوهاتان با قدردانیِ هرچه بیشتر است. شما می‌توانید گام دوم را هر زمان که دل‌تان خواست، همین امروز و یا روزی که لیست ده‌گانه‌ها را فراهم کردید و یا به تناوب در طول روز، بردارید.

برای اشباع کردن آرزوهاتان با نیروی سپاسگزاری، از اولین آرزوتان در لیست شروع کنید و از تخیل ذهن گسترده‌ی خود سود ببرید تا پاسخ پرسش‌هاتان را بیابید همان طور که به آرزوهاتان رسیده‌اید.
۱- وقتی به خواسته‌ی خود رسیدید چه احساسی داشتید؟
۲- اولین کسی که هنگام رسیدن به خواسته‌تان با او صحبت کردید که بود و چگونه آن‌ها را مطرح کردید.
۳- نخستین کار بزرگی که بلافاصله بعد از رسیدن به آرزوتان انجام دادید چه بود؟ هر چه می‌توانید جزئیات بیشتری را به ذهن بیاورید.
در پایان هر خواسته را دوباره بخوانید. و روی کلمه‌ی سپاسگزارم تأکید بورزید وتا می‌توانید آن را احساس کنید.

در لیست خود، به دومین آرزو بروید و گام‌های مشابه رابرای هر آرزو تکرار کنید تا به دهمین ‌آرزو برسید. برای هر آرزو دست کم یک دقیقه وقت بگذارید.
اگر می‌خواهید کاری کنید که به راستی نیرومند باشید و سرگرمیِ زیادی نیز داشته باشید، می‌توانید یک تابلو درست کنید و عکس‌هایی از آرزوهاتان را روی آن بچسبانید. عکس‌ها را ببرید و آن‌ها را روی تابلو بچسبانید و در جایی قرارش دهید که هر روز چند بار آن را ببینید.

واژه سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم را با حروف درشت بنویسید و روی تابلو قرار دهید.

می‌توانید از یخچال‌تان به عنوان تابلو استفاده کنید. اگر خانواده دارید می‌توانید ساخت تابلو را به عنوان یک پروژه‌ی خانوادگی مطرح کنید زیرا بچه‌ها این کار را دوست دارند.

تصور کنید که تابلوی شما به راستی شگفت‌انگیز است و هرچه که عکس آن روی این تابلو قرار گیرد، بی‌درنگ به سمت شما حرکت می‌کند.
قدردانیِ مداوم شما سبب جذب دایم آرزوهاتان به سمت زندگیِ شما می‌شود
.

تمرین شماره ۱۳
به تمامیِ آرزوهاتان جامه‌ی واقعیت بپوشانید
۱- موهبت‌های ارزانی شده به خود را بشمارید – لیستی از ده موهبت تهیه کنید. بنویسید که چرا به خاطر آن‌ها شکرگزار هستید. لیست را دوباره بخوانید و در پایان هر موهبت بگوئید سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم و تا می‌توانید احساس سپاس بیشتری راجع به آن نعمت داشته باشید.
۲- پشت کامپیوتر بنشینید و یا قلم و کاغذ بردارید و ده خواسته‌ی خود را بنویسید. پیش از هر کدام از آنها سه بار بنویسید سپاسگزارم. انگار که اکنون به آن خواسته‌ها رسیده‌اید. به عنوان مثال،‌ سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم به خاطر (آرزوتان) .
۳- از تخیل خود استفاده کنید و به پرسش‌های زیر در ذهن خود پاسخ دهید. انگار که به هر ده آرزوی خود دست یافته‌اید:
۱- وقتی به آرزو‌تان دست یافتید چه احساسی داشتید؟
۲- وقتی به آرزو‌تان دست یافتید آن را برای نخستین بار با چه کسی در میان گذاشتید و چگونه آنها را بیان کردید؟
۳- اولین کار بزرگی که بعد از دریافت آرزو‌تان انجام دادید چه بود؟ بکوشید تا هرچه می‌توانید جزئیات بیشتری را در ذهن‌تان به خاطر بیاورید.
۴- در پایان، لیست آرزوها‌تان را دوباره بخوانید و از صمیم قلب بر روی کلمه‌ی سپاسگزارم تأکید بورزید و تا می‌توانید آن را احساس کنید.
۵- اگر مایل‌اید، یک تابلو بسازید. عکس‌ها را ببرید و آنها را روی تابلو بچسبانید و درجایی قرارش دهید که جلوی چشم شما باشد. عنوان تابلو را سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم بگذارید که با حروف درشت نوشته شده و در بالا قرار گرفته باشد.
۶- امشب ، پیش از این که بخوابید، افکارتان را متمرکز کنید و کلمه‌ی سپاسگزارم را به خاطر بهترین رخداد آن روز بر زبان آورید
.

بیاین با هم دعا کنیم
*****جذب گروهی******
2706