2410
2553
سلام
دوستان من اخر ماه 6 و اوایل ماه 7 رفتم سونو واسه تعیین طول سرویکس که طول سرویکس را واسم 29 زد...و بر حسب همین سونو دکتر بهم گفت ریسک زایمان زودرس داری....

اما امروز که در هفته 30 بارداری هستم و ماه هشت باز رفتم سونو که اینبار طول سرویکس را زد 36....که خوب خوبه.....

از دکتر سونو که پرسیدم گفت سونو قبلی مثانه ات خالی بوده(اما اینبار مثانه ام پر بود) و همین باعث این اختلاف می شه

حالا می خواستم بدونم شما دوستاین که این سونو را انجام دادید با مثانه پر بوده یا خالی.........؟

**البته سونو اولی دکتر با دقت این کارو انجام نداد.کل زمان سونو، که با خوابیدن و بلند شدن از رو تخت،5 دقیقه بود..تازه خودش هم
تاریخ زامین را تشخیص نداد و ازم پرسیددکتر خودت کی بهت گفته و همون تاریخ را زد

اما این دکتر دومی 20 دقیقه ای داشت سونو می کرد و هم طاق باز و هم از پهلو انجام داد....

---------------
سوال دوم درباره با وزن جنین هست...من بر حسب گفته دکترم.....هفته 30 هستم و بر حسب سونو هفته 32....وزن بچه را امروز زده بود 1969 گرم
می خواستم بدونم این وزن برای هر دو هفته(چه زمان دکتر و
چه زما سونو
)چطوره؟

وزنش کمه زیاده یا نرماله......

ممنون از راهنماییهای شما
بهترین جای جهان،فرصت آغوش توست
طول سرویکسو نمیدونم ولی وزن نینی من هفته 32همین قدر بود که زیاده وتا به هفته 40 رسید و زایمان کردم بالای 4 کیلو شد عزیزم شما هم مواظب قند خونت باش همین باعث درشت شدن جنین میشه واگه بخوای طبیعی زایمان کنی برات سخت میشه

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام
ماندا گلم مرسی خیالم تا حدودی راحت شد

و مامان آیدا نازنینم از شما هم ممنون
راستش دکترم واسم آزمایش تحمل گلوکز نداده..چون سه چهار تا ازمایش خون آخریم قندم مناسب بود حتی آخرین بارش که کمتر از میزان قند قبل از بارداریم بود...ودکتر هم گفت چون قندت به صورن رندوم خوب بوده دیگه اون آزمایشو نیمخواهی

ممنون از مشا دو دوست عزیز و ممنون می شم بقیه رفقا هم لطف کنند و نظرشون را بگ
ویند
2720
سلام باران جون منم سونوی طول سرویکسو انجام دادم و با مثانه پر به نظر من سونوی اولت خطا داشته

ایشالا به سلامتی نی نیتو دنیا بیاری عزیزم
خالق من "بهشتی" دارد، نزدیک، زیبا و بزرگ؛ و "دوزخی" دارد، به گمانم کوچک و بعید؛ و در پی دلیلیست که ببخشد ما را ...
باران عزیز طول سرویکس رو نمی دونم ولی وزن نی نی شما زیاده....ملاک همون 30 هفته که دکتر گفته است که طبق آخرین پری هست ولی سونو معمولا طبق رشد جنین میگه.....من خودم یه سونو 27 هفتگی انجام دادم و وزن جنین 1350 بود ولی طبق سونو نوشت معادل 28 هفته........
شما وزن نی نی ات واسه 30 هفته خیلی بالاست.......مواظب باش ممکنه قند خونت بالا باشه البته سرعت رشد جنین تو ماه های مختلف فرق داره.....نی نی من تا 33 هفتگی خیلی وزن گرفت ولی تا الان که تو هفته 39 هستم وزنش نرماله به گفته دکتر...............
آدمی است دیگر ...گاهی دلش میگیرد
سلام
مرسی از همه دوستان عزیزم ماندانا،مسی و الی عزیز

ماندانا جون راستش...چون پریود من نا منظم بوده...واسه همین بر حسب زمان پریودیم نمیشه گفت که سن بارداریم چقدره

و چون اولین سونو که داخلی بود که تاریخ زایمان 20 فروردینه و سونو سه بعدی گفت 30 فروردین..دکتر گفت بین این دوتا را

بگیرم..که 26 فروردین باشه..و منم بر حسب همین تاریخ حساب می کنم...و دکتر گفته سونو معمولا در تعیین تاریخ زامیان دو هفته زودتر یا دیرتر می گه
2714
و الی جون والا نمی دونم....پستهای قبلی هم اشاره کرده دکترم گفته چون قند تصادفیت توی آزمایشهای مختلف خوب بوده...دیگه نیازی به تحمل گلوکز نیست....

اما حالا آیا ممکنه قندم بالا رفته باشه و وزن بچه به همین علت باشه؟
آخه اگه این وزن رو سونو بهت درست گفته باشه(سونو تو وزن خطا زیاد داره حتی تا 1 کیلو) این وزن واسه 30 هفته زیاده ولی واسه 32 هفته خوبه..................خیلی این وزن ملاک نیست...یکی از مامانا همین سایت وزن نی نی اش تو هفته 28 ....1650 بود ولی نی نی با وزن 3100 به دنیا اومد.............من خودم وزن نینی 27 هفتگی 1350 بود.......تو 5 هفته (تا 32 هفته )هفته ای 200 گرم اضافه میکنه قاعدتا باید نی نی من پر وزن باشه ولی دکتر میگه نرماله
آدمی است دیگر ...گاهی دلش میگیرد
والا نمی دونم الی جون
از طرفیب خوشحالم که خوب تغذیه ام خوب بوده و کوتاهی در حق بچه ام نکردم

از طرفی یم ترسم وزنش زیاد باشه..و مشکل داشته باشه...تازه می دونم بچه هایی که با وزن زیاد به دنیا می آیند در آنیده بیشتر در معرض چاقی هستند

تازه امروز یکی از اقوام بهم گفت که این وزن کم هم هست..احتمالا بچه ات زیر 3 کیلو می شه

الان می زنم زیر گریه.....بخوری یک جور...نخوری یک جور
باران جون
سونو برای اندازه گیری طول سرویکس باید با مثانه پر انجام بشه....
اما در مورد وزن جنین، توی یک کتاب خوندم که در هفته 30 بین 1319 تا 1360 گرم هستش... اما اینا همش حدود اگر دکترت چیزی نگفته پس خودتو نگران نکن...
فالی جان زیر 30 خطرناکه شما بالای 30 هستی ولی استراحت کن تا بالاتر بره و خیالت راحتتر بشه اتر جون اره با استراحت بر می گرده یه مدت فقط واسه دسشویی پاشو اشالله چیزی نمونده 9 هفته دیگه یعنی تو 37 بچه می رسه و زایمان هم کنی مشکلی نداره
2706