2737
2734
عنوان

تومور مغزی دوست 37 ساله م در بارداری:

30883 بازدید | 14 پست
به همه مامان های گل سلام عرض می کنم.
من خودم در حال حاضر باردار نیستم اما مادر دو پسر هستم و می دانم که یک مادر چه حسی نسبت به فرزندش ، حتی در دوران جنینی دارد، برای همین می خواهم از همه تان هم تقاضای کمک کنم و هم تقاضای پاسخ به سوالم را:
راستش یکی از دوستان صمیمی من که تازه 2 سال پیش ازدواج کرده بود ، (الان 37 سالشه) ، حدودا 6ماهه حامله است.خیلی عاشق نی نی بود و رو شوهرش کلی کار کرد تا طرف راضی شد که ایشون را باردار کنه.همه چیز داشت به درستی پیش می رفت تا این که دوستم دچار تشنج و سرگیجه شدید و دودیدی شد و دکتر بسیار بسیار نادانش (که این آقای دکتر از قضا خیلی هم معروف هستند) ، همه این ها رو از عوارض بارداری تشخیص داد و خب خیال همه راحت شد که ایشون سالم هستند.اما این عوارض به تدریج ادامه پیدا کرد.ایشان را بردند پیش دکتر چشم ، گفت چشمهایش ضعیف شده و شماره عینکش را بالا برد.اما باز هم تغییری حاصل نشد.تا این که به پیشنهاد یکی از دوستانمان که پزشک هستند و در خارج ایران زندگی می کنند ایشان را بردیم پیش متخصص مغز و اعصاب، خانم دکتر فاطمه خمسه.درست هفته پیش بردیمش. چه دکتر خوبی، چه قدر مهربان.ایشان MRI داد و دوستم 2 روز پیش MRI شد و امروز نتیجه اومد.من و شوهرش بردیمش اونجا و در کمال ناباوری دکتر تشخیص یک تومور مغزی را داد.حالا با توجه به اینکه سن دوستم نسبتا زیاده و باردار هم هست ماندیم چه کار کنیم.دکتر خمسه پیشنها داده پیش یک جراح مغز و اعصاب ببریمش اما شخص خاصی را معرفی نکرده.مروارید جان دیدم دیشب بودید، دستم به دامنت، دکتر خوبی را می شناسی؟ ضمنا به نظرت چی کار باید بکنیم؟ من که از بعد از ظهر تا حالا دارم گریه می کنم.اعصاب همه مون داغونه.خودش که داشت پس می افتاد.ضمنا دکتر مغز و اعصاب گفت که دکتر زنانش خیلی نفهم بوده که تشخیص نداده این علائم مربوط به توموره و باید فورا دکترش رو هم عوض کنیم.به نظرت شادانلو خوبه دیگه ،نه؟من انقدر منتظر می مونم تا جواب بدی مروارید.منتظرم نذار تو رو خدا.هر کس دیگه ای هم که می تونه کمکمون کنه خواهش می کنم بیاد و نظرش رو بگه.اگه کسی مثلا تجربه مشابه داشته یا دکتری می شناسه یا ....ممنونم
سلام مروارید جان مطالبی که تو سایت نوشته بودی رو خوندم. واقعا ازت ممنونم که برای تک تک سئوالایی که پرسیده میشه وقت میذاری و با حوصله جواب میدی متاسفانه مدتیه که متوجه شدیم خواهر 22 سالم تو سرش تومور داره. میگن آستروسیتوم درجه 2 هست. اندازشم تقریبا 5 سانتیمتره. طرف چپ پیشونیشه. دکترا میگن تو ناحیه حرکتیه، نزدیک عصب تکلمشه. میگن احتمال فلج شدن یا از دست دادن تکلم هست. ما تبریز زندگی می کنیم.به دکترای زیادی مراجعه کردیم، اکثرا میگن باید عمل شه. ولی نمیتونیم تصمیم بگیریم کدوم دکتر عملش کنه. اگه ممکنه منم راهنمایی کن

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام من مامان آبتین هستم همونی که شوهرم تومور هیپوفیز داشت. منم به پیرو حرف حمیده اینا رو می نویسم. این تجربه من از دوندگی بسیار برای جراح خوب هست. بهترین دکتر جراح مغز و اعصاب دکتر خسرو پارسا هست. من به یقین و اطمینان می گم. کافی هست یه سر به مطبش بزنید همه چیزو می فهمید. ما خیلی تو مطبها گشتیم. همه شون بی وجدان بودن همه هم معروف. می خواین اسم بیارم.........
آقای دکتر پارسا همسرم رو عمل کرد واقعاً عملش خوب بود کوچکترین عوارضی هم نداشت شاید باورتون نشه حتی جای عملش هم نه ترشح داشت نه جاش مونده. هر کی شوهرمو ببینه فکر میکنه چند ساله که عمل کرده. واقعاً هم انصاف داره. ویزیتش 12 تومن هست و از ما برا عملش 5 میلیون دستمزد گرفت در صورتی که بقیه دکترا 8 تا 10 میلیون گفتن. خدا همیشه سالم نگهش داره. خدای نکرده اگه مشکل مغزی برا کسی از نزدیکاتون پیش اومد معطل نکنین فقط دکتر پارسا. ان شا الله که همیشه سالم باشید.
در تاریخ 28 مهر یه معجزه اتفاق اقتاد و من به آرزوی مامان شدن رسیدم... الهی شکرت...شکر بخاطر هدیه الهی....قربون بزرگی، قدرت و رحمتت.
2731
الهی انشالله خدا شفا میده عزیزم. ناراحت شدم. اگر دکتر خوب میخوای من یک تیم جراحی سر و گردن می شناسم ...

دختر خاله منم تومور گردن داره و خیلی ناراحت و همش دپرس شده و گریه می کنه داریم براش دنبال دکتر خوب میگردیم اخه این طفلی جووونه و براش ناراحتم می ترسم براش مشکلی پیش نیاد . میشه ادرس کلینیک moh را بهم بدی واقعا تو راضی بودی ؟

2738
الهی انشالله خدا شفا میده عزیزم. ناراحت شدم. اگر دکتر خوب میخوای من یک تیم جراحی سر و گردن می شناسم ...

کلینیک moh که واقعا کارشون عالیه من یه مشکل نادر داشتم پرده گوش راستم در اثر توده پاره شده بود که هم توده رو درآوردن و هم پرده گوش رو ترمیم کردن

دوستان عزیز اگر خدای ناکرده برای کسی مشکل تومور مغزی پیش اومد بهترین درمان گامانیف دکتر کامرانی هست   من چند سال پیس مادرم انجام داد و خوش بختانه ذره ای عوارض نداشت   یاحق

عزیزم  مادر من پیش دکتر عرفان قربانی مقدم رفت،   تومور بدخیم داشتن با جراحی خوب  شد ، ولی خوب دکتر خوب واقعا شرطه .  من و پدرم خیلی این درو اون در  کردیم،  تا آخر  دکتر عرفان قربانی مقدم  رو پیدا کردیم  خیلی  کارش درسته  یه سایت  داره  فیلم های جراحیشو میزاره داخلش 

مننژیوم مغزی چیست ؟

مننژیوم مغزی یا مننژیوما یک نوع تومور است که در غشای خارجی مغز و درست در زیر جمجمه ایجاد می شود. به طور مشخص، تومورها در سه لایه خارجی غشای مغز که در اصطلاح مننژ نام دارند به وجود می آیند. اگر چه مننژیوم به صورت تکنیکی نباید یک تومور مغزی در نظر گرفته شود ولی به دلیل این که ممکن است بخش های داخلی مغز ، سلول های عصبی و رگ های خونی سیستم عصبی را تحت فشار قرار دهد در دسته تومورهای مغزی قرار می گیرد. مننژیوم مغزی غالباً به عنوان رایج ترین نوع تومورهای مغزی شناخته می شود.

علائم مننژیوم مغزی

بسیاری از مننژیوم های مغزی سرعت رشد بسیار آهسته ای دارند و ممکن است سال ها بدون بروزعلائم به رشد خود ادامه دهند. با این حال ممکن است گاهی با فشار و تأثیر مستقیم روی بافت های مجاور مغز ، سلول ها و شریان های خونی آن باعث اختلالات و عوارض جدی شوند. بروز تومور مننژیوم مغزی در خانم ها شایع تر است و عمدتاً در میانسالی رخ می دهد با این حال علائم این بیماری ممکن است در سنین مختلف و حتی در مردان بروز کند. نکته امیدوار کننده در مورد این بیماری این است که به دلیل رشد آهسته در اغلب موارد نیازمند جراحی و درمان های اورژانسی نیست و می توان با نظارت بر روند رشد تومور، روش های درمانی مناسبی برای درمان و کنترل این بیماری انتخاب نمود.

مننژیوم مغزی چه علائمی دارد؟

علائم و نشانه های مننژیوم مغزی عموماً به صورت مقطعی بروز می کند و ممکن است در ابتدا خیلی خفیف باشد. بسته به اینکه تومور مننژیوم در کدام قسمت غشای خارجی مغز تشکیل شده باشد، این بیماری می تواند علائم مختلفی داشته باشد. این علائم عبارتند از:

– تغییرات در بینایی مثل دوبینی، کاهش میدان دید و تار دیدن اجسام

– سردردهای مزمن به خصوص با شدت بیشتر در هنگام صبح

– از دست دادن شنوایی و احساس شنیدن زنگ

– از دست دادن حافظه

– از دست دادن حس بویایی

– از دست دادن حس لامسه

– احساس ضعف در مفاصل دست و پا

– اختلال در تکلم و صحبت کردن

علائم مننژیوم مغزی

چه زمانی باید به سرعت به پزشک مراجعه کرد؟

اغلب عوارض و نشانه های مننژیوم مغزی در طول زمان بروز پیدا می کنند. با این حال، گاهی اوقات مننژیوم می تواند باعث بروز علائم ناگهانی شود که نیازمند درمان های سریع اورژانسی خواهد بود. اگر بیمار مشکوک به مننژیوم مغزی به طور ناگهانی با علائم زیر روبرو شد، بهتراست سریعاً به اورژانس مراجعه کند.

– اختلال ناگهانی در حس لامسه

– اختلال ناگهانی در حس بینایی و حافظه

– سردردهای ناگهانی و شدید که به مرور زمان بدتر می شوند

در بسیاری از موارد به دلیل این که بیماری مننژیوم مغزی علائم قابل تشخیصی ندارد و ممکن است با عوارض سایر اختلالات مغزی اشتباه گرفته شود، زمانی تشخیص داده می شود که فرد بر اثر دلایلی غیر از وجود تومور مانند سردردهای شدید و مزمن یا ضربات وارده به سر و جمجمه به اورژانس مراجعه می کند و پزشک معالج بیماری را با استفاده از تصاویر سی تی اسکن یا ام آر آی (MRI) مغز تشخیص می دهد.

https://isbclinic.com/

2706