2410
2553
یادم رفت بگم پسر من تازه رفته تو5 ماهگی چند روزه بهش فرنی میدم امروز هم میخوام واسش حریره بادوم درست کنم پسر من خوب میخوره مشکلی هم براش ایجاد نشده ضمنا قبلا که فرنی نمیخورد شبها چند بار از خواب بیدار میشد واسه شیر ولی دیشب و چند شب قبل دو بار بیدار شد فکر میکنم سیر میشه

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2456
الان 4ماهش تمام شدالی جان
بله میگن زیر1سالشکر نمک داده نشود...من شیرخشک استفاده میکنم آخه شیرپاستوریزه هم نباید زیریک سال داد پس الی جان بیاببینیم نظرمامان های دیگه چیه اونهاچه میکنن مرسی از پاسخت
2714
فکر میکنم نشاسته بهتر باشه از ارد برنج ضمنا خوشمزه تر هم میشه البته از نظر من !واسه حریره باید مغزبادوم رو پوست بگیری آسیاب کنی بعد تو یه پارچه نازک بذارش بهد بذار تو آب جوش تا به خودش ْآب بگیره بعد از اینکه آرد برنجو توشی ریختی و حسابی حل شد عصاره بادوم رو توش بچلون من توی این هم شکر میریزم شما رو نمیدونم ؟
فرنی با آرد برنج: شیر نیم لیتر.( می تونی از مخلوط شیر و آب استفاده کنی).آرد برنج دو قاشق سوپخوری سر پر.شکر 4 قاشق سوپخوری.گلاب دو قاشق سوپخوری.

آرد برنج رو در شیر یا آب سرد یا مخلوط این دو حل کن.حتما باید سرد باشه.مرتب هم بزن.اگه بزاری یکم استراحت کنه بهتره.بازم هم بزن و بعد بزار سر شعله ملایم.وقتی جوش اومد شکر رو اضافه کن.مرتب باید هم بزنی تا ته نگیره.در آخر گلاب رو اضافه کن.بزار خوب جوش بخوره و آرد برنج بپزه.تمام.

اما اگه نی نی شما هنوز کوچکه، بهتره شکر نزارید چون اونوقت مجبور می شید غذای شیرین بهش بدید و مزه ی شیرینی رو می فهمه.این مقدار شکری که در بالا گفتم میزان استانداردشه( برای هر مقدار آرد، دو برابر شکر)شما می تونید فقط یه قاشق بزارید.چون اگه اصلا هم شیرین نباشه شاید نخوره.یه بار بدون شکر امتحان کن ببین می خوره یا نه.برای شیر هم اگه از شیر خشک استفاده می کنی اول فرنی رو با آب سرد درست کن و تمام مراحل رو جلو ببر و در مرحله ی آخر بعد اینکه آماده شد شیر خشک رو ( بدون اضافه کردن آب) اضافه کن و هم بزن.
از گلاب پاستوریزه استفاده کن.
آب حتما حتما سرد باشه اولش.
مرتب هم بزن.
شیر خشک یا شیر خودتون مرحله ی آخر اضافه بشه.
سلام به همه

آرد برنج از نشاسته بهتره وخصیبت غذائی بالاتری داره ودرضمن اگر به نی نی شکر وقند داده نشه بهتره ازعسل ونبات استفاده کنی البته تا زیر یکسال عسل ندین.
اگه برنج وبادام باهم آسیاب کنین بهتره.
تلویزیون برنامه ای داشت ودکتر مختصص آرد برنج را به نشاسته ارجح دانست . من کلا" به کوچولم نه شکر نه قند نمی دم. همچنین کلیه محصولات نظیر سرلاک -غذای بچه -شکلات -کیک و..... که کارخانه ای است نمی دم وخودم درست می کنم و درعوض بهش میوه تازه -خرما- کشمش- برنجک .... می دم.
2706