2726
عنوان

تست هوش برای بچه های زیر شش سال

31578 بازدید | 68 پست
سلام من فکر می کنم پسرم خیلی باهوشه البته نه به گفته من که خیلیلها تاییدش کردن از همون اول همه چیزش جلو بود تو 5 ماهگی دندون دراورد هفت ماهگی نشست یکسالگی راه رفت وحرف زدنش شروع شد یک سالو نیم بدون ایراد حرف می زد کلا مهارتهاش جزو مهارتهای پیشرفته بود الانم سه سالشه حدود 30 تا شعر بلده تا 10 کامل می شمره تابیستم در هم برهم دوتا ایه قران بلده به موسیقی و ارک وپیانو خیلی علاقه داره سوالهای عجیب غریبم زیاد می پرسه گزینه های لب تابو یاد گرفته خودش روشن می کنه می ره تو مای کامپیوتر بعد درایو مورد نظر کارتوناشو می زنه می بینه
مهدم نمی ره
می خواستم ببینم تستی هست که ادم خودش انجام بده ببینیم ضریب هوشیش چقدره؟
وقتی چترت خداست بگذار ابر سرنوشت هر چه می خواهد ببارد.
مشااله....پسر منم اینجوریه همه چیزش زودتر از بقیه بود....البته من میدونم که باهوشه اما دلم میخواد پشتکتر داشته باشه این از هوشش برام خیلی مهمتره چون خیلیا رو دیدم با هوش متوسط با پشتکار عالی به جاهای خیلی خوبی برسن
خدا مهربونی کرد تو رو سپرد دست خودم....
اگه به مامانش رفته باشه حتما باهوشه خودت که نمیتونی ازش تست بگیری باید ببری مراکزی که این کار رو انجام میدن تو مهد دختر من خودشون اومدن گرفتن
نه...من هرگز نمی نالم.قرن ها نالیدن بس است.می خواهم فریاد بزنم. اگر نتوانستم سکوت می کنم.نالیدن فرزندان ماکیاولی را خشنود می کند...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
معمولا تو سایتها یه تستهایی برای بزرگسالها هست می خواستم ببینم برای بچه ها هم هست ؟اگه هم باشه حتما تو سایتهای خارجیه وبالطبع انگلیسیه که یه کم کارو مشکل میکنه
شهره جون دامنه لغات که میگی فراز از همون اول هیچ کلمه ای رو اشتباه نگفته حتی زبونشم شیرین نبود تو تولد یکسالگیش خودش شمعشو فوت کرد چند وقت قبل جشن تولد بدیم بچه یکساله اصلا نمی دونست کیک چیه شمع چیه ؟
اتفاقا بخاطر شیطونیش وکم خوابیش بردم پیش روانپزشک کودک اونموقع دوسالش بود دکتر گفت بیش فعال از نوعه پرتحرکه لغاتی که این استفاده میکنه مال بچه سه سالست

کودکان تیز هوش از جمله نعمت هایی هستند که در جامعه ما متولد می شوند، رشد می کنند و نقش مهمی در توسعه ی کشور دارند. برای آشنایی بیشتر با ویژگی های این کودکان و نحوه ی تربیت آنها، خواندن مطالب زیر می تواند سودمند باشد.
در اینجا به بعضی از ویژگی هایی که در غالب کودکان تیزهوش در سنین قبل از مدرسه قابل مشاهده است و می تواند برای پدران و مادران تا حدودی ملاک ارزیابی قرار بگیرد به شرح زیر اشاره می شود :
1 – استفاده از خزانه لغات وسیع و بکارگیری صحیح کلمات در سنین کودکی .
2 – مهارت زبان و بکاربردن جملات کامل و توانایی ساختن و گفتن داستان در سنین کم .
3 – علاقه در مشاهده دقیق و کنجکاوانه و زیرکانه و به خاطر سپردن مشاهدات و اطلاعات و موضوعات مورد مشاهده .
4 – علاقه مندی به کتاب و اطلس ها و دایرةالمعارف و مجلات مختلف و ...
5 – توجه و علاقه به ساعت ها و تقویم ها در سنین کم .
6 –توانایی تمرکز فکری روی موضوع خاصی به مدت طولانی تر از دیگر همسالان خود .
7 – علاقه و توانایی و مهارت فوق العاده در نقاشی ، موسیقی و دیگر کارهای هنری .
8 – توجه و کشف رابطه علت و معلولی در سنین کودکی .
9 – رشد توانایی خواندن در سنین کودکی ( قبل از مدرسه )
10 – رشد و توسعه علایق متنوع .

تعریف هوش از نظر علمی
بیشتر صاحب نظران در تعریف هوش می گویند:� توانایی در مسایل و انطباق آن با شرایط تغییر یابنده ی محیطی�. افراد باهوش کسانی هستند که می توانند مسایل و مشکلات جاری را به راحتی حل و فصل کنند و خود را با محیط به گونه یی انطباق دهند که کارها را به خوبی پیش ببرند.
حدود نود درصد مردم جامعه دارای ضریب هوشی بین 90 تا 110 هستند که به آن �هوش طبیعی� گفته می شود.
به هوش بین هفتاد تا نود درصد نیز �هوش مرزی� می گویند؛ یعنی مرز بین هوش طبیعی و عقب ماندگی ذهنی، پایین تر از آن نیز �عقب ماندگی ذهنی� است که درجه های خفیف، متوسط و شدید دارد.
افراد دارای هوش مرزی می توانند دوره ی ابتدایی را در مدارس عادی با سختی سپری کنند، اما گذر آنها از دوره ی ابتدایی به دوره ی متوسط کار دشواری است.
کودکان دارای عقب ماندگی خفیف ذهنی که دارای هوش بهر بین 50 تا 70 هستند، می توانند در مدارس استثنایی دوران ابتدایی را با زحمت پشت سر بگذارند، اما بیشتر از آن قادر به پیشرفت نیستند. البته به تعداد افراد دارای هوش مرزی و عقب مانده ی ذهنی، افراد باهوش، هوشمند و نابغه هم هستند، یعنی کسانی که ضریب هوشی شان بین 110تا 120 است.
افراد با هوش کسانی هستند که ضریب هوشی شان از حد عادی مقداری بالاتر است. هوش بهر بین 120 تا 130 را �سرآمد� و از 130 به بالا را �باهوش� می گویند.
وقتی پایین ترینم خداامید من است،وقتی تاریک ترینم خداروشنایی من است، وقتی ضعیف ترینم خدا نیروی من است، وقتی غمگین ترینم خدا آرام جان من است
نمیدونم چرا تازگیها همه توهم زدند انیشتن زاییدند....
آخه زود دندون در آوردن چه ربطی به بهره هوشی داره
وَإِن یَکَادُ الَّذِینَ کَفَرُ‌وا لَیُزْلِقُونَکَ بِأَبْصَارِ‌هِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّکْرَ‌ وَیَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ ﴿٥١﴾ وَمَا هُوَ إِلَّا ذِکْرٌ‌ لِّلْعَالَمِینَ ﴿٥٢﴾ میشه برای سلامتی نی نی من و نه ماه حاملگی بی دردسر برام دعا کنید.
منم پسرم دانه لغاتش وسیع بود همینطورم علاقه شدید به یادگیری داشت هرجیزی رو دفعه اول یاد میگرفت و حافظه خوبی هم داره درکل میدونه هرکدوم از اموخته هاشو کجا استفاده کنه بردمش تست هوش هفته پیش خدارو شکر هوشش بالا بود
بخاطر سپردن مشاهداتش که خیلی قویه حرفها و حرکات یکسال قبل قشنگ یادشه بهم میگه مامان یادته فلان جا فلان چیز بود ؟من تعجب میکنم
پارسال داشتیم از جوب رد میشدیم کفشش افتاد تو جوب اب تمیز بود رفتم برش داشتم اونروز بی هوا گفت مامان یادته کفش من افتاد تو اب تو در اوردی ؟ منم اصلا یادم نمیومد یهو یادم افتاد
به نظرمنم دندون دراوردن وزودراه رفتن ربطی به هوش نداره هوش 90 درصد ژنتیکی هست یعنی اگر خودت وهمسرت باهوش هستید مطمئنا بچه هم باهوش میشه
وقتی پایین ترینم خداامید من است،وقتی تاریک ترینم خداروشنایی من است، وقتی ضعیف ترینم خدا نیروی من است، وقتی غمگین ترینم خدا آرام جان من است
نارگل جون منظور این که از همون اول همه چیزش جلو بود من از خدامه واقعا انیشتن بشه فکر کنم انیشتن زاییدم به چه دردم می خوره؟
2706