2703
2553
عنوان

دستور تهیه یه دسر ساده رو می خوام!

10924 بازدید | 9 پست
سلام. من فردا مهمون دارم اما چون حالم خوب نیست می خوام برای پذیرایی یه دسر ساده درست کنم.اگه از دوستان کسی دستور تهیه دسر ساده رو داره خواهش می کنم راهنمایی کنه؟
کریم چیز فلن

فلَن Flan یه نوع کاسترد هستش که شباهت زیادی به کرم کارامل داره. فلن هم تنوع بسیار زیادی داره (یادتونه گفتم پاناکتا تنوع بسیار زیادی داره؟ اینم تو همون مایه ها تنوع داره. یعنی زیاد) من اصلا یه کتاب دارم فقط در مورد فلنه.
پنیر خامه ای 120 گرم
تخم مرغ 2 عدد
شیر عسلی 200 گرم
خامه90 گرم
وانیل 1 ق چ
شکر 2/1 لیوان

فر رو روی درجه 180 سانتیگراد قرار میدیم.

شکر رو که توی ظرف ریختیم... بهش دست نمیزنیم. اجازه میدیم که حاشیه هاش ذوب شه

هم نمیزنیم. فقط ظرف رو دورانی میچرخونیم تا شکر مذاب حاشیه ظرف جمع نشه و نسوزه. پس فقط ظرف رو میچرخونیمش

همینطور به چرخوندنش ادامه میدیم تا به این شکل برسه. یعنی دیگه فقط مرکز ظرفه که دونه های شکر توش دیده میشه. به چرخوندن ظرف ادامه میدیم که یه وقت حاشیه اش نسوزه

و دیگه الان همه شکرها ذوب شدن. کاملا مذابه. رنگش طلاییه. تیره نشده و مزه اش هم تلخ نشده. ولی خیلی تمرین میخواد. و اینکه اگه احساس میکنید داره وسط کار کاراملتون تیره میشه باید ظرف رو بلند کنید و از حرارت فاصله بگیرید و به چرخوندن ظرف ادامه بدید و بعد مجددا روی حرارت بذاریدش. اینطوری کاراملتون عالی میشه و توی کیکها هم میتونید از همین استفاده کنید.

سریع کارامل رو به قالب منتقل میکنیم. خیلی سریع چون زودی میبنده

و قالب رو میچرخونیم تا کارامل کل سطحش رو بپوشونه. همه اینا رو با حداکثر سرعت انجام میدیم.
همه مواد رو جلو رومون میچینیم. (اگه با شوری پنیر خامه ای مشکل دارید بهتره از قبل شیرینش کنید)
پنیر و تخم مرغ و وانیل رو هم میزنیم.

نصف قوطی شیرعسل رو توی مخلوط میریزیم و سعی میکنیم از هیجان غش نکنیم.بعد خامه رو اضافه می کنید.

نکته اش اینجاست که نباید توی هم زدن زیاده روی کنید. همین که مخلوط شن بسه.
مخلوط رو توی قالب میریزیم. هرچی قالبتون کوچیکتر باشه ارتفاع فلنتون بیشتر میشه. اگه قالبتون از 13 سانت بزرگتره بهتره مواد رو دو برابر کنید. حتی میتونید توی دو تا رمکین بریزیدش. یا یه قالب سوفله. زیاد مهم نیست که ارتفاع فلنتون زیاد باشه یا کم. روی طعمش تاثیری نمیذاره.

قالب رو توی یه ظرف بزرگتر میذاریم.

و تا نصف قالب رو پر از آب جوش میکنیم. و میذاریمش توی فر به مدت 50 دقیقه

وقتی فلن رو از فر بیرون میاریم وسطش هنوز مثل ژله تکون تکون میخوره. میذاریم یک ساعت توی دمای اتاق بمونه تا سرد شه. بعد میذاریمش توی یخچال تا یک شب بمونه. یا ده ساعت.

حالا فرداشه.... دور تا دورش رو با چاقو میبریم که مطمئن باشیم نچسبیده.

ظرف سرو رو میذاریم روش و برش میگردونیم.

روش سشوار میگیریم تا از قالب جدا شه و بیافته توی بشقاب

نکته اش اینه که سس کاراملیش هم دورش بریزه. اصلا همه کیفش به همینه!
بدنه اش هم خیلی خوشگل میشه و رنگ طلایی کارامل با رنگ شیری کاسترد یه ترکیب رنگ نازی بوجود میاره که میخوای با سر بری توش (و میری!)

برشش که میزنی کاراملش توی بشقاب پخش میشه و بهتره جلو مهمونا سروش کنید که این صحنه خوشگل رو هم ببینن

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام خانمی من من که دسر بیشتر واسه مهمونا ‍له آماده می گیرم اگه یه ظرف گرد مثل سالاد خوری البته ته گود نباشه میتونی پودر ‍له بلو بری رو بگیری با یه بسته شکلات سنگی و پاستیل شکل ماهی و قورباغه بعد با یه بسته ژله یه لیوان آب داغ که تازه از روی گاز برداشتی و خوب هم بزن و بعد یه لیوان آب سرد قاطی کن و هم بزن و توی ظرفت بریز و توی یخچال بگذار یه کم که بست پاستیل ها رو توی بگذار و وقتی که یه کم سفت تر شد شکلات های سنگی رو مثل صخره بگذار اینقدره خوشگله و راحت که نگو
شاد بودن تنها انتقامی است که میتوان از دنیا گرفت ، پس همیشه شاد باش . . .
2456
یه پودینگ ساده نمیدونم برا مهمونیت مناسبه یا نه
1لیوان شیر
2قاشق شکر
1 قاشق نشاسته سر پر
اقاشق کاکائو
میتونی شکرشو کمتر کنی یا کاکائو شو بیشتر یاکمتر کنی
تمام مواد را میریزیم وروی حرارت متوسط هم میزنیم تاغلیظ شود بعد درظرف ریخته وبا خلال بادام یا پور نارگیل یا خلال پسته تزیین میکنیم ومیگزاریم خنک شود
مزون مانتو با قیمت های باور نکردنی آدرس : اهواز اتوبان پل پنجم خیابان نظری پور ( نظامی ) کوچه افشین پلاک 63 منزل گندمی 09306168406 09169008406
2714
از این پودر کاسترد آماده ها بگیر. خودش دستور داره روش. برای یه لیوان شیر یک قاشق پودر کاستر+ یک قاشق شکر. اول کاسترد رو در مقداری از شیر کاملا حل کن. شیر رو بذار جوش بیاد شکر بریز. کاستر اماده رو در حالی که تند تند هم میزنی اضافه کن. نباید هم زدن رو قطع کنی تا شیر غلیظ بشه. زیاد طول نمیکشه. غلظتش سلیقه ای. من مثل ماست دوست دارم. البته وقتی خنک میشه سفت تر میشه. بذار یخچال کاملا خنک شه. خودشو گرفت سرد شد یه بسته ژله بگیر من معمولا قرمز میگیرم درست کن روی کاستر بریز. بذار یخچال باز سرد شه. ژله ببنده. با همون ظرف سرو کن. هم راحت و سریعه هم خوشکل و خوشمزه. دوست داشتی با مربا پودر پسته یا نارگیل یا هر چی .. تزیین کن
پشت هر آدم موفقی اینترنت قطع شده وجود داره...