2410
2553
عنوان

مسخره کردن بعضی اسم ها توی مدرسه، دوستا و آشناها!

| مشاهده متن کامل بحث + 186098 بازدید | 218 پست
ما هر کی دوروبرمون فرهنگی داریم بچه هاشون خیلی خوب تربیت شدن والبته ارتشی هامونم خیلی بچه هاشون مرتب و منظمن
خواستم به اون دوست عزیزی که با مازراتی مشکی پا شده رفته احیا که حاجت بگیره عرض کنم ، عزیزم شما الان سوار حاجت منی ... [smiley]s/sm80.gif[/smiley]

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

البته بچه های فرهنگی کلا توی محیط فرهنگی و با کتاب و درس و مدرسه بزرگ میشن خودبخود تاثیر مثبت از این نظرا داره مثلا اکثر درسخونای مدرسه یه جایی توی شجره نامشون فرهنگی دارن !!!!، ولی در مقابل مثلا کم دیدم بچه فرهنگی که توی بازار بتونه رشد کنه و خیلی موفق باشه

توی منظم بودن بچه های ارتشی شکی نیست، بچه هاشون تو مدرسه اینجورین، البته ارتشی ها بیشتر نه بقیه نظامی ها...
2720
این فرهنگی که باید به بچه ها حتی ما بزرگترا یاد بگیریم که مسخره کردن درست نیست .......... مخصوصا کودکان ........

من خودم وقتی بچه بودم میگفتن الهه دم کلاغه یه همچین چیزی .....البته عمه و عموهام که سن و سالشون نزدیک به من بوده
در مورد زیبایی

لااقل بین دختر بچه ها خیلی مبحث مهمیه و خیلی هم راجع بهش صحبت می کنن. دختر من کلاس سوم ابتداییه و با من در این باره صحبت می کنه.
می‌خواهم بگویم هر زنی، در هر وضعیتی، استحقاقش را دارد که کسی را داشته باشد که وقتی نگاهش می‌کند، چشم‌هایش برق بزند.
2714
وای من که پدرم درومد تا اسم دخترمو انتخاب کنم
گفتم نیایش گفتن یاد اتوبان می افتیم
گفتم تسنیم گفتن تصمیم
گفتم تارا گفتن کو راه
عطیه گفتن عتیقه

خدا جون بابت تمام نعمتات شکرت خیلی دوست دارم
خوابالود
نگار فکر کنم رابطه ات با دختری خیلی خوبه. خوشبحالت نعمتیه
در مورد زیبایی :
به نظرم خودمون همه مون به نحوی توی مسابقه زیبایی و حرفای این تیپی توی جمع های دوستان و آشنایان اونقدر وارد می شیم که بچه ها مون هم مخصوصا دخترا ناخواسته نسبت بهش آگاه شدن.... دختربچه ای که هنوز نباید دغدغه این تیپی داشته باشه...کسی نظری داره
سلام.

میبینم نظراتمو اینجا کپی کردید.پس اینارم اضافه کنید.

میشه گفت همه اسمها با کلماتی دیگه هم آوا و هم آهنگن که میشه در صورت پایین بود ادب و فرهنگ یا حتا برای شوخی ومزاح از اونها استفاده کرد. مثل همون فراز که بگن گراز و امثالهم. و از اینها گریزی نیست مثل همون دوستمون که کلی گشته و اسم پسرشو رادین گذاشته.

ولی اسمهایی هستن که دقیقا همون کاربرد و استفاده هایی رو دارن که موجوده ولی چون به عنوان اسم انسان انتخاب شدن ادب حکم میکنه که بهشون فکر نکرد ولی استفاده میشن حتا بدون عمد.
مثلا: تمنا میکنم.. آرزو کنید. باران بدی بود. ساحل کثیف است. دریا افتضاح بود.بریم کنار ساحل دراز بکشیم.
ممکنه همون لحظه بدون عمد ،بعد گفتن این جملات آدم یاد صاحب اسم بیافته و صاحب اسم هم متوجه بشه و ناراحت شه.
ممکنه هم به خاطر متلک و نه شوخی ازشون استفاده شه.
مثلا یادمه یکی از اقوام عاشق دختری به اسم نوشین بودو همش میگفت من فقط کلوچه نوشین دوست دارم و میخوام بخورم.کلوچه فقط کلوچه نوشین.

صبیحا جان در مورد زیبایی هم وقت میخواییم بگیم غذاتو بخور میگیم غذاتو بخور که خوشگل شی.حموم برو که خوشگل شی. این لباسو بپوش که خوشگل شی.
وای وای چه دختر کثیفو زشتی!!!!
خوب اونم متوجه میشه که زشت منفوره و خوشگل محبوب.
بعدش میرسه به مجلات و فیلمها و جامعه که میگیم فلانی چه خوششششششگل بود. وای طفلی چه زشت بود. دماغش زشته ولی چشماش خوشگله و....
کجایین پس؟

در مورد بچه های فرهنگیان منم مثل شما فکر میکردم ولی با خانواده ای آشنا شدم که بچه هاشون با اینکه الان بزرگن هم لوسن و هم تن پرور. به زور لیسانسی گرفتن اونم از دانشگاههای ......و الانم تن پرورن و بیکار پدرو مادرشون خیلی خوب و با کمالاتن ولی بچه ها هنوزم منتظرن پدرو مادر بازنشستشون دستشونو بگیرن.

در مورد ارتش هم شنیدم که بچه ها اعتماد به نفسشون کم میشه.

بستگی به تربیتم داره وگرنه محیطشون؟ بعید میدونم.
منم قبول دارم که مسخره کردن بیشتر به تربیت خانوادگی بستگی داره تا به اسم. البته باید حواسمون به انتخاب اسم هم باشه که خیلی جای مسخره کردن نداشته باشه... اینم مهمه
من دیدم که اسم دینا رو مسخره میکنن و میگن لاستیک دنا. یا اسم ایمان رو... میگن ایمان به پروردگار!!!!!!
از این حرفا
بیشتر هم ناشی از کمبود آدمها میشه که حس حقارتشون رو با این حرفها تسکین میدن

در مورد زشتی و زیبایی تو سایت دکتر سلطانی نوشته عروسک باربی تاثیر بدی رو بچه ها بخصوص دختر بچه داره چون خودش رو با اون مقایسه میکنه و حس زشت بودن بهش دست میده
یکبارم تو من و تو یه برنامه نشون میداد از دختر بچه ایکه خودشو با مدلهای لباس و مد مقایسه میکرد و به شدت آرایش میکرد که مثل اونا بشه روان درمانگرش متقاعدش کرد که اینا همش آرایش و گریم و کار فتوشاپه و تو از اونا خوشگلتری

در مورد فرهنگی و ارتشی هم با عرض معذرت نه قبول دارم بچه های فرهنگیا خوبن نه ارتشیها بچه های منظمی بار میارن چون برعکسشو زیاد دیدم... شایدم من بدشانس بودم
به نظر من هم بجه های فرهنگی بچه های بهتری هستن چون اصولاً لوس بار نمیان و توی محیطی فرهنگی هم بزرگ میشن .خانواده های فرهنگی معمولاً خانواده های آرومی هستن و خیلی دعوا و فحش و کتک کاری در این خانواده ها دیده نمیشه برای همین هم بچه ها بهتر بار میان.
عشقم همسرم، نفسم پسرم9 دی ماه ۹۲
2706