2410
2553
عنوان

مسخره کردن بعضی اسم ها توی مدرسه، دوستا و آشناها!

| مشاهده متن کامل بحث + 186111 بازدید | 218 پست
با نظر سحر موافقم 2 تا از عروسای ما خانواده فرهنگی دارن و واقعا رو پای خودشون هستن و با اعتماد بنفس
چند وقت پیش برای بچه برادرم کار دستی درست کردم بغلم کرد گفت عمعه همه کار دستیام قشنگه اما بچه ها مسخره می کنن منم همون جا خرابش می کنم جیگرم سوخت یه دعا خوندم فوت کردم بهش گفتم این کار دستی جادویی شده مثل معجزه هر کی مسخره کرد بگو این جادویی هست و کلی حرف زدم براش فرداش زنگ زد گفت کار دستیم اول شد چی عمه خوندی دوستام کلی گریه کردن ما معجزه عمتو می خواییم بهش نگفتم فقط صلوات فرستادم باید اعتماد به نفس بچه هارو بالا برد باید بهشون بفهمونیم حرف دیگران براش مهم نباش چه قیافه چه تیپ

خدا جون بابت تمام نعمتات شکرت خیلی دوست دارم
راستی من اسم ملینارو انتخاب کردم گوش مادربزرگ همسرم سنگیه گفت MALENA دیگه چی هست مگه اسم بچه ملامین میزارن خودمونو کشتیم نفهمید هیچی دیگه پروژه متوقف شد

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720
پرستو جان نظرات در راستای این تاپیک بود کپی کردم بی اجازت البته ...
در مورد اسم ها هم طبقه بندی خوبی بود از انواع بازی با اسم ها، چه به قصد شوخی یا استهزا و یا سایر مقاصد. اون جملت خیلی برام قشنگ بود : "هر اسمی چون روی انسانه باید به حکم ادب بهش احترام گذاشت"

****به نظرم خیلی موقع ها به جای اینکه درک کنیم داریم درباره یه "انسان" مثه خودمون صحبت می کنیم و به انسانیت مشترکمون احترام بذاریم ، عمدا یا سهوا، اسم، زیبایی، ثروت و مقام را توی قضاوت، برقراری ارتباط، و یا ... ملاک قرار می دیم. *****

نمی دونم فرزندانمون با فشار همه جانبه زیبایی چه طور به سنین سخت بلوغ و جوانی خواهند رسید؟؟ خوشبحال شاغلین صنف آرایشی و بهداشتی
نیکا بعضی موقعها فقط آگاهانه و از حس حقارت نیست بنظرم، شاید از صمیمت و رفاقت باشه و یا بی قصد و غرض قبلی باشه.
مثل بعضی مخفف کردن ها، که شاید معنای بدی هم نده، ولی تبدیل میشه به یه فرمول کلی که همه جا استفاده می کنیم... فریدون به فری و محمد به مم....
الهه ناز خدا منم باران دوست دارم.. خودم بین باران و نورا و یسنا در حال انتخابم :؟
مامی سامی راستین که خوبه! برای چی مسخره کنن!
-
در مورد بچه های فرهنگی به نظرم پتانسیل درسخون شدن و فرهنگی موندن رو دارن.
2714
یه مطلب خوب درباره نام گذاری ::
http://www.shahrzadpress.com/index.aspx?siteid=1&pageid=156&newsview=20061
بعضی تیکه های جالب این مطلب رو توصیه می کنم حتما بخونید::
- تحقیقات جدید نشان داده هر چه تلفظ اسم یک نفر ساده‌تر باشد، مردم با احتمال بالاتری او را دوست خواهند داشت. راحتی تلفظ یک اسم، بدون در نظر گرفتن طول آن یا این که چقدر خارجی به نظر برسد، در مورد علاقه بودن بیشترین سهم را دارد. دانشمندان می‌گویند به طور کلی مغز اطلاعاتی را بیشتر دوست دارد که استفاده از آن‌ها ساده‌تر باشد.

-برای مثال خانواده‌ای اسم پسرشان را می‌گذارند سوشیانت. اسم زیبا و اصیل و به نسبت کمیابی است اما مشکل این است که کودک تا سال‌ها نمی‌تواند اسمش را بگوید یا مجبور می‌شود آن را مخفف تلفظ کند. هر کس از او می‌پرسد اسمت چیست ساکت می‌شود. مشکل دیگر اینکه دوستان و همبازی‌هایش نمی‌توانند صدایش کنند.

انشاالله نامدار باشه تنها اسمی هست که کمتر میشه ایراد گرفت از وقتی که گفتم از سوره نور گرفته شده و صفت حضرت زهرا هست کسی چیزی نمی گه
اسم خودم صهبا هست هیچ وقت کسی نتونست ایراد بگیره

ما هم برای انتخاب ایم نی نیمون همین مشکل بد صدا کردن رو داشتیم ولی بالاخره تصمیم گرفتیم بذاریم آرش که هم قشنگ باشه هم ایرانی و هم کسی نتونه مخفف کنه
اسم بچه جاریم لاریسا هست بعضی ها بهش میگن آلیسا یا لاری
و فامیلی هم داشتیم اسم دخترش پگاه بود انقدر تو مدرسه با محصولات پگاه مسخرش کردن که اسمشو عوض کردن
@همیشه دنیا اونجوری نیست که تصورشو میکنی@
2706