2703
2553
اگه تا حالا بهش چیزی ندادیو بار اولته بهتره اول از لعاب برنج شروع کنی ............ فرنی هم یک قاشق غذا خوری ارد برنجو با کمی آب سرد ( یا تو ماه های بالاتر شیر سرد) حل بکن بعد روی گاز با حرارت کم بزار و مرتب بهم بزن .....من یه کم نباتم توش میندازم که یکم شیرینش بکنه و هم نی نی دل درد نگیره ........ بعد که کمی پخت زیرشو خاموش کن غلظتشم دست خودته ..... اگه تازه می خواد غذا خور بشه از رقیق شروع کن بعد غلظتشو بالاتر ببر

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

آرد برنج 1 ق مر با خوری شیر مادر یا شیر خشک یا شیر پاستوریزه 60میلی - آب 30 میلی - شکر 1 ق چایخوری
شیر را در یک ظرف لعابی ریخته آرد برنج را اضافه همزده بعد چند دقیقه اب و شکر را اضافه کن و حدودا15 تا 20 دقیقه بجوشان. برای وزن گیری بچه بهتره یک قاشق روغن زیتون اضافه کنی اگه بچه تحمل کنه .
صفاجان من با این دستور درست کردم از روی کتاب تغدیه کودک من دکتر جواد فیض امیدوارم به دردت بخوره
2456
فرنی ها فرنی یا حریره بادوم : ( پایان 4ماهگی) آرد برنج (که بهتره خودتون درست کنین)1قاشق غذاخوری - شیر خشک 1پیمانه یا شیر مادر 2قاشق - آب 1 فنجون آب و آرد برنج رو میزارین روی شعله که کم تا جوش بیاد و بعد مرتب هم میزنین تا بپزه و قوام بیاد. حدوداً 10 دقیقه ای آماده میشه. اگه خواستین با شیر خشک یا شیر مادر درست کنین بعد از پختن (دقت کنین بعد از پختن) با مواد مخلوطش کنین و بدین نی نی گلتون بخوره. برای درست کردن حریره بادوم هم به مواد بالا 1 قاشق مربا خوری پودر بادوم که بهتره خودتون آسیابش کنین (معادل 4عدد بادوم خام) رو اضافه کنین و بزارین همه باهم بپزه نکته 1:نیازی به اضافه کردن شکر نیست. نکته2: تا 1سالگی نمک و شکر و به غذای نی نی اضافه نکنین مگر در مقادیر خیلی کم نکته 3: به جای بادام از پسته نیز میتوان استفاده کرد که بسیار خوشمزس البته بعد از یک سال توضیح : توی فرنی میشه از یک تکه موز یا یک عدد خرما استفاده شه یا یه زرده تخم مرغ برای تغییر زائقه نی نی فرنی سنجد و سبوس گندم شیر مادر یاشیرگاو 6 قاشق - سنجد: 3عدد - آرد برنج:1 قاشق چایخوری - آرد سبوس گندم:2قاشق چایخوری‌ - بادام: 5عدد ابتدا مغز بادامها را با ریختن آب جوش پوست بگیرید و رنده کنید. . سنجدها را هم پوست کنده و گوشت آنها را رنده کنید. شیر را روی حرارت ملایم بجوشانید و آرام آرام آرد سبوس گندم و آرد برنج را اضافه کنید. بعد نوبت مغز بادام و سنجد است. آنقدر هم بزنید تا قوام بیاید و غلیظ شود. اجازه بدهید خنک شود تا کوچولو بتواند به راحتی میل کند. نکته : سنجد دارای مواد مغذی فراوان مخصوصا برای رشد مغز کودک است و جایگزین فوق العاده ای برای شکر و سایر شیرین کننده های طبیعی است. ولی افراط در استفاده از آن باعث کاهش حرکت دودی روده ها و یبوست می شود، پس میانه روی را از یاد نبرید! فرنی تخم مرغی: (8ماهگی) آرد برنج خونگی 1 قاشق غذاخوری - شیرخشک 1 پیمانه - آب 1 فنجان - زرده تخم مرغ 1 عد - شکر (درصورت تمایل) کمی کره نصف قاشق چایخوری آرد برنج را با آب و شیرخشک و شکر (درصورت تمایل) مخلوط کرده و روز حرارت میزاریم تا بجوشه . بعد حرارت را کم می کنیم و زرده تخم مرغ را (که قبلا از سفیده جدا کرده ایم ) میریزیم توش و مرتب هم میزنیم تا کاملاً بپزه. در اواخر پخت هم کره را اضافه میکنیم . نکته1: بعد از ریختن تخم مرغ باید مرتب غذا را هم بزنیم تا تخم مرغ با مواد مخلوط شده و بپزد نکته2: باید دقت شود که تخم مرغ کاملاً پخته شود نکته3: حدود 15 دقیقه برای پخت این غذا زمان نیاز دارید نکته4: به دلیل داشتن تخم مرغ بهتر است مقدار آماده شده در همان وعده مصرف شود و از نگهداری و مصرف مجدد جلوگیری شود
یک جمله زیبا از طرف خدا:
قبل از خواب دیگران را ببخش ،و من قبل از اینکه بیدار شوید (شما را بخشیده ام)
سلام من یه پسر پنج ماهه ونیمه دارم که چند وقت دیگه میخوام شروع کنم غذا بهش بدم ولی متاسفانه به پروتین گاوی ازشیر تا گوشت و... حساسیت داره حالا من موندم فرنی چطور درست کنم از طرفی شیر خودمم اونقدر نیست که بتونم با شیر خودم درست کنم لطفا اگه کسی میدونه من چکار کنم راهنمایی کنه.
2714

من بر اساس تجربه شخصی خودم بهتون. توصیه میکنم قبل از هر کاری فقط کافیه خواص شیر بز رو در اینترنت سرچ کنید بعد خودتون متوجه میشید چه گنجی هست شیر بز  بهترین ماده غذایی هست که میتونید باهاش غذای کمکی رو شروع کنید چون باعث افزایش وزن و تقویت سیستم ایمنی میشه تنها یه مزرعه در تهران هست که شیر بز خالص داره و واقعا بهداشتی و تمیزه بدون هیچ افزودنی اونم مزرعه مروگل هست اگه اشتباه نکنم لبنیات مروگل رو تو گوگل سرچ. کنید آدرسش میاد و شمارو از خیلی از بیماری ها نجات میده