2703
2553
برای من ، حدود 10 سانت برش خورده بود ... برای من ، محل برش زیاد درد نداشت ... بیشتر بیضه درد داشت .. راستی یک قرص بهم داده بودند ( همراه با آنتی بیوتیکی که هر 8 ساعت می خوردم ) ، برای ضد درد بودش ... به شوهر شما نداده بودند ؟؟
سلام پسر ایروونی
چون شما اطلاعات زیادی دارین این سوال رو میکنم
من توی چند تا سایت خوندم که کم کاریه تیروئید مشکله ناباروری برای مردان ایجاد میکنه چون شوهر من کم کاریه تیروئید داره البته الان داره قرص levothyrixine sodium رو که دکتر داده مصرف میکنه
میخواستم ببینم که اگر از تیروئید باشه مقدار کمه اسپرم درمان داره یا نه ؟
ممنون میشم اگر زود جوابمو بدین

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720
سلام خانوم یاس ،خواهش میکنم چه مزاحمتی ؟؟؟؟

همسرتون عملشون با چه روشی بوده؟معمولی بوده یا میکرو سرجری؟؟
اگه معمولی بوده از فردای عمل میتونن راه برن ولی بهتره استراحت بیشتری داشته باشن و مخصوصا کارهای سنگین انجام ندن و از پله زیاد بالا نرن .عارضه درد تا چند وقت ادامه داره. اکثرا درد تا 2 ماه بعد عمل به صورت گه گاه در ناحیه بخیه ها و در قسمت کمر که امپول بیحسی زدن وجود داره.
< کــــامـــــــــــــی >
برخی از دکترا بعد عمل تجویز میکنن که یک تکه پارچه زیر بیضه ها گذاشته بشه که تا حدی از بدن و گرمای اون فاصله داشته باشه و کمی هم بالا تر وایسته.البته این کار به چند منظور توصیه میشه .1:خنک ماندن 2:اویزان نشدن 3:جمع شدن کیسه و...
2714
خانوم مریم .م
بیماری واریکوسل در همه افراد به یک میزان و یک شکل نیست و نمیشه گفت که اگه عمل نشه بدتر میشه یا نه ..همه این موارد بستگی به شرایط و اناتومی بدن افراد داره.دارو یی برای خوب شدن واریکوسل وجود نداره و تنها راه درمان ،جراحی هستش. البته این که درجه بیماری در چه حدی هست ونیاز به جراحی داره یا نه باید ازمایش سمینال اسپرم داده بشه .
من خودم این بیماری رو دارم ولی چون خفیف بودش دکتر گفت نیازی به جراحی نداره.
خانوم فرانک همون طور که گفتم تیروئید و به طور کل انرمال بودن هورمون ها و انزیم ها خواه یا ناخواه روی باروری تاثیر دارن. من تا جایی که میدونم کم کاری و پر کاری تیروئید روی خانمها اثرات نازایی به همراه میاره .ولی در اقایون تا جایی که من اطلاع دارم روی حرکت اسپرم تاثیر میذاره نه چیز دیگه .البته خود حرکت اسپرم از فاکتورهای مهم در باروری مردان محسوب میشه و نباید ازش به راحتی گذشت. اگه مشکل از تیروئید باشه اول باید اون مشکل حل بشه بعد برای بارداری اقدام کنید.
کم کاری تیروئید یک دلیل مهم ناباروری است.هورمون تیروئید می تواند روی نظم قائدگی , باروری , سطح استروژن و پروژسترون خون , حاملگی موفق و سقط جنین , شیر دادن و یائسگی , تاثیر بگذارد.

وقتی خانمی کم کاری تیروئید داشته باشه ,برای جبران این قضیه هورمونی ( بنام TRH ) از یکی از غده های مغزی (هیپوتالاموس ) آزاد می شود...اما TRH بطور ناخواسته باعث افزایش پرولاکتین می شود که میدانید یکی از هورمون های مستقیم و دخیل در مسئله باروری هست و اگر بیش از حد باشد مشکلاتی را ایجاد می کند.لذا اگر پزشک احساس کند که افزایش پرولاکتین بیمار به علت کاهش تیروئید وی هست اقدام به درمان کم کاری تیروئید می کند.

بیماریهای زنان زایمان و نازاییوب لاگ رسمی دکتر رویا پورقربان جراح و منخصص زنان زایمان و نازایی بورد تخصصی از دانشگاه تهران
از طرف دیگر هورمون تیروئید باعث سلامت سیستم هورمونی خانم ها نیز می شود و باعث می شود هورمون هائی مثل
sex hormone binding globulin (SHBG) و استروژن و پروژسترون به درستی کار کنند. لذا کم بودن تیروئید اختلالات هورمونی ایجاد میکند.
ارزیابی هورمونی به منظور اندازه گیری هورمونها ی مرد انجام می گردد. بررسی هورمونها تیروئید،تست های کبدی وکلیوی و ارگانهای دیگر بدن در صورت نیاز ضروری می باشد.
ارزیابی هورمونی به منظور اندازه گیری هورمونها ی مرد انجام می گردد. بررسی هورمونها تیروئید،تست های کبدی وکلیوی و ارگانهای دیگر بدن در صورت نیاز ضروری می باشد.

در طی اقدام به حاملگی بهتر است هر گونه داروی غیر ضروری قطع گردد.برخی از داروها می توانند با عملکردهای مختلف موجب نا بار وری گردند.داروهایی مانند کتو کو نازول ، اسپیرو نو لاکتون ،الکل وداروهای نشاط آور مثل ماری جوانا (حشیش) ،هروئین ، بعضی لز حشره کش ها و... می توانند در تولید اسپرم مشکلاتی را به وجود آورند ودر نتیجه موجب ناباروری شوند.
2706