2410
2553

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

آقای محمد
من دکتر یوسف البرز رو پیشنهاد می کنم که تو بیمارستان طوس کار می کنه (تقریبا نزدیک تقاطع بهشتی و ولیعصر) کارش خیلی خوبه همسر من هم واریکوسل دو طرفه گرید 3 داشت و بهمن ماه عمل جراحی کرد و عوارض بعد از عملش خیلی کم بود و بعد از دو ماه هم بچه دار شدیم به نظرم دکتر خیلی خوبیه
خانومی عزیز تبریک میگم ،هم به خاطر بهبودی همسر و هم به خاطر بچه دار شدنتون.

هزینه جراحیش چقدره؟ بیهوش کردن یا بی حسی موضعی؟
< کــــامـــــــــــــی >
2456
سلام.
با تشکر از کامی و خانومی،

مشخصات کامل آزمایشم رو در زیر میتونید ببینید:

vol: 2.0 ml-----liquifacti: 25------viscosity: moderate-----------pH: 7.5-------------- Count: 128000000----------
Abnormal: 25%---------Motility after 3 hours: 35% good, 30%fair, 5% poor, 30% Nil-------------W.B.C: 2-3, R.B.C: 1-2

در ضمن، تست سونوگرافی هم دادم که سایط هر دو بیضه تقریبا مساوی بود حدودا 47*19
برای من نوشت "سونوگرافی بسیار پیشرفته در سمت چپ".

من یه بار پیش یه دکتر رفتم که گفت میکروسرجری میکنه!!! شما میدونین چیه؟ کسی این جوری عمل کرده.
ضمنا، من میتونم چند سال دیگه عمل کنم؟ (5 سال). چون من خیلی وقته که این بیماری رو داشتم و خودم نمیدونستم. شاید حدود 10 سال!!!
آخه دارم میرم خارج، و فعلا نمی تونم درخواست معافی پزشکی بدم. میتونم برم و برگردم، بعدش معاف بشم و بعد عمل کنم؟؟؟

لطفا راهنمایی کنید.
سلام آقا محمد
من میکرو سرجری رو نمی دونم چیه . اما در مورد معافیت پزشکی خیلی وقت نمی بره چون همسر من هم از این طریق معاف شد و چیزی حدود دو ماه طول کشید تا کارت معافیتش رو بگیره. بعد هم اگه واریکوسل گرید سه داشته باشی معاف کامل می شید و اگر در جه دو و یک باشه فقط معاف از رزم می شین و تا وقتی هم که کارت معافیت رو نگرفتین نباید عمل کنین بعد هم همسرم می گفت که شاید معافیت بر اساس واریکوسل رو تا چند سال دیگه از موارد معافیت ها بر دارن پس اگه وقتش رو دارین حتما اقدام کنین چون مملکت ما که قانون درست و حسابی نداره یه وقت می بینین که ورش داشتن ها
مرسی آقای کامی
چون همسرم بیمه تکمیلی دانا داشت هزینه اش تو بیمارستان توس که خصوصی هم هست با اتاق یک تخته و و یک شب همراه 150 هزار تومن شد . اما اگه بیمه تکمیلی نداشته باشین فکر کنم 1 میلیون و پانصد هزار تومن برای عمل دو طرفه در میاد
عملش هم بیهوشی موضعی بود (از کمر) و بیست دقیقه طول کشید
سلام محمد جان
در روش میکروسرجری با توجه به استفاده از میکروسکوپ حین جراحی و بزرگنمایی جراح، قادر است با دقت بیشتر وریدها را از شریان ( سرخرگ ) و عروق لنفاتیک ( عروق برنده آب ) جدا کند و فقط وریدها را مسدود نماید.
همچنین وریدهای با سایز کوچک را که استعداد واریسی شدن در آینده دارد و منشاء عود واریکوسل درآینده خواهد بود. در روش جراحی معمولی قابل تشخیص نمی‌باشد درحالیکه در روش میکرسرجری بدلیل بزرگنمایی 4-6 برابر توسط میکروسکوپ، جراح قادر است این وریدهای کوچک را نیز مشاهده کند و از عروق لنفاتیک و شریان مجزا نماید و مسدود کند.

در نتیجه شانس عود واریکوسل در این روش بسیار کمتر و حدود نیم درصد ( یعنی موفقیت 5/99درصد ) می‌باشد همچنین بدلیل قابلیت بهتر در تمایز شریان و لنفاتیک و حفظ آنها احتمال آتروفی بیضه بدنبال جراح و یا ایجاد هیدروسل ( آب آوردگی بیضه ) بسیار نادر می‌باشد.
2714
با تشکر از کامی و خانومی.
ممنون از راهنمایی هاتون.

راستش من الان اصلا وقت ندارم و نمی تونم درخواست معافی بدم. بخاطر همین بوده که خواستم تا 5سال که برمیگردم عمل نکنم.
فعلا مشکلی ندارم و دکتر هم گفت که میتونی بارور (!) بشی اما میترسم که بعد 5 سال اوضاع خراب بشه! بنظر شما بعد پنج سال خیلی وضعم خراب میشه؟ (همینطور که قبلا هم نوشتم، من تقریبا 10 ساله که واریکوسل دارم و از اول هم فکر کنم گرید 3 بوده!!)

در ضمن این میکروسرجری رو دکتر رضاخانیها ( که استاد دانشگاه علوم پزشکی ارتش هست) بهم پیشنهاد داد. از بقیه دکترا که پرسیدم هیچکی نگفت که اینجوری عمل میکنه! حتی دکتر صفری نژاد که انگار استاد دکتر رضاخانیها بوده اصلا نمی دونست!!!
دکتر حمید نظری (دکتر سونوگرافی) میگفت که با توجه به پیشرفته بودن واریکوسلت احتمال عود کردن زیاده!!! فکر کنم با توجه به توضیحاتی که کامی داده، میکروسرجری بهتر باشه.

ولی سؤال اصلیم اینه: الان عمل کنم یا بزارم برا 5 سال دیگه؟ اگه تا 5 سال عمل نکنم چقدر بد میشه؟!!!!

ببخشید که خیلی نوشتم!
این روش میکرو سرجری تو ایران کاربرد انچنانی نداره .چون هم هزینه بالایی رو در بر میگیره هم وقت بیشتری نیاز داره برای جراحی و ازهمه مهمتر امکاناتش رو همه جا ندارن. ولی اگه کسی هست که ایران این عمل رو انجام میده وهزینش برات مهم نیست حتما این کارو بکن چون درصد خطاش خیلی ناچیزه.
این که 100% وقطعی بشه گفت که بعد از 5 سال وضعیتتون بدتر میشه یا نه ،باید بگم که معلوم نمیکنه .این بیماری در برخی افراد اگه درمان نشه بدتر میشه و در برخی دیگر اثر چندانی نمیذاره.
نظر قطعی رو باید پزشک معالجتون بده
خانوم فرانک عزیز تا جایی که من اطلاع دارم و سرچ کردم مقدار مصرف قطره به میزان 50 تا60 قطره 3 بار در روز در یک فنجان آب قند بعد از غذا میل شود ، قرص به میزان یک قرص 3 بار در روز بعد از غذا میل شود آفرودیت را می توان برای حصول نتیجه بهتر مستمر مصرف نمود.
2706