2410
2553
مرسی سامان
خود دکتر هم می گفت چون شدید بوده از بالا و پایین برش داده. حالا یکی یا دوتاش مهم نیست، امیدوارم نتیجه عمل خوب باشه. هفته دیگه می رم بخیه ها رو بکشه. تو بخیه ها رو کشیدی درد داشت؟ بعدش دارویی هم برات نوشت یا اینکه فقط گفت شش ماه دیگه آزمایش بده؟
راستی سامان نگفتی که درست بعد از عمل همه رگهای متورم از بین رفته بودند، یا مدتی طول می کشه تا این رگها باریک بشن؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

همسر من بهمن پارسال عمل کرد این داروهایی که میگم رو حتما بخورین البته طبق اصول به حرف دکتر جماعتم محل نذارین
کلومیفن ویتامین ای قرص جنسینگ ایمونو پلاس زینک گل بنفشه دم کرده آبشو بخورین ووو
همسر من هفته قبل آز داد خیلی بهتر از قبل عمل شده خیلی زیاد اما هنوزم ما میکرویی هستیم اما حداقل اگه مجبور شیم من عمل کنم نطفه خیلی قویتر میشه و احتمال موندنش بیشتر
سلام. دوستان من میخوام عمل کنم. واریکوسل گرید 3 شدید دارم! میخوام پیش دکتر رضاخانیها و میکروسرجری عمل کنم. تو دی کلینیک افرا. کلا گفته یک و دویست تومن هزینش میشه. کسی با رضاخانیها تجربه ای نداره؟ دی کلینیک افرا چی؟ نکته منفی نداره؟ راستی، من بیمه تکمیلی ایران دارم. پول رو چه جوری میشه از بیمه گرفت. ظاهرا باید کل پولو اول بدم و بعد از کلینیک نامه ببرم برای بیمه. یعنی بیمه نامه همه جا رو قبول میکنه؟ کسی تجربه ای در مورد بیمه تکمیلی داره؟ من همین 5شنبه نوبت عمل دارم. لطفا زود منو راهنمایی کنید. محمد
2720
سلام

محمد اقا شوهر منم با بیمه تکمیلی عمل کرد ما فقط 13 تومان پول ست اتاق عمل را دادیم باید بری از بیمه نامه بگیری نامه دکتر را حتما همراه ببر .....این نامه بیمه ایران از زمانی که میگیری 3 روز فرصت داه....
@malile_quilling
سلام خانوم یاس، ممنون از جوابت. من همین 5 شنبه عمل دارم. این نامه رو قبل از عمل باید بگیرم یا بعد از عمل هم میشه گرفت؟ این سه روزی که گفتی از کی هست؟ نامه رو کی باید بده؟ خطاب به چه کسی؟ من از کلینیک پرسیدم گفتن که یک و 200 پول دکتره و 170 تومان هم هزینه کلینیک. بیمه هم حدود 300-400 تومنشو میده!!! لطف میکنید بگید که به کدوم شعبه بیمه باید مراجعه کنم؟ بسیار ممنون
خواهش میکنم محمد اقا ....من تهران نیستم....شما بهتره همین امروز تا ساعت دو مراجعه کنی به اون شعبه که بیمه شدی اونجا نامه ایی که دکتر داده برا بستری را ببری بیمه بهت یه نامه میده بستگی داره که از چه ارگانی تحت پوشش باشی تا یه سقفی پول بیمارستان پرداخت میشه ....این نامه را اگه قبل عمل ببری دیگه نیازی نیست خودت هزینه کنی بعد بدوی دنبالش توی هزینه های دیگه هم اثر داره از تاریخی که نامه را میگیری سه رو ز وقت داری برای عمل .....
@malile_quilling
2714
بالاخره ما نفهمیدیم مریم و سبیده به دکترا اعتقاد دارند یا نه
به کمک نظر یه دکتر که کفته واریکوسل خیلى خفیفه نتیجه کرفته که نباید به حرف دکترا توجه کرد بعد توصیه میکنه سبیده بره بیش دکتر
سبیده هم که مرسى از نظرش هرجند یه بار میکه حرف دکتر جماعت بى ارزشه و ازینطرف از نظرى که دکترا دادن کمک کرفته که مهم تحرک اسبرمه نه تعدادش
اما نظر درباره معجزه و عدالت خدا را شدیدأ موافقم همه سرکاریم
درباره بیمارى و نظر دکترها بخصوص تو باردارى و نازایى لازمه عرض کنم هر بیمارى درجات شدت آن بسته به کذشت زمان و تحت تأثیر هزاران عامل تغییر میکنه مثلأ واریکوسل شوهر مریم با غذاها میوه ها تنقلات و هر خوراکى _اضطراب _ محیط زندکى _ دما _ رطوبت _ ویتامین _ فعالیت و هرجى دیکه میتونه تغییر کنه
یا مثلأ یه زن و شوهر 20 سال دارودرمانى کنند بجه دار نشند و بعد بدون دارو بجه دار شن
اینا بخاطر احتمالاته و اینکه حساسیت شدید به تغییرات جزیى درباره اسبرم و تخمک
مثلأ یه زن و شوهر دوتاشون مشکل داشتند مرده بخاطر آزواسبرمى شدید و زنه بخاطر کیست رحمى
اما دکتر کفته بود زنه مشکل قابل حله و اونم میخواست جدا بشه خیلى سعى کردم مانع زنه بشم جدا نشه و بهش بفهمونم این یه احتماله یهو دیدى زد و شد یا البته نشد و مرد
بهرحال نتوستم و بعد که جدا شدند و هرکدام با یکى دیکه ازدواج کردند هردو بجه دار شدند
کلأ منظورم اینه اکه شرایط احتمال را بدونید که میدونید متوجه هستید طبق قانون احتمالات یهو دیدى یه اسبرم تونست به تخمک برسه و بارورش کنه یا نشه و بمیرن
شاید با یکى دوبار اتفاق بیفته شاید با هزاربارهم اتفاق نیفته و شرایط و دارو و بیمارى و زنتیک و همه و همه فقط درصد وقوع احتمال مورد نظر ما را زیاد یا کم میکنند
حالا به نظر من اکه اتفاق بیفته معجزه و لطف خدا و فلان امام نبوده و اکه اتفاق هم نیفته ظلم خدا و بیغمبر نیست
منم درست شرایط مریم رو داشتم و الان باردارم ....بحث روی اینه که چون واریکوسل درمان نداره دکترهای اورولوژ فقط عمل می کنند ودر واقع مهم براشون تشخیص واریکوسله و بیشتریاشون اصلا به آزمایش اسپرم توجه نمی کنند ....شوهر من هم همین جوری داشت می رفت زیر تیغ جراحی ...ولی دکتر زنان گفت عمل نکنید!!!!!!وبا چند تا داروی ویتامین نرمال شد.....منظور اینه که واریکوسل زمانی باید جراحی بشه که باعث نازایی طولانی مدت بشه و یا وضعیت اسپرم رو خیلی خراب کنه به طوری که با درمان دارویی اسپرما ترمیم پیدا نکنن
Lilypie First Birthday tickers
با سلام خدمت همه
عمل واریکوسل زمانی لازم است که عارضه داشته باشه. سه تا عارضه واریکوسل عبارتند از درد، آتروفی و نازایی.
اونهایی که درد دارند که مجبورا عمل کنند.
اونهایی که دچار آتروفی (کوچک شدن بیضه یا قوام آن) شدند اگر عمل نکنند و این وضعیت ادامه پیدا کند ممکن است کلا بیضه شان از بین برود و عقیم بشوند.
اما در مورد گروه سوم که نازایی دارند، یا فاکتورهای اسپرموگرام آنها ضعیف شده همیشه عمل پیشنهاد نمیشه. اگر واریکوسل آنها شدید است بهتر است عمل کنند چراکه هم امید بیشتری به بهتر شدن فاکتورهای اسپرم آنها وجود دارد و هم اینکه واریکوسل شدید معمولا اتروفی بیضه رو باعث میشه. اما اگر واریکوسل خفیف دارند بهتر اول درمان های دارویی رو امتحان کنند.
اگرهم که واریکوسل هیچکدوم از این عوارض رو نداشت لازم به عمل نیست و فقط هر از گاهی (چندماه یکبار) اندازه و قوام بیضه رو بررسی کنید.
این نتیجه گیری من از جستجوهای اینترنتی برای تصمیم گیری راجع به عمل کردن بود.
سلام. من هم بالاخره 4 روز پیش عمل کردم. تو دی کلینیک افرا و دکتر رضاخانیها.
همه چی خوبه ظاهرا. درد هم که خیلی کم دارم. ولی رگهای توی بیضه هنوز هم وجود داره! نمی دونم اصلا قراره که از بین بره یا نه؟!!؟

اون اوایل فقط درد محل عمل بود ولی الان از درد محل عمل خیلی کم شده ولی درد بیضه چپ بیشتر شده. درد بیضه تا کی ادامه پیدا میکنه؟

ممنون
محمد جان
من هم دو هفته ای میشه که عمل کردم. من واریکوسل گرید سه داشتم و رگهای زیادی در سمت چپ وجود داشت. بعد از عمل این رگها تا حد زیادی کم شد ولی کاملا از بین نرفت که عین طرف راست بشه. الان در سمت چپ هنوز چندتا رگ هست. یک جایی توی اینترنت خوندم که بعد از عمل 40 درصد رگها از بین میره، 40 درصد کوچک میشه و 20 درصد باقی میمونه. منم مثل مارگزیده ها تا یک رگ تو کیسه بیضه می بینم می گم نکنه واریکوسل عود کرده!!
من قبل از عمل هم درد بیضه نداشتم. بعد از عمل هم تا حالا که دردی نداشتم. اما فکر می کنم بعد از یک مدت کوتاهی دردت از بین بره.
سامان هم که تازه عمل کرده می گفت رگهای متورم تا دو سه روز بعد کوچک میشن اما محو نمیشن.
2706