موضوع: علائم بارداري در روزهاي اول + اظهار نظر

صفحه 1 از 2861  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  بعدی آخر صفحه
کاربران حاضر: 0 کاربر و 4 مهمان
*مونا* پست ها : 254عضویت:1387/6/31
1387/7/20 - 9:47 صبح
سلام من الان روز26پري هستم دو سه روزه سينه هام به شدت درد مي كنه يه درد مبهمي هم زير دلم دارم احساس حالت تهوع دارم اما حالم به هم نمي خوره توي اين چند روز تقريبا 2كيلو چاق شدم و سينه هام بزرگ شده خيلي استرس دارم يعني حامله هستم اگه كسيمي تونه كمكم كنه لطفا
مامان سميرا پست ها : 2002عضویت:1388/2/15
1388/4/10 - 3:31 عصر
دوستان خوبم
من ني ني ندارم ولي چون مي خوام بچه دار بشوم خيلي تحقيق كردم.
علائم بارداري در روزهاي اول ممكنه در همه نباشه ولي بعضي هاش يا همش در بعضي باشد.
بزرگ شدن و دردناك شدن سينه ها
تير كشيدن دل، دل درد مانند درد زمان پريود
بي حالي، خستگي، سستي و خواب آلودگي
حالت تهوع
گاهي اسهال
احساس ادرار به صورت تند تند
گاهي يبوست
و ...
نسيما پست ها : 1919عضویت:1388/4/9
1388/4/12 - 5:19 عصر
سلام و ممكنه به من كمك كنيد؟ منم اين حالتها رو دارم ولي هنوز 6 روز به پريودم مونده ... خيلي اشتياق دارم الكي
....... نمي دونم بايد چكار كنم ؟ بي بي چك الان جواب ميده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا بهم بگين ممنونم>
1388/4/12 - 5:20 عصر
سلام و ممكنه به من كمك كنيد؟ منم اين حالتها رو دارم ولي هنوز 6 روز به پريودم مونده ... خيلي اشتياق دارم الكي
....... نمي دونم بايد چكار كنم ؟ بي بي چك الان جواب ميده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا بهم بگين ممنونم>
1388/4/12 - 5:21 عصر
Mymilani پست ها : 8810عضویت:1387/12/2
1388/4/13 - 1:48 صبح
نسيم جون گاهي اوقات حالت ها در اثر تلقين خود آدم و اشتياقه و گاهي نه واقعيه.
راستش معمولاً بي بي چك ها يك روز بعد از تعويق پريود نشون مي دن اما ضرر نداره مي توني استفاده كني شايد نشون داد....البته من يه دوستي داشتم 2.5 ماهش بود ولي بازم دو تا بي بي چك نشون نداد.
نگران نباش و بي خيالش شو. هر چي خيرته انشالله.
yashita پست ها : 889عضویت:1388/1/17
1388/4/13 - 1:13 عصر
نسيم جان اگه 3 روز عقب انداختي برو يه بيبي چك امتحان كن البته ماركش خيلي مهمه.
من 6 خرداد پريود شدم منطقا 4 -6 تير بايد ميشدم كه نشدم روز 7 تير بيبي چك دادم خط دوم صورتي كمرنگ بود روز بعدش ازمايش دادم بتا 800 بود.
حالتهام هم دقيقا مثل پريود بود با چند تفاوت:
1) نوع درد سينه ام تفاوت داشت يكدفعه تير ميكشيد در صورتيكه من هميشه نزديك پريودم سينه ام به مدت 1 هفته دردناك ميشد حتي لباسم آزارم ميداد اماايندفعه علاوه بر اون درد يكدفعه تير ميكشيد.

2) 3-4 روز مونده به پريودم تخمدانهام درد ميكرد و صدا ميكرد مثل خالي شدن حباب اما ايندفعه فقط زير دلم درد ميكرد نه تخمدانهام.

3) روي بيني ام و پيشونيم جوشهاي ريزي ريخته بود در صورتيكه من هيچ وقت جوش نميزدم اصلا صورت جوشي ندارم

اميدوارم هرچي صلاحه همون برات اتفاق بيافته
با صداي تو نمي ترسم از اين تاريکي من تو را مست و رها مي خواهم مثل يک تکه ي ابر، من تو را مي خواهم...
1388/4/13 - 3:01 عصر
سلام ... مريم و ياشيتاي عزيزم ممنمون از راهنماييهاتون ... منم منتظرم ببينم چي ميشه .... اگر خبري بود بهتون
خبر ميدم............. انسان به اميد زندست....
MOonLighT پست ها : 8207عضویت:1387/9/5
1388/4/13 - 4:37 عصر
علائم بارداري(زنان ايران)
شنبه 26 آبان 1386

افزايش حس خستگي و بروز درد معده از نشانه‌هاي بارداري زنان است. به گزارش سرويس بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران به نقل از بي.بي.سي، مهمترين نشانه حاملگي قطع عادت ماهانه است. اما تعدادي از زنان نشانه‌هاي ديگري نيز دارند كه قبل از عادت ماهانه بروز مي‌كند

افزايش حس خستگي و بروز درد معده از نشانه‌هاي بارداري زنان است.
به گزارش سرويس بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران به نقل از بي.بي.سي، مهمترين نشانه حاملگي قطع عادت ماهانه است. اما تعدادي از زنان نشانه‌هاي ديگري نيز دارند كه قبل از عادت ماهانه بروز مي‌كند

داشتن حالت تهوع، حس چشايي غريب كه اغلب زنان آنرا به صورت حس فلزي عجيب مطرح مي‌كنند، برجستگي‌هاي روي نوك پستان، دردهاي معده، افزايش خستگي و افزايش ترشحات واژن از آن جمله هستند.

پوست افراد باردار معمولا تيره‌تر مي‌شود به طوري كه توجه ديگران را جلب مي‌كند؛ همچنين هاله اطراف پستان گسترش مي‌يابد

اين گزارش مي‌افزايد: پوست افراد حامله خشك است كه حمام به رفع مشكل كمك مي‌كند
همچنين موهاي زنان باردار درخشان و ضخيم به نظر مي‌رسد كه اين نشانه به دليل آهسته شدن روند از دست دادن روزانه موهاست
علائم فرضي حاملگي

در بانوان با قاعدگيهاي منظم عدم قاعدگي يك نشانه قابل اعتماد است / تهوع و استفراغ/ دردناك شدن پستانها / محتقن شدن پستانها/ ترشح از نوك پستانها/ افزايش دماي بدن و ثابت ماندن ان به مدت ? هفته/

علائم احتمالي حاملگي

علائم لگني همان ارغواني شدن دهانه رحم/ نرم شدن دهانه رحم/ ترشحات واژينال/انقباضات رحمي كه با راه رفتن برطرف ميشود/

علائم قطعي:

تستHCG از روز ? بعد از لقاح و ?? ساعت بعد از تاخير پرود قابل اندازه گيري است و ?? روز بعد از حاملگي به حداكثر ميرسد/ سونوگرافي كه از هفته ? قادر به تشخيص است

بررسي علايم و نشانه‌هاي بارداري همراه با توصيه‌هاي لازم

مادر شدن، يكي از مهم‌ترين و شيرين‌ترين دوره‌هاي زندگي هر خانمي محسوب مي‌شود. اما براي شيرين‌تر شدن اين دوره زندگي، خانم‌ها بايد قبل از هر چيز از باردار بودن خود مطلع شوند تا با رعايت بهداشت و مراقبت‌هاي اوليه، دوران بارداري سالمي را تجربه كنند. اما اين نشانه‌ها چه هستند و به زبان ساده‌تر، گذشته از آزمايش بارداري، آيا راه‌هاي ديگري هم براي اينكه يك زن بفهمد باردار شده يا نه وجود دارد؟

اولين نشانه
براي بسياري از خانم‌ها، به تاخير افتادن قاعدگي، بهترين و اولين دليل بر بارداري آنهاست. اما از قديم گفته‌اند هر گردي گردو نيست و به تعويق افتادن دوره‌هاي ماهانه، حتي تا يك‌ماه و بيشتر از آن، دلا‌يل متعددي ممكن است داشته باشد.تغييرات رژيم غذايي، ورزش شديد، مسافرت و اضطراب هر كدام مي‌تواند باعث تاخير دوره‌هاي ماهيانه شود.

بسياري از خانم‌ها نيز اصلا دوره‌هاي منظمي ندارند و به همين علت نمي‌توانند دوره بعدي را پيش‌بيني

كنند تا در صورت تاخير، به بارداري مشكوك شوند.

اشتباه نكنيد!
همان‌طور كه عقب‌افتادن دوره‌هاي قاعدگي نمي‌تواند دليلي قطعي بر قاعدگي باشد، هر خونريزي هم قاعدگي به حساب نمي‌آيد. ممكن است شما باردار باشيد، اما فكر كنيد كه دوره پريود خود را داشته‌ايد، در صورتي كه اين طور نباشد. زماني‌‌كه يك تخمك تازه بارور شده به ديواره رحم مي‌‌رسد، ممكن است باعث خونريزي كمي شود. معمولا اين حالت چند روز قبل از زماني اتفاق مي‌افتد كه اگر باردار نبوديد و در آن زمان بايد پريود مي‌شديد. در صورتي‌كه شما در دوره‌هاي معمولي خود خونريزي شديدي نداشته باشيد، احتمالا اين خونريزي را با دوره‌هاي خود اشتباه مي‌گيريد.

بدن در شرايط ديگري هم چنين واكنشي از خود نشان مي‌دهد و آن‌هم در هفته‌هاي اول بارداري است. در دو هفته اول بارداري، به دليل نوسانات شديد سطح هورمون در بدن، رحم دچار خونريزي كمي‌، شبيه پريود، مي‌شود. همچنين عفونت و يا پوليپ‌هاي رحمي با رشد غيرعادي مي‌تواند باعث خونريزي‌هاي اين چنيني شود. اما علامت‌هاي ديگري هم وجود دارد كه در كنار مي‌تواند دليل خوبي براي تشخيص زود هنگام حاملگي باشد.
نشانه‌هاي بعدي
خستگي شديد در هفته‌هاي اول تا ششم مي‌تواند دليل بارداري باشد. همين‌طور حساس شدن سينه‌ها، حالت تهوع با استفراغ يا بدون آن به خصوص صبح‌ها، كه در 10 تا 20 درصد بارداري‌ها وجود دارد، از ديگر نشانه‌هاي حاملگي است. همچنين بسياري از خانم‌ها در ابتداي بارداري دچار يبوست، گاز معده و يا نفخ مي‌شوند و احساس درد و گرفتگي در ناحيه شكم دارند. در كل، ممكن است كه يك خانم باردار تمام اين حالات را تجربه كند يا حتي هيچ‌كدام اين مشكلات را نداشته باشد

اما عده‌اي، عوارض ديگري مثل تكرر ادرار (هفته 6 تا 8 بارداري)، نوسانات رفتاري و افزايش‌ ترشحات واژن را هم پشت‌سر مي‌گذارند. حتي ممكن است خانمي در ماه‌هاي اوليه بارداري ميل زيادي به خوردن غذا داشته باشد و يا برعكس، از غذا متنفر شود! تمام اين حالات در افراد مختلف متفاوت است و چه بسا، يك خانم طي دو بارداري حالات متفاوتي را تجربه كند.
باز هم اشتباه!
حالاتي مثل حالت تهوع و سرگيجه، هم مي‌تواند به خاطر حاملگي ايجاد شود و هم از عوارض مسموميت غذايي يا يك عفونت روده‌اي باشد و همين‌طور احساس خستگي و كوفتگي در بدن، ممكن است از افسردگي، سرماخوردگي يا آنفلوآنزا ناشي شود
سريع‌تر و دقيق‌تر
براي اينكه شما بتوانيد واقعا از بارداري مطمئن شويد راه ديگري هم وجود دارد: آزمايش خون و ادرار. اگر شما احتمال مي‌دهيد ميزبان يك مهمان كوچولو هستيد، بهتر است هر چه سريع‌تر به پزشك مراجعه كنيد.

آزمايش خون مي‌تواند حاملگي را حتي در 6 يا 7 روز اول آن، مشخص كند و 10 روز بعد از بارداري، بررسي احتمال حاملگي از طريق آزمايش ادرار نيز امكان‌پذير است. آزمايش خون و ادرار، هر دو، با اندازه‌گيري هورمون HCG كه فقط در بدن زنان باردار ترشح مي‌شود، امكان تشخيص بارداري را بسيار راحت‌تر مي‌كند.

هرچه سريع‌تر، بهتر!
آگاهي سريع‌تر از وجود جنين در رحم اين مزيت را دارد كه مادر مي‌تواند هر چه سريع‌تر، شرايط مناسب
براي گذراندن دوران بارداري سالم را به وجود آورد. اين شرايط مراجعه منظم به پزشك در تمام طول بارداري و آزمايش براي اطمينان از رشد مناسب جنين را شامل مي‌شود. در صورتي‌كه مادر احساس كند تحركات فرزندش كم و يا متوقف شده، مراجعه سريع به پزشك از خطرات بعدي جلوگيري مي‌كند. آزمايش‌هاي پزشك هم مي‌تواند با مشاهده تغييرات فشارخون و ميزان مواد شيميايي خون و ادرار مادر و تغييرات وزن وي، وضعيت جنين را كنترل كند.
بايدها و نبايدها
يك خانم باردار بايد نسبت به واكنش‌هاي بدن خود، عكس‌العمل‌هاي مناسبي نشان دهد. و هر نوع درد و خونريزي را عادي تصور نكند. درد شديد در ناحيه شكم و ورم دست و پاها، همين‌طور درد مداوم سر مي‌تواند زنگ خطري براي مادر باشد. در صورت مشاهده ترشحات بيش از حد واژن و پيشرفت درد شكم نيز بهتر است هر چه سريع‌تر به پزشك مراجعه شود. رعايت اين نكات مي‌تواند سلامت مادر و فرزندش را تضمين كند.
تغذيه در دوران بارداري نقش مهمي را ايفا مي‌كند. چرا كه جنين از طريق جفت تغذيه مي‌شود و دقيقا مواد غذايي مصرفي مادر را براي رشد استفاده مي‌كند. پس بايد از خوردن و مصرف موادي مثل الكل، سيگار، كافئين زياد و ديگر مخدرها پرهيز كرد.
چرا كه الكل، به تنهايي مي‌تواند صدماتي مادام‌العمر روي جنين بگذارد و باعث سخت‌شدن زايمان و ديگر مشكلات شود. مصرف سيگار نيز اثراتي مثل كاهش وزن نوزاد هنگام تولد، زايمان زودرس، سقط و ... دارد.
و نيكوتين موجود در سيگار باعث تنگ شدن رگ‌هاي خوني و در نتيجه كاهش اكسيژن و غذاي دريافتي جنين مي‌شود. مواد مخدر كه در حالت عادي نيز براي سلامتي مضرند در دوران بارداري مي‌توانند اثراتي مثل، اعتياد در نوزاد را بر جاي بگذارند. مصرف دارو نيز مي‌تواند در دوران بارداري خطرات زيادي به همراه داشته باشد. بنابراين بهتر است براي استفاده از ساده‌ترين داروها نيز از پزشك خود مشورت بخواهيد. تا دوران بارداري را به سلامت بگذرانيد. حتي بهتر است در مورد مصرف قهوه و چاي وديگر نوشيدني‌هايي كه كافئين دارند، با پزشك مشورت كنيد.
در اين دوران، از تماس با حيوانات به خصوص گربه، پرهيز كنيد. چون گربه‌ها داراي نوعي انگل هستند كه باعث عفونت غدد لنفاوي و دستگاه عصبي انسان مي‌شود و اين عفونت در دوران بارداري حتي مي‌تواند باعث سقط جنين و يا مرده‌زايي شود. در صورتي‌كه با رعايت نكات بهداشتي و به لطف پيشرفت علم، امروزه احتمال سقط جنين فقط در 15 تا 30 درصد حاملگي‌ها وجود دارد كه در صورت رشد مناسب جنين اين احتمال به 3 درصد كاهش پيدا مي‌كند. درنهايت اينكه، ريسك مرگ جنين در مراحل پاياني بارداري و يا مرگ نوزاد در ساعات اوليه تولد كمتر از يك درصد است.
يك فرمول ساده
و اما نكته آخر براي تمام مادراني كه در انتظار شنيدن اولين گريه نوزادشان لحظه شماري مي‌كنند: براي محاسبه زمان زايمان مي‌توان 3 ماه از آخرين روز آخرين پريود، كم و 7 روز به آن اضافه كنيد. روز تخميني به دنيا آمدن فرزندتان به دست مي‌آيد. قدم نورسيده مبارك

زنان ايران به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست

کاش می شد زندگی را هم عوض کرد٬ مثل «چایی» وقتی که سرد می شود…
سحر ( مامان كيانا ) پست ها : 776عضویت:1387/8/14
1388/4/13 - 4:44 عصر
ياشيتا جان سلام
فكر كنم عزيزم ني ني من و شما همسن باشن عزيزمممم
سحر ( مامان كيانا ) پست ها : 776عضویت:1387/8/14
1388/4/13 - 4:46 عصر
منم 8 خرداد پريود شدم و دقيقا چند روز بعدش تخمك گذاريمو فهميدم و خلاصه بايد نهم تير پري مي شدم كه نشدم و يازدهم بي بي چك گذاشتم ديدم مثبت شد ، دوبارهم گذاشتم خانومي..
علايم من :
روي سينه هام رگهاي آبي زيادي مي ديدم كه قبلا نمي ديدم ... به صورت برجسته و قابل توجه
ترشحاتم كمي زياد شده بود در صورتيكه قبلا ، قبل از پريود ترشح نداشتم
دل درد هم داشتم ...
عضلات شكم هم مي گرفت ،
اميدوارم مامان شده باشي عزيزم ، ني ني هاي ما اسفند ماه به دنيا ميان ..
البا پست ها : 2114عضویت:1387/12/23
1388/4/14 - 12:45 صبح
وااااااااااااااااااااااااااي سحر جون مباركههههههههههههههههههههه
جييييييييييييييييييييييغ
هورااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
خدايا چنان كن كه روزهاي عمرم در انجام كاري سپري شود كه مرا براي آن آفريدي.
1388/4/14 - 1:09 صبح
آخي سحر جان مبارك باشه گلم ..................................
1388/4/14 - 1:10 صبح
خانومي مشكلت حل شد و باردار شدي يا وجود مشكل باردار شدي يادته كه؟
1388/4/14 - 1:15 صبح
منو كه يادته خانومي ، دوستاي قديمي بوديم تو سوال و جواب براي بارداري؟ پس اون كيست هات هم الكي بوده خانومي ، دارويي كمكي هم دكتر جديدت بهت داد كه مامان شدي؟ اسم دكترت چي بود/
1388/4/14 - 3:17 عصر
سلام سحر جان
واي چقدر جالب به من بگو كه آيا تو هم اولين فرزندت هست؟ دكتر به من گفته زايمان طبيعي 13 اسفند و سزارين 7 اسفند مال تو كي هست؟
من ديروز سونو گرافي دادم يه كيست 5 سانتي متري در تخمدان راستم دارم كه خيلي منو نگران كرده دكتر به من گفت تا دو هفته نزديكي نكنم و نرم سر كار. نميدونم به حرفش اطمينان كنم يا برم يه دكتر ديگه. خيلي نگرانم برام دعا كنيد
با صداي تو نمي ترسم از اين تاريکي من تو را مست و رها مي خواهم مثل يک تکه ي ابر، من تو را مي خواهم...
1388/4/14 - 3:52 عصر
بچه ها اگه ميشه به اين تاپيك سر بزنيد اگه چيزي ميدونيد يا تجربه اي مثل من داشتيد راهنماييم كنيد

http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=13849
پونه پست ها : 347عضویت:1388/3/30
1388/4/16 - 1:29 عصر
سلام من الان روز 27 پري هستم.5روزه كه خيلي كمر درد و زير دل درد دارم.هر لحظه فكر ميكنم الان پري ميشم اين ماه كلوميفن استفاده كردم.دكترم اميدوار بود.خيلي هم بي حالم.به نظرتون حامله هستم؟الان بي بي چك ميتونه نشون بده؟
پونه پست ها : 347عضویت:1388/3/30
1388/4/16 - 1:33 عصر
كسي نيست جواب بده؟
صفحه 1 از 2861  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  بعدی آخر صفحه
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: