2733
2734
عنوان

پاسخ به سئوالات شما در مورد آزمایشهای دابل مارکر و تریپل و کواد مارکر

| مشاهده متن کامل بحث + 166664 بازدید | 388 پست
سلام
آزمایشگاه پزشکی پارسه عزیز

من در هفته 16 سونو دادم
BPD : 34
HC : 128
FL : 20
AC : 103
HUM : 20
Fetak weight : 149 gr

سفالیک
Pancenta : Grade 1
Cervix :28 mm

اینا یعنی چی ؟؟
وضعیته جنینم نسبت به 16 هفته بودنش چطوره ؟؟ آیا نتایج لب مرزه ؟ یا بهتره ؟

خیلی خیلی ممنون میشم برام توضیح بدید اینارو

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سرکار خانم مهربان
با سلام
اگر عنوان این تاپیک را دقت کرده باشید نوشته ایم پاسخ به سئوالات آزمایشگاهی
نکاتی که شما مطرح کردید به سونوگرافیست و رادیولوژیست مربوط میشه
ولی به هر حال این ارقام ابعاد جنین هستند مثل اندازه دور سر و از سر تا انتهای استخوان دنبالچه و طول استخوان فمور و در نهایت وزن جنین و طول رحم در مورد اینکه خوب هستند یا نه با سونوگرافیست مشورت کنین
2731
من آزمایش تریپل دادم که سندرم دان 1 به 183 شد دقیقا روی خط قرمزه توی نمودار و با دوتا سونوگرافی خوب که رفتم سونوهام خیلی خوب بودن و گفتند هیچ مشکلی نداره با تحقیقی هم که درمورد آزمایش آمینو سنتز کردم متوجه شدم که به آزمایش اعتباری نیست از خیلی ها بچه سالم درمیاد
2738
با سلام من 32 سالمه بچه دوممو حامله هستم 15 هفته 5 روز بودم رفتم آزمایش دادم تروزومی 21 ریسکشو زده 1 به 330 و جلوش زده مثبت و نمودار هم در محدوده قرمزه در هفته 12 سونو nt دادم تیغه بینی تشکیل شده بود همه چی خوب بود یعنی چیکار باید بکنم خواهش میکنم زودتر جوابمو بدین منتظرم.
با سلام
من سرچ کردم و متوجه شدم ظاهرا آزمایشی آمده که از خون مادر نمونه میگیرن و با دقتی بیشتر از آمنیو سنتز نتیجه سندورم داون را میدهند. آیا آزمایشگاه شما این آزمایش رو داره؟ اصلا این آزمایش تجاری شده؟ تا چه زمانی میتوان این آزمایش رو داد و هزینه اش چقدره؟ زمان لازم برای گزفتن جواب چقدر هست؟
سلام
خانم مریم
نمیدونم منظورتون از این آزمایشی که میگید چیه. اگه منظور تستهای غربالگری دوران بارداریه یعنی دابل و تریپل و کواد مارکره که باید بگم بله ما انجام می دیم ولی اساسا این تستها دقتش بیشتر از آمنیوسنتز نیست ولی اینکه چرا از اول آمنیوسنتز رو انجام نمیدن به خاطر اینه که هم گرونتره هم یک کار تهاجمیه که 0.5 تا 1% احتمال سقط داره و هم اینکه هر جایی امکان انجامش نیست و باید حتما خود بیمار مراجعه کنه ولی در مورد آزمایش خون میشه خون رو گرفت و مثلا از شهرستان به تهران فرستاد
حالا این آزمایشی که میگید رو برای لینک اطلاعاتشو بزارید منم بخونم
مرسی
با سپاس از جوابتون
نه منظور من multiplexed massively parallel dna sequencing بوده است و لینکش هم
http://www.2n2u.com/2011/01/non-invasive-prenatal-assessment-of-trisomy-21-by-multiplexed-maternal-plasma-dna-sequencing-large-scale-validity-study/ است من خودم آمنیو سنتز را انجام دادم ولی چون دقت آمنیو 99.4 % است هنوز یا وجود اینکه جواب منفی بوده نگران هستم و به دنبال روشی هستم که دقت 100% داشته باشد
2706