2410
2553
عنوان

پاسخ به سئوالات شما در مورد آزمایشهای دابل مارکر و تریپل و کواد مارکر

| مشاهده متن کامل بحث + 166340 بازدید | 388 پست
در مورد خوب یا بد بودن آزمایشگاهی که گفتین من اطلاعی ندارم فقط همینو بگم که این آزمایشگاه داره تست تریپل براتون انجام میده یعنی Inhibin که چهارمین تست برای انجام کواد مارکره رو انجام نمیده به هر حال چه تریپل و چه کواد و چه دابل مارکر سونو رو لازم دارند و اصلا هم نیازی به فشار خون نیست وزن و تاریخ آخرین پریودی لازمه البته سئوالات متعدد دیگری هم هست که باید بهش در موقع پذیرش پاسخ بدین که معمولا اکثر آزمایشگاههای که این تستها رو انجام میدن براش یه فرم پرسشنامه درست میکنن که بیمار موقع پذیرش باید جواب بده
در مورد توضیه برای این آزمایشها می تونین صفحات قبل همین کلوپ رو ببینین و یا یه سر به وب سایت ما بزنین
بهتره با دکتر این آزمایشگاه صحبت کنین که چرا ازتون سونو نخواستند؟

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام اقای دکتر. لطفا بفرمایید درصد موارد منفی و مثبت این تست تعیین جنسیت چقدر است؟ و اینکه اگر خانمی بارداری اولش نباشه و قبلا یک یا چند پسر بدنیا اورده باشه ویا سقط کرده باشه و الان دختر باردار باشه ،.امکان داره که کروموزوم y از قبل تو خونش مونده باشه و جواب این تستش بطور کاذب مثبت بشه؟ خواهش می کنم جواب بدید. ممنون.
2720
سرکار خانم نرگس
ازتون خواهش می کنم صفحات قبلی ( صفحه 4 ) این تاپیک رو مطالعه بفرمایید چون پاسخ خیلی از سئوالاتتون رو اونجا پیدا می کنین
در مورد بارداری قبلی باید بعرض برسونم ما سه خانم را که زایمان پسر داشتند و و سه ماه قبل زاسمان کرده بودند مورد آزمایش قرار دادیم نتیجه تست منفی بود لذا قاعدتا موردی رو که شما مطرح کردین نمیتونه باعث مثبت کاذب بشه
موفق باشین

سلام خدمت شما سفید پوش گمنام
چند سوال دارم. ممنون میشم جواب بدید.
1- ادرس ازمایشگاهتون؟
2- اگر برای تست های کواد مارکر اواخر هفته 15 خدمت برسیم حتما باید قبلش سونوگرافی هم بشیم یا میشه اخرین سونو که در مورد من nt بود را بیارم؟ چون شنیدم سونو زیاد خوب نیست و من به خاطر لکه بینی طی این سه ماه چندین بار سونو شدم و دیگه نمیخوام الان که خدا را شکر مشکلی ندارم سونو اضافی بشم.
3- هزینش با بیمه خدمات درمانی چقدر میشه؟ بیمه تکمیلی تقبل میکنه؟
4- من تستهای دبل مارکر را توی یک ازمایشگاه دیگه دادم و آیا اشکالی نداره این دفعه بیام پیش شما؟ چون طبق گفته ازمایشگاه قبلی یک نتیجه نهایی از تست دبل مارکر و کواد مارکر را هم میدن. اینجوری اگه جواب دبل مارکر را بیارم شما نتیجه نهایی هر دو را میگید؟ البته خدا را شکر در مورد دبل مارکر تریزومی 18 و 21 منفی بود و ریسک ابتلا پایین. در مورد تریزومی 13 چیزی نگفته بودن!!!!!
سلام خانم شیما
1 - پایین تر از فلکه دوم صادقیه ابتدای خیابان جناح - نبش کوچه عابدزاده - ساختمان پزشکان پارسه 4-44287563
2 - ما معوملا آخرین سونو رو می خواهیم ولو اینکه قدیمی باشه اما گاهی پیش میاد که موقع آنالیز نتایج به این نتیجه می رسیم که بهتره یه سونوی جدید از فرد داشته باشیم اما این موارد کم پیش میاد لذا فعلا همون سونو رو ارائه کنین
3 - هزینه اش با خدمات درمانی 82750 تومان و در مورد بیمه تکمیلی باید از بیمتون بپرسین که چقدرشو میدن
4 - جواب دایل مارکرتونو بیارین تا وقتی تست کوادتون حاضر شد ما بتونیم جواب سکوئنشیال رو تقدیم کنیم فقط موقع پذیرش بفرمایید که قبلا هماهنگی شده تا بچه ها یادشون باشه بجای کواد جواب سکوئنشیال بهتون بدن
شاد و موفق باشین
سلام خانومی لطف می کنید به سوال من هم جواب بدید
شوهرم ازمایش اسپرم داد با این وضعیت تحرکسریع 10درصد واهسته30درصد وتعداد25میلیونونرمال10درصد والان دارو می خوره ایا برطرف می شه؟ وبرای تحرک ایا فقط سریع هارو در نظر می گیرن؟؟؟؟؟؟
2714
سلام
این که برطرف میشه رو باید صبر کرد و دید چون به خیلی عوامل بستگی داره و بیشتر مواقع تا حدود زیادی موثره
در مورد درجه بندی تحرک باید بگم فقط اسپرمهای سریع هستند که باعث باروری میشند ولی اینکه حرکت آهسته باشه بهتر از اینه که اصلا حرکت نداشته باشند چون موقع درمان اول حرکت آهسته ها تبدیل به سریع می شند بعد غیرمتحرکها حرکت دار میشند
سلام
آزمایشهای غربالگری فقط سندروم داون، تریزومی 18و تریزومی 13 و نقص لوله عصبی OSB و SLOS را مشخص میکنه
وگرنه انواع بیماریهای ژنتیکی و سندرومهای مختلف که خیلی زیاد هستند ولی بدلیل شیوع بسیار کمشان ارزش طراحی تست غربالگری را ندارند
د
What is Dandy-Walker Syndrome

سندرم دندی واکر

تعریف
سندرم دندی واکر ناهنجاری مادرزادی مغز می باشد که مخچه و مایع احاطه کننده اطراف آن را درگیر می کند. وجه مشخصه این سندرم بزرگ شدن بطن چهارم، فقدان جزئی یا کل قسمتی از مغز در بین دو نیممکره مخچه و ایجاد حالت کیست مانند در قسمت داخلی قاعده جمجمه می باشد. همچنین ممکن است افزایش فضای مایع احاطه کننده مغز و افزایش فشار داخل مغزی ظاهر شود. این سندرم می تواند به صورت شدید یا نقص در تکامل ظاهر شود.

علائم
معمولا در دوران شیر خوارگی (نوزادی)، کاهش تکامل مغزی و بزرگ شدن تصاعدی جمجمه می باشد. در شیر خواران بزرگ تر، علائم افزایش فشار داخل مغزی از جمله: بی قراری، تهوع، تشنج و علائم عدم عملکرد مغزی از جمله ناپایداری، ناهماهنگی عضلانی و حرکت نیستاگموس چشم ممکن است رخ دهد.

علائم دیگر شامل
افزایش اندازه دور سر، فتق (برآمدگی) پس سری، مشکلات اعصاب کنترل کننده چشمی، صورتی و گردنی و الگوی تنفسی غیر عادی می باشد. سندرم دندی واکر معمولا با سایر ناهنجاری های سیستم عصبی مرکزی همراه می باشد که از وجود نداشتن ناحیه ی فیبر های عصبی متصل کننده دو نیمکره و ناهنجاری های قلبی، صورتی، لب ها، انگشتان دست و پا می باشد.

منبع

en.wikipedia.org/wiki/Dandy-Walker
الی خانم سلام. ایا جواب سوالتون رو گرفتید؟ در ضمن ٩٠ درصد این بچه ها هیدروسفالی دارند که با سونوگرافی یا سی تی اسکن مشخص میشه. راستی در تست غربالگری که دادید هیچکدام از mom ها زیر نیم یا بالای دو و نیم نبود؟
سلام من در هفته 16 ازمایش سلامت جنین دادم همه چی خوب بود فقط دکتر گفت یه مشکلی هست برام سونو سه بعدی نوشت که دادم .الان هفته 18 هستم سونو سه بعدی دادم گفت همه چی نرماله فقط ضخامت چین گردن نسبتا بالا بود 5 mm بود دکترم گفت مشکلی نیست احتیاج به امینوسنتز هم نیست میخواستم بدونم واقعا مشکلی نیست اندازه طبیعیش چقدر باید باشه؟
سلام
راستش رو بخواهید اندازه گیری چین پشت گردن جنین خیلی وابسته به اینه که دستگاه سونوگرفیست مربوطه چقدر حساس باشه توصیه می کنم جواب سونوتونو به یه رادیولوژیست دیگه نشون بدین و با او مشورت کنین
2706