عنوان

پاسخ به سئوالات شما در مورد آزمایشهای دابل مارکر و تریپل و کواد مارکر

| مشاهده متن کامل بحث + 166584 بازدید | 388 پست
سرکار خانم آذین و سرکار خانم رها پاسخهای شما با توجه به اینکه به من ای میل هم زده بودین به ای میلتون ارسال شد سرکار خانم فاطمه ما خانمی داشتیم که در هفته 21 مراجعه کرد و هنوز سونو نتونسته بود جنسیت رو دقیق بگه و اختلاف نظر وجود داشت بله حدث شما درسته اساسا این تست دقیق تره چون بصورت مولکولی وجود یا عدم وجود کرموزوم Y را بررسی می کنه ولی سونوگرافی سایه آلت تناسلی جنین رو بررسی می کنه که اگر پوزیشن جنین خوب باشه و بند ناف هم در موقعیتی نباشه که لای پای جنین رو پوشانده باشه اونوقت شاید بتونه جنسیت رو بگه ولی همونطور که قبلا هم گفتم این تست هم چیزی را گارانتی نمی کند و هر چه خدا بخواهد آن شود

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام.من آزمایش triple test را انجام دادم در قسمت تریزومی21 برام نوشته که سایر اقدامان تشخیصی مثل کواد مارکر توصیه میشود.به دکتر که نشون دادم گفت باید برم آمنیوسنتز.میخوایتم ببینم آیا برای این مقادیر AFP_HCGوuE3رنجی مجود داره؟چون برا من فقط valu نوشته و یه عدد دیگه که رنج نیست فقط یه عدد اعشاریه.
توروخدا کمکم کنید من خیلی میترسم
سرکار خانم الیزا با سلام با این اطلاعات ناقص نمی توانم خیلی کمک کنم اگر مایل هستید جوابتان را با اسکن برایم ای میل کنید یا به تلفن آزمایشگاه فاکس کنید 44287563 44287564 با تشکر
2731
سلام بهترین ازمایشگاه باری انجام تست کجاست نیلو یا پارس چون این دو به من نزدیک هستند میخواستم بدونم شما کدو را توصیه میکنین یا ازماشگاه در منطقه 6 که کارش خوب باشه
 👈 من مادر یک کودک اتیسم هستم توجه کنید از این بعد در تاپیک های متفرقه ام به سوالات در مورد اختلال اتیسم هست پاسخ نمیدهم لطفا در تاپیک هایی که موضوع شون و عنوان شون اتیسم هست سوال خودتان بپرسید ممنونم که رعایت میکنید منم یک انسانم گاهی دوست دارم از دنیای اتیسم دور باشم و تاپیک های غیر اتیسم بزنم 😊
ببخشید میشه زودتر جواب منو بدین میدونین که این ازمایشو فقط تو محدوده زمانی خاصی میشه انجام داد نیلو یا پارس؟؟؟
 👈 من مادر یک کودک اتیسم هستم توجه کنید از این بعد در تاپیک های متفرقه ام به سوالات در مورد اختلال اتیسم هست پاسخ نمیدهم لطفا در تاپیک هایی که موضوع شون و عنوان شون اتیسم هست سوال خودتان بپرسید ممنونم که رعایت میکنید منم یک انسانم گاهی دوست دارم از دنیای اتیسم دور باشم و تاپیک های غیر اتیسم بزنم 😊
با سلام و خسته نباشید
در مورد همون تست تعیین جنسیت جنینPGTMB باز هم از خدمتتون سئوالی داشتم..
سرچهای زیادی در این مورد داشتم که صحت گفتار شما رو تایید میکرد و اینکه این تست کاملا دقیق هست و توی امریکا حتی کیتهاش هم امده و درصد زیادی از بیولوژیستهای مولکولی اونو قبول دارن
اما توی ایران متاسفانه هنوز جا نیافتاده و چون میتونه جایگزین سونوگرافی بشه و کم کم جای اونو بگیره یه جورایی توسط سونولوژیستها رد میشه!!
اما با یکی از بستگان که دقیقا رشته بیوتکنولوژی در دانشگاه ام ای تی بوستون در حال تحصیل کردن هستن تبادل نظر داشتم ایشون هم تایید و تاکید میکردن این تست رو اما نکته ای که اشاره شده اینکه پرایمرهایی که شما تهیه میکنید دقیقه و اینکه عدم دقت پرایمرهای موجود در این آزمایش ممکنه جواب آزمایش رو به خطا نشون بده!
از اینکه لطف میکنید پاسخگویی کامل و جامع میکنید ممنون
این نکته رو هم خدمتتون عرض کنم که (البته جسارت نباشه و منظورم شما و یا ازمایشگاه شما نیست )

کیتها و یا تستهایی که توی ایران انجام میشه (مثل ال اچ و یا تستهای قند و ....) و بعضا برخی از آزمایشگاهها و یا حتی سونوهایی که برای تشخیص حتی برخی بیماریها و یا کیست و .... چون خطا زیاد نشون داده و نسبتا آمار اشتباهاتشون بالا بوده این همه آدم رو به وسواس میاندازه

دقیقا چندین مورد در مورد آزمایشگاهها و یا حتی تستها و کیتها رو خودم به عینه دیدم و تجربش رو دارم.

به همین دلیل شما حق رو به ماهایی که بالاخره سطح دانشمون نسبت به شما که تخصص کاریتون توی این زمینه است رو بدید که دلنگرانی و یا وسواس داشته باشیم... با تشکر فراوان
سرکار خانم فاطمه
با سلام
احتراما ضمن تایید تمام فرمایشات شما عرض می کنم که ما پرایمرها مونو به یکی از معتبرترین شرکتهای خارجی اروپایی سفارش می دیم که تا به حال هم هیچگونه مشکلی از این بابت نداشته ایم و سایر مواد مصرفی رو هم باز از نوع اروپایی و امریکایی تهیه می کنیم نه چینی و روسی علاوه بر آن در سیتم انجام تست PGTMB ما دو کنترل داخلی گذاشته ایم یکی برای اطمینان از وجود و استخراج DNA دومی هم اینکه با هر سری کار ما یک نمونه پلاسمای مرد رو هم بعنوان کنترل مثبت می گذاریم که اگر جواب نده باید شک کرد و تا به حال هم هیچوقت نشده که نمونه مرد جواب نده پس از نظر کیفیت پرایمر و ماستر میکس و نیز برنامه زمانبندی در واکنش PCR هم مشکلی نداشتیم
همانطور که شما فرمودین سونوگرافیستها از تخته شدن بازار خودشون میترسن البته عده ای هم ناآگاه نسبت به این تست هستند ما هم مطمئن هستیم که طی یکی دو سال آینده این تست فراگیر میشه که در این صورت شاید بشه قیمتش رو هم کم کرد ولی در حال حاضر این تست اگر تکرار لازم نداشته باشه دست کم 60 تا 65 هزار تومن قیمت مواد مصرفیش هست و قطعا در سال آتی گرونتر هم میشه
در مورد تستهای سریع FSH و LH باید بگم اصلا قابل مقایسه با تستهای مولکولی نیست
به هر حال انشالله شما پسرتون بدنیا میاد و شیرینشو برامون میارین و کمی هم از مشتلقهای همسرتون رو هم برای همکاران ما اختصاص میدین
:)

2706