2726
عنوان

آیا کسی هست که دخترش به دبستان خرد بره؟

| مشاهده متن کامل بحث + 389741 بازدید | 1954 پست
مامان مهشید جون.........همونطور که آلیس جون گفت سیستم آموزشی مدارس خوب با زمان ما خیلی فرق کرده و طوری نیست که بچه ها زود دلزده و خسته بشن.......در ضمن چون دیگه سیستم نمره دادن نداریم رو بچه هیچ استرسی نیست از بابت امتحان وکارنامه.........
البته همونطور که در بالا اشاره کردم این سیستم جدید دست بعضی مدارس رو برای حقه بازی باز گذاشته پس مطمئن شو دخترت رو جایی ثبت نام میکنی که برای راضی نگه داشتن خانواده ها همش به بچه درجه ی عالی ندن.....

در ضمن ما که فقط نگران کنکور و رتبه ی دانشگاه بچه ها نیستیم برای من به شخصه این خیلی مهمه که سیستم اخلاقی و پرورشی مدرسه تا چه حد اصولی هست و بچه توی کلاس با چه بچه هایی داره زندگی میکنه(چون نصف بیشتر روزو بچه ها تو مدرسه با هم میگذرون)
اگر هم موافق فشار زیاد رو بچه نیستی.....حسابی تحقیق کن ویه دولتی خوب پیدا کن که واقعا شرف دارن به خیلی از این غیر انتفاعی ها........موفق باشی......
ای واژه خجسته آزادی ... آیا به عمر من تو تولد خواهی یافت ؟...آیا تو پا به پای فرزندانم رشد خواهی داشت ؟
نگار جون منم فکر میکنم آتیه سازان فقط خیلی تبلیغ میکنه.......من چند باری که زنگ زدم و با مسئولینش صحبت کردم با لحن خیلی بدی از مدارس معروف بد گویی کردن که برای من خیلی عجیب بود .......مسلما اگه کارشون خوب بود سعی نمیکردن با تخریب بقیه مدارس خودشونو بالا ببرن.......
ای واژه خجسته آزادی ... آیا به عمر من تو تولد خواهی یافت ؟...آیا تو پا به پای فرزندانم رشد خواهی داشت ؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

راستی بچه ها لطفا بهترین مدارس پسرانه ی تهران رو هم معرفی کنید.......البته پسرم الان 2 سال و نیمشه ولی میدونم اگه ازالان به فکرش نباشم بعدها باید چه دردسرهایی بکشم
ممنون میترا جون.بابت اطلاعاتی که در مورد آتیه سازان دادی.راستش من هم یه کمی به چیزهایی که از خودش تبلیغ میکرد شک داشتم.ولی الان دیگه رفت تو لیست سیاه.با این که هنوز پیش ثبت نام نکرده بودم.چون مسیرش برای ما یه مسیر پر ترافیک محسوب میشه.

میترا جون من از مدارس پسرونه اسم دبستان نیما یوشیج رو خیلی شنیدم .میگن از مدارس خوب پسرونه هست.یکی هم مدرسه ی سهراب سپهری هر دو شون تو شهرک غرب هستند.و مجتمع آموزشی دکتر حسابی.ولی منطقه ی دکتر حسابی رو نمیدونم.
همه می خواهند بشریت را عوض کنند؛ولی دریغا،هیچ کس در این اندیشه نیست که خود را عوض کند.
2728
مرسی آلیس جون..........البته من نام نیما یوشیج رو شنیده بودم ولی تو پسرانه ها اونی که خیلی معروفه مثل خرد فکر کنم "ادب"باشه البته یه سری مدارس خیلی معروف دیگه هم هستن که خیلی خیلی مذهبین که من اونا رو نمیپسندم.......غرب برام خیلی دوره......بازم ممنون از راهنماییت
من معمولا میام اینجا و سر میزنم هر سوالی داشتی یا کمکی خواستی در خدمتم........
مرسی میترا جون.خیلی دلگرم میشم وقتی که پستهای شما رو تو این تاپیک میبینم.واقعا ممنون میشم که منو تا آخر همراهی کنی.امیدوارم دختر و پسر گلتون همیشه موفق و پیروز باشند.

میترا جون.اگه دختر من از خرد یا مهدوی قبول بشه چون پیش دبستانی رو اونجا نگذرونده ممکنه بهش تو کلاس اول چند ماه اول فشار بیاد؟؟؟الان که دارم میبینم حروف فارسی رو خوب کار کردند.الان میتونه " تاب و کتاب و باران "و چند تا کلمه ی دیگه رو هم بنویسه.
از مجله ها و کتابها ی متفرقه میتونه حروفی رو که خونده تشخیص بده و دورشون خط بکشه.
از ریاضی هم که فقط شمردن و مفهموم نصف کردن و نکته ها رو خوب تشخیص میده.الان نمیدونم چطوری نکته های ریزی رو که تو پلی کپی بهشون دادن رو توضیح بدم.چون پلی کپی رو تحویل مدرسه داده.

انگلیسی رو که خیلی راضی هستم.تابستون که کلاس زبان میرفت با این که بیشتر بچه های کلاس از دخترم یکی دو سال بزرگتر بودند ولی معلمشون هلیا رو تاپ کلاس کرده بود.

با توجه به این چیزهایی که گفتم ممکنه بازم چون پیش دبستانی رو تو اون مدارس نگذرونده بهش اوایل کلاس اول فشار بیاد؟یا تو پیش دبستانی این مساله به اندازه ی کلاس اول مهم نیست؟
همه می خواهند بشریت را عوض کنند؛ولی دریغا،هیچ کس در این اندیشه نیست که خود را عوض کند.
آلیس عزیزم........ممنون ایشالا که دختر شما هم به بهترین درجات نائل بشه و همیشه موفق باشه.......

اینطور که از تو ضیحاتت متوجه شدم دخترگل شما اصلا عقب نیست و تمام مهارتهایی رو که بچه ها پیش دبستانی می آموزن به خوبی یاد گرفته پس اصلا نگران نباشید........

اینکه گفتید زبان هم کار میکنه وسطحش خوبه خیلی امتیاز بزرگیه چون بچه ها تو این مدارس زبان رو هم از پیش دبستانی بصورت جدی آموزش میبینن.......مطمئن باش هیچ فشاری بهش نمیاد و همسطح بقیه یا حتی بالاتره

مشکل از جایی شروع میشه که بچه کلاس اول رو جای دیگه و با روش نادرست آموزش دیده باشه مثل اونچیزی که ما برای دخترم تجربه کردیم.......خیلی کار درستی میکنی که داری بهترین مدارس رو برای دخترت انتخاب میکنی مطمئن باش بعدا متوجه فرق این جور مدارس با مدارس معمولی میشی.......

در ضمن مهدوی 2 جور آزمون داشت:یکی تست هوش و یکی آموخته های بچه تو مقطعی که گذرونده......بنظر من که اینا تست هوش براشون ملاک اصلیه......ایشالا که دختر گل شما قبول میشه

مرسی میترا جون.واقعا ممنونم که انقدر به من روحیه میدین.

من یک ساعت پیش پیش ثبت نام خرد رو انجام دادم.ولی خیلی استرس داشتم.چون یه مشکلی برام پیش اومد که همش فکر میکردم دیگه ظرفیت تکمیل شده.

من از فایر فاکس وارد شده بودم.صفحه ی اول و دوم ثبت نام خوب رفت جلو.ولی به صفحه ی سوم که رسید.دیگه وارم صفحه ی بعدی نتونستم بشم.
گفتم شاید سایت کند شده بازم.چند دقیقه ای صبر کردم.ولی فایده ای نداشت.

زنگ زدم به خرد و اونا گفتند که باید از internet explorer وارد میشدم.خلاصه دوباره وارد شدم و فرمها رو پر کردم.
در نهایت که کد رهگیری و رمز عبور رو داد به من یه نفس راحت کشیدم.ولی باورتون نمیشه که چه بغضی کرده بودم.

فکر میکردم ظرفیت پیش ثبت نام تکمیل شده دیگه.چون تا ساعت 10.30 درگیر اینترنت و تماس با مدرسه بودم.

به امید خدا برای مهدوی هم باید اول فروردین پیش ثبت نام کنم.چون اون روز فرم ثبت نام تو سایت قرار میگیره.دو تا مدرسه ی دیگه که سطحش به اندازه ی خرد و مهدوی نیست ولی مدارس خوبیه رو هم پیش ثبت نام کرده ام.تا در صورت عدم قبولی از این مدارس اونا رو هم از دست ندم.

برام دعا کنید که بتونم یه انتخاب خوب و درست با توجه به میزان توانایی د خترم داشته باشم.

بازم ازت ممنونم میترای عزیزم که انقدر به من روحیه میدین.بهترین آرزوها رو برای شما و خانواده محترمتون دارم.

سلام
الیس جون و میترا جون ممنون از راهنماییهاتون
آلیس جون من هم واسه پیش ثبت نام به مشکل خوردم و کار همون حدودای 10:30 تموم شد
تو سایت نوشته بود به ترتیب پیش ثبت نام برای مصاحبه دعوت می کنند و اگه اونایی که اول ثبت نام کردن قبول بشن بقیه حتی اگه پیش ثبت نام هم کرده باشن برای مصاحبه دعوت نمیشن
به نظرت نوبت به ما میرسه؟
من خیلی نگرانم
می‌خواهم بگویم هر زنی، در هر وضعیتی، استحقاقش را دارد که کسی را داشته باشد که وقتی نگاهش می‌کند، چشم‌هایش برق بزند.
نگار جون.پیش دبستانی خرد رو ثبت نام کردی؟

اگه پیش دبستانی خرد رو ثبت نام کردی نگران نباش.چون برای پیش دبستانی از 400 نفر آزمون میگیرند تا پذیرش کنند.فکر نکنم تو نیم ساعت اول 400 نفر پر شده باشه.

ولی برای کلاس اوا فقط از 100 نفر آزمون میگیرند.تازه اولویت ثبت نام با بچه های پیش دبستانی خودشون هست.برای من دعا کنید که دیر ثبت نام نکرده باشم.منم برات دعا میکنم نگار جون.
آلیس جون برای کلاس اول ثبت نام کردم
الان جز منتظر موندن کاری نمیتونیم بکنیم میتونیم؟
می‌خواهم بگویم هر زنی، در هر وضعیتی، استحقاقش را دارد که کسی را داشته باشد که وقتی نگاهش می‌کند، چشم‌هایش برق بزند.
آلیس جون یه سوال
شهریه دبستان خرد چقدره؟شما میدونی؟
نگار جون.ثبت نام منم حدود ساعت 10.30 تموم شد.پس احتمالا اسم هامون نزدیک همه. : ) منم نگرانم.خدا کنه جزء 100 نفر اول باشیم و ما رو هم برای آزمون دعوت کنند.

شهریه ی خرد فکر میکنم حدود سالی 4 میلیون باشه.با ناهار و سرویس.

امیدوارم دختر هر دو مون بتونند وارد خرد بشن.من که همش دست به دعا هستم.

ایشالا میتونن هردوتاشون موفق بشن
نمیدونم لازمه که یه مقداری باهاشون کار کنیم یا نه
شما دخترتون کجا پیش میرفته و چه چیزایی یاد گرفته؟
به نظرت هوش بچه براشون مهمتره یا چیزایی که بلده؟ و هوششون رو چطوری ارزیابی میکنن؟
اصلا به نظرت لازمه اینقدر به فکر باشیم یا بگذاریم اگه بچه تواناییشو داره خودش قبول بشه؟
من گیج گیجم با هر کی صحبت میکنم یه نظری داره
شما که مدتیه رو این مسئله کار میکنی نظرت چیه؟
2706