2703
2553
عنوان

علائم وعوارض تشنج در خواب

83833 بازدید | 32 پست
سلام...کسی میدونه تشنج در خواب دقیقا چطوریه؟یعنی می لرزه بچه؟و کلا اگه اتفاق بیفته برا بچه 2 سال به بالا عوارضش چیه؟ممنون
آغاز هر کار مهمترین قسمت آن است . افلاطون
سلام مامان گل پسر. پسرت مقعدش خوب شد؟ چی کار کردی؟ دختر من یبوست داره یکم مقعدش متورم شده الان دو روزه هنوز دکتر نبردم
بسی پادشاهی کنم در گدایی چو باشم گدای گدایان زهــــــرا
بله ...خوب شد دی پی کاجان...پماد آنتی هموروئید+شیاف گلیسیرین+شربت لاکتولوز و غذاهای ملین مشکلش رو خیلی بهتر کرده....البته هنوزدرمانشو دارم ادامه میدم که کامل کامل خوب بشه....

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام مامان گل پسر علیرضای من الان دو سال و سه ماهشه و از حدود شش ماه پیش گاهی اوقات تند تند پلک می زد و کلا سه یا چهار ثانیه طول می کشید و ماهی یکی دو بار این کار رو می کرد به دکترش گفتم معرفی کرد دکتر اشرفی متخصص مغز و اعصاب نوار مغز گرفتن و تشنج نشون داد نه یک بار بلکه بارها و بارها و ما داشتیم از تعجب شاخ در می آوردیم و دکتر گفت که توی خواب تشنج می کرده و تنها علامتش هم این بود که از زمان نوزادی وقتی خوابه خواب بود یه دفعه ای از خواب می پرید و جیغ می زد بزرگتر که شد این حالت بهتر شده بود اما دفعاتش بیشتر شده بود وقتی دکتر گفت که اون حالت تشنج بوده خیلی برام سخت بود که قبول کنم و ظاهرا اون پلک زدن ضعف بعد از تشنج بوده دکتر یه شربت به علی داد بعد از یک ماه دوباره نوار گرفت و گفت خوب شده اما باید برای درمان کامل حداقل دو سال دارو رو مصرف کنه و هر سه ماه یکبار نوار بگیره علیرضا رو پیش دکتر غفرانی متخصص مغزو اعصاب کودکان هم بردم و با هزار بد بختی تونستم ازش وقت بگیرم می شه گفت در ایران بهترینه اون هم همین نظر رو داشت اگه به حالت خاصی مشکوکی حتما به یه متخصص مغز و اعصاب اطفال مراجعه کن امیدوارم چیزی نباشه
خدایا بچه هام رو به خودت میسپرم به خوده خوده خودت
2720
خانومی پسر من هم تشنج کرد ولی زیر یکسالگی که خیلی تشنج خطرناکی هم بود و الان هم روی تمام حرکات ذهنی و جسمیش تاثیر گذاشته؟ تشنج پسر من موقعی بود که میخواست بخوابه یا بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب بود در واقع اسپاسم شیرخوارگی بود که شدید ترین و بدترین نوع تشنجه الان هم که کاردرمانی و گفتار درمانی میبرمش
پسر من الان هم توی خواب گاهی دست و پاش میپره ولی دکترش میگه این تشنج نیست نمیدونم شاید به نسبت تشنج اصلی خودش این رو حساب نمیکنه در اصل میگه توی خواب رو حساب نکن نمیدونم چرا
من کرج هستم و پیش دکتر رونق میبرم که خیلی هم ازش راضیم
ممنون حدیث جان....میخوام بدونم اگه تو سرماخوردگی ... تو خواب لرزیدن... لرزه یا تشنج....یعنی تشنج پرش اعضای بدنه یا اینکه لرزیدن خفیف کل بدن هم میشه تشنج؟....
2714
مامان گل پسر بچه ها با هم فرق می کنن امیدوار بودم وقتی می آم بچه رو دکتر برده باشی ببین عزیزم هیچ وقت نمی تونی با تجربه ی دیگران چیزی رو تشخیص بدی
از زمانی که پلک زدن های علیرضا شروع شد تا زمانی که بردمش دکتر 6 ماه طول کشید چون نمی تونستم شوهرم رو متقاعد کنم که دکتر مغز و اعصاب اطفال فقط برای بچه های مونگل و عقب افتاده نیست و اگه می خوام ببرمش برای اینه که خیالمون راحت بشه در تمام مدتی که می رفتیم دکتر و اسکن مغز و نوار مغز رو انجام می دادیم غر غر بود که نثار من می کرد اما وقتی دکتر بیماری رو تشخیص داد و گفت هر چه زودتر مراجعه می کردین درمان راحت تر بود شوهرم از خجالت نمی تونست تو چشمام نگاه کنه
بهت توصیه می کنم به یه متخصص مراجعه کن نهایتش اینه که خیالت راحت می شه
در مورد سوالت هم باید بگم بله لرزش در خواب می تونه تشنج باشه به خصوص پرش دست و پا و پلک زدن های بیداری اینا علامت های علیرضا بود و همین طور یه دفعه از خواب پریدن و جیغ کشیدن
امیدوارم سلامت باشه
خدایا بچه هام رو به خودت میسپرم به خوده خوده خودت
مرسی مامان علیرضا....مسلماً من پسرم رو درست فردای بعد از شبی که تو خواب لرزید متخصص بردم و قراره 2 هفته دیگه که سرماخوردگی کامل از بدنش بیرون رفت نوار مغز بگیره.....فعلا هم گفته 3 روز شربت دیازپام بخوره....شما چه دارویی باید تا 2 سال بدی؟....حالا تا اونروز یه مقدار نگرانم و از این بابت سوال می پرسم...ضمنا شماره دکتر غفرانی رو برام بگذاری ممنون میشم....
خانومی دکتر غفرانی خیلی سخت وقت میده
به نظر من هم در مورد هر بچه ای متفاوته من هم اولش که امیرحسین دست و پاش میپرید مادر شوهر و بزرگترای فامیل میگفتن قرآن بذار دعا بذار که بچه نترسه کلی با این حرفها زمان رو از دست دادم یه چیزایی تشنج هست که آدم اصلا باورش نمیشه وقتی بردیش دکتر حتما خبرش رو بهمون بده انشاالله که چیز خاصی نیست
مامان علیرضا علایمش فقط از خواب پریدن و جیغ زدن بود.؟؟ دختر من تقریبا ماهی یک بار از خواب میپره یک ساعت وحشتناک گریه میکنه میخوابه. چند وقتی هم هست دیدم تند تند پلک میزنه. ولی رشد حرکتیش جلوتر از همسناش بود.الانم 17ماهشه کامل حرف میزنه. یعنی میشه یه بچه‌ای تشنج کنه ولی تو رشد گفتاری و حرکتی تاخیر نداشته باشه؟بچه شما فقط تند تند پلک میزد که شک کردید/؟؟؟
شهر من گلی به نام حضرت معصومه دارد 
هربچه ای توهرسنی میتونه تشنج کنه.بعضی هابایک بارتشنج خیلی ضربه میخورن وبعضیا هرروزتشنج میکنن ولی صدمات کمتری میخورن.خیلی بایدتلاش کردتامنشاپیدابشه.ولی به قیمت اذیت کردن کوچولوهای عزیزمون.خیلی امیانه بگم هرادمی توبدنش یه سری ژنهای معیوب ویاضعیف داره که بایه شوک که میتونه ترس ویاکمبودتغذیه ای و....باشه اون ژن روشکننده ومعیوب میکنه.فیدبک سیستم عصبی به این ژن مختل میشه.مثل یه کامپیوترمه هنگ میکنه دراثرپیدانکردن یه فایل.ممکنه این اتفاق توسن بالاتربیفته مثل سکته های مغزی وقلبی.تاحالا به این فکرکردین که چرایه ادمی بایه خبربدشوکه میشه وبیهوش میشه ولی بقل دستیش ممکنه چیزیش نشه.این برمیگرده به کیفیت ژن که یامرغوبه ویادرطول زندگی مرغوب میشه .نی نی هااز۴ماهگی معنی ترس رومیفهمن.وقتی یه غریبه ای بجزمادررومیبینن میترسن واین شوک میتونه باپریدن های تو خواب شروع بشه.این پریدن هابه مرورژنها روشکننده میکنه.سیستم عصبی ومغزی بچه هنوزخودشوپیدانکرده.بامحیط سازگاری پیدانکرده اینه که هرروزبدترمیشه.به مغزصدمه میزنه.چون اختلالات عصبی نویزایجادمیکنن.دقیقاهمون اتصال برق رواگه تجربه کرده باشین تومغزبچه اتفاق میفته ودقیقامثل برق گرفتگی یه ولتاژی دراثراین نویزهابوجود میاد.این حالت دقیقاموقعیه که بچه شمیاخواب بد/مثلا نشگون گرفتن بعضی ادمای بیخود ازبچه ها که مثلا ببینیم بچت گریه میکنه یانه./ویاصداهای مختلف وچهره های مختلف/بوجدمیاد.وقتی بچه ازخواب بیدارمیشه چشاش وحس لامسه وبویایی و...تجربیاتشون روبصورت شیمیایی ازطریق سیستم عصبی به مغزمیفرستن دقیقا توساقه مغزاین تجربیات تبدیل به پیامهای الکتریکی میشن وازطریق نورونها به قسمتهای مختلف مغزارسال میشه.این حالت خیلی سریع وبارهااتفاق میفته وبااصطلاع میگن سیستم عصبی فیدبک میگیره اگه یکی ازاین پیامهاناقص باشه اونوقته که سیستم ناپایداربشه وحال ماخراب.باهیچی هم خوب نمیشه.....
هربچه ای توهرسنی میتونه تشنج کنه.بعضی هابایک بارتشنج خیلی ضربه میخورن وبعضیا هرروزتشنج میکنن ولی صدمات کمتری میخورن.خیلی بایدتلاش کردتامنشاپیدابشه.ولی به قیمت اذیت کردن کوچولوهای عزیزمون.خیلی امیانه بگم هرادمی توبدنش یه سری ژنهای معیوب ویاضعیف داره که بایه شوک که میتونه ترس ویاکمبودتغذیه ای و....باشه اون ژن روشکننده ومعیوب میکنه.فیدبک سیستم عصبی به این ژن مختل میشه.مثل یه کامپیوترمه هنگ میکنه دراثرپیدانکردن یه فایل.ممکنه این اتفاق توسن بالاتربیفته مثل سکته های مغزی وقلبی.تاحالا به این فکرکردین که چرایه ادمی بایه خبربدشوکه میشه وبیهوش میشه ولی بقل دستیش ممکنه چیزیش نشه.این برمیگرده به کیفیت ژن که یامرغوبه ویادرطول زندگی مرغوب میشه .نی نی هااز۴ماهگی معنی ترس رومیفهمن.وقتی یه غریبه ای بجزمادررومیبینن میترسن واین شوک میتونه باپریدن های تو خواب شروع بشه.این پریدن هابه مرورژنها روشکننده میکنه.سیستم عصبی ومغزی بچه هنوزخودشوپیدانکرده.بامحیط سازگاری پیدانکرده اینه که هرروزبدترمیشه.به مغزصدمه میزنه.چون اختلالات عصبی نویزایجادمیکنن.دقیقاهمون اتصال برق رواگه تجربه کرده باشین تومغزبچه اتفاق میفته ودقیقامثل برق گرفتگی یه ولتاژی دراثراین نویزهابوجود میاد.این حالت دقیقاموقعیه که بچه شمیاخواب بد/مثلا نشگون گرفتن بعضی ادمای بیخود ازبچه ها که مثلا ببینیم بچت گریه میکنه یانه./ویاصداهای مختلف وچهره های مختلف/بوجدمیاد.وقتی بچه ازخواب بیدارمیشه چشاش وحس لامسه وبویایی و...تجربیاتشون روبصورت شیمیایی ازطریق سیستم عصبی به مغزمیفرستن دقیقا توساقه مغزاین تجربیات تبدیل به پیامهای الکتریکی میشن وازطریق نورونها به قسمتهای مختلف مغزارسال میشه.این حالت خیلی سریع وبارهااتفاق میفته وبااصطلاع میگن سیستم عصبی فیدبک میگیره اگه یکی ازاین پیامهاناقص باشه اونوقته که سیستم ناپایداربشه وحال ماخراب.باهیچی هم خوب نمیشه.....
2706