2410
2553
با سلام .اینجا دوست دارم درباره علایم بارداری قبل از موعود پریود صحبت کنم و نیازمند تجربیات واقعی شما هستم.البته ناگفته نمونه که این علایم در هر انسانی متفاوت است و شدت آن نیز متغیر بوده و تابع عوامل بسیاریست.
پ
بالا بردن احتمالات بارداری/آزمایشات بارداری/نکات تغذیه ای/ اینجا همه چیز درهمه
منابع: مقالات ایرانی و خارجی و تجربیات خودم و دوستان دیگر که با ذکر دلیل و علت و بررسی میشود.
تجربه 1 :جمع شدن بزاق در دهان.
که این موضوع ابتدا باعث تنها پربودن دهان میشود ولی در روزهای بعد ایجاد حالت تهوع هم میکند.گاهی بعضی از بانوان نازنین احساس فلز در طعم دهان یا زیر زبان میکنند که آنهم دقیقن به این موضوع اذعان دارد.
پ.ن:این تجربه کاملن واقعیت دارد.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2456
تجربه 3: احساس حالت تهوع
این حس در اوایل بارداری حتی قبل از موعد پریود یعنی حدود پنج روز به پریود مانده هم میتواند لیجاد شود ولی خفیف و اکثرن بعد از تناول غذا.البته این حس به دو صورت بروز میکند شبها و یا صبحها که از خواب بلند میشویم.خیلی از خانمها به جای صبح در شب احساس تهوع میکنند.
پ.ن:این موضوع کاملن تجربه شده است.
2714
تجربه 4: سفت شدن سینه ها
این موضوع کاملن تجربه شده است با این تفاوت که چون ممکن ایت خیلی از بانوان نازنین در نزدیکی به موعد پریود هم این حس را تجربه کنند بنابراین مورد تعیین کننده ای نیست و باید علایم دیگر هم چک کرد.
پ.ن:این موضوع به تنهایی نمیتواند اثبات کننده باشد.
تجربه 5 : گرگرفتگی
این موضوع کاملن تجربه شده است و ممکن است شبها یا بعدازظهر یا صبحها بروز پیدا کند.بطوریکه این احساس برافروختگی بیشتر در صورت نمود پیدا میکند فقط توجه کنید که حداقل یک هفته باید از زمان تخمکگذاری گذشته باشد تا بتوان به این علامت اعتماد کرد زیرا تخمکگذاری نیز علایم مشابهی را دارد.
پ.ن:این موضوع کاملن صحت دارد ولی در بعضی بانوان به دلیل نوسانات هورمونی و یا آمادگی بدن برای بارداری نیز بروز میکند ولی آنچه که موجب علامت بارداری است گر گرفتگی بسیار شدید است که منجر به عرق کردن گردن هم میشود.
تجربه 6: بزرگ شدن شکم
اگر بخواهیم این موضوع را به وجود رویان یا جنین در شکم ربط دهیم کاملن خنده دار است .چون شما تازه با یک توده سلولی کوچکتر از نوک سوزن خیاطی مواجه هستین که منطقن وزن و حجمی ندارد.اما اگر موضوع را به نفخ شکم ارتباط دهیم شاید نتایج جالب تری بدست آوریم.
پ.ن:بزرگ شدن شکم به دلیل داشتن رویان یا جنین در روزهای اولیه بارداری خرافه یا تلقینی بیش نیست.
تجربه 7: نفخ شکم
با توجه به بالارفتن سطح هورمون های زنانه این موضوع رخ خواهد داد البته کمی با تاخیر شاید یکی از علایم اولیه محسوب نشود.اما وجود دارد.
پ.ن:این موضوع کاملن تجربه شده است ولی در انسانهای مختلف شدت و کسر مختلفی دارد.
تجربه 8: افزایش ترشحات واژینال
این موضوع کاملن تدریجی رخ میدهد و فکر نکنین که ناگهان یک شبه اقیانوسی جاری خواهد شد. شناسایی این موضوع بسیار حائز اهمیت و حساس است.ابتدا باید بافت و رنگ و نوع آن رابشناسیم تا به اشتباه نیفتیم . ببینید ترشح تخمک گذاری کاملن بیرنگ است و بافت کشداری دارد دقیقن مثل سفیده تخم مرغ که لزج ،کشدار و بیرنگ است انگار لیز میخورد.و همین خاصیتش سبب حرکت اسپرمها میشود .ترشحات عفونی هم که کمابیش همه میشناسیم.اعم از رنگ زرد و قهوه ای و پنیری و سفید.اما ترشح بارداری کاملن متفاوت است.مایع ،شیری رنگ و شفاف.بافت لوسیونی دارد.لوسیون های بدن را اگر دیده باشید مثل آنست که کرمی است که حالت مایع پیدا کرده و رقیق است .ترشح بارداری شیری رقیق شفاف است که وقتی سرفه میکنید احساس میکنید کمی لباس زیرتان خیس شده است و هرچه به موعد پریود نزدیک میشوید مقدار آن افزایش میابد.
پ.ن:این موضوع کاملن اثبات شده است به شرطی که این نوع ترشحات درست شناسایی شوند.
تجربه 9:خشک شدن پوست
این موضوع که اصولن از پوست روی بینی آغاز میشود در خانمهای نازنین مختلف به صورت متفاوتی بروز میکند ایت تغییرات پوستی شاید از روزهای اول بروز پیدا کند.البته نوسانات هورمونی و نزدیکی به قاعدگی هم این مسئله را میتواند ایجاد کند.
پ.ن:این موضوع کاملن صحت دارد ولی به تنهایی نمیتواند وجود بارداری را اثبات کند.
2706