2737
2734
من در بارداری اولم و همین طور در این بارداری درد زیادی در استخوان جلوی لگن که بهش استخوان عانه یا شرمگاهی می گن داشتم. انگار که از وسط شکسته باشه. موقع نشست و برخاست و مخصوصا موقع خواب به شدت درد می گرفت. در این بارداری که درد شدید کشاله ران راست و درد پهلوی راست ( بیشتر موقع خوابیدن) دیگه امونم رو برده بود. به هر دکتری هم که می گفتم فقط می گفت طبیعیه!!!! خلاصه چند وقت پیش که داشتم برای مامانم ناله می کردم گفت درمونش آب هویجه ! اما من خیلی جدی نگرفتم. از اونجایی که برای گرفتن آب هویج هم تنبلی ام می اومد گفتم خوب اگه اثری داشته باشه خود هویج هم همونه دیگه و خیلی که هنر می کردم روزی یه هویج می خوردم اما چون اثری ندیدم ولش کردم. تا این بار که رفتم خونه مامان اینا، دوباره نالیدم که پام و ... مامانم گفت مگه نگفتم آب هویج بخور... خلاصه همون جا برام یه لیوان آب هویج گرفتن و منم خوردم. فکر کنم دم غروب بود که خوردم. شب که خوابیدم طبق معمول انتظار داشتم که وقتی می خوام تو خواب تکون بخورم از درد بیدار بشم اما نصف شب بیدار شدم و دیدم هر چی اینور و اونور می چرخم و پامو تکون می دم خبری از درد نیست. باورم نمی شد!! به قدری خوشحال شده بودم که وقتی دوباره خوابم برد برای آدمایی که تو خواب می دیدم تعریف می کردم که آب هویج درد پام رو در عرض چند ساعت از بین برده :-)) ... خلاصه فرداش هم رفتم بازار و به جای اینکه مثل اردک راه برم، شق و رق و تند راه می رفتم انگار نه انگار که باردارم... الان هم هر روز یا یه روز درمیون آب هویج می خورم. درد کشاله ران، درد عضلات کمر و پهلوها کامل از بین رفته. بعد از یک هفته از شروع این کار هم درد استخوان عانه کاملا محو شده انگار نه انگار من بودم که این همه مدت درد رو تحمل کرده بودم .
پس....
روزی یک لیوان آب هویج بخورید ( ترجیحا یه کم عسل هم توش بریزید که دچار یبوست نشید)
اللّهم عجّل لولیک الفرج
ممنونم عزیزم منم این درد داغونم کرده ... اما یه چیزی اب هویج ضرر نداره ؟ به خاطر ویتامین آ
مشاوره و صدور انواع بیمه نامه. سوالات بیمه ای خود را اینجا بپرسید. تلفن تماس: 88963153https://www.ninisite.com/discussion/topic/3055379/سوالات-بیمه-ای-خود-را-اینجا-بپرسید?postId=99230054

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
البرز جون، آخه چه ضرری؟ دکترها که همین طور فرت و فرت قرص ویتامین تجویز می کنن، دیگه آب هویج بیچاره که طبیعیه. تازه یه چند روزی که خوردی و دردهات کامل آروم شد، اونوقت دیگه لازم نیست حتما هر روز بخوری می تونی چند روز یک بارش کنی
ثنا جون ایشالا که برای تو هم به همین سرعتی که واسه من جواب داد، موثر باشه. خوشحال میشم اگه تاثیر کرد، خبرمون کنی
اللّهم عجّل لولیک الفرج
الهی همیشه تندرست و سالم باشی

خدا مامان مهربونت رو برات حفظ کنه
تا زمین در گردش است و آسمان در چرخش است
نام مولایم حسین بر قلب من آرامش است. خدای مهربون خودت مراقب نی نی من باش.به تو سپردمش بهترین نگهدار...
ماه کوچولو تاجایی که من می دونم ( آخه یه کمی طب سنتی خوندم)، هیچ جا ندیدم که بگه عسل یبوست میاره، برعکس یکی از ملین های بسیار خوبه و برای زنان باردار هم بسیار مفیده
اللّهم عجّل لولیک الفرج
2738
هستی عزیزم، بنده شخصا با مصرف هر نوع قرص و داروی شیمیایی مخصوصا انواع ویتامین ها در دوران بارداری به شدت مخالفم حالا چه ویتامین آ باشه چه دی و چه ... چون ویتامین هایی که به شکل شیمیایی تهیه می شن و به لطف دکترها به خورد ما داده می شن میزان جذبشون بالاست و حتی اگه بدن در اون زمان واقعا به اونها نیازی نداشته باشه، ناگزیر به جذبشونه و در اغلب موارد هم که چون بیش از حد نیاز ماست، در دورن کبد، دیواره روده ها و جاهای دیگه رسوب می کنند و مشکلات زیادی رو در دراز مدت ایجاد می کنند. کلا در مورد اینکه آیا باید به زنان باردار و شیرده مکمل های ویتامین داده بشه یا نه، بین خود دکترها هم اختلاف نظرهای شدیدی وجود داره.
دوما این قضیه ضرر ویتامین آ در بارداری هم خودش مورد اختلاف علماست!!! در این زمینه می تونید به این مقاله رجوع کنید: http://www.prin.ir/recentnews/using-a-vitamin-in-pregnancy.html
سوما و از همه مهم تر اینه که در هویج تقریبا ویتامین آ وجود نداره . کاملا بر خلاف عقیده عمومی . چیزی مهمی که در هویج وجود داره ماده کاروتن هست که بدن می تونه با استفاده از اون ویتامین آ مورد نیاز خودش رو بسازه. یعنی اینکه بدن خودش تصمیم می گیره که الان به چقدر ویتامین آ نیاز داره و بر این اساس با استفاده از کاروتن موجود در هویج اونو می سازه. کاملا بر خلاف قرص های ویتامین که ناخواسته بهش تحمیل می شن. پس اگر نیاز نداشته باشه، اصلا از این کاروتن ، ویتامین آ نمی سازه و در نتیجه مشکلی هم براش پیش نمیاد
چهارم اینکه من نمی دونم خاصیت هویج در درمان این مشکل فقط به خاطر ویتامین آ هست یا چیزهای دیگه ای که در هویج وجود دارد.
پنجم هم اینکه همون طور که عرض کردم، بعد از چند روز استفاده روزی یک لیوان، و وقتی که ایشالله دردها ساکت شدند، دیگه لازم نیست هر روز آب هویج مصرف بشه و چند روز یک بار هم احتمالا کفایت می کنه
اللّهم عجّل لولیک الفرج
برای کسانی که نگران مصرف آب هویج در بارداری هستند چند تا مطلب جمع کردم. امیدوارم که مفید باشه:

- مصرف مقادیر زیاد ویتامین A برای جنین در حال رشد در سه ماهه اول بارداری مضر است. در نتیجه همه زنان باردار و زنانی که در حال برنامه‌ریزی برای بارداری هستند باید از مصرف این غذاها یا غذاهایی که حاوی مقادیر زیادی ویتامین A هستند مثل جگر، روغن‌هایی که از کبد حیوانات تهیه می‌شود و سایر امعاء و احشاء حیوانات پرهیز کنند.
البته لازم نیست که از سایر غذاها که دارای ویتامین A است خودداری کرد مثل شیر، پنیر، ماهی چرب، تخم‌مرغ و غذاهایی با بتاکاروتن مثل هویج، میوه‌های قرمز و نارنجی و سبزیجات و سبزیجات برگ‌سبز. لینک مطالب کامل: http://www.pezeshkan.org/?p=20846

- ... ویتامین های قبل از بارداری و هر نوع مواد معدنی که در طول بارداری ضروری هستند. کمبود این مواد باعث ایجاد نقص در سیستم عصبی جنین می شود. ... مصرف ویتامین آ یک روز در میان. غذاهایی که زرد رنگ هستند معمولا حاوی ویتامین آ هستند. هویج، سیب زمینی ترشی، زردآلو. لینک مطلب کامل: http://www.ninisite.com/content/index.asp?contentID=1563

- ماده مغذی فراوان موجود در آن، با تغذیه سلول ها مانع بیماری هایی چون زخم معده می شود. آنتی اکسیدان موجود در آب هویج در برابر حمله عفونت ها به سیستم تنفسی در بیماری هایی نظیر آسم مقابله می کند. آب هویج با مقاوم سازی بدن در برابر عفونت های مختلف و تقویت تولید و عملکرد گلبول های سفید خون، سیستم دفاعی بدن را قوی می سازد. آب هویج ادرارآور است و به دفع آب اضافه بدن کمک می کند و مانع احتباس آب در بدن می شود.
بنابراین در دوران بارداری و قاعدگی به طور مرتب مصرف شود. مصرف منظم آب هویج در ماه های آخر حاملگی، احتمال بروز یرقان در نوزاد را کاهش می دهد. لینک مطلب: http://www.beytoote.com/cookery/khavas-ghaza/attribute-carrot.html

- سبزی ها: شامل انواع سبزی های برگی،‌هویج، گوجه فرنگی، کدو، سیب زمینی، خیار، کلم، قارچ، شلغم،‌چغندر،‌انواع جوانه ها و ... است. مقدار توصیه شده از سبزی ها برای خانم های باردار و شیرده به طور متوسط 4 تا 5سهم در روز است... لینک مطلب: http://www.seemorgh.com/health/2091/18356.html

اللّهم عجّل لولیک الفرج
من امتحان کردم همون شب اول جواب گرفتم و تقریبا دردم یک دهم شد. ممنون گلی دعات کردم
این امضا و تیکر صرفا برای تقویت روحیه هستش.اسم کاربریم پیمانه هستش.لاتینش غلط انگشتی بوده. اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
2706