2726
عنوان

مامانایی که بچه هاتون به پروتئین گاوی حساسیت داشتن بیایید تو

| مشاهده متن کامل بحث + 2016893 بازدید | 32928 پست
آره بهاره جون منم موافقم باهات.....دکتر منم گفته گردو و بادام اصلا نباید بدم.........به همین خاطر از سارا پرسیدم ببینم اگه اونم خوب شده منم بیخودی ازشون پرهیز نکنم و بخورم و به پسرم بدم...
انشالله سارا بیاد و جوابمو بده........
بهار جون از مایش مدفوع داد دکتر گفت که ورم روده داره و تا سه ماهگی نباید لبنیات بخورم و شیر خشکش رو هم باید عوض کنم و بیومیل سوی یا بهبه لاک بهش بدم . من از چند روزه که لبنیات نمیخورم ولی شیرخشک رو امروز عوض کردم و هنوز تو پی پی خون هست . وقتی پی پی میکنه آخرش یه مایع میاد که خون توش هست . اعصابم ریخته به هم . تا چند روز صبر میکنم ببینم نتیجه شیرخشک چی میشه وگرنه میبرمش یه دکتر دیگه .

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

شبنم جان بی خودی عجله نکن من دقیقاً شرایطت رو درک میکنم چون خودم هم همین وضعیت رو داشتم هیچی نمیخوردم ولی هر بار پوشکش رو باز میکردم توش خون بود دکتر به من همون اول گفته بود اگه واقعاً رعایت کنی از روزی که همه چیز رو قطع کنی حداقل دو هفته طول میکشه تا خونریزیش قطع بشه ولی من هر بار که میدیدم تو پوشکش خونه اعصابم بهم میریخت و هی بچه رو میبردم دکتر ولی واقعاً بعد از دو هفته خونریزیش قطع شد دکترهای دیگه هم که بردم هیچ کار خاصی نکردند و حرف اولی رو تکرار کردند. حواست باشه که غیر از لبنیات باید هر چیزی که توش لبنیات گاوی به کار رفته مثل کیک و بیسکویت، سوسیس و کالباس، پیتزا، ژله که از استخوان گاو تهیه میشه و هر چیزی که توش ژلاتین بکار رفته باشه، شیرینی خامه ای و خشک فرقی نمی کنه و گوشت گاو رو مصرف نکنی از موقعی که همه اینها رو کامل قطع کردی و شیر خشکش رو هم عوض کردی 2 هفته صبر کن ببین چی میشه
شبنم جان بی خودی عجله نکن من دقیقاً شرایطت رو درک میکنم چون خودم هم همین وضعیت رو داشتم هیچی نمیخوردم ولی هر بار پوشکش رو باز میکردم توش خون بود دکتر به من همون اول گفته بود اگه واقعاً رعایت کنی از روزی که همه چیز رو قطع کنی حداقل دو هفته طول میکشه تا خونریزیش قطع بشه ولی من هر بار که میدیدم تو پوشکش خونه اعصابم بهم میریخت و هی بچه رو میبردم دکتر ولی واقعاً بعد از دو هفته خونریزیش قطع شد دکترهای دیگه هم که بردم هیچ کار خاصی نکردند و حرف اولی رو تکرار کردند. حواست باشه که غیر از لبنیات باید هر چیزی که توش لبنیات گاوی به کار رفته مثل کیک و بیسکویت، سوسیس و کالباس، پیتزا، ژله که از استخوان گاو تهیه میشه و هر چیزی که توش ژلاتین بکار رفته باشه، شیرینی خامه ای و خشک فرقی نمی کنه و گوشت گاو رو مصرف نکنی از موقعی که همه اینها رو کامل قطع کردی و شیر خشکش رو هم عوض کردی 2 هفته صبر کن ببین چی میشه
2728
سلام دختر کوچولوی منم حساسیت داره تنش پر از دونه های قرمز میشه دیشب بخاطر سرماخوردگیش بهش شیره بادوم دادم دخترم 9 ماهشه به نظرتون خودمم باید رژیم بگیرم شیر خودمو میخوره ولی 16 روزه هیچ غذایی نخورده فقط ماستو با هرچی میدادم میخورد الان میترسم حساسیتش بخاطر ماست باشه دکترش گفت خرما بادام تخم مرغ کیوی گوجه ندم اگه ممکنه راهنماییم کنید
ژینا جان محتمل ترین مواد غذایی آلرژی زا در بچه ها به ترتیب شیر و لبنیات گاوی، تخم مرغ ،آجیل و مغزها هستند. ولی نمیشه بطور دقیق مطمئن شد که کدومشون مگر با دو راه: 1- حذف مواد غذایی آلرژی زا بطور کامل به مدت دو هفته بعد از دو هفته باید یکی یکی و به فاصله یک هفته مواد رو مجدد مصرف کرد بروز علائم به طور مجدد نشوندهنده حساسیت به اون ماده غذایی است. 2- تست آلرژی که روشی دردناک و پر دردسر برای بچه است. به نظر من اگه شما شیر خودت رو به بچه میدی دو هفته کامل خودت لبنیات و گوشت گاو و تخم مرغ رو از غذای خودت و بچه حذف کن. بعد دو هفته یواش یواش شروع کن ببین چی میشه اگر هیچ بهبودی در وضعیتش بوچود نیومد یعنی حساسیتش به لبنیات نیست. حواست باشه که هر چیزی که توش لبنیات باشه مثل کیک و بیسکویت و سوسیس و کالباس و ژله نه خودت باید بخوری و نه به بچه بدی در ضمن حواستون باشه بادام زمینی بسیار بسیار حساسیت زاست و تا 3 سالگی نباید به بچه داد
سلام مامانای عزیز.من هم یک پسر 5/5 ماهه دارم که حساسیت داره.دکترش کلی مواد غذایی را برای من ممنوع کرده.غیر از آزمایش چطوری می تونم بفهمم به کدوم مواد حساسیت داره.آیا می تونم خودم بخورم و نتیجه را ببینم؟دیگه اینکه شما برای شروع غذای کمکی با چه غذایی شروع کردین؟من نمی دونم به بادام حساسیت داره یا نه؟می تونم بعد از 6 ماهگی بهش حریره بادام بدم که بفهمم حساسیت داره یا نه؟ممنون می شم اگه تجربه دارید راهنمایی کنید.
سلام به همه
بچه ها من وقتی که رادین دو ماهش بود چون وقت نداشتم آشپزی کنم هر روز یه پارچ شیر موز درست میکردم میزاشتم تو یخچال هر وقت گرسنم بود با بیسکوئیتی چیزی همونو میخوردم(شیر سرد خودش ممکنه باعث کولیک نوزادی بشه وبچه دل درد بگیره) رادین اون موقه ها خیلی گریه میکرد به طوری که از زور گریه از حال میرفت ومیخوابید فقط همین گریه ها بود نه خون دیدم نه کهیر میزد نه بالا میاورد هیچ علائمی به جز گریه نبود برمش دکتر بهش یه قرص حساسیت داد (کتوتیفن) وگفت همه چیز قطع بشه (همون غذاهایی که خودتون میدونید)شاید تا آخر 6 ماهگیش من خیلی رعایت کردم وواقعا همون دو سه روز اول گریه هاش قطع شد.ولی بعد از اون جسته وگریخته بیسکوئیت شکلات شیرینی میخوردم وهیچ علامتی ندیدم والان یه هفتست که دارم پنیر میخورم فعلا علامتی ندیدم من هر بار مدفوعش رو میگردم ببینم خون توش نباشه
به هر دکتری میگم میگه حساسیت علائم داره فقط گریه دلیل حساسیت نیست همه میگن خون دیدی یا کهیری جوشی چیزی زده بوده میگم فقط گریه میکرد میگن ممکنه به خاطر شیر سرد دل درد میگرفته دیگه پاک گیج شدم.

حالا سئوال من از شما اینه :خون توی مدفوع بچه های شما چه جوری بوده کاملا واضحه یا ممکنه من نبینم؟
محیا جان اگر صفحة 7 رو نگاه کنی من توضیح دادم که چطوری میتونی بفهمی که بچه به چی حساسیت داره البته در بچه هایی که به مواد زیادی حساسیت دارن واقعاً تشخیص دقیقش سخته ولی تا حدودی میتونی متوجه بشی. غذای کمکی برای همه بچه ها با فرنی آرد برنج شروع میشه ولی با این تفاوت که بچه های ما که حساسیتی هستند نباید براشون توش شیر بریزیم بلکه باید با آب بپزیم و وقتی پخته شد و کامل غلیظ شد مقداری شیر خودمون و یا شیر خشک مخصوص این بچه ها رو بهش اضافه کنیم. بادوم هم چون خیلی حساسیت زاست نباید به بچه بدی . کلاً تو اینجور بچه ها مواد غذایی که احتمال حساسیت زایی دارن باید با یک ماه تأخیر تست بشن تا اگه دیدی حساسیت ندارن بعد بدی بخورن مثلاً تخم مرغ تو اینجور بچه ها به جای 8 ماهگی باید 9 ماهگی اول تست بشه بعد اگه مشکلی نداشت بدی بخوره. باز هم اگه سؤالی داشتی بپرس. کل مطالب این تاپیک رو هم بخون ممکنه جواب سؤالاتت رو توش پیدا کنی
میناز جان اولاً گریه های شدید نوزادی یکی از علائم حساسیته و ممکنه همراه با هیچ علامت دیگه ای نباشه. دوماً اینکه همه لزوماً خون تو مدفوع ندارن علائم حساسیت به پروتئین گاو بسیار متفاوته. سوماً خون ممکنه به صورت آشکار وجود نداشته باشه و به صورت مخفی در مدفوع باشه به نظر من شما برای اینکه خیالت راحت بشه و بتونی با خیال راحت لبنیات بخوری یک آزمایش خون مخفی در مدفوع برای رادین جون بده تا مطمئن بشی که مشکلی نداره چون وجود خون مخفی در مدفوع در طولانی مدت باعث کم خونی بچه میشه. چهارماً سیستم ایمنی و گوارش بچه ها بتدریج تکامل پیدا میکنه و حساسیتشون برطرف میشه و ممکنه رادین کاملاً خوب شده باشه. به همین دلیل هم هست که میگن 90 درصد بچه هایی که حساسیت به پروتئین گاو دارن تا یکسالگی خوب میشن امیدواریم که رادین شما خوب شده باشه دعا کنه بچه های ما هم زودتر خوب بشن
بهار جان ممنون که زود جواب دادی
نگران شدم یعنی ممکنه خون مخفی باشه من ندیده باشم توی این مدت حالا چکار کنم اگه کم خون شده باشه
شما پیش کدوم دکتر میری آخه من میخوام سر یه مسئله ای دکتر رادین رو عوض کنم بهم کمک کن یه دکتر خوب معرفی کن
2706