2703
2553
عنوان

اشپزی*کیک*دسر*انواع سالادها*نهارخوشمزه*شام بامزه*ژله*شیرینی

| مشاهده متن کامل بحث + 597825 بازدید | 5782 پست
یخ ماست

مواد لازم

ماست پر چرب 4 پیمانه

شکر 0.5 پیمانه

کشمش بی دانه خیس شده 0.5 پیمانه

خلال بادام 2 قاشق غذاخوری

مغز پسته نیم کوب 2 قاشق غذاخوری

مغز گردو نیم کوب 2 قاشق غذاخوری

گلاب به مقدار لازم

طرز تهیه

یخ ماست یک دسر قدیمی ایرانی است که امروزه کمتر استفاده می شود ،شاید شما هم از این دسر میل نکرده باشید.

در یک ظرف شیشه ای یا لعابی ماست و شکر را مخلوط کرده و با قاشق چوبی هم بزنید تا شکر حل شود.

سپس مغز گردو ،خلال بادام،پسته نیم کوب و کشمش را به ماست اضافه نمایید و هم بزنید.به مقدار دلخواه گلاب به یخ ماست بیافزایید.یخ ماست را در ظرفی که می خواهید سر میز ببرید ریخته و در فریزر بگذارید.دقت نمایید یخ ماست کاملا یخ نزند فقط به اندازه ای که سطح آن یخ بسته و به حالت ژله ای درآید کافی است.
[smiley]s/sm82.gif[/smiley][smiley]s/sm82.gif[/smiley]
مشتی ز خاک برمیدارم...
شاید این همان نیمه گمشده من باشد که خدا یادش رفته خلقش کند! [smiley]s/sm82.gif[/smiley][smiley]s/sm82.gif[/smiley]
کیک هویج...

فر رو 350درجه گرم می کنیم قالب کیک هم چرب
3 تاتخم مرغ هم می زنیم+2/1 کاپ روغن+یه کاپ شکرقهوه ای با سرعت بالا هم می زنیم

یه کاپ آرد الک می کنیم+1ق چ بیکینگ سودا+1 ق چ دارچین+1 ق چ زنجبیل+4/1 ق چ نمک ...تو ظرف دیگه ای مخلوط

موادخشک رو به تر اضافه می کنیم با سرعت کم می زنیم

2فنجون هویج رنده ریز شده +یه فنجون کشمش(انتخابی).....اضافه می کنیم به مخلوط با سرعت کم

تو قالب ریخته در فرگذاشته بعد از 30دقیقه هر 10 دقیقه چک می کنیم با خلال دندان چوبی ..

آپلود عکس کوچولوهای فارسی

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

متشکرم خانومی....
همه ﭼﻴﺰﺍﯼ ﺧﻮﺏ ﻣﺎﻝ ﻣﺮﺩﺍﺱ ... ﻧﻤﻮﻧﺶ ﻣﺎ خانم ها ... ! ﻭﺍﻻ!! ☝️ خدا سایمونو از سرشون کم نکنه!! *** http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1258877&T=%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87_&PageNumber=1
مامان ریحانه جون لطفا طرز تهیه پنکک صبحانه رو بزارین ( تو دلت نگی این که خیلی ساده است خوب من بلد نیستم !)
وصف رخساره خورشید ز خفاش مپرس  دوست عزیز لطفا متن امضاء من رو بخونید نی نی سایتی گرامی لطفا اگر با کامنتهای من مخالفتی داشتید احساستون رو کنترل کنید و من رو ریپلای نکنید مگر اینکه مستقیما شما رو مخاطب قرار داده باشم یا استارتر تاپیکی باشید که توش پست گذاشتم ، من مایل نیستم هیچ بحث و تبادل نظری با مخالفانم داشته باشم مگر اینکه خودم اعلام آمادگی کنم پس خودتون رو خسته نکنید و با اجتناب از هر بحث بیهوده ای در حق اعصاب و شخصیت من و خودتون لطف بزرگی بفرمایید
2720
پنکیک ساده صبحانه

مواد لازم:

آرد: 1 و نیم پیمانه

بیکینگ پودر: 3 و نیم قاشق چایخوری

نمک: نصف قاشق چایخوری

شکر: یک قاشق غذاخوری

شیر: 1و یک چهارم پیمانه

تخم مرغ: یک دونه

کره آب شده: 3قاشق غذاخوری

روش تهیه:

آرد و بیکینگ پودر و نمک و شکر رو با هم مخلوط کنید. بعد وسطش رو گود کنید و بعد کره و شیر و تخم مرغ رو بریزید و خوب خوب هم بزنید تا یک دست بشه.

بعد با یه قاشق که یک چهارم پیمانه ظرفیت داره از مایع بردارید و توی یه ظرف کوچیک یا تابه که یکم گرم شده و حرارتش هم کمه و با یکم کره چرب شده بریزید.

وقتی که یه طرفش قهوه ای شد برش گردونید تا اون طرفش هم قهوه ای بشه. و بعد با هر چی که دوست داشتید سرو کنید.

نکته 1: با این مقدار، 8تا پنکیک خواهید داشت.

نکته 2: لازم نیست که حتما توی ظرف کوچیک درست کنید. چون غلظتش جوریه که خیلی ولو نمیشه و میتونید توی تابه های بزرگتر با کف کاملا صاف هم درستش کنید.
همه ﭼﻴﺰﺍﯼ ﺧﻮﺏ ﻣﺎﻝ ﻣﺮﺩﺍﺱ ... ﻧﻤﻮﻧﺶ ﻣﺎ خانم ها ... ! ﻭﺍﻻ!! ☝️ خدا سایمونو از سرشون کم نکنه!! *** http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1258877&T=%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87_&PageNumber=1
مرسی عزیزم
وصف رخساره خورشید ز خفاش مپرس  دوست عزیز لطفا متن امضاء من رو بخونید نی نی سایتی گرامی لطفا اگر با کامنتهای من مخالفتی داشتید احساستون رو کنترل کنید و من رو ریپلای نکنید مگر اینکه مستقیما شما رو مخاطب قرار داده باشم یا استارتر تاپیکی باشید که توش پست گذاشتم ، من مایل نیستم هیچ بحث و تبادل نظری با مخالفانم داشته باشم مگر اینکه خودم اعلام آمادگی کنم پس خودتون رو خسته نکنید و با اجتناب از هر بحث بیهوده ای در حق اعصاب و شخصیت من و خودتون لطف بزرگی بفرمایید
مامان ریحانه عاشقتم...کاشکی عکس هم میذاشتی از غذاها..خیلی عالین ممنونتم

مامان دیبا جون که دستوره کیک هویج و گذاشته بودی شرمنده من منظورت و از کاپ نفهمیدم....همون لیوان میشه؟ ا.نوقت فنجون منظورت استکانای چایی خوریه؟؟میشه لطف کنی بگی چون خیلی این کیکو دوست دارم به جاس زنجبیل به نظرتون میخک بریزیم خوب میشه؟ یا اینکه فقط دارچین و جوز هندی مثل کیک کدو حلوایی؟؟
2714
بعد مامان ریحانه جون برای خوراکه گوشت و سیب زمینی که دستورشو چند صفحه قبل داده بودی یک کیلو و نیم سیب زمینی زیاد نیست/.؟ خودت با همین اندازه مواد درست کرده بودی کاش عکسشو داشتی میذاشتی
دلمه قارچ با ترشی برگ کلم

مواد لازم:

قارچ 10 عدد

سیب زمینی پخته شده 2 عدد

گشنیز 2 قاشق غذاخوری

پنیر پیتزا 3 قاشق غذاخوری

نمک به اندازه کافی

روغن کمی

کلم برگ یک عدد کوچک

سیر 5 حبه

سبزیجات معطر 3 قاشق غذاخوری ( 100 گرم ) ( ترخون ، نعنا )

کرفس 2 ساقه

سرکه و نمک به میزان لازم

ادویه ترشی 1 قاشق غذاخوری ( سیاه دانه ، گلپر ....)

قارچها را شسته داخل آنرا خالی می کنیم سیب زمینی پخته شده را له می کنیم بعد گشنیزهای خرد شده را مخلوط کرده نمک زده بعد مواد را داخل قارچ ریخته و روی آنرا پنیر پیتزا گذاشته و در فر طبقه بالا و حرارت بالا ( گریل ) روشن می کنیم به مدت چند دقیقه تا پنیر آب شود .

طرز تهیه ترشی برگ کلم

ظرفی را پر از سرکه کرده و کلم برگ را درون آن گذاشته ایم می گذاریم یک جوش بخورد تا برگ ها جدا شود سپس کرفس خرد کرده را درون سرکه گذاشته وقتی چند قل خورد و نرم شده از سرکه خارج می کنیم بعد ادویه ها و سبزیجات را داخل کرفس و سرکه کرده بعد در آخر سیر خرد شده را اضافه می کنیم و نمک زده و سپس برگ های کلم را باز کرده مقداری از مواد داخل آن گذاشته و مانند دلمه می پیچیم و یک کرفس نازک دور دلمه گره می کنیم . بعد درون شیشه چیده مقداری سرکه و نمک به آن اضافه می کنیم .
somiجون مقدار سیب زمینی 3 برابر گوشته
شکلات خوشمزه پرتقالی

##################

مواد لازم
شکلات سیاه: 350 گرم
آب پرتقال: 4 قاشق سوپ‌خوری
کره: 50 گرم
خامه معمولی: 200 گرم
بادام خرد شده: 120 گرم
مربای پوست پرتقال بدون شهد: 50 گرم
پودر کاکائو: به میزان لازم
روش تهیه:

خامه و کره را روی حرارت ملایم قرار دهید تا گرم شود، سپس شکلات سیاه خرد شده را اضافه کرده و مواد را مرتب هم بزنید. بادام و آب پرتقال را بیفزایید و مواد را از روی حرارت بردارید و مرتب هم بزنید تا یکدست شود؛ مواد را به ظرف دیگری منتقل کرده، مربای پوست پرتقال را در مخلوط‌کن بریزید تا خرد شود و به مواد شکلاتی اضافه کنید و به مدت 3 ساعت در یخچال قرار دهید تا قابل فرم گرفتن شود. شکلات را از یخچال خارج کرده و به اندازه یک قاشق چای‌‌خوری از مواد را در دست گرد کرده و در پودر کاکائو بغلتانید و مجددا در یخچال قرار دهید خب حالا شما یک شکلات فوق‌العاده خوشمزه با طعمی بی‌نظیر دارید.

فوت قنادی

شکلات را روی حرارت مستقیم قرار ندهید زیرا می سوزد. اول خامه را گرم کنید بعد شکلات را اضافه کنید
کیک سیب:

نیم کاپ روغن رو با نیم کاپ شکر همزن برقی می زنیم تا پف کنه
+ 2تا تخم مرغ می زنیم خوب....
یه کاپ آرد الک شده + یه قاشق چ بیکینگ پودر به مایه افزوده
(دلخواه می شه نیم کاپ شیر هم افزود)
نیم کاپ کشمش شسته ..خشک...آرد زده... به مایه اضافه مخلوط می کنیم
داخل قالب چرب شده می ریزیم
2 تا سیب رو که اول پوست کنده قاچ های باریک زدیم و با اندازه دلخواه دارچین و شکر مخلوط کردیم
روی مایه می پینیم...
داخل فر گرم شده با درجه 4 می ذاریم
30...40 دقیقه...چک می کنیم ...بر می داریم..نوش جان
2706