2737
2734

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

-------------------------دکتر سهیلا نصیری متخصص پوست و مو----------------------------- موم انداختن یا waxingیک روش موقت برداشتن موها بوده که سبب کندن موها از ریشه می گردد. و موهای جدید بعد از گذشت 8-2 هفته شروع به رویش مجدد می کنند. از این روش برای برداشتن موهای قسمتهای مختلفی از بدن استفاده می شود. موم انداختن انواع مختلفی دارد که هر کدام فواید و مضرات خاص خود را دارا می باشند. در صورتیکه از موم انداختن بطور منظم برای چند سال استفاده شود موهای ضخیم بتدریج نازکتر گردیده و تراکم شان کمتر می گردد. موم انداختن به این صورت انجام می شود که یک لایه نازک از موم گرم روی پوست مالیده شده سپس یک پارچه، کاغذ یا زرورق روی آن قرار گرفته و بعد از مالش در جهت خلاف رویش موها از سطح پوست برداشته می شود. به این روش strip wax گفته می شود. در مقابل این روش hard wax وجود دارد که در این روش از لایه صخیم تری از موم استفاده شده و از پارچه استفاده نمی شود. این روش در افرادی که پوست حساسی دارند و ممکن است در اثر مصرف پارچه ها دچار حساسیت شوند مناسب تر است. قبل از موم انداختن حتماً مطمئن شوید که فردی که این کار را انجام می دهد دوره آموزشی لازم را در این زمینه دیده است. در غیر اینصورت عوارضی که ممکن است بدنبال این روش ایجاد گردد بیشتر احتمال وقوع خواهد داشت. مناطق شایعی که waxing برای آنها انجام می شود شامل اندام فوقانی، زیربغل، کشاله ران، اندام تحتانی، تنه، مناطق تناسلی خانمها و خط مایو می باشد. البته توصیه می شود که موم انداختن در مناطق زیر بغل و کشاله ران وناحیه تناسلی به دلیل اینکه موهای ضخیم و پرپشتی که دارند بدلیل عوارض احتمالی بعدی و تحریک غدد لنفاوی منطقه ای بهتر است استفاده نگردد. یکسری از مناطق مثل داخل گوش، داخل بینی، مژه، پلک، ناحیه تناسلی آقایان و نوک پستان نیز نباید از waxing استفاده شود. به تازگی انواع خاصی از wax به بازار آمده که می توان از آن دسته به موم جلبک دریایی اشاره نمود. باید متذکر شد که اگر چه این روش پایه دریایی دارد ولی به هرحال عوارضی مشابه با روش مرسوم موم انداختن و احتمال انتقال عوامل بیماری زا که از طریق جلبک منتقل می گردند نیز وجود دارد. عوارض موم انداختن: 1-درد 2- سوختگی با موم داغ 3- حساسیت تماسی با موم یا پارچه 4- انتقال عوامل بیماریزا 5- فولکولیت و سودوفلولیکولیت 6- خونریزی و کبودی 7- کهیر فشاری 8- پارگی پوست 9- برآمدگی های قرمز در سطح پوست 10- فرو رفتن موها بداخل پوست 11- تغییر رنگ قهوه ای محل رویش موها توصیه می شود حتماً قبل از انجام کار به جهت رویش آنها توجه شود تا احتمال فرو رفتن موها به داخل پوست و التهاب و چرکی شدن متعاقب آن که اصطلاحاً فولیکولیت گفته می شود به حداقل برسد. موارد بسیاری دیده می شود که بدنبال این فولیکولیت ها و فرورفتگی مو به داخل پوست فرد با موهای فرو رفته را دست کاری کرده و سعی در بیرون آوردن آنها می کند که همین امر منجر به التهاب بیشتر شده و در نهایت قهوه ای شدن محل که ممکن است برای مدتهای طولانی باقی بماند ایجاد شود. حتماً حرارت موم قبل از تماس با بدن کنترل گردد. احتمال حساسیت به پارچه، کاغذ و خود موم ممکن است وجود داشته باشد که به صورت قرمزی، خارش، تورم و حتی ایجاد تاول می تواند بروز نماید. اما یکی از مهمترین عوارضی که بطور شایعی امروزه دیده می شود انتقال عوامل بیماری زا است. مکرراً دیده شده است که زگیل خصوصاً در ناحیه تناسلی بدلیل استفاده از کاردک، موم یا ظرف مشترک انتقال پیدا می کند. همینطور ویروسی به نام مولوسکوم کانتجیوزوم وجود دارد که می تواند در اثر وسایل مشترک منتقل گردد. انتقال قارچ های سطحی پوست، عفونت های باکتریال هپاتیت های ویروسی و ایدز نیز امکانپذیر است. پس حتماً توجه شود که از ظرفهای یک بار مصرف، موم جداً با کاردک و پارچه مجزا برای هر فرد استفاده گردد و این به طور روتین در آرایشگاه ها باید انجام گیرد. بهتر است در مناطقی که موهای کلفت و پوست حساس دارند مثل مناطق تناسلی و زیر بغل به جای پارچه یا زرورق و کاغذ از پدهای مخصوص استفاده گردد در کل پارچه های مصرفی بهتر است از انواع هیپوآلرژیک باشند و جنس خیلی خشن نداشته باشند. برخی از پزشکان موم انداختن را در افراد دیابتیک، مبتلایان به وریدهای واریسی یا آنهایی که گردش خون محیطی ضعیفی دارند توصیه نمی کنند زیرا در این افراد احتمال عفونت بالاتر است. کسانی که تحت درمان با داروهای لایه برداری مثل رتین A، ترتینونین با ایزوترتینونین و دیفرین هستند بدلیل اینکه پوستشان راحت تر دچار پارگی و شکنندگی می شود بهتر است از موم انداختن استفاده نکنند. و در نهایت از موم انداختن در مناطق مبتلا به زگیل، مولوسکوم، عفونتهای قارچی و باکتریایی، خال یا پوست تحریک شده، شکاف دار و آفتاب سوخته باید اجتناب نمود.
2731
سلام دکتر سارا ی عزیز.احتمالا برای رنگ کردم مو مجبور شم دکلره کنم خواستم بدونم چه دکلره ای بزنم تا سرم کمتر بسوزه یا موهامو وز وزی نکنه؟میشه از واراسیون به جای دکلره برای از بین بردن قرمزی مو استفاده کرد؟در ضمن صورتم موهای کرکی داره هر وقت اصلاح میکنم بغل صورتم جوش میزنه و جاش میمونه این باعث شده که دیر به دیر اصلاح کنم ایا راه حلی برای من دارین؟ممنون میشم راهنماییم کنید
مناطق شایعی هست که موم انداختن برای آنها انجام می‌شود: اندام فوقانی، زیربغل، کشاله‌ران، اندام تحتانی، تنه‌ و ناحیه تناسلی.توصیه می‌شود موم انداختن در مناطق زیربغل، کشاله‌ران و ناحیه تناسلی به دلیل اینکه موهای ضخیم و پرپشتی دارند به دلیل عوارض احتمالی بعدی و تحریک غدد لنفاوی منطقه‌ای، استفاده نشود. در داخل گوش، داخل بینی، مژه، پلک، ناحیه تناسلی آقایان و نوک پستان نیز نباید از موم استفاده شود.
سلام دکتر راجع به این مطلب که گفتید:
دوستای عزیز-سانتیا خانوم مصرف راکوتان عوارضی هم داره : چروک و خطوط غیر قابل بازگشت -- اگه کرم مرطوب ککنده دست ساز دکترت استفاده نکنی و سهل انگاری کنی اونوقت شاها چند تا چروک زیبا خواهی بود پس مواظب باش.
.............
من راکوتان استفاده نکردممم!! مگه راسن راکوتان داره ؟
پس لکی که پشت لبمه شبیه سیبیل شده چی ؟اونو چه کنم ؟لیزر باید بشه؟؟
شما گفتید بعد ضدلک از ضد آفتاب استفاده کنم صبحها که ضد لکو میزنم یه نیم ساعت بعدش ضد آفتاب میزنم آخه بعدش سریع ضدآفتاب بزنم کرما قاطی پاطی میشه بعد گفتید کرم مرطوب کننده بزنمم؟ یعنی اینطوری اولویت بندی کنم 1.ضدلک 2.ضدآفتاب(چند دقیقه بعد1) 3.مرطوب کننده(چند دقیقه بعد 2) یا اولویت بندیم غلطه
.................
راجع به ریزش مو وتقویت موهایی که قبلا پر بوده الان کم پشت شده هم اگه محصولاتی هست معرفی کنید لطفا ممنون
4خرداد 92روز سرشار از بوسه خدا *صبا* کمال و رشد کودک از اینجا آغاز می شود؛ از فهم این نکته: او فرزند است نه در بند.
2738
از مطلبی که در مورد اپیلاسیون گذاشتید ممنونم مفید بود خیلییی
اینجور که من متوجه شدم از مطالب جدیدتون مارک سبامد بهترین مارک محصولات بهداشتیه؟؟امیدوارم تقلبی هاش روانه بازار نشهه!!!
4خرداد 92روز سرشار از بوسه خدا *صبا* کمال و رشد کودک از اینجا آغاز می شود؛ از فهم این نکته: او فرزند است نه در بند.
سلام دکتر جون من دوباره سوالم رو تکرار می کنم میشه منو راهنمایی کنید

دکتر واقعا متشکرم
از کرم رفع تیرگی زیر بغل lovestreet
در این مورد پایین هم می شه استفاده کرد؟

..................................................
اکثرا تیرگی لب داخلی (labia minora) به دلیل تغییرات هورمونی ، تحریک پوستی و بارداری میباشد . این تیرگی بعد از سن بلوغ ممکن است بیشتر شود . رنگ تیره لب داخلی در سن بلوغ به علت تجمع رنگدانه ملانینی است که به پوست رنگ میدهد . در خانم های بالغ تجمع این رنگدانه ها میتواند بیشتر بر روی نوک پستان ، کلیتر و لبهاى فرج صورت گیرد و در دوران شیردهی میزان آن بر روی نوک پستان بیشتر میشود . لکه های قهوه ای رنگ می تواند بر اثر آلرژی تماسی یا قارچ نیز باشد . در صورتی که بر اثر التهاب و عفونت قارچی باشد میتوان آنرا با درمانهای جلدی علاج نمود . پاره ای از نقاط تیره را با لایه برداری و یا لیزر میتوان بر طرف کرد
دکتر سارا جون من از ژل شستشوی صورت بیودرما مخصوص پوست های خشک استفاده میکنم به همراه لوسیون بچه جانسون و کرم دور چشم لیراک.چیز دیگه ای هم لازمه برای یک پوست خوب و شفاف؟کرم اوره هم که گفته بودین لازمه؟ کدوم لوسیون از همه بهتره.ممنون از این همه لطفتون
سلام خانوم دکتر...خواهر من از روشن کننده های مو 000 استفاده کرده..اما چند جای پوست سرش زخم شده و جوش زده ..شاید چون حساسیت داشته....خودش خوب میشه یا بره پیش دکتر که باعث ریزش مو نشه؟ یک ربع هم بیشتر نتونسته تحمل کنه رفته زود شسته...من خنگ بهش پیشنهاد دادم، الانم عذاب وجدان دارم :-(((
یکی گفت که پماد بتامتازون بزنه به پوست سرش ...خوبه؟

Be the change you want to see in the world
من تحت درمان هستم با اوراتان...اواسط ابان جوشهای کیستی روی گونه ام زد که مدتها بود..هی میرفت پایین و مجددا بروز میکرد..خیلی بد بود...گفتم مثل همیشه خودش خوب میشه اما نشد...تا اینکه رفتم دکترم و گفت که باید تزریق کنی...داخل جوشهام تزریق کرد...جوشهام خوب شد و از بین رفت...اما یکی دو هفته پیش..حدود یک ماه بعد تزریق دیدم که انگار رفته تو جای جوشم...اول خیلی کم بود اما بیشتر شد...اطرافش روشنه...چیکار کنم...خیلی غصه دارم....من همیشه ازین گودرفتگی ها بدم میومد اما انگار به سرم اومده...
......
2706