2726
کبودی زیر چشم علل زیادی داره : شایع ترینش مطالعه در محیط کم نور -سکس بیش از اندازه-کمبود ویتامین و مشکلات پوستی -زایمان و .......از خودتون بیشتر بگین با چیزایی که نوشتم بعلاوه آب و هوایی که درونشید و سن +وضعیت تاهل و ......

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
رای پاسخ به این سوال بد نیست کمی راجع به این بیماری بیشتر بدانیم. بیماری تیرگی زیر چشم یک بیماری ایدیوپاتیک است. به این معنا که علت بیشتر آنها ناشناخته است البته بسیاری از مبتلایان سابقه خانوادگی مثبتی دارند اما از شایع‌ترین علل قابل توجه تیرگی زیر چشم‌ها می‌توان به انواع آلرژی‌ها اشاره کرد. آلرژی انواع گوناگونی دارد و از یک حساسیت ساده به بوی گل، گوجه‌فرنگی و یا گردن‌آویز شروع می‌شود و به آلرژی به پنی‌سیلین، دود سیگار و هوای آلوده و یا حتی به چهره رئیس اداره ختم می‌شود. بدیهی است درمان آن، استفاده از یک آنتی‌هیستامین نیست و تنها باید از ماده حساسیت‌زا دوری جست.ومین علت شایع کبودی زیر چشم اختلالات خواب استیماری‌های هورمونی، عاطفی، روحی روانی و تغذیه‌ای نیز نقش مؤثری در بروز تیرگی زیر چشم دارند اما شاید بتوان کاهش وزن‌های ناگهانی به علت رژیم‌های نامتعارف را نیز ازجمله علل مهم افتادگی چین و چروک صورت و تیرگی زیر چشم دانست.پوست خیار یکی از این مواد معجزه‌آساست، بنابراین لازم نیست تا شب صبر کنید. همین حالا دست به کار شوید و اگر مشغول پوست‌کندن خیار هستید دست نگه دارید. به جای اینکه این پوست باارزش را از روی خیارتان بردارید آن را به صورت نوارهای پهنی برش دهید و زیر چشمانتان بگذارید. البته بهتر است به آنها نمک نزنید!
بعضی عوامل مانند بیخوابی وبدخوابی ، تغذیه نامناسب ، اضطراب ، استفاده ازدخانیات وتغییرات هورمونی می تواند برشدت این تیرگیها بیافزاید . میکرودرمابریژن دراطراف چشم درصورتی که با دقت انجام نشود می تواند باعث کبودی وخونمردگیهایی دراین ناحیه شود که مدتها نیزبرطرف شدن آنها طول می کشد لذا خیلی جهت برطرف کردن تیرگیهای دورچشم توصیه نمی شود . کرمهای دورچشم ضد تیرگی نیزدرصورتی که این حالت سرشتی نباشد می تواند تاحدودی موثرباشد .
پرستو جان : علل مختلفی می تواند باعث تیرگی زیر بغل و کشاله ران پوست گردد، که مهمترین آن عبارتند از: 1- آکانتوزیس نیگریکانس: باعث تغییر رنگدانه های پوست در نواحی چین های پوستی می گردد و غالبا با خال گوشتی پوست همراه است. این مشکل غالبا در افراد جوان تر از 40 سال دیده می شود و معمولا بصورت ژنتیکی منتقل می شود. این مشکل اغلب با چاقی یا اختلالات غدد درون ریز از جمله هیپوتیروئیدیسم یا هیپرتیروئیدیسم، آکرومگالی، بیماری پلی کیستیک، دیابت و کوشینگ همراه است.اگر این مشکل در افراد بالای 40 سال دیده شود، معمولا با بدخیمی همراه است. 2- اریتراسما: یک عفونت سطحی مزمن در نواحی که روی هم قرار می گیرد از جمله زیر بغل، زیر سینه ها و کشاله ران می باشد. عامل ایجاد کننده آن نوعی کورینه باکتریوم است که در پوست نرمال دیده می شود. بروز این بیماری با افزایش سن بیشتر می شود ولی در هر سنی قابل رویت است. علائم بصورت تیرگی چین های بدن که بیشتر مرطوب می مانند، دیده می شود. ممکن است عفونت غیر علامت دار باشد و دوره بیماریها ممکن است از چند ماه تا چند سال وجود داشته باشد. گسترش عفونت به تنه و بازو امکان پذیر است. بیشتر بصورت لکه های قهوه ای و گاهی قرمز دیده می شود و ممکن است پوسته دار نیز باشد. بیشتر در نواحی کشاله ران زیر بغل و زیر سینه ها دیده می شود. 3- اینترتریگو: یک مشکل التهابی چین های پوستی است که با گرما، رطوبت، اصطکاک و عدم عبور جریان هوا بدتر می شود. ممکن است بر روی آن باکتریها، قارچ یا ویروس سوار شوند و باعث ایجاد عفونت شوند. این مشکل اغلب، نواحی تناسلی کشاله ران و چین های شکمی دیده می شود این مشکل اغلب در افراد چاق و دیابتی ها دیده می شود. این بیماری با خارش و سوزش چین ها همراه است. معمولاً بصورت فصلی است و با عدم رعایت بهداشت بدتر می شود. 4- تینه آورسیکالر: این بیماری نوعی عفونت قارچی سطحی و خوش خیم پوست است که با ضایعات لکه ای تیره یا روشن بر روی سینه و پشت مشخص می شود. در افراد مستعد، عودهای مجدد پس از درمان دیده می شود.عامل ایجاد کننده آن مالاسزیا فوفور است که نوعی فلور نرمال پوست است و در همه افراد بالغ دیده می شود. بیشتر در آب و هوای گرم و مرطوب دیده می شود. ممکن است بر سطح ضایعات پوسته های ریزی مشاهده شود و معمولا فرد خارش بسیار مختصری دارد. 5- کاندیدیاز: عفونت قارچی پوست که توسط کاندیدا آلبیکنس ایجاد می شود. که پوست و گاهی غشاء مخاطی را درگیر می کند. در افرادیکه دچار بیماریهای داخلی از جمله دیابت، سندرم کوشینگ، هیپوتیروئیدیسم، هیپرتیروئیدیسم هستند، عفونت شدیدتر خواهد بود. از طرفی تغییرات هورمونی می تواند با تغییر رنگدانه پوست همراه باشد. با توجه به اینکه علل تیرگی بسیار متعدد است بررسی و معاینه کلنیکی جهت تشخیص علت بسیار مهم است. از این جهت مراجعه به متخصص پوست بسیار ضروری است. هیپرپیگمانتاسیون ممکن است حتی پس از درمان اختلال زمینه ای نیز باقی بماند. استفاده از کرمهای بی رنگ کننده در مورد تیرگی که خصوصا عمقی تر باشد ممکن است مفید نباشد. در مواردی استفاده از ترکیبات لایه بردار کمک کننده است
سارا خانومی خیلی ممنون که این همه محبت می کنی ایشالا پوستت خوشگل تر و صاف تر از اینی که هست بشه دختر خاله من متخصص پوسته من ازش سوال کردم چیکار کنم پوستم خوب بشه راهنمایی نکرد خوشحالم که اینجا هستی
دکتر عزیزم خیلی ممنونم از پاسختون، من یه مقدار خیلی کم پرکاری تیروئید داشتم اما دکتر گفتش که نیازی به دارو نداری. بدبختانه تو شهر من متخصص پوست خانوم نیست منم نمی تونه واسه این معضل برم پیش یه دکتر مرد.
این کرمی که اسمشو گفتید چطور استفاده کنم. واسه *** قابل استفاده است؟ ممنون از وقتی که میذارید.

اگه ممکنه اسمشو کامل بگید که بتونم تهیه کنم.
کرم رفع تیرگی زیر بغل lovestreet-ساخت کشور : تایلند-روش استفاده : قبل از حمام این کرم را بر مناطق حساس مورد نظر قرار داده و به مددت دودقیقه ماساژ داده سپس با آب تمبز بشوئید-قیمتم حول حوش 10000 تومان
2706